Wasze recenzje ...

Obecnie światowa kinematografia zalewa nas swoimi (nie zawsze godnymi uwagi) produkcjami. Na co warto pójść z dziewczyną/chłopakiem, a na co tylko z kumplem. Co trzeba obejrzeć koniecznie? A także Wasze zdania o aktorkach, aktorach reżyserach i ludziach filmu, którzy zrobili na Was wrażenie.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Paweł »

a nom byłem dzisiaj na zemście w kinie razem z całą szkoła.... ale niestety nie opowiem, bo usnołem :mrgreen:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Piqs - X »

Film interesujący ;) obejrze z przyjemnością :D
13 wojownik
Histroia z czasów, kiedy Wikingowie mieli swoje posiadłosci w basenie Morza Środziemnego. Narratorem historii jest jej bohater - arab - Ahmahd Ibn Fahdalan (Antonio Banderas) został wybrany przez plemię Winkigów jako '13 wojownik' .. naznaczony czlowiek, którego celem było zniszczenie złych mocy, poanoszacych się gdzieś w pobliżu skandynawskich posiadlosci Wikingoof. I tak Arab ujeżdżajacy psa, został wprowadzony w tjniki historii i religi wcale nie znanego mu plemienia ;)
Tak wygląda wstęp .. dośc ciekawy .. a reszta ? .. Banderas znany jest przede wszystkim jaako typwy MEN .. np z filmu Desperados. Ahmahd takowym typowym MENem nie jest :), jest dosc barwna, zabawna postacią. Wogóle cała obsada dobrana była wlsciwie i razem aktorzy stworzyl wspólnie b. dobry film na zimne wieczorki. Największą wadą tego filmu dla mnie to, że nie miał on dobreg zakonczenia. Nie hukło, krew nie poleciała, .. zadnego cool konca :( .. Ale film mimo to polecm :)
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

RED DRAGON

Post autor: bober »

RED DRAGON
Dr. Haniball Lecter na samym poczatku zostaje powaznie ranny i schwytany przez policje.
Odsiaduje wyrok tym czasem pojawia sie nowy niebezpieczny morderca.
Policja i FBI jest bezsilna ich czlowiek zajmujacy sie ta sprawa [ten co zlapal Lectera] udaje sie po rade do Haniballa.
Ale pomijajac najciekawsze [dreszczyk emocji da tych co tego nie gladali ;)] przejde do konca filmu - morderca okazuje sie pewien gosc torturowany przez pewna kobiete [w dziecintwie oczywiscie ;)] nabawil sie psychozy, mial operacje tworzy i takie tam duperele ....... na koncu ginie z reki zony gliniarza ktory zlapal Lectera :roll:

Film mi sie nei podobal !!! totalne dno .........
moja ocena to -3/10
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: macey »

hymmm a zapowiadal sie taki czad film... ;/ ale chociaz lepszy od Hannibala? bo jak tak to nie jest zly.... Hannibal byl dno...a po recenzji widze juz ze jest lepsze...
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

Hannibal moze i byl dno ale mial swoj "styl" a to ......
ehhhh Hannibal byl i bedzie lepszy 8)
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: macey »

i tak Milczenie Owiec jest najlepsze :]
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

ja to tak dawno ogladalem, ze z calego filmu pamietam tylko jak Lecter zalozyl sobie czyjas skore zeby go nie zlapali :lol:
a moze to bylo w innym filmie ;> juz sam nie wiem
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: macey »

nom twarz kogos innego zalozyl na siebie ;>
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Piqs - X »

EJ .. zostańmy przy recenzjach, co ?
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

masz racje sorki
Zwierzak
Pewny nie doszly polcjant, straszny nieudacznik, z ktorego wszyscy dra lacha ma wypadek samochodowy. Z ratunkiem przychodzi mu pewnien naukowiec [troche szalony :twisted:], ale nasz bohater jest bliski życie i zeby go uratowac doktorek podejmuje decyzje, ze zastosuje bardzo niebezpieczny i nowatorski zabieg. Przeszczepil mu organy zwierzat, po czym zostawia go przy wraku samochodu. Od tej pory nieudacznik staje sie super glina :) ma wech jak owczarek, biega zajebiscie szybko, skacze kilka metro w gore etc.
Jednak sa tez minusy tego zabiegu ... zaczyna on tracic kontrole nad samym soba, zachowuje sie jak zwierze [byla fajna scena z pewna koza]:lol:
Poznaje pewno fajna laske i idzie im nawet dobrze jednak pewnego dnia pojawia sie druga besti i atakuje pewnego gosci, podejrzenie pada na niego i tera musi uciekac. W pewnym momencie staje oko w oko ze życie ale na ratunek przychodzi mu ta druga bestia, jak sie okazuje to ta jego laska i potem dzieki pomocy kumpla uchodzi calo z calej sytuacji ....... i zyli dlugo i szczesliwie :P

Komedia zajebista, kupa smiechu ... polecam ja mocno :)
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

Queen Of The Damned
Horror [ale niezbyt straszny] o wampirach.
Lestat wampir po 100 letnim snie budzi sie w naszych czasach i jest mile zaskoczony zmianami jakie sie dokonaly podczas jego snu, postanawia przestac zyc w ukryciu. Przylacza sie do pewnego zespolu i z zdobywa wielka popularnosc, jednoczesnie nie kryje sie z tym, ze jest wampirem [ale nikt z ludzi mu nie wierzy biara go za czubka co chce zyskac na popularnosci], co wzbuda chec zemsty ui swoich oppbratyncow [wampirow].
Jego muzyka budzi z wiecznego snu krolowa Akhane, ktora postanawia, ze lestat bedzie jej krolem [:mrgreen:] i razem zniszcza wszystko co stanie im na drodze. Podczas koncertu lestat zostaje zaatakowany przez cala bande wampirow, ktore chca mu zrobic "kuku" ;) w jego obronie staje jego dawny mistrz i stworca, jednak zlych jest za duzo, wtedy z pomoca przychodzi krolowa i rozwala wszystkich co chca zrobic "kuku" lestatowi :), z ktorym odlatuje [no bo trzea dodac ze w tym filmie wampiry lataja prawie jak superman :P]. Na koncu lestat robi ja [krolowa] w ciula i z pomoca rady starozytnych wampirow [min. swojego mistrza] pokonuje "Krolowa przekletych", po czym swoja ukochana [taka jedna ruda ;)] robi tez wampirzyca i kasali dlugo i szczesliwie :hihi: :hihi: :hihi:

Film nie najgorszy, jednak jest pare rzeczy ktore mi nie przypadly do gustu :? wiec ocana to 6+/10.
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

"Kate&Leopold"

Post autor: bober »

"Kate&Leopold"
Romantyczna komedia.
Jest rok 1873, mlody ksiaze Leopold podczas odslony jednego z Nowo Jorskich mostow zauwaza dzinnie zachowujacego sie osobnika....
Wieczorem podczas kolacji, na ktorej mial oswiadczyc sie jednej nadzianej paskudzie ;) znowu widzi tego goscia, sciga go az do mostu....
Uciekinier wspina sie na szczyt i skacze, w ostatniej chwili lapie go Leopold, jednak lina peka i spadaja razem. Budza sie w naszych czasach, jak sie okazalo nieznajomy to mlody naukowiec ktory odkryl jak mozna podrowzowac w czasie. Ksiaze w naszych czasach czuje sie nie swojo, jednak dzieki swej wiedze, madrosci i przede wszystkim manierom zjednuje wszystkich do okola. Poznaje piekna Kate [Meg Ryan], zakochuje sie w nij i ona w nim... w tydzien po jego przybyci do naszych czasow znowu jest okazja zeby wrocil do swoich czasow, jednak nie chce tego robic bo kocha Kate.... jednak dochodzi miedzy nimi do sprzeczki i wyrusza w podroz, gdy Kate dowiaduje sie o nim calej prawdy i tego gdzie on sie udal podaza za nim. Leo jest na tym samym przyjeciu co na poczatku i juz ma sie oswiadczyc brzyduli ;) gdy wchodzi Kate i to wlasnie jej sie oswiadcza :)

Ocena 8/10
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

Fist of legend
Akcja toczy sie podczas konfliktu Japonsko-Chinskiego na przelomie XIX i XX wieku.
Mlody chinczyk Chen Zen jest studentem w jednym z japonskich miast. Po drobnej potyczcez samurajami, ktorzy chca go wyrzucic z kraju [pokonal ich okolo 10 naraz :)], dowiaduje sie od ich mistrza, ze jego dawny mistrz zgina w walce.
Wraca do kraju, pokonuje samuraja ktory zabil jego mistrza, jednak jak sam mowi nie byl on godnym przeciwnikiem i jego mistrz dal by sobie z nim rade gdyby byl zdrowy. Przeprowadzona sekcja zwlok wykazuje, ze mistrz zostal otruty... tymczasem zostaje zamordowany samuraj, ktorego pokonal Chen Zen [ale darowal mu zycie] podejrzenie pada na niego. Podczas procesu w obronie oskarzonego staje jego Japonska laseczka :) i zostaje on uniewinniony. Chen Zen pragnie aby zamieszkal ona razem z nim w dawnej szkole kung-fu Chen Zena. Jednak mieszkajacy tam ludzi neie chca japonskiej kobiety pod swoim dache. dochodzi do starcie Chen Zena i obecnego mistrza [jego ruwiesnika]. Bez wiekszych problemow chen zen wygrywa, jednak odchodzi, razem z ukochana zamieszkal gdzies na wsi. Wtedy przyjezdza wielki samuraj [wuj laski chen zena] i toczy z nim pojedynek, walka jest wyrownana i konczy sie remisem. Wuj zdradza, ze mistrza chen zena zabil jakis tam general i ze jest ona bardzo potezny. W koncu dochodzi do starcia generala z mistrzem dawnego klanu chen zena, ktora latwo wygrywa, w walke wlacza sie chen zen i po dluuuuuugim pojedynku wygrywa i dzieki podstepowi wychodzi z opresiji calo, wyjezdza do japoni gdzie zyje ze swoja laska dlugo i szczesliwie :)

Ocena za sceny walki i swietne efekty specjalne 9/10
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Piqs - X »

No Bober Bober ... ratulacje :D .. skąd ty masz te filmy ? ... ja mushe poczekac, ale jak bedemial o zrecenzuje na 100% ;).. (w najbliższym czasie, przyrzekam !!!)
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

Piqs - X pisze:.. skąd ty masz te filmy ?
ma sie swoje zrodla :hihi:


Family Man
Cieply rodzinny film, opowiadajacy historie dyrektora poteznej firmy, dla niego liczy sie tylko praca. W Wigilie Bożego Narodzenia pomaga w sklepie pewnemu czarno skoremy facetowi, ktory wdal sie w maly "konflikt" ze sprzedawca. Poruszony trudna sytuacja mlodego czlowieka postanawia mu pomoc, jednak ten nie chce pomocy i sam twierdzi, ze to jemu jest potrzeban pomoc...
Nastepnego ranka biznesman budzi sie w lozku u boku jednej blondynki, po chwili wbiegaja dzieci i pies ;) [a on nawet nie ma dziewczyny co dopiero zony i dzieci]... jest w obcym domu, obcym miejscu, ma innych znajomych, jego dawne zycie jakby nigdy nie istnialo, starzy znajomi nie poznaja go. Spotyka tego samego murzyna, ktoremu dzen wczesniej pomogl, wyjasnie mu [murzyn biznesmenowi], ze zostal obdarzony "iskierka" i nic nie wroci do dawnego stanu dopoki czegos nie zrozumie...
Mijaja tygodnie, zyje mu sie bardzo dobrze w nowym "wcieleniu" i pragnie aby tak juz pozostalo, wtedy iskierka mija i znowu odzyskuje dawne zycie i osobowosc, probuje odnalezc najblizszych, jednak bez skutku.
Wtedy wybiera sie do swojej "zony" [tylko ze w tym zyciu od 13 lat z nia nie rozmawial, po tym jak ja porzucil] .... no i na koncu wybieraja sie na kawe i wszystko wskazuje na to, ze "iskierka" bedzie prawdziwa :)

Film jest swietny, mily, spokojny i wciagajacy ... mimo, ze sie tam wogole nie strzelaja, nie bija po mordzie [za przeproszeniem ;)] mi sie bardzo podobal i polecam go wszystkim.
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

eXiztenZ
Film to totalne dno, i nie zawracal bym sobie glowy pisaniem tego posta, ale chce was przestrzec jak bedziecie go kiedys mieli to ostrzegam, ze to kino "nizszego" rzedu i szkoda na to czasu .....
BTW: film opowiada o pewnej grze komputerowej ... ale dalej nie opowiadam bo jeszcze tu zwymiotuje ;) :mrgreen:
Ocena =1/10
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: bober »

Hackers 2
Film oparty na faktach.
Opowaida historie cracker - Kevina Mitnick'a i jego prywatna woje z hackerem Tsutomu Shimomura. Akcja dzieje sie w 1995 roku. Mitnick mimo nadzoru FBI wykrada tajne dane z komputera Shimomura, uwazanego za najlepszego specjaliste od zabezpieczen na swiecie.... Wykrada mu z komputera mase soft, dzieki ktoremu bez problemu moze wlamac sie do kazdego komputera podlaczonego do internetu :shock:
Scigany przez ponad 2 lata przez FBI i Policje, stal sie symbole nowych czasow i zagrozen informatycznych. Jezeli nie mogl zlamac jekiegos hasla, jeszcze zanim wykradl soft Shimomury [a to za to ze Shimomura nazwal go lamerem], aby zdobyc haslo nie raz bywalo tak, ze dzwonil do firm zajmujacych sie zabezpieczeniami i podstepnie podawal sie za wazne osobistosi i kazal podawac sobie haslo - co skuutkowalo na wsyzstich, do czasu gdy spotkal Shimomure, ktory wykryl jego podstep....
Wtedy zaczela sie "wojna" kradziez danych z osobistego komutera Shimomury to dopiero poacztek...
Po dwoch latach Mitnick zostaje zchwytany przez FBI, jednak Shimomura danych nigdy nie odzyskuje....w styczniu 2000 roku zostal zwolniony z wezienia....
Sadze, ze film byl nieco przesadzony ale mi sie podobal i jest wart tych niecalych 2 godzin zycia :)

dla chetnych - tu mozna znalezc biografie oby panow, bohaterow tego filmu http://hacking.pl/hackers.php
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Piqs - X »

Twarda laska (Saving Silverman)

Film na początku wydawał mi się trochę pokręcowny, ale z każdą sekunda oglądania robił się coraz ciekawszy i zabawniejszy .. aż nastał jego koniec :( czego bardzo żałowałem. Ale do poczatku. Trzech przyjaciół od dzieciństwa, nigd nie rozłącznych, śpieewających razem w zepole, oglądających razem mecze itp itd wchodzi w dorosłe zycie, co wiąże się z nwymi doznaniami, którymi są sałe związki z kobietami. Dwóch z trzech nie czuje zbytniego pociągu do kobiet (czekają na tą jedyną .. z czego potem dowiadujemy się że jeden to gej, ale nie offtopicując) zaś jeden czuje do nich pociąg. Jego marzenie ze szkoły - Sadny - wyjeżdża, a Silverman nie może sobie znaleźć miejsca. W końcu znajduje kobiete "swojego życia", która to okazuje się zdzirą do kwadratu, która ubezwłasnowolnia go ... 9do tego stopnia, że po slubie ON ma przyjąć JEJ nazwisko) i jego kumple próbują go ratować, stąd tytuł, ponieważ uważają, że jest ona przeszkoda, dzielącą ich od swojego kumpla (i tez tak było). Porywają Judith (jego girl), poniewaz w mieście pojawiła sie jego eks .. Sandy .. dalej nie opowiem :P .. dowiedzta sie sami :>:>
Muszę tylko powiedzieć, ze film mi sie podobał, pomimo pewnych niedociągniec, Mozna obejrzeć, acz zachęcac nie będe :>
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: Piqs - X »

Hause on hauted hill

Horror, przynajmniej na taki go kreowano .. na którym zestrachałem się tylko raz ... (więc to raczej thriller :/) Ale historia zaczyna się w 1931 roku, kiedy to jakis tam doktor, nie pamietam jaki :D .. zostaje zabty przez swoich pacjentów (wypadałoby zaznaczyc ze to szpital psychiatryczny) Histroia przenosi sie w czasy wspóczesne, kiedy to pewna milionerka chce urzadzic sobie uroziny w dawnym miejscu mordu 9 w tymze szputalu psychiatrycznym, o ktorym byla mowa na poczatku) Dalej nie opłaca się opowiadać ... każdy z gosci po kolei zostaje zabity .. dwoje sie ratuje (goscimi byli potomkowie tych, ktorzy umarli w 1931). Jeżeli moja recenzja was nie zachęciła, to chyba dobzre zrobial :D Film mi sie podobał .. jestem na NIE
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Wasze recenzje ...

Post autor: macey »

taaaak... Piqs.. wczoraj ten film ogladalem ;] wiec nie ma co pisac recenzji ale powiem moje zdanie :>
Film mi sie podobal ...mial klimat shizowaty :> normalnie DOM żył ;] i zabijal :> fajny, polecam :>
Zablokowany