ktore ksiażki warto przeczytac??

Książki jakie czytacie w wolnych chwilach, wieczorami, do poduszki, jadąc autobusem... Wszystko o czasopismach i prasie codziennej. Jednym słowem lektura jak się czyta ;-]
ODPOWIEDZ
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: vanessa »

twórczość Jonathana Caroll'a polecam
np 'Dziecko na niebie', 'Na pastwę aniołów' oraz 'Całując ul' ; )
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: Jessica »

Ja nastolatkom polecam wszystkie książki Jenny Carroll (Meg Cabot). Świetne. Uwielbiam serie "1-800-Jeśli-Widziałes-Zadzwoń" i "Pośredniczka".
Let's make all dreams come true!
Lilly
Młody aktywny
Posty: 71
Rejestracja: 27.09.2005, 08:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: Lilly »

1. "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" - Ann Brashares - wszystkie 3 części - najlepsze książki jakie czytałam ^^
Jessica pisze:Ja nastolatkom polecam wszystkie książki Jenny Carroll (Meg Cabot). Świetne. Uwielbiam serie "1-800-Jeśli-Widziałes-Zadzwoń" i "Pośredniczka".
2. Tak ! Meg Cabot jest super ^^ oprócz tego co napisałaś fajna jest też ,, Dziewczyna Ameryki " ^^ ,, Pamiętnik Księżniczki " kiedyś bardzo lubiłam ale teraz to już po części 7 i 1/2 lol xD Zrobiło się nudne i pisane wyłącznie dla kasy :P i to się czuje ^^

3. ,, Wilczy Brat" - Michelle Paver

Hyhy na pewno jest coś jeszcze ale nie mogę sobie przypomniec ;)

A tak btw. czytał ktoś ,,Eragon'a " ?? :> Bo zastanawiam się czy warto ^^
"Życie jest piękne!" - powiedział Prosiaczek, po czym rzucił się w przepaść.
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: Jessica »

jest w mojej bibliotece szkolnej, ale nie czytałam.
Jak narazie staram się skończyć czytać "czas ciążenia".
Takie o coś:
Obrazek
Let's make all dreams come true!
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: IzzY »

Zalezy co kto lubi i czego w książce szuka.
1. Jeżeli chcecie poczytać coś dla duszy, jeżeli zastanawiacie się nad różnymi sprawami kwestii szczególnie duchowej i szukacie pojęcia miłości - polecam Paula Coelha
a) Alchemika - jeśli staracie sie wybrać drogę,
b) Pielgrzyma - jeśli cos zatraciliście,
c) Demon i panna Prym- jeśli szukacie wyjaśnienia relacji dobro-zło,
d) Weronika postanawia umrzeć - jeśli uważacie, że świat jest szary i zły,
e) Na brzegu rzeki Piedry... - jeśli szukacie miłości,
f) 11 minut - jeśli chcecie poznać to co 'złe' i 'zakazane',
g) Piąta Góra - jeśli musicie cos odbudować,
h) Zahir - jeśli życie wasze straciło sens,
i) i wreszcie Podręcznik Wojownika Światła - czyli sentencję powyższego.

2. Jeśli pragniecie poznać inne kultury i dotknąć świata realnego polecam:
a) Kwiat Pustynii / Córka Nomadów. (Waris Dirie)
b) Kwietniową Czarownicę (Majgull Axelsson)

3. Jeśli szukacie prostoty polecam Foresta Gumpa (o wiele lepszego niż film).
4. Jeżeli lubicie komplikacje, długą i trudną lekturę polecam Sto lat samotności Gabriela Marqueza.
5. Jeśli chcecie pomyśleć nad religią chrześcijańską to polecam: Moje Ewangelie - Eric-Emmanuel Schmitt
5. Jeśli chcecie uciec od codzienności, to nie ma lepszej lektury niż fantasy.
Polecam:
a) Oczywiście Tolkiena bo nie znać jego twórczości a czytać fantasy to poważna luka :)
- i tak: Władca Pierścieni - chyba nie trzeba tłumaczyć :)
- Hobbit, czyli tam i spowrotem - w założeniu powieść dla dzieci (ale to nie do końca prawda ;) )
- Silmarillion - dla zaawansowanych, podobny nieco do greckiej mitologii, z tym że twórca składa hołd mitologii skandynawskiej.
(a reszta to już dla fanatykow ;P)
b) Andrzej Sapkowski i jego saga o Wiedźminie - bezapelacyjnie kawałek dobrego, humorystycznego, bezczelnego i sarkastycznego fantasy.
c) Jacek Piekara - Sługa Boży, Młot na czarownice, Miecz Aniołów - tematyka: przeinaczona religia - czasy Świętego Oficjium Inkwizycji (wieków ciemnych). Zdecydowanie dla twardych :P Niegrzeczne i mroczne fantasy.
d) Oczywiście lekka poczytanka Harry Potter (nie trzeba przedstawiać). Czyta się przyjemnie ale nie dałabym tego dzieciom poniżej 14.

dobra to będzie tak z grubsza ;)
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
Decain
Młody aktywny
Posty: 49
Rejestracja: 30.03.2003, 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: Decain »

Bez względu na upodobania polecam "Więcej niż cieśla" Josha McDowella

http://www.rnz.org.pl/index/?id=e034fb6 ... ddfb08da98
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: s0rr0w »

Właśnie zabrałam się za "Pachnidło" Patricka Suskinda. Co prawda jeszcze nie skończyłam tej książki, ale już wiem, że mogę ją polecić. Coś niesamowitego! Jakby powieść napisana z perspektywy... zmysłu powonienia. Ciekawe, jak się uda film, który 12 stycznia wejdzie na polskie ekrany.
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
dominika
Młody rozbrykany
Posty: 296
Rejestracja: 11.11.2004, 22:44
Lokalizacja: z zabrza

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: dominika »

a ja przeczytałam ostatnio" europejke"-manueli gretkowskiej-kocham tą kobiete za jej inteligencje, ironie, indywidualizm i spsob przedstawienia wizji wejscia polski do ue(coz...jak juz w niej ejstesmy to ksiazka pzowala dostrzec minusy ktore przyslania nam medialna reklama cudownego "Daru":)))ogolnie ciekawy pamiętnik ciekawej kobiety;)
a teraz czytam sobie"wojne polsko ruską pod flagą biało czerwoną"-masłowskiej..przyznaje bez bicia..przez pierwsze 20 stron nie wiedzialm o czym czytam:Dbyć może to efekt zbyt prostych zdań...może kolokwialnego języka do którego w literaturze nie przywykłam...może realność? może widze w niej moje pokolenie i boje się sama tego co widzę...? warto...naprawde...kolejny przykład myślącej polki-pisarki;))
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: s0rr0w »

Dobra, skończyłam Pachnidło. Założę się, że film nie będzie nawet w połowie tak dobry jak książka :]
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: JaGaKi »

a teraz czytam sobie"wojne polsko ruską pod flagą biało czerwoną"-masłowskiej..przyznaje bez bicia..przez pierwsze 20 stron nie wiedzialm o czym czytam:Dbyć może to efekt zbyt prostych zdań...może kolokwialnego języka do którego w literaturze nie przywykłam...może realność? może widze w niej moje pokolenie i boje się sama tego co widzę...? warto...naprawde...kolejny przykład myślącej polki-pisarki;))
Podejrzewam, że ta książka nie zasługuje na takie przemyślenia bo jest... cieniutka
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
dominika
Młody rozbrykany
Posty: 296
Rejestracja: 11.11.2004, 22:44
Lokalizacja: z zabrza

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: dominika »

heh dobrze wiedziec:D ....jest po prostu inna od wszystkich które czytałam do tej pory:)
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: vanessa »

Masłowska "myśląca-polka-pisarka", taa, Wielka Artystka nie ma co, według mnie jest słaba, mało ambitna, prosta, młoda buntowniczka, której udało się zarobić sporo kasy, bo jej książka wpadła w oko młodemu pokoleniu, temu szukającemu sztuki i głębszych przeżyć w bardzo prostych książkach i według mnie - niewartych : )
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
dominika
Młody rozbrykany
Posty: 296
Rejestracja: 11.11.2004, 22:44
Lokalizacja: z zabrza

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: dominika »

napisz lepszą ksiażke a dopiero krytykuj"myślącą polke-pisarke"..;)mim zdaniem w niekonwencjonalny sposob przedstawiła mlode pokolenie..lepsze ujęcie niż np w "84"nahacza;].
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: vanessa »

Nie muszę pisać książki, żeby móc inną skrytykować to po pierwsze.

Po drugie wg mnie ten bestseller jest cienki i już. a jeśli wg Ciebie Autorka w niekonwencjonalny sposób przedstawiła młode pokolenie, to ja mam nadzieję, że mniejszość się w to młode pokolenie wlicza i utożsamia z nim.
Książka nie podoba mi się zaczynając od formy wypowiedzi jaką wybrała Masłowska (jakieś chore słowotoki, wulgaryzmy, niemożność odróżnienia haju narkotycznego od tego co prawdziwe.) po treść która nie jest żadną nowością ani wielkim odkryciem.

Po trzecie plus za wypromowanie się, to też się w końcu liczy, ech.

a Ciebie co tak w niej ujęło? Oprócz tego 'niekonwencjonalnego przedstawienia młodych'?
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
dominika
Młody rozbrykany
Posty: 296
Rejestracja: 11.11.2004, 22:44
Lokalizacja: z zabrza

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: dominika »

właśnie przez: " od formy wypowiedzi jaką wybrała Masłowska (jakieś chore słowotoki, wulgaryzmy, niemożność odróżnienia haju narkotycznego od tego co prawdziwe"-czyli kolokwializm retrospekcje(fragmentaryczną)etc...
a co do mniejszości-nadzieja..heh...sami sobie wmawiamy że to tylko mniejszość?;] lepiej miec nadzieje i żyć jej złudnym wrażeniem...łatwiej :nom:
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: vanessa »

dominika pisze:a co do mniejszości-nadzieja..heh...sami sobie wmawiamy że to tylko mniejszość?;] lepiej miec nadzieje i żyć jej złudnym wrażeniem...łatwiej :nom:
hmm, nie rozumiem? sugerujesz, że młodzież dzisiaj wygląda tak jak u Masłowskiej? Być może w Twoim otoczeniu.
no tak, w sumie tam gdzie wulgaryzmy, narkotyki i buntownicze przedstawienie świata połączone z prostym językiem, tam i mało wymagająca młodzież, która z gówna (sorry za wyrażenie) może zrobić coś wyjątkowo artystycznego.
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
dominika
Młody rozbrykany
Posty: 296
Rejestracja: 11.11.2004, 22:44
Lokalizacja: z zabrza

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: dominika »

dziękuje za"komplement";] ja po prostu doceniam jej niekonwencjonalny tyl i tyle;] a ksiazke uwazam za hmmm realistyczną-tyle...
p,s znowu udajesz ze w Twoim otoczniu nie ma problemu rozrywkowej młodziezy?;) narkotyki etc?
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: vanessa »

jeśli teraz odpowiem na to pytanie to będzie offtopic.
Tobie się książka podoba, mnie nie, Ty uważasz Masłowską za dobrą pisarkę, ja nie. Ale szanuję to : )
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
dominika
Młody rozbrykany
Posty: 296
Rejestracja: 11.11.2004, 22:44
Lokalizacja: z zabrza

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: dominika »

optymalny wniosek końcowy:)
punktu
Młody aktywny
Posty: 33
Rejestracja: 26.09.2006, 12:44

Re: ktore ksiażki warto przeczytac??

Post autor: punktu »

Ja bym polecił Lubiewo Wilkowskiego czy jak mu tam.
ODPOWIEDZ