ABORCJA dla NIELETNICH

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: JaGaKi »

Dziecko to w końcu coś naszego... prawda?:) co do gwałtu... z kolegą kiedyś gadałem... i on zmienił moje zdanie - wtedy też nie powinno się robić aborcji, dlaczego? PONIEWAŻ TO TEŻ NASZE DZIECKO... Co do wpadki to już mówi o waszej niedojrzałości... skes się uprawia kiedy znasz drugą osobe dość dobrze i... no ja bym tak nie mógł... Do Sexu trzeba podchodzić z dystansem i dojrzałoscią, nie jak do zabawy... Bo takto młode dziewczyny by nie nauczyly się odpowiedzialności :/ JESTEM NA NIE!! i nie zmienie zdania:)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Linka »

nikt Ci nigdy nie mówił Linka że w momencie, kiedy Twoje dziecko przychodzi na świat i bierzesz je po raz pierwszy na ręce to czujesz coś niesamowitego..
takkk....... fajnie miec malutkie dziecko, patrzec jak rosnie i jakie ładne jest. Ale macierzynstwo to nie tylko same plusy... bycie matka to takze nieprzespane noce, obrzygiwanie, brudne pieluchy, choroby itd
Tak ze na dziecko trzeba byc przygotowanym. ( I nie mowicie mi tu ze tak by nie bylo gdyby ludzie byli dojzali do seksu... bo dziecko brzydko mowiac moze byc tez efektem peknietej gumki..... :? )
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: vanessa »

Ale macierzynstwo to nie tylko same plusy... bycie matka to takze nieprzespane noce, obrzygiwanie, brudne pieluchy, choroby itd
no a czego tyś się spodziewała..
a jak jesz ciasto które sama robiłaś: to też nie ma w tym samych plusów, bo orócz tego że jest dobre i Ci smakuje, to ile musiałaś czasu poświęcić żeby takie było, brudne ręce, zlew pełen naczyń do mycia itd.. :P :P


Takze na dziecko trzeba byc przygotowanym.
aha, czyli jak sie nie jest przygotowanym to można je zabić?


I nie mowicie mi tu ze tak by nie bylo gdyby ludzie byli dojzali do seksu... bo dziecko brzydko mowiac moze byc tez efektem peknietej gumki..... :Confused:
no pewnie że może.. i w wielu przypadkach jest.. ale nie wiem dlaczego od razu skłaniałabyś sie ku aborcji..
przecież nasze życie nie powinno składać się z samych rozrywek i jakiś młodzieńczych wyskoków, niektórzy wkraczają w dorosłe życie wcześniej inni później.. nie powinniśmi sterować czyimś życiem.. po płód to nowe życie.. :)
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: JaGaKi »

Ale Linka, jak znasz swojego partnera i uprawiasz z nim sex to musisz się liczyć z taką konsekwencją... po za tym czy dla np pięknej miłosci nie jesteś skłonna do wyrzeczeń dla partnera?? hmm...?? Nie mów o dziecku jak o przedmiocie, to kawałek Ciebie prawda? Powiesz mi że nie mam racji bo to kobieta to kobita tamto... że sprząta itp itd i wychowuje dziecko to już za wiele... Ale ja np sam zajmuje się całym mieszkaniem bo moja matka lubi wychodzić np na tydzień.. Mam 17 lat i dalej uznaję że nie jestem do końca gotowy do seksu - dlaczego? Bo wiem że moge nie podołać... Nie traktujmy tego jak przekleństwo - co ma powiedzieć człowiek bezpłodny?
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Linka »

JaGaKi- zacznijmy od tego ze nieuprawaiam seksu.
.. Mam 17 lat i dalej uznaję że nie jestem do końca gotowy do seksu - dlaczego? Bo wiem że moge nie podołać... Nie traktujmy tego jak przekleństwo - co ma powiedzieć człowiek bezpłodny?
Zgadzam sie- w przyszlosci chce miec dziecko- nie teraz.

A co do potencjalnej wpadki, gdybym byla juz gotowa do seksu itd... To czemu sklanialabym sie ku aborcji? Tak jak mowilam- po prostu nie bylabym gotowa na bycie matka. Nie chcialabym zaniedbywac szkoly, marnowac aspiracji mojemu chlopakowi ktory niedlugo bedzie studiowal, a dla dziecka musialby rzucic szkole zeby zarobic na mnie i na dziecko (mojej mamy nie byloby stac na utrzymanie mojego dziecka)... takich powodow jest mnostwo.

I tak w ogole nie mowie o dziecku jak o przedmiocie, moge tak mowic o plodzie- BO MOIM ZDANIEM płod we wczesnym stadium nie jest dzieckiem. Jest jedynie czescia ciala kobiety ktora powinna miec prawo do decydowania o tym co sie z nim dzieje. W pozniejszym czasie kiedy plod ma raczki, nozki i wyglada jak czlowiek to jest czlowiekiem- wczesniej nie.


Na koniec dodam ze kazdy czy mowiac "za" czy "przeciw" ma racje, wszsytkie argumenty sa prawdziwe, ale opinie z nich wynikajace moga byc rozne. Ja nie zmienie zdania ze aborcja w niektorych przypadkach jest potrzebna. Nie powinna byc rozprzestrzeniana na jakas ogromna skale, ale w sytuacjach kiedy kobieta naprawde nie chce dziecka nie powinno sie jej zmuszac do urodzenia. Lepsza aborcja niz dziecko na smietniku.....[/quote]
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: JaQb »

Linka, czemu zabijać jak można urodzić i zostawić bez słowa w szpitalu, gwarantuje Ci że niepoleży tam dłuzej niż półroku i juz będzię miało kochających rodziców, a tak niedośc ze narażasz się na to ze juz nigdy nie bedziesz w stanie błogosławionym to popełniasz grzech oraz się na późniejsze straty moralne, które kobieta odczówa dopiero kiedy jest dojrzała i zastanawia się czy ten ktoś kto był w niej miałby ciemne oczy a może niebieskie.. teraz tego nie poczuła bys ale juz tak w wieku 23 lat dało by o sobie znać.
Pozatym w sumie jak ktoś nie jest gotowy na macierzyństwo nie powinien zaczynać współżycia :) to takie moje zdanie, jest tyle przyjemnych form spędzenia czasu ze to można sobie podarować. :D
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Linka »

Powtorze raz jeszcze- usunac pold to wg mnie nie znaczy zabic dzicko. Płod to tylko czesc ciala kobiety z ktorego moze ale nie musi powstac dziecko.

W ogole nie chce mi sie juz dyskutowac na ten temat bo kazdy ma tu swoje racje i nikt ich nie zmieni. Ja swojego zdania nie zmienie, Wy tez wiec troche bez sensu wałkowac w kółko to samo.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: stefan »

płód to już żyjący organizm.

możesz wierzyć w co chcesz, ale praw natury nie podważysz. dziecko jest płodem, dopóki nie opuści ciała matki. tak to działa. aborcja dzień przed porodem jest morderstwem wykonanym na dziecku, jest nim także kiedy płód ma miesiąc czy dwa miesiące.

moim zdaniem usunięcie zapłodnionej komórki jajowej to już aborcja. czy to przez pigułkę wczesnoporonną (sławetne ru-486), czy to przez ingerencję mechaniczną.

tym razem Linko nie mogę się z Tobą zgodzić :/
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Linka »

Jakieś poł roku temu czytałam świetny artykuł na ten temat, w którym były zawarte rozważania "za i przeciw". Nie był on jakiś sugerujacy danego zdania choc był troszke feminstyczny. Dzieki niemu przekonałam sie i utwierdziłam zdanie. Nie chce sie wiecej powtarzac bo to co sadze juz powiedziałam we wczesniejszych wypowiedziach i juz.
Z reszta jezeli ktos racjonalnie korzysta ze srodkow antykoncepcyjnych to jest bardzo mała szansa by musiał zdobywac sie na aborcje.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Wizard23
Młody aktywny
Posty: 66
Rejestracja: 01.05.2005, 20:01

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Wizard23 »

No a mi sie wydaje że trzeba bardziej stawiać nacisk na informowanie w szkołąch o antykoncepcji(zamiast jak ktoś napisał mundurki itp.) wtedy problem aborcji będzie znacznie mniejszy inż teraz, na dzień dzisiejszy to baardzoduży problem ponieważ w Polsce nielegalnych aborcji jest bardzo dużo. A większość z nich z powodu nie wiedzy. Ja sam nie wiem co myśleć o aborcji ponieważ z jednej strony to morderstwo a z drugiej zrujnowane życie. Na pewno jestem za aborcją w przypadku gwałtu, ale jeśli chodzi zwykłe wpadki no to po prostu nie wiem.
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: anuśka :) »

Dla mnie ogólnie aborcja to coś przerażającego.
Bez względu na to czy ktoś wpadł niechcący, czy ktoś jest znieczulony, czy to wypadek gwałtu ...
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
Megan7
Człowiek czynu
Posty: 1021
Rejestracja: 06.11.2003, 20:31
Lokalizacja: Pabianice!!!!:)

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Megan7 »

jestem przeciwko aborcji. niezaleznie od wszystkiego. jezeli nawet nie chce sie dziecka, to czemu je zabijac? jest tyle rodzin ktore chce a nie moga miec dzieci, mozna zatem swoje malenstwo (co tez dla mnie jest straszne) oddac do adopcji-ocalimy mu zycie, i damy szanse na dom. nigdy nie powinno sie zabijac dziecka-nawet nienarodzonego
HWDP-Hermiona Widziała Dupe Pottera :P
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Blood On The Ground »

Kościół przewiduje aborcję tylko w jednym przypadku: zagrożenie dla życia matki
Nie wiem.. Na razie nie mam w pełni wykształconego zdania na ten temat. Dla niektórych zbyt dużym ciężarem byłoby noszenie w sobie 9 miesięcy owocu gwałtu
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Offik »

Megan7 pisze:jestem przeciwko aborcji. niezaleznie od wszystkiego. jezeli nawet nie chce sie dziecka, to czemu je zabijac? jest tyle rodzin ktore chce a nie moga miec dzieci, mozna zatem swoje malenstwo (co tez dla mnie jest straszne) oddac do adopcji-ocalimy mu zycie, i damy szanse na dom. nigdy nie powinno sie zabijac dziecka-nawet nienarodzonego
ja mam dokładnie takie samo zdanie, mozna zostawic w szpitalu , zrzec się praw rodzicielskich, i po sprawie,
takie dzieci znajdują bardzo szybko nowy dom, i nowych rodziców
*Lena*
Młody aktywny
Posty: 55
Rejestracja: 16.11.2005, 17:17
Lokalizacja: Świat

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: *Lena* »

ja uwazam, ze jesli osoba niedojzala i nieletnia nie chce miec dziecka to powinna je usunac... lepiej zeby nie wychowywalo sie w "chorej" rodzinie... poza tym wiem jak sie boja takie osoby... sama gdy myslalam ze wpadlam zaczelam histeryzowac... aborcja bylaby dla mnie jedynym rozwiazaniem... szczegolnie ze dopiero w tym roku zdaje mature.. ciesze sie ze nie musialam jednak stawac przed taki wyborem. 8)
"don't try to fix me i'm not broken"
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Offik »

*Lena* pisze: lepiej zeby nie wychowywalo sie w "chorej" rodzinie...
masz 100% racji... tylko aby to zrealizowac nie trzeba dziecka zabijac
Megan7
Człowiek czynu
Posty: 1021
Rejestracja: 06.11.2003, 20:31
Lokalizacja: Pabianice!!!!:)

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Megan7 »

ratujac zycie (jakby nie patrzec ) swojego dziecka mozemy uszczesliwic kogos tym malenstwem! usuwanie ciazy nie jest dobre
HWDP-Hermiona Widziała Dupe Pottera :P
elka16
Młody aktywny
Posty: 47
Rejestracja: 02.01.2006, 22:01
Lokalizacja: Gliwice

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: elka16 »

Polska schodzi na psy...z calym szacunkiem dla 12 latek...sle ja nie wiem do konca miejac lat 16 czy bym podjela w takiej sprawie sluszna decyzje a co dopiejo 12 letnia dziewczyna...to moze od razu pozwolmy wspolzyc od 10 roku zycia...niech se dzieci uzyją skoro mają miec mozliwosc aborcji w takim wieku :emm:
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: Phantom »

ach, gdyby 10-latki mogły na pewno by współżyły :]
a dlaczego prawo aborcji ma mieć jakaś napalona 20-stka? jest dorosła i wiedziała co robi, niech teraz pije co naważyła.
elka16
Młody aktywny
Posty: 47
Rejestracja: 02.01.2006, 22:01
Lokalizacja: Gliwice

Re: ABORCJA dla NIELETNICH

Post autor: elka16 »

tak...zgadzam sie...wogole aborcja jest dla mnie glupia...jak sie umialo pusic to trzeba umiec poniesc konsekwencje....
ODPOWIEDZ