Wasze recenzje ...

Obecnie światowa kinematografia zalewa nas swoimi (nie zawsze godnymi uwagi) produkcjami. Na co warto pójść z dziewczyną/chłopakiem, a na co tylko z kumplem. Co trzeba obejrzeć koniecznie? A także Wasze zdania o aktorkach, aktorach reżyserach i ludziach filmu, którzy zrobili na Was wrażenie.
Zablokowany
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Wasze recenzje ...

Post autor: Piqs - X »

... filmów które ostatnie widzieliście u siebie na kompie (divx, dvd), niekoniecznie nowe ...
emailowiec
Szalony pismak
Posty: 877
Rejestracja: 23.10.2002, 18:16
Lokalizacja: O.

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: emailowiec »

Ostatnio oglądałem "mumię"... Nie jest to nowy film, ale też nie taki stary.
Ogólnie mi się podobał choc widziałem lepsze filmy...
Ocena: 7/10
;)
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

nom 1 czesc Mumii jest spox i tez bym dal 7/10 moze nawet bym dal 8/10 ale w trakcie filmu [bo to powinien byc horror] wkurzaly mnie te wkrecone na sile watki komediowe po co takie cos w horrorze :?
no ale ogolnie spox film i sa fajne efekty specjalne :twisted:

za to druga czesc to kompletne dno bez fabuly i ciekawych watkow :| i wecej niz 3/10 bym jej nie dal
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Piqs - X »

Ja napiszę o filmie, który oglądałem wczoraj na divx, a mianowicie o Ewolucji. Film opowiada o można powiedzieć inwazji obcych na ziemie (temat nibyy oklepany, ale ..) kosmci pojawiają się w postaci jednokomórkowców. Jednak atmosfera ziemska wywołuje u nich nader szybką ewolucję ;) . 200 mln lat w pare godzin :] .. i szybko stają sie dinozaurami, potem jako człekokształtni atakuję ziemian ;). Ogólnie film mi sie podobał :P .. Zwierzęta pozaziemskie wyglądają realnie :) gra aktorów dobra, choć nie zachwycająca. Uwagę może zwrócić postać dr. Iry Caina grana przez Davida Duchovnego. I tu może wtrącić się mysl, że ewolucja to klejny odcinek 'Z archiwum X'. Otóż czeka was miłe (zależy dla kogo) rozczarowanie. David gra barwną i wesołą (tak wynika przynajmniej z textów wtrącanych przez niego czasem) rolę nauczyciela chemii, który w przeszłosci szczepionka na wąglika położył całą amerykanska armie :). Towarzyszą mu :
Dan Aykroyd - Gubernator Arizony
Julianne Moore - Dr. Allison Reed
Orlando Jones - Dr. Harry Block
Seann William Scott - Wayne Green
Z tego filmu utkwił mi w pamięci aktor grający rolę niiedoszłego strażaka, znany równieć z takich przebojów jak : American Pie 1 i 2 oraz Roadtrip, a mianowicie S.W. Scott :]Reasumując 'Ewolucja' to dobra propozycja na wieczór. Choć tytuł niby wskazuje na raczej poważną tematykę filmu, polecam go ;).
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Paweł »

Jezuuuuu..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ewolucja to był dopiero film.... pamiętam jeszcze jak dziś kiedy to byłem na tym filmie, a o ile się nie myle to grali go w zeszłe wakacje 8)

Ja za to wczoraj obejrzałem sobie "KOD DOSTĘPU". Aktorów nie wymienie, bo się na tym nie znam :wink: , ale moge w skrucie opisac filmik.... Film opowiada o hakerze, ktory w pewny sposób został zmuszony, przez pewnego psychopate do złamania pewnego kodu.... a wiecej (pewnie ;) ) zobaczycie w filmie. Moge tylko dodać, że na poczatku filmu jest niesamowity efekt, który moim zdaniem dorównuje, o ile nie przegania, słynnego już matrixa :lol: 8)

to było by na tyle :D
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

CUBE
film totalnie porypany :? sam do konca wszystkiego nie skapowalem ale po krotce to tak:
kilkoro ludzi jest uwiezionych w gigantycznym szescianie, ktory sklada sie z tysiecy "malych" szescianow w ktorych jest kupe polapek...
aly film ludziska szukaja z tamtad wyjscia a gdy juz je znajduja z zyciem uchodzi tylko jeden psychicznie chory geniusz matematyczny...
caly film pozostawia wiele nie zakonczonych watkow i nie wyjasnieonych spraw ..... do konca nie okazalo sie jak "oni" sie tam znalezli i kto ich tam zamkna :? .......
film oglnie mie sie totalnie nie podobal mimo zebyly ciekawe momenty
moja ocena to 3,5/10

BTW: nazwiska hakera z "Kodu dostępu" nie pamietam ale glowny bandzior to John Trawolta ;P
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Paweł »

bober pisze:CUBE
film tez na poczatku wydawał mi się porypany, ale po zakończeniu stwierdziałem, że est naprawde spoko.

Tak samo było z "Pięknym umysłem" :lol:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Piqs - X »

Tego Cube nie widzialem :roll: ale wasze opowiadanie o tym szescianie cholernie mnie zaintersowa ki :roll: i chcialbym go obejrzec :P .. lubiem porypane filmy, nie wiem czemoo :] ..
A chcialbym napisac tu recenzje filmu, którego skończylem oglądać chwila temu :D (a więc recenzja n gorąco :>) a mianowicie 'Niezniszczalny' z Brucem Willisem (Unbreakable)
Film jest z 2000 roku :) (same starocie mam na tych płytach :)) Sam trailer tego filmu baaabrdzo mnie zaciekawił i koniecznie chciałem iść na to do kina, niestety .. udało mi się go dopiero obejrzec teraz.
Historia rysuję się tak: Główny bohater to David - strażnik ratujący się z katastrofy pociągu, w której giną wszyscy inni. Pod wpływem wstrząsu i tajemniczej notatki prowadzącej go do jej autora o wątłym zdrowiu (Samuel L. Jackson) bohater zmuszony jest przyjrzeć się na nowo swemu życiu....
Tak zaczeła sie i mnie od razu wciągnęła ta historia. Akcja w filmie toczy się wolno.. jest czas aby każdy szczegół przemyśleć i stworzyć w odłamków puzzli, jakie wysuwa nam rezyser spójną całość. Jednak końcowa scena to jakby pięść, która rozwala ułozony przez nas obraz. Nieoczzekiwany koniec, kiedy wszystko wydawało się jasne, że David stanie sie owym komiksowym superbohaterem, który bedzie ratowac świat, jest wzięty zupełnie znikąd i to może zachwycić, ponieważ czegoś takiego ja się nie spodziewalem. Stonowana fabuła, mroczność, aura nie z tego świata i somnambuliczny bieg wydarzeń, które tylko na ułamek sekundy zdają się zbaczać z racjonalnego toru.. może być wywodem do wcześcniejszego dzieła Shyamalana, a mianowicie 'Szóstego zmysłu'. Może jest trochę prawdy w tym, że reżyser próbował porównać Niezniszczalnego z Szóstym zmysłem i nawet może jest w tym troche racji !! ...to jednak nie przeszkadza to w oglądaniu Unbreakble, a nawet może do niego zachęcić. Choć są chwile nudne, drętne .. po obejrzeniu go odetchnąłem .. i chyba obejrze go sobie raz jeshcze ;)
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Piqs - X »

Nastepna salwa pójdzie na 'Wyścig Szczurów" :wink:
K8R
Młody aktywny
Posty: 64
Rejestracja: 10.10.2002, 16:44

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: K8R »

A ja ostatnio z nudow obejrzalem sobie Szkole Uwodzenia 2...
... film poczatkowo wydaje sie byc zwyklym filmem o nastolatkach, ale tego co sie zaczelo dziac pod koniec filmu sie nie spodziewalem :D

Szczegolow nie bede zdradzal, ale jezeli lubicie porypane filmy to polecam :D
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Piqs - X »

Film mam na HDD .. i twoja wypowiedź tak mnnie zachęciła, że sobie ten film obejrze :D .. czekajcie, jak obejrze, to go zrecenzuje :0
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

"Szkoła Uwodzenia" :mrgreen: ogladalem zarowno 1 jak i 2 czesc =]
pierwsza bardziej mi przypadla do gustu mimo, ze to wlasnie w dugiej byly ciekawsze momenty :twisted: [wiecie o czym mowie :lol:]
nie tak szczeze to film swietny, usmiac sie mozna, napatrzyc sie mozna i wreszcie naopowiadac sie go kumplom mozna dlugo :mrgreen:

a i jeszcze niedawno ogladalem "Not Another Teen Movie" =]
jak sama nazwa mowi opowiada o nastolatkach i tez do nich jest skierowany ;P po czesci jest parodia wspomnianej wczesniej "Szkoły Uwodzenia" .............jak ktos ogladal oba te filmy to na pewno skojarzy, o ktorym momencie mowie :mrgreen:

BTW: "Szkoła Uwodzenia" nie jest porypana :!: :mrgreen:
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Piqs - X »

coraz bardziej jestem na Szkołę Uwodzenia napalaony :)
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

przed 20 minutami skonczylem ogladac film pt. "Patriota" z Mel'em Gobson'em
film jest nie najgorszy .....
opowiada losy pewnego gosci ktory stracil syna podczas wojny secesyjnej i postanawia go pomscic...... sieka "czerowne kurtki" zawaliscie :lol:
film jest dosyc dlugi bo trwa okolo 2,5 godziny ale naprawde warto wysiedziec do konca :mrgreen: .......
jest tam taki moment jak leci kula armatnia ... :lol: ojjjj co ona tam nie narobila :lol:

polecam go mocno i daje mu ocene 8/10 8)
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Piqs - X »

Mam ten film, ale przeleciałem go tak szybko :D .. Są tam sceny batalistyczn charakterystyczne dla tamtego okresu hitorii ;) .. tzn zolnierze w rządku strzelają salwami ? :)
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

"WRÓG U BRAM"
Film jest super :!:
Akcja toczy się w 1943 roku podczas ataku Niemiec na Stalingrad.
Rosjanie dostają straszne cięgi.
Ale film jest opowiedziany z perspektywy młodego żołnierza - Wasillija, który od najmłodszych lat uczył się strzelać [jak miał 5 lat upolował swojego 1 wilka :shock:]. Zostaje on wysławny na front, ale jeszcze zanim dotar na miejsce bitwy okolo 25% jego towarzyszy dostalo po kulce [albo i kilka] z samolotów. Gdy w końcu dociera na front dostaje rozkaz szturmem zając część miasta aktualnie zajętą przez niemców. I biegnie razem z całym tłumem zólnierzy ale tak dostają po dupie od niemców, że tylko garstka przeżywa i gdy próbują zawrócić zostają rozstrzelani przez innych ruskich za dezercje ... naszczeście Wasillij uchodzi z życiem, w krótce potym popisuje się swoimi zdolnościami strzeleckimi i rozwala paru niemców. Robi to ogromne wrażenie na takim jednym oficerze politycznym, który załatwia mu przeniesienie do elitarnej jednostki snajperów. Piszą o nim wszystkie gazety w całym ZSRR...
Jako snajper jest doskonały zabija całe dziesiątki niemców [no oczywiscie nie wszystkich na raz ;)] i żeby tego było on zajmuje się tylko oficerami - jak twierdzi dla zwykłego żołnierza nie warto zdradzać swojego ukrycia.
I tak zabija tych oficerów, aż niemcy się zdeka wkurzyli i wezwali swojego nr.1 Majora jakiegoś tam ...
jest on jeszcze lepszym snajperem od Wasillija i dziesiętkuje cała jednostkę snajperów...
Reszta filmu to ciągłe polowanie obu tych snajperów...
Oczywiście zwycięstwo na końcu odnosi Wasillij ale kosztem utraty niemal wszystkich przyjaciól i laski [ale na końcu się okazuje, że ona przeżyła :)].

Film jest doskonały i świetnie opowiada realia wojny, doskonałe efekty specjalne, świetna fabuła i doborowa obsada :)
Moja ocena to 9,5/10
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: macey »

aleee wam sie nudzi ...normalnie film za filmem ogladacie :P
ja dzis ogladałem Hannibala (dalsza część Milczenia Owiec) i sie kompletnie zawiodłem... bleeeh... nuda nuda i jeszcze raz nuda... no przyznam z 3 momenty fajne byly (powieszenie rozprutego policjanta , akcja z dzikami i akcja "muzg" :D ) reszta to dno... zdecydowanie Milczenie Owiec lepsze...noo a teraz chetnie obejrze "Czerwonego Smoka" ma ktos moze? :)
Slyszalem ze Hannibal jest nudny , ale zeby az tak?? hehhe
Ocena: 2/10
Później postaram sie napisac cos o Predatorku 2 ;D ktorego niedawno ogladalem
PAL MAL
Młody rozbrykany
Posty: 381
Rejestracja: 21.10.2002, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: PAL MAL »

Już troche czasu temu oglądałem 2 niezłe filmy.
- How High
- Żółtodzioby


Ten pierwszy to dla tych co lubią rap, a ten drugi niech oglądną sobie osoby które chcą się wiecej dowiedzieć o królewskiej roślinie.
YO MY BROTHER!
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Piqs - X »

hOW hIIGH ODJAZDOWY BYŁ ;) .. gagi mi sie w nim podobały :]
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

Święci z Bostonu (org. tytuł Boondock Saints)

Film jest swietny, opowiada historie dwoch braci - mocno religijnych.
Zbieg okolicznosci sprawia, ze w barze podczas dnia Sw. Patryka wdaja sie w bujke z czlonkami rosyjskiej mafii.
Z pomoca kumpli niezle im dolozyli ... ale z mafia nie warto zadzierac jak sie niedlugo przekonali ......nastepnego dnia do ich domu wlamali sie ci sami bandyci i chcieli ich zabic, ale to im sie nie udalo i bracia wychodza calo....... policja prowadzi dochodzenie ale oni sami sie zglaszaja i wyjasniaja sprawe. Policja przyznaje im racje i nie tobi przeciw nim sprawy.
W nocy obaj mieli "proroczy sen" - ktos [wg. nich Bóg] kazal im walczycze "zlymi typami". A ze z nich katolicy postanowili spelnic wole Pana .....
Najpierw poszli do hotelu [uzbrojeni po zeby] z zamiarem zalatwienia kilku wysoko postawionych rosyjskich mafiozow. "Przypadkiem" poszlo im zdumiewajaco dobrze - rozwalili wszystkich jak siedzieli. Po wykonanym zadaniu nad kazdym cialem zmowili modlitwe i na ich oczy polozyli monety, co mialo im pomoc w "przejsciu na druga strone".
Media nazwali ich "Świętymi z Bostonu" ...
W krotce po tym przylacza sie do nich jeden Wloch [ich stary kumpel] i razem wymierzaja sprawiedliwosc. A ten Wloch byl nalezal kiedys do jednej z miejscowych mafii i duzo wiedzial o wszystkich przekretach etc, wiec "swieci" dzieki niemu mieli duzo pracy ;)
W koncu szed mafii wzywa na pomoc pewnego czlowieka - zawodowego zabujce, ktory jeszcze nigdy nie zawiodl, jest to stary dziadek od 25 lat siedzacy w kiciu ale wyszedl po odsiedzeniu swojego....
Ich starcie jest nie uniknione. Podczas nastepnej "misji", na drodze "swietych" staje ten ze osobnik i mocno ich rani [jeden w noge inny w reke, a wlochowi odszczelil palca], jednak sam tez zostaje ranny.
W tym czasie gliniarz prowadzacy odkrywa kim oni sa, ale po namysle dochodzi do wniosku, ze oni nic zlego nie robia, nigdy nie skrzywdzili nikogo niewinnego i postanawia ich wesprzec w sprawie.
"Swieci" planuja kolejna akcje, tym razem wymierzona przeciw boss'owi.
Jednak zostaja zlapani ... wloch zostaje zabity... "swieci" zamknieci w piewnicy i czekaja na życie...
z pomoca przychodzi im ten gliniarz ale zosatje ogluszony przez tego zabujce wynajetego przez bossa mafii [to wszystko dzieje sie na parterze].
W tym czasie "swieci" zdolali sie rozwiazac, zalatwili strarznika i poszli zmaowic modlitwe nad wloskim przyjacielem. Wtedy wchodzi zabujca, lecz widzac ich przy modlitwie widzi ze sa dobrzy i maja podobne pogladay itp. Przylacza sie do nich.
Naczelny boss trafia przed sad, jednak wszystko wskazuje na to, ze wywinie sie i zostanie zwolniony. Jednak dzieki pomocy zaprzyjaznionego gliniarza "swieci" [teraz juz we 3] dostaja sie do budnku..... i wymierzaja sprawiedzliwosc bossowi mafii na oczach calej sali sadowej, po czym zbiegaja...........

I to w zasadzie tyle :)
Film jest super mocno go polecam :)
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Zablokowany