Nieletnie mamusie.

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Nieletnie mamusie.

Post autor: SkaTe_GirL »

Pytanie jest proste.Czy znacie nieletnie dziewczyny ktore sa w ciazy badz ktore maja juz dzieciatko?Jesli tak to ... Jak na nie patrzycie? Jak traktujecie?
W mojej klasie jest jedna dziewczyna ktora jest w 4 miesiacu ciazy.Za tydzien bedzie miala 18 lat, jej rodzice juz wiedza i chca aby sie wyniosla z domu.Jednak ona sie cieszy z tego dziecka, zawsze powtarza ze to owoc milosci... ale jednak 18 lat ot jeszcze za mlody wiek na maciezynstwo... a co Wy na ten temat myslicie?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

...

Post autor: devitto »

Chodziłem do gimnazjum z gościówką, która grała w filmie "Cześc Tereska!". Ona ma już dzieciaka (bodajże 2-latka!)
Ponadto w klasie niższej (obecnie III gim) jest dziewczyna, która była w ciązy... pamiętam jeszcze, ze nazwaliśmy ją nimfomanką - zawsze jak się wybieraliśmy na basen, chciała pływać bez stroju kąpielowego - podrywała się do każdego z nauczycieli i uczniów rzecz jasna. Znalazła sobie w końcu chłopaka - zawsze to się cieszyła, jak to "rodzice wyjadą, to będę mogła spędzić noc z moim" - chwaliła się poprostu... Tylko nie wiem, czy miałą z czego :oops2:

Ja osobiście patrzę na takie osoby trochę dziwacznym oczkiem. Jak można w wieku około 14,15 lat uprawiać sex i mówić, że jest to jeszcze miłość (a dziecko - dar miłości :?: ). Ale to moje zdanie, z którym nie każdy musi się zgodzić...
We are the champions!
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: Paweł »

Ja może na ten temat nie będę się wypowiadał. Chciałbym jednak poruszyć troszke inna kwestię zwiazną z tym tematem. Otóż jak inni patrzą, co mnie w tym denerwuje. Ale do rzeczy.

Otóż cholernie mnie denerwuje podejscie niektorych ludzi (szczegolnie tych starszych). Widzą "nastolatke" lub coś kolo 18.tki z dzieckiem w wozku lub w innej temu podobnych sytuacjach i już: albo wzrok na zabuj, albo odpowiedni komentarza... aż żyć sie nie chce. A oni nawet nie wiedzą czy to jej dziecko. Czasem zdarzalo mi sie spacerowac z kolezanka ktora wyszla z bratankiem na spacer. Godne pozalowania postepowanie niektorych osob. Nawet jesli to bylo by jej dziecko, to co im ku*** do tego?! :emm:

W sumie po mojej wypowiedzi mozna stwierdzić ze mi to jest obojętne. Nie. Ale na ten temat sie wypowiadać nie będe.

pzdr.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: Mirriam »

Devitto, jestes z Pabianic i chodziles do III gimnazjum????!! Bo tam chodzila Olka Gietner - "Tereska".

Co do tematu, to ja nie mam przeciwko mlodym mamusiom nic. Jesli tylko ciesza sie i chca dobrze wychowac to dziecko. Ja sama wczesnie chce zostac mama, tak ok. 20 lat (jesli oczywiscie bede miala obok osobe z ktora bede chciala byc do konca).
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: tynka:) »

taaak znam takie osoby...moj kuzyn ma 17 latek i jest tatusiem 8-miesiecznej dziewczynki...a moja druga kuzynka urodzila dziecko majac 19 lat...teraz zuzik(tak ma na imie jej dziecko) bedzie miala w styczniu 4 latka...moja kuzynka jest na utrzynamiu rodzicow, tak samo jak zuzia..zuzia nie ma taty, poniewaz nie przyznaje sie do niej, sa takie sytuacje, ze np.moja kuzynka idzie przez miasto (a tato zuzika ma sklep na glownej ulicy) i nawet na nia nie spojrzy...nie byl na chrzcie...ach...i jest od mojej kuzynki starszy o 6 lat!!powinien wizac na siebie odpowiedzialnosc...niestety!a moj kuzyn...hmm narkoman...dziecko w wyniku narkotykow i alkoholu...na utrzymaniu rodzicow, jest z ta dziewczyna, wykonczyl nerwowo swoja mame...jestem przeciwna takim wczesnym ciazom...z wielu wzgledow...
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: Linka »

Tak jak mowił Paweł ludzie sa mało tolerancyjni i czesto zdarzaja sie takie komentarze. Kiedys szłam z kolezanka i jej siostra- 24 letnia ktora byla wysoko w ciazy, faktycznie ma ona taka urode ze wyglada na mlodsza, i jak tak przechodzilismy miedzy ludzmi usłyszłysmy tylko taki komentarz :" takaa molodaaaaaa a juz w ciazyyyyyy" Nawet nie wiedza kto ile lat ma a juz sie madrza. To osobista spawa przeciez.

A poza tym to chcialam powiedziec ze tez znam w sumie ze słyszenia dziewczyne ktora w wieku 13 lat urodzila corke i sie tego nei wstydzi.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
ikets
Młody aktywny
Posty: 45
Rejestracja: 25.10.2004, 13:43
Lokalizacja: z wariatkowa...

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: ikets »

W moim miescie jest kilka nieletnich mam, gdy na nie patrze to płakac mi sie chce, z nich pozostawały strzepki dawnych wesołych dziewczyn. Moja znajoma zaszła w ciaze w 3 kl. gim, teraz juz jest mezatka, mając 17 lat... to juz nie ta sama dziewczyna, to strzępek człowieka, strasznie zmarnowanego :(
Ja osobiście współczuje wszystkim tym dziewczynom. Zycze im jak najlepiej, wczesniej niz wszyscy poznaja prawdziwe zycie, a czesto do tego mają masę nadciągających ze wszystkich stron problemów. Do wszystkich młodych mam :
NIE PODDAWAJ SIĘ, pamietaj o swoim dziecku, badz dla niego autorytetem, teraz Ty jestes dla niego całym swiatem !Uda Ci sie przezwycięzyc wszystkie kłopoty, tylko bądz SILNA ! :*
Everybody's asking questions
Everybody's wanting more
Every time I catch myself I, fall
And it's why you ask me...
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: devitto »

Mirriam - nie, nie jestem z Pabianic, tylko z Kutna (niedaleko Pabianic, choć Kutno jest znacznie większe.... :hihi: ). Nie pamiętam dokładnie tego filmu, ale to była ta dziewczyna, która grała psiapsiółę Tereski (bodajże)

Pozdrawiam!
We are the champions!
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: Fighter »

Ale popatrzcie jak sobie takie dzieci swiadomie badz nie, przyszlosc marnuja.
Jak taka jedna, z takim drugim, poczuli sie dorosli i w zabawy dla doroslych sie zabieraja, to niech teraz nosza na sobie brzemie odpowiedzialnosci. Chodz szczerze mowiac co taki mlody czlowiek moze wiedziec o zyciu, skoro takie glupoty robi.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: Byczek »

Ano zdarza sie czasami, zdarza sie, ze na jakies imprezie dwoje upojonych alkoholem postanawia pojsc dalej i laduja na pieterku, czasami tez wystarczy ze w domu nie ma po prostu rodzicow i taka para czuje odrazu szybsze bicie serca, bo to zawsze jakas adrenalina. I tak wlasnie dziewczyny w waszym wieku koncza okres dojrzewania i ciaglej zabawy i musza zajac sie malenstwem. Znam kilka takich dziewczyn ktore juz maja brzuszek i musza rezygnowac ze studiow, a ojcowie najczesciej sie nie przyznaja i wypinaja sie na cala sprawe.

Kiedys moja byla dziewczyna spytala czy jakby zaszla w ciaze zostal bym przy Niej. Jak myslicie jaka byla odpowiedz?
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

...

Post autor: devitto »

To przykre doświadczenie..... seks po alkoholu bądź w poczuciu adrenaliny..... :?
We are the champions!
dominika
Młody rozbrykany
Posty: 296
Rejestracja: 11.11.2004, 22:44
Lokalizacja: z zabrza

....

Post autor: dominika »

znam kilka nieletnich mamusi i wszystkie pochodzą z tzw"dbrych domów"ehh tak ej pilnowali ze... :mrgreen: :mrgreen: jak na nie patrze?na jedna z nich jak na "dziewcyzne lekkich obyczajów(nazywajmy rzecyz po imieniu 8) )a te 3 pozostałe...yhm z żalem i politownaiem, zmarnowaly sobie życie i tylr
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: Peggy »

w mojej okolicy jest dziewczynka 14 letnia, ktora tuz po nowym roku zostanie matka. ojcem jest moj kolega z podstawowki. hmmm... mam nadzieje, ze sobie poradza
Basko
Młody rozbrykany
Posty: 442
Rejestracja: 18.04.2003, 20:29
Lokalizacja: Pabianice

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: Basko »

Sprawa jest bardzo delikatna. Spójrzmy prawdzie w oczy, nie każdy kto rozpoczyna współżycie zdaje sobie sprawe z konsekwencji, a wpadka może trafić się w sumie każdemu, kto np. ogranicza się do podstawowych środków anty. No i teraz zajdzie dziewczyna w ciąże i przez jedną chwile zapomnienia ma skopane życie. Masakra. Ale przecież nawet jak zajdzie w ciąże to nie musi sie decydować na urodzenie dziecka, choć wiem, że to temat kontrowersyjny, to lepiej usunąć ten pęcherzyk płodowy, niż zafundować dziecku taki start.
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: Wang »

Hmmm... co do młodych matek... jak chcą mieć dziecko w wieku 16-17 lat, proszę bardzo. Niech się męczą i stracą dobre lata młodości. Nie patrze jednak na taką dziewczyne jakoś... inaczej... oby tylko dobrze opiekowała się dzieckiem.

Nawiązując jeszcze do tego co napisał Paweł... taki raz numer zrobiłem z dziewczyną - mieliśmy jeszcze po 17 lat i poszliśmy do sklepu z akcesoriami typowo dla noworodków i małych dzieci. Ekspedientki wpatrywały się przezajebiście. Nie wiedziały czy się odezwać, czy roześmiać czy może zadać głupie pytanie typu: "Jesteś dziewczynko w ciąży?". Mi osobiście chciało się śmiać.
Niestety tak to jest... dużo ludzi jest nietolerancyjnych i przeszkadza im, że ktoś inny w tak młodych wieku może być szczęśliwy z tego, że będzie rodzicem.
Veni Vidi Vici
aldona84
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 02.12.2004, 06:00
Lokalizacja: Chicago

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: aldona84 »

wiesz co ja mam dwie kolezanki co zaszly w ciaze jak mialy tylko 14 lat.a 15 jak urodzily. moje zdanie jest takie to sa tylko dzieci ktore wychowuja dzieci i to jest tez wina rodzicow bo jak rodzice nie gadaja o sexie albo jak sie zabezpieczac to co my sie dziwimy ze tak sie dzieje na swiecie.i teraz one maja 18 lat i nigdzie nie moga wyjsc bo tylko sie opiekuja dziecmi.
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: tynka:) »

każdy musi byc odpowiedzialny za swoje czyny...
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
AgusiaPsujek
Młody aktywny
Posty: 82
Rejestracja: 29.12.2004, 19:05
Lokalizacja: hehehe

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: AgusiaPsujek »

ja znam kilka takich dziewczyn za chyba 2 miesiace bedzie rodzic moja kolezanka mlodsza od nas o rok.Znam tez dziewczyne ktora miala 14 lat jak urodzila dziecko ona ma teraz 16 a dziecko 2 latka.Mi to nieprzeszkadza bo to ich zycie ale ja bym nie chciala mnie w tym wieku dzieci a jak juz byl wpadla :oops2: to na pewno bym nie usunela
Misia
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 24.01.2005, 21:55
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

-

Post autor: Misia »

U mnie w szkole jest wiele nieletnich mamusi. Jednak z mojej strony to nie widze żadnego ździwienia. Jeśli chcieli mieć dziecko owszem. Sama pragne takiego małego bobaska to radość dla dziewczyny nosić coś w brzuszku tylko, że szkoda, że tak w młodym wieku:)
:)
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Nieletnie mamusie.

Post autor: Kubuś »

Koleżanka mojej znajomej urodziła w wieku 15 lat... I z tego co słyszałem od tej koleżanki to zajmowała się (nie wiem czy się jeszcze tak zajmuje) tym dzieckiem beznadziejnie... karmiła je piersią paląc jednocześnie papierosa :emm: Przecież to krzywda dla dziecka...
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
ODPOWIEDZ