kara życie

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!

Przywrócenie kary życie?!

Tak
22
69%
Nie
8
25%
Nie mam zdania
2
6%
 
Liczba głosów: 32

Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: kara życie

Post autor: Paweł »

Moze lekko, ale bez przesady... nie z księzyca.

My się wydaję, że zderzają sie tutaj dwie rózne w sumie sprawy.


Mowa jest o urzymywaniu bandytów z naszych podatków. No ok. Mowa tez jest o niepełnosprawnych itp. Ja bym bardziej poparł tutaj Kasie. Jej pewnie chodziło (a mnie własnie o to chodzi), że za utrzymywaniem wielokrotnych bandytów, zabójców (itd) z naszych pieniedzy nie jestem. Kara życie im! Co innego to osoby niepełnosprawne itp. Im trzeba pomoc, zazwczaj to nie ich wina że nie sa w stanie normalnie żyć, a własnie tych "bandytów" (choć nie mówię że zawsze).
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Michael
Młody aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 08.11.2004, 22:56
Lokalizacja: Łódź

kara życie

Post autor: Michael »

Jeżeli wierzycie w boga to powiem tak że ten na górze daje życie po to żeby ludzie byli szcześliwi ni krzywdzili innycha le jeżeli człowiek odbiera zycie innemu człowiekowi to co zniego za osoba więc musi wiedzieć że jeżeli zabije to sam zostanie zabity
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: kara życie

Post autor: Plik »

hym ja nie wiem jak wy kumacie .. jak mozna dac zyc czlowiekowi po taki czyms jak zabicie albo zgwalcenie albo tesh dac zyc czlowiekowi ktory bez skrupolow pocwiartowal czlowieka, obdarl go ze skory, okaleczyl go, znecal sie nad nim fizycznie ... ehh poprostu jak sobie wyobraze jak ktos mialby przejsc przez takie cos [np rodzina, bliscy, czy jakies miasto uswiadomione ze po ich ulicach krazy taka osoba ktora dostanie z 25 lat nastepnie wyjdzie warunkowo bo byla 'grzeczna'. Przeciez takie cos jest NIENORMALNE. [Taka osoba powinna byc od razu skazana na życie - bez zadnych dozywoci bo szkoda miejsca dla takich ludzi oraz szkoda pieniedzy na jej utrzymanie [ktore i tak zreszta ida na inne cele-ale to inna baja.]
Kasia: wkoncu musi sie znalesc taka osba ktora wymierzy wyrok bo przestepcy czuja sie bezkarni [a takto moze przemysla swoje postepowanie.]
eh szkoda ze sa ludzie ktorzy twierdza ze takich ludzi nie powinno sie zabijac :/
pozdrawiam.
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: kara życie

Post autor: Fighter »

Tak se czytam i patrze ze zycie jest dla was coraz mniej warte.
Ogromna znieczulica, panuje na ulicach, ale z latwoscia przychodzi mysl, odebrania czyjegos zycia. Ehhh chyba staje sie wrazliwy :mrgreen:
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: kara życie

Post autor: Wang »

oko za oko, ząb za ząb...

Kiedyś przestępcy bardziej się bali... gdy coś ukradli - ucinano dłoń. :twisted:
Veni Vidi Vici
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: kara życie

Post autor: bober »

Zaśpiewajmy wszystkim skazańcom 'die, die my darling' ? ; >
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: kara życie

Post autor: Fergie »

Dla mnie nie powinno sie stosować tej kary bo chociaż ktoś mógł popełnić najstraszniejszą zbrodnie tez zasługuje na przebaczenie i życie...( Chociaż czasami nie jestem co do tej teorii pewna to staram się ją podtrzymywać) :wink:
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
AgusiaPsujek
Młody aktywny
Posty: 82
Rejestracja: 29.12.2004, 19:05
Lokalizacja: hehehe

Re: kara życie

Post autor: AgusiaPsujek »

moim zdanie to nie my powinnismy o tym decydowac tylko Bog ktory nas stworzyl :)
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: kara życie

Post autor: Plik »

AgusiaPsujek pisze:moim zdanie to nie my powinnismy o tym decydowac tylko Bog ktory nas stworzyl :)
tak tylko gorzej jak w boga ktos nie wierzy lol
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: kara życie

Post autor: PLAGIATT »

nie wiem czemu ale wydaje mi sie że taki temat już był rok temu i nadal jest na którejś stronie :))) nawet ja go założyłem kurde :PP no wieć to PLAGIAT ! :D prosze nastepnym razem sie rozejrzeć troche :PPP

a co do kary życie to jestem za jej przywróceniem jak i zaostrzeniem naszego Polskiego prawa... :!:
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: kara życie

Post autor: Wang »

AgusiaPsujek pisze:moim zdanie to nie my powinnismy o tym decydowac tylko Bog ktory nas stworzyl :)
i zapewne Bog karze takiemu idiocie iść i zabić małe dziecko? :zdziwko:
Fergie pisze:Dla mnie nie powinno sie stosować tej kary bo chociaż ktoś mógł popełnić najstraszniejszą zbrodnie tez zasługuje na przebaczenie i życie...
przebaczenie?? a Ty kto? Święta? :P Chcesz wszystkim takim debilom wybaczyć?
Veni Vidi Vici
ODPOWIEDZ