"Piractwo" - tak czy nie ?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: "Piractwo" - tak czy nie ?

Post autor: Fighter »

amix pisze:A co powiecie o grach które sa dodawane do gazet ? Sa to przeciez orginały i nie wiele kosztują. :wink:
Ale jednak cos kosztuja, a pic polega na tym ze kazdy chce miec wszystko za nic.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Namarie
Młody rozbrykany
Posty: 260
Rejestracja: 30.08.2004, 15:50
Lokalizacja: Neverland :)

Re: "Piractwo" - tak czy nie ?

Post autor: Namarie »

w sumie mnie tez nie stac na oryginaly... :/
dlatego plytki sciagam z neta
Wszystko kreci sie jak pozytywka... w kolko ta sama melodia...
macol
Młody aktywny
Posty: 33
Rejestracja: 01.05.2003, 22:28

Re: "Piractwo" - tak czy nie ?

Post autor: macol »

Piractwo- NIE
Osobiście sam korzystam z "kopi bezpieczeństwa" nadzwyczaj często", ale to co tu przeczytałem to tragedia. Przecież korzystanie z piratów to zwykła kradzież. Jak się już to robi należało by chociaż zdać sobie z tego sprawe.....
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: "Piractwo" - tak czy nie ?

Post autor: Mirriam »

macol pisze:Przecież korzystanie z piratów to zwykła kradzież.
Równie dobrze można uznać obecne ceny oryginalnych płyt za złodziejstwo, bo jakby nie patrzeć to w naszym kraju są one przerażające momentami... Ja rozumiem, że jest to ciężka (??) praca artystów (o której wszyscy wykonawcy wypowiadają się jako o prawdzwej miłości), ale nie oszukujmy się - większość z nich ma ma takie zyski z koncertów, że spokojnie mogliby obniżyć cenę jednej płytki o 10, 20 zł., a i tak by jej znacząco nie odczuli... Tym bardziej, że społeczeństwo postępuje często wg. zasady "im taniej, tym więcej"... Więc straty z obniżki szybko by się wyrównały z zyskami spowodowanymi wzrostem kupowanych oryginałów.
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
amix
Szalony pismak
Posty: 597
Rejestracja: 22.10.2004, 18:10
Lokalizacja: Poznań

Re: "Piractwo" - tak czy nie ?

Post autor: amix »

macol pisze:Piractwo- NIE
Osobiście sam korzystam z "kopi bezpieczeństwa" nadzwyczaj często"
Mówisz piractwu nie, a sam tak postepujesz.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." Antoine de Saint-Exupéry
macol
Młody aktywny
Posty: 33
Rejestracja: 01.05.2003, 22:28

Re: "Piractwo" - tak czy nie ?

Post autor: macol »

amix pisze:
macol pisze:Piractwo- NIE
Osobiście sam korzystam z "kopi bezpieczeństwa" nadzwyczaj często"
Mówisz piractwu nie, a sam tak postepujesz.
Ale zdaje sobie sprawe że robie źle... a z wcześniejszych wypowiedzi wynika że raczej mało kto wie co robi :):)
ODPOWIEDZ