Gentleman

Jeżeli chcesz podzielić się swoimi opiniami na temat najnowszej płyty swojego idola zajrzyj tutaj. Na tym forum rozmawiamy o każdym gatunku muzy.
ODPOWIEDZ
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Gentleman

Post autor: ::PiotreK:: »

Pierwsze pytanie
Ktoś tego słucha :] bo jak dla mnie w całej histori rege ten człowiek jest dla mnie na drugim miejscu zaraz po Bobie Marleyu
Drugie pytanie ma ktoś albo wie skąd sciągnąc jego drugi album Jurney to Jeh bo kurcze niegdzie niemoge znaleźć
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Gentleman

Post autor: shyduo »

Ja słucham. Zarąbista muza, ja ściągnąłem przez DC++ od kolesia z mojego osiedla. Gentleman wymiata
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gentleman

Post autor: ::PiotreK:: »

no ja jusz chyba mam wszystko co ten człowiek stwozył jeżeli chodzi o muzyke
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Gentleman

Post autor: shyduo »

Ja mam na pewno mniej. Mam 23 kawałki na dysku
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gentleman

Post autor: ::PiotreK:: »

patrze ze niewielu jest miłosników rege na forum
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Gentleman

Post autor: shyduo »

Wiesz mozna słuchać reagge, a nie słuchać Gentlemana. Jednak faktem jest, że reagge RLZ
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gentleman

Post autor: ::PiotreK:: »

zakładałem tu jusz chyba dwa tematy rege jesteś pierwszą osoba która odpowiedziała :]
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Gentleman

Post autor: shyduo »

Czuje się wyróżniony :ok:
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Gentleman

Post autor: Mirriam »

Ostatnio coś mnie wzielo wlasnie na reggae, ale ja dopiero raczkuję w tym temacie :)
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Gentleman

Post autor: Kubuś »

Taaak, myslalem ze tylko ja jestem fanem Gentlemana, a tu prosze, pierwszy dzien na forum i juz kolejny zauroczony jego muza... Co prawda nie przebije Marleya (avatar :wink: ) ale Superior, Runaway, See Dem Coming, Dem Gone albo Rainy Days to tak jakby wskrzeszenie Boba... Do gustu nie przypadla mi tylko jego najnowsza piosenka z tym Turkiem, ale jakos to przezyje :) Polecam wam Habakuka, polski zespol reagge, wolny od ja czy rozczochrany leb sa kawalkami naprawde godnymi Jamajki :) btw. probowaliscie dowiadywac sie co znaczy JAH? Bo ja mam jedna teorie, ale chce najpierw przeczytac wasze :)
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Gentleman

Post autor: shyduo »

Mam całą płytkę Habakuka, "Mniam mniam reagge", Zarąbista kapelka. Teraz poszukuje płyty Indios Bravos. W tym składzie wokalistą jest zreszta Gutek. Z tego co pamiętam, to JAh jest bogiem, religi, rastanizmu (czy jakoś tak). Chodzi tu chyba o Jahwe. Religia ta jest wyznawana zresztą na Jamaice
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gentleman

Post autor: ::PiotreK:: »

ja narazie poza Mustafarai w sumie tylko kilka rege kawałków mają reszta taki HH no i Indios Bravos ( w Obu gutek w składzie zresztą jest no i jakby niepatrzeć tym sie zaraziłem rege) innego polskiego niesłyszałem

jeśli chodzi o Jah to podzielam zdanie shyduo to moze być jakieś okreslenie boga
Zdziesław
Młody aktywny
Posty: 85
Rejestracja: 19.01.2005, 19:51
Lokalizacja: Kalafior

Re: Gentleman

Post autor: Zdziesław »

ja lubie reggae
fajnie sie przy tym wodke pije :tak:
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Gentleman

Post autor: Kubuś »

Piotrek, skąd wziąłeś płyty Gentlemana? Z jakiegoś p2p, czy może jakaś stronka, o której chcesz napisać mi na PW :twisted:

Co do Jah, to jest tak jak podejrzewałem. Indios Bravos jakoś średnio mi podchodzi, za bardzo chyba mi się kojarzy z hip-hopem, żeby słuchać tego kiedy mam ochotę na kompletny relax z reagge :) A jeżeli chcę słuchać hip hopu to wolę teraz inne klimaty, więc Gutek i jego kapela nie pojawiają się u mnie na playliście. Myśle, że Gutek bardziej nadaje się do śpiewania refrenów w kawałkach hiphopowych, robi to chyba najlepiej :) A jego skład IMHO do Habakuka się nie umywa.

BTW. Oglądacie 4FUN.tv? Całkiem niedawno był tam program, chyba ogólnie o reagge w Polsce, bo widziałem tam rozmowy z Gutkiem i z Habakukiem. Oczywiście przerywane zaje*****mi teledyskami... Nie można mnie było odciągnąć od telewizora :) . Też to widzieliście?
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gentleman

Post autor: ::PiotreK:: »

niewidziałem tego
a płyty Gentlemana hmm
kilka sciągnełem z www.torrent.org.pl ale teraz trzeba sie tam rejestrować wtedy nietrzeba było i z www.suprnova.org ale jusz niema tej strony
no i od kolegi dostałem jak chcesz te płyty to wpadaj z dyskiem w sumie koło 70 km odemnie mieszkasz:P
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Gentleman

Post autor: Kubuś »

Heh, nie ma sprawy, już jade :D Tak Btw. wiesz, że 70 km od Ciebie, Piotrek, istnieje, całkiem prężnie, zespół Reagge? IMHO nie jest to na takim poziomie jak Habakuk, nie mówiąc o Gentlemanie, ale co kto lubi... jak chcesz poszukaj czegoś o tym zespole, nazywa się Siddharta :) AFAIR śpiewa tam gość z idola, w sumie był niezły, prawie awansował do 10, 5 procent mu chyba zabrakło. W ogóle, na Mazurach sporo osób lubi reagge, trzeba zorganizować festiwal jakiś :D
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gentleman

Post autor: ::PiotreK:: »

zaraz poszukam szkoda ze w Suwałkach niema zagdnych rege zespołów no chyba ze niesłycszałem no festiwal fajna sprawa niestety w polsce jest mało takich imprez
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Gentleman

Post autor: Kubuś »

Piotrek, polecam Wyclefa, i jego przeróbke No Woman Not Cry, naprawde swietna. Ogolnie gosciu kuma klimaty reagge ;) Warto posluchać jego kawałków. Poza tym jakiś dziwny zespół się na 4fun.tv przypomniał, 5G projekt, albo coś w tym stylu, usłyszałem to wgłębiając się w tekst :wink: zajeżdża ostro hiphopem, nie jest złe, ale nie jest też rewelacyjne...
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
pearl
Młody rozbrykany
Posty: 244
Rejestracja: 12.01.2005, 16:58
Lokalizacja: ze snów...

Re: Gentleman

Post autor: pearl »

a ktos lubi paprike korps ? ;)
"Zmarnowaliśmy świt, a tego nie wybaczy nam żadne niebo" - J Morrison
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Gentleman

Post autor: Kubuś »

pearl pisze:a ktos lubi paprike korps ? ;)
Tego nie słyszałem... Ale jestem w trakcie ściągania empetrójek :) http://www.paprikakorps.pl - oficjalka, w dziale twórczość jest kilka mp3.

EDIT: Przesłuchałem. I jakoś mi nie podchodzi, imho przeciętne. Nie ma życia, wszystkie kawałki podobne do siebie. Wyróżniają się dwa kawałki: Don't Trust i Promises, ale nie odstają aż tak bardzo poziomem od reszty. Ogólnie nie polecam.
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
ODPOWIEDZ