kara życie

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!

Przywrócenie kary życie?!

Tak
22
69%
Nie
8
25%
Nie mam zdania
2
6%
 
Liczba głosów: 32

magnat
Młody aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 30.11.2004, 13:16

Re: kara życie

Post autor: magnat »

Ja jestem ZA, jak ktoś zabił powinnien tak samo skończyć. W polskich więzieniach jest za dobrze! :emm:
Przytul mnie życie Moje szczęście wielkie Przytul mnie ukrycie Widzę odbicie w tobie me ...
Marcino
Młody aktywny
Posty: 70
Rejestracja: 29.10.2004, 20:49
Lokalizacja: Katowice

Re: kara życie

Post autor: Marcino »

magnat pisze:... W polskich więzieniach jest za dobrze! :emm:
masz racje jak pokazują w TV gości co kiblują a w celach plakaty z laskami, akwarium, gazetki, spacery, siłownie, telewizor .... :? to co to właściwie jest? więzienie czy jakiś hotel?

a co do kary życie to trudno powiedzieć :neee: chyba :neee: jakby więzienie nie było hotelem i odstraszało to kara życie nie byłaby wogóle potrzebna :neee: tak mi się wydaje.
Marcino
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: kara życie

Post autor: Wang »

polskie więzenie to jest hotel... tylko, że z niego nie można za szybko wyjść. Wielu bezdomnych nawet robi takie przekręty, że przed zimą ukradną coś, byle by iść do paki na 4 miesiące.
Na jednego więźnia średnio państwo wydaje 1100 zł... a skąd te pieniądze? Od podatników oczywiście. Gdyby była kara życie było by kilku idiotów mniej.

jestem ZA!
Veni Vidi Vici
amix
Szalony pismak
Posty: 597
Rejestracja: 22.10.2004, 18:10
Lokalizacja: Poznań

Re: kara życie

Post autor: amix »

Ja jestem jak najbardziej ZA karą życie, dlaczego my musimy płacić takiemu gwałcicielowi czy mordercy za jedzenie, dach nad głową itp. Bo przeciez pieniądze na ich utrzymanie w tych więzieniach idzie z pieniędzy z podatków, które musi płacic kazdy obywatel, więc w taki sposób całe społeczeństwo utrzymuje tych zwyrodnialców. Jeszcze raz mówie TAK DLA KARY życie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." Antoine de Saint-Exupéry
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: kara życie

Post autor: Fighter »

amix pisze: Jeszcze raz mówie TAK DLA KARY życie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mam takie pytanko.
Powiedzmy ze SAD skazal typa za morderstwo mlodego malzenstwa na życie. Zakladam ze twoim zdaniem, zasluzyl na to.
Teraz kolesia sadzaja na krzesle elektrycznym. Ciebie natomiast stawiaja obok dzwigni. Jak ja przesuniesz, koles sie usmarzy, jesli nie to dostanie dorzywocie. Co zrobisz ???.

Gdybajac dalej. Koles sie usmarzyl, a jego brat wynaja "Rutkowskiego" i okazalo sie ze, tak naprawde powodem życie byl wypadek. Gdyz marz czyscil nieostroznie bron, ktora wystrzelila i zabila jego zone. W tym czasie nasz Skazaniec wkradl sie do domu i chodzac po pokojoach zobaczyl ciala. Byl w szoku i prubowal zobaczyc czy zyja. Zacierajac przy tym slady i zostawiajac swoje odciski. Nagle wchodzi sprzataczka i zobaczyla zlodzieja przy cialach swoich pracodawcow.
Coz, Sad skazal zlodzieja, jednak czy kara nie byla zasurowa ??. No coz Sad to nie Bog, moze sie myslic. Ale czy ktos chcial by, byc ofiara jego pomylki ????.
W USA wiele bylo sytuacji, kiedy po egzekucji, okazywalo sie ze skazaniec byl niewinny.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
amix
Szalony pismak
Posty: 597
Rejestracja: 22.10.2004, 18:10
Lokalizacja: Poznań

Re: kara życie

Post autor: amix »

No ciekawa historia, ale mało prawdopodobna jak dla mnie. Bo jak byś nie wiedział takie sprawy trwaja bardzo długo i musi być jakiś niezbity dowód, że to właśnie ten "złodziej" zabił te małżeństwo. Pytasz się co bym zrobiła : przesuneła dźwignie czy bym pozwoliła mu żyć do końca życia za nasze pieniądze w wieńzieniu, może wyjde na straszną materialistkę, ale pszesunełabym tą dźwignie, ale będac pewna na 10000%, że on to uczynił.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." Antoine de Saint-Exupéry
magnat
Młody aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 30.11.2004, 13:16

Re: kara życie

Post autor: magnat »

Zgadzam się z amix. Wiem, że zdarzają się takie przypadki, ale żadko. Nadal jestem za karą życie.
Przytul mnie życie Moje szczęście wielkie Przytul mnie ukrycie Widzę odbicie w tobie me ...
amix
Szalony pismak
Posty: 597
Rejestracja: 22.10.2004, 18:10
Lokalizacja: Poznań

Re: kara życie

Post autor: amix »

Magnat dzieki za poparcie :)
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." Antoine de Saint-Exupéry
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: kara życie

Post autor: Paweł »

amix... polskie sądy i 100% pewności? śmieszne jak dla mnie...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
amix
Szalony pismak
Posty: 597
Rejestracja: 22.10.2004, 18:10
Lokalizacja: Poznań

Re: kara życie

Post autor: amix »

Jak każdy będzie tak uważał jak ty to nigdy w tym kraju nie bedzie 100% pewnosci czy sąd wydał włąściwy wyrok.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." Antoine de Saint-Exupéry
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: kara życie

Post autor: Wang »

kara życie to największa kara... tego złodzieja, który pozostawił odciski palców i sprzątaczke, która znalazła się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze... może dostać max dożywocie.
Żeby otrzymać taki 'przywilej' jak kara życie trzeba zrobić coś bardzo dyrastycznego i sąd w tym wypadku musi mieć naprawde niezbite dowody.

A czy Polski sąd jest sprawiedliwy?? A w jakim kraju jest inny? Jest tylko inne prawo, które wszędzie jest popieprzone.

Wracając jeszcze do tego biednego złodzieja... po cholere się wkradał? Był głupi i zapłacił za to własnym życiem. Za wysoka kara? Owszem... jednak za głupote często płaci się słono.

Kara życie? ... TAK
Veni Vidi Vici
Michael
Młody aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 08.11.2004, 22:56
Lokalizacja: Łódź

kara życie

Post autor: Michael »

Jeżeli ktoś zabijł dziecko ze szczególnym orucieństwem to czemu my podatnicy mamy go jeszcze żywić w więzieniu po dwódziestu latach wyjdzie i znowu zabjię wieć czemu sam ma nie zginąć przestępcy muszą się czegoś bać albo będzie coraz wyższy stopien przestępstw
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: kara życie

Post autor: Plik »

hym.
oczywiscie ZA [bezwzgledne ZA;p]
nie czytalem wszytskiego dokladnie bo duuuzo.
postawie takie pytanko tym co sa przeciew: co bys zrobil/-a gdyby to np twoje dziecko/twoj znajomy zginal z rak takiego goscia ?:/
Ja narazie nie place za takich ludzi [ale moi rodzice i cale spoleczesntow] jak Peczak, ktory siedzi w kiciu zarabia kase i zyja jak w raju.
ehh taka Polska:/
btw: niech zaluja za to co robia .. moze w taki sposob sie naucza i beda mieli jakis rygor przed soba, bedzie to dla nich chwila zastanowienia:/
pozdrawiam i zycze wesolych swiat.
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
Archer
Młody aktywny
Posty: 55
Rejestracja: 22.12.2004, 21:57

Re: kara życie

Post autor: Archer »

Hmm... Rośnie nam niezłe pokolenie.
Ja jestem ZA, jak słyszę, że ktoś dostaje 155 lat albo 2 dożywocia, to jakoś niezbyt to sprawiedliwe. Niedługo wychodzą osoby, które dostały kilkadziesiąt lat temu dożywocie za najgorsze zbrodnie (morderstwa, gwałty itp.) jak w tym sprawiedliwość?
"Powoli wchodź po swej drabinie i konsekwentnie rób to co sobie założyłeś"
Kasia :)
Młody aktywny
Posty: 92
Rejestracja: 30.08.2004, 15:37
Lokalizacja: Lódź

Re: kara życie

Post autor: Kasia :) »

Wiecie jak czytam wasze wypowiedzi to uderza mnie jedna rzecz: ciągle powtarza się temat podatków, że nie chcecie tych osób utrzymywać, itd... Moze sie myle i niesłusznie oskarzam, ale dla mnie jest to skrajna postać materializmu i nic więcej. Zastanówcie sie czy te pieniądze są dla was aż tak ważne? naprawdę do tego stopnia? wazniejsze od ludzkiego życia?
Przeciez to jest chore! (hmm przynajmniej według mnie :/ ) To moze lepiej odrazu zabijmy 3/4 społeczeństwa, bo przecież na biednych, niepełnosprawnych i dzieci z rodzin wielodzietnych tez idą nasze podatki. Na upartego im też się znajdzie coś do zarzucenia, w najgorszym wypadku się ich w coś większego wrobi i na to samo wyjdzie. Żeby tylko nie trzeba ich było dłuzej utrzymywać.
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: kara życie

Post autor: *MysterY* »

Kasia czytaj: ja nie mam zamiaru płacić podatku za zabójcę który z czasem wyjdzie, powinno być tak jak w Chinach podobno jest tak że jeżeli coś ukradniesz to obetną Ci ręke, jeżeli zabijesz sam zostaniesz zabity przykro mi to mówić ale ja jestem za takim krajem. :emm:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: kara życie

Post autor: Montana »

Mystery nie wiem jak jest w Chinach... ale to co piszesz to bardziej pasuje mi do prawa Koranu ... tam wlasnie tak jest
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: kara życie

Post autor: *MysterY* »

Montana pisze:Mystery nie wiem jak jest w Chinach... ale to co piszesz to bardziej pasuje mi do prawa Koranu ... tam wlasnie tak jest
Może i w Koranie
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: kara życie

Post autor: Mirriam »

Kasia :) pisze:Zastanówcie sie czy te pieniądze są dla was aż tak ważne? naprawdę do tego stopnia? wazniejsze od ludzkiego życia!

Kasia, szczerze mowiac to dla mnie pieniądze są dużo ważniejsze od życia wielokrotnego mordercy, gwałciciela, czy pedofila. Tacy powinni zgnić w więzieniu, a nie cieszyć się życiem w luksusowych celach.
Kasia :) pisze:To moze lepiej odrazu zabijmy 3/4 społeczeństwa, bo przecież na biednych, niepełnosprawnych i dzieci z rodzin wielodzietnych tez idą nasze podatki.
Tyle, że często ci wszyscy biedni, niepełnosprawni i dzieci z rodzin wielodzietnych nie są takowymi z własnego wyboru, tylko zycie ich do tego zmusiło...


Wiec jak dla mnie teoria Kasi jest (sorry) wzieta z księżyca conajmniej...
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
amix
Szalony pismak
Posty: 597
Rejestracja: 22.10.2004, 18:10
Lokalizacja: Poznań

Re: kara życie

Post autor: amix »

Mirriam w 100sie z tobą zgadzam, a to co napisał Kasia do mnie nie przemawia.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." Antoine de Saint-Exupéry
ODPOWIEDZ