czy dostajecie w skórę?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
Marcino
Młody aktywny
Posty: 70
Rejestracja: 29.10.2004, 20:49
Lokalizacja: Katowice

czy dostajecie w skórę?

Post autor: Marcino »

zdaża się wam dostać lanie? jakie macie kary i za co?
Marcino
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: Byczek »

Hehe spoko w moim wieku to moja starsza zwraca mi tylko na coś uwagę, i to wszystko. Ale nigdy nie karała mnie cieleśnie, a nawet pieniężnie, to znaczy że nigdy nie było tak że za coś co najczęściej działo się w szkole nie dostałem kasy. Nigdy tej kasy nie potrzebowałem, a wyrosłem na pożądnego faceta, który nie pali, nie pije, nie ćpa i nie rozrabia. Kara nie jest wyjściem z trudnej dla rodzica sytuacji...
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: Peggy »

zgadzam sie z Byczkiem. ja jestem niewielkiego wzrostu, wiec glupio by to nawet nie wygladalo, gdyby ojciec przelozyl mnie przez kolano i mi "wlał" ;) no ale zdarzaja sie przeciez 16-latkowie, ktorzy sa od rodzicow wieksi nawet o 30cm, wiec.......... he heeee smiesznie by to wygladalo :lol:
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: bober »

Lanie? Kary? Chodzi Ci o to, że od rodziców, tak?
Troszke za późno żeby mnie 'lać' troszkę za późno żeby karać, ale jeżeli wyraźnie rodzic ma rację wyciągam wnioski... Hehe, chociaż przyznam się, że przy mojej mamie szczególnie trzeba uważać na przekleństwa, bo nie trudno dostać w twarz - 'jak Ty się wyrażasz?!' hehe.
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: JaQb »

Najleprzą karą jest Olanie przez rodziców, Masz cepy na polrocze to sobie miej my Ci nie pmozemy, radz sobie sam i tu kłania się czy ktoś otrafi o siebie zadbać :wink:
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: Paweł »

Wiem, ze moja rodzinka jest dla mnie za dobra.

Czesto przydaly by mi sie jakies przyslowiowe baty, czy kleczenie na grochu z doniczka trzymana w gorze :lol: ;)

ale kary, teraz? własnie nie! i ja narzekam z tego powodu, serio! :emm:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: Montana »

eh, mnie problem tez nie dotyczy... moze to dlatego, ze jestem grzeczna ;) moze dlatego, ze jestem juz ciut na to za stara :) ale zreszta jak bylam mlodsza tez mi sie to nie przydarzalo..... hehe chociaz nie... kiedys dostalam w tylek od dziadka... mialam moze z 5 lat i podobno bardzo narozrabialam, ale nie pamietam o co chodzilo:)

A tak a propos to ogladaliscie film "Pregi".... to jest wlasnie film dokladnie na ten temat.. Goraco polecam..
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: Linka »

Widze ze na takie sprawy to jestem juz za stara jak wiekszosc tutejszych forumowiczow. Chociaz nawet wczesniej nigdy nie dostałam lania :P ani zadnej kary typu szlaban na telewizje, komputer czy wychodzenie z domu. Moja mamuska jest dosc liberalna i zawsze mialam luzy.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: Mirriam »

Wcześniej zdarzaly sie jakies szlabany, ale to bylo tylko powiedzenie "nie wychodzisz nigdzie dzisiaj/do konca tygodnia" i w sumie na tym sie konczylo, bo i tak wychodzilam. Kar cielesnych tez nie mialam, tylko byly grozby, ze w koncu dostane za pyskowanie. Ale to bylo dawno, teraz jest looozik :)
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: tynka:) »

nie dostaje kar...nie dostaje lania...tylko mi nie mowcie ze jestem wychowywana "bezstresowo" po prostu moim zdaniem przepisywanie zdan typu" nie bede pyskowac" 500razy jest bez sensu...albo kara na siedzenie w domu...hallo??czy to ma jakis sens??co z tego ze on nie wyjdzie z domu na impreze za zgoda rodzicow, wykobinuje cos i tak pojdzie...i po co? albo na kompa nie ma rodzicow w dou to i tak sie siedzi...
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
dominika
Młody rozbrykany
Posty: 296
Rejestracja: 11.11.2004, 22:44
Lokalizacja: z zabrza

ah te kary

Post autor: dominika »

no co ty...nigdy nod starszych nie "dostałam"...ale kary sie zdarzaly:/np...zaiweszenie kieszonkowego co jets dla mnie koszmarem:|
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: SkaTe_GirL »

lanie? Ojjjjjjj tak ;] pamietam jak raz dostalam w przeczkolu za to ze powiedzialam ze moja wychowawczyni to peda* ;] ale mi chodzilo o taki pedal do roweru ; -p skad moglam wiedziec co to znaczy... uslyszlaam takie slowo na podworku i po prostu powiedzialam ; -]
teraz to jush nie... Jedynie czesto zdarza mi sie sluchac kazan... na temat mojego zachowania, znajomych itd. Starzy chyba bali by mnie teraz uderzyc...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

...

Post autor: devitto »

Lanie? Nigdy! Na szczęście... :hihi:
We are the champions!
dagnai
Młody aktywny
Posty: 45
Rejestracja: 22.11.2004, 09:24
Lokalizacja: Lublin

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: dagnai »

bo tak naprawde to większość rodziców idzie na łatwizne np zamiast omówić problem to lanie lub kara;/ tak samo z kosciolem , rodzice nie potrafią lub niechcą wytlumaczyć podstawowych problemow i po to wysylajo do kosciola
Dagnai'zM
ROX'a
magnat
Młody aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 30.11.2004, 13:16

Re: ...

Post autor: magnat »

devitto pisze:Lanie? Nigdy! Na szczęście... :hihi:
Ja dostałam tylko raz :mrgreen:
Przytul mnie życie Moje szczęście wielkie Przytul mnie ukrycie Widzę odbicie w tobie me ...
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

...

Post autor: devitto »

Ja dostałam tylko raz
Za co, jeśli można wiedzieć? :hihi:
We are the champions!
Wu_Wang
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 01.12.2004, 07:10
Lokalizacja: Chicago

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: Wu_Wang »

hehe... kar ja nie miałem... za to miałem zawsze kazania kilku godzinne przy których pare razy udało mi się usnąć. Aż tęsknie za tym czasami ;-) W tej chwili, gdyby rodzice rzucili się do mnie z tzw. pyskiem... musieliby mnie przepraszać.
Veni Vidi Vici
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: tynka:) »

dagnai pisze:bo tak naprawde to większość rodziców idzie na łatwizne np zamiast omówić problem to lanie lub kara;/ tak samo z kosciolem , rodzice nie potrafią lub niechcą wytlumaczyć podstawowych problemow i po to wysylajo do kosciola

A co ma do tego Kościół??
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
dagnai
Młody aktywny
Posty: 45
Rejestracja: 22.11.2004, 09:24
Lokalizacja: Lublin

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: dagnai »

chodziło mi o to że niektórzy rodzice posyłają swoje dzieci do kościoła bo niepotrafią im wytlumaczyć niektórych (podstawowych) rzeczy
Dagnai'zM
ROX'a
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: czy dostajecie w skórę?

Post autor: Wang »

dagnai pisze:chodziło mi o to że niektórzy rodzice posyłają swoje dzieci do kościoła bo niepotrafią im wytlumaczyć niektórych (podstawowych) rzeczy
A w kościele im to wytłumaczą? Ja nie pamiętam żadnego kazania... ale może dlatego, że ostatnio w kościele byłem dawno temu :P
Veni Vidi Vici
ODPOWIEDZ