Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
Dupa Henryka
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 15.12.2004, 10:15
Lokalizacja: Zielone Wróżki

Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: Dupa Henryka »

"Pieniadze sa szczesciem, a w milosci najwazniejszy jest seks"

/To bedzie jeden wielki skrot moich mysle/

Zyjemy w okropnych czasach, w ktorych decydujaca role odgrywaja media, wpychajace swoje tluste, niezdrowe jedzenie w nasze pelne proznosci mozgi...

Irytuje mnie mysl ludzka, ktora twierdzi, ze pieniadz daje tylko szczescie. Nic wiecej, tylko szczescie. A w milosci, ktora jest pozytywna relacja miedzy plciami przeciwnymi (choc nie tylko, lub wcale), najwazniejszy byl seks seks seks. Tak! Dlaczego tylko szczescia szukacie? Pytam sie! Wiadomo nie od dzis, ze bez pieniedzy nie da sie przezyc, bo za zycie trzeba placic. Nie placisz? To na bruk! Ale, ludzie! Otworzcie swoje umysly! Moze trepanacja wam by sie przydala. Polecam. Nie ignorujcie racjonalnego myslenia! Argumenty i kontrargumenty! Zacznijcie we wszystko watpic. Gdy zwatpicie, zacznijcie akceptowac. Gdy zaakeptujecie, zwatpijcie... Bo w sercu mnie kluje, kiedy widze jaka jest rzeczywistosc...
Ostatnio zmieniony 18.12.2004, 21:34 przez Dupa Henryka, łącznie zmieniany 1 raz.
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: Wang »

Dupo Henryka... zostań raperem i opowiedz o tym światu - a i tak Cie nikt nie posłucha. :roll:

A czy pieniądze dają szczęście? Ja się przekonałem, że tak, ale tylko na chwile. Gdy ktoś coś traci dopiero zaczyna to doceniać - np. przyjaciół i znajomych... czy przechadzka po swoich ulubionych miejscach - a przecież to właściwie nie kosztuje nic.
Pieniądze dają możliwość spokojniejszego życia...
Moze trepanacja wam by sie przydala.
A to do kogo? :P
Veni Vidi Vici
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: tynka:) »

pieniadze jedynie umozliwiaja godne zycie...ale sa na swiecie rzeczy, ktrych nie da sie kupic...bo sa bezcenne...
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

...

Post autor: devitto »

Np. szczęsliwa miłość - jej się nie da kupić...
We are the champions!
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: tynka:) »

no wlasnie ,np. jej
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: Fighter »

Bez pieniedzy ciezko zyc, tak jak i bez tych bezcennych rzeczy.
Pieniadze to srodek, ale i niejednokrotnie jeden z celi w naszym zyciu.
Nie ma chyba takiej osoby, dla ktorej pieniadze byly by obojetne.
Coz przyszlo nam zyc w takich czasach, gdzie panuje podejscie materialne do wielu aspektow.
Jednak milosc, przyjazn, rodzina itd. nie mozemy kupic. To sie liczy w zyciu, bo bez tego bylo by ono puste. Wiele osob pochlonietych zarabianiem, traci ta swiadomosc. Niejednokrotnie gubia sie i zapominaja ze za pieniadze, mozna kupic wiele, ale nie wszytko.
To co jest nam ciezko zdobyc (jak prawdziwa milosc czy przyjaz itd.), stanowi dla nas najwieksza wartosc.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Pieniadze sa szczesciem, a w milosci najwazniejszy jest

Post autor: Piqs - X »

Dupa Henryka pisze:Nie ignorujcie racjonalnego myslenia! Argumenty i kontrargumenty! Zacznijcie we wszystko watpic. Gdy zwatpicie, zacznijcie akceptowac. Gdy zaakeptujecie, zwatpijcie...
:) Respect :)
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: Byczek »

No, ja mam takie powiedzenie: Pieniadze szczescia nie daja, ale zycie poprawiaja.

Jak ma byc szczesliwa rodzina ktora nie ma kasy, ktora nie moze nic kupic swoim pociechom na gwiazdke bo wiedza ze nie starczy na jedzenie, w zrujnowanym domu, z taka iloscia kasy zeby tylko oplacic rachunki, a nic dla swoich dzieci.

Maja sie cieszyc? Z czego? Ze sa razem, moze i tak, ale znajdz sie w takiej sytuacji i zobacz czy bedzie Ci do śmiechu, nawet nie wiem czy ze zdrowia bym sie cieszyl, bo jednak jakas opieka medyczna tez by sie przydala, a na to trzeba niestety pieniazkow....

Ja juz wiem ze w pewnym stopniu pieniadze jednak daja szczescie, mam pewne doswiadczenie i sie tego trzymam....
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
Dupa Henryka
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 15.12.2004, 10:15
Lokalizacja: Zielone Wróżki

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: Dupa Henryka »

- "Pieniądze dają możliwość spokojniejszego życia..."

O to mi chodzilo...

#

- "pieniadze jedynie umozliwiaja godne zycie...ale sa na swiecie rzeczy, ktrych nie da sie kupic...bo sa bezcenne..."
- "Np. szczęsliwa miłość - jej się nie da kupić..."

Ale to juz nie na temat.

#

- "Pieniadze to srodek, ale i niejednokrotnie jeden z celi w naszym zyciu."

Cel we wszystkich zyciach. Wszedzie i kiedykolwiek. Wystarczy spojrzec na przeszlosc.

#

- "Nie ma chyba takiej osoby, dla ktorej pieniadze byly by obojetne."

Zalezy jak 'obojetnie'. Czy wydawanie pieniedzy na zabijanie ludzi jest czyms sensownym?

#

- "Coz przyszlo nam zyc w takich czasach, gdzie panuje podejscie materialne do wielu aspektow."

Nie. Przyszlo nam zyc w takim swiecie, bo nie od dzisiaj tak jest.

#

Ale zmieniam temat na "Otworzcie swoje umysly! Chocby wiertarka elektryczna...". Chce abyscie stali sie obserwatorami i dostrzegli, ze manipulacja jest wszedzie. Chce, abyscie przestali ogladac telewizje (nie ma nic gorszego niz krwawe wiadomosci i bezsensowna rozrywka... )Radia tez raczej nie polecam, ale trafiaja sie czasami ciekawe audycje. Pozostawiam wam internet, ksiege madrosci, dzieki ktorej mozecie odnalezc stronice z odpowiedziami na nurtujace pytania, jednak przepelniona reklamami... Spojrzcie na swoich rowiesnikow i zadajcie sobie pytanie "dlaczego on/ona tak wyglada, dlaczego tak mysli"...


Apropos wiertarki... http://www.okultura.terra.pl/texts/mody ... acje1.html
Zachecam rowniez do przeczytania pozostalych tekstow.
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: Wang »

TV nie oglądam już od dawna... żadnych wiadomości, żadnych show. Czasami jedynie film na kompie obejrze. Radio... dawno nie słyszałem polskiego radia. Słucham jedynie stacji radiowych z Chicago i tylko w pracy, żeby coś się działo prócz uderzeń młotka i odgłosu huczącej wiertarki ;p

Co do rówieśników... w tej chwili żadni mnie nie otaczają. Wszyscy starsi...
Veni Vidi Vici
Mróweczka :)
Młody rozbrykany
Posty: 390
Rejestracja: 23.07.2004, 15:14

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: Mróweczka :) »

pieniadze sa potrzebne do przezycia. bez nich nie bedzie mieszkania, pradu, jedzenia, picia.... ale nie sa najwazniejsze. ostatnio sie przerazilam gdy uslyszlam, ze moj chlopak poszedl pomoc chorej babci w sprzataniu dlatego, ze mu dawala 20 zl. to okropne i nie rozumiem takiego postepowania :/
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: macey »

rzeczywistosc jest dojebana.. po co stwarzac sobie problemy ? :]
i tak umrzesz...
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: tynka:) »

znam wartość pieniądza, poniewaz moja mama ma sklep to nie raz musialam tam w lata pomagac, czy na osrodku, gdzie spedzilam cale wakacje prowadzac sklepik i tance towarzyskie i nowoczesne w sumie malo mialam wakacji, ale zarobilam sobie, pomoglam rodzicom i bylam za to na Kubie wiec sie oplacalo...
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
Dupa Henryka
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 15.12.2004, 10:15
Lokalizacja: Zielone Wróżki

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: Dupa Henryka »

Wiec umieraj.

Nie na temat.
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: macey »

nie mam zamiaru...
Zacznijcie we wszystko watpic. Gdy zwatpicie, zacznijcie akceptowac. Gdy zaakeptujecie, zwatpijcie... Bo w sercu mnie kluje, kiedy widze jaka jest rzeczywistosc...
i tu sie mylisz bo na temat.
Dupa Henryka
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 15.12.2004, 10:15
Lokalizacja: Zielone Wróżki

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: Dupa Henryka »

Piszesz, ze stwarza problemy i jedynym wyjsciem jest koniec, zwany 'życie'. Wiec umieraj.

I juz nie chce zadnych przykladow z pieniedzmi...
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: Fighter »

Dupa Henryka pisze:- "Nie ma chyba takiej osoby, dla ktorej pieniadze byly by obojetne."

Zalezy jak 'obojetnie'. Czy wydawanie pieniedzy na zabijanie ludzi jest czyms sensownym?
O co chodzi ?? :zdziwko:
Dupa Henryka pisze: - "Coz przyszlo nam zyc w takich czasach, gdzie panuje podejscie materialne do wielu aspektow."

Nie. Przyszlo nam zyc w takim swiecie, bo nie od dzisiaj tak jest.
Ale wczesniej, nie bylo az tak w takiej skali.
Dupa Henryka pisze: Ale zmieniam temat na "Otworzcie swoje umysly! Chocby wiertarka elektryczna...". Chce abyscie stali sie obserwatorami i dostrzegli, ze manipulacja jest wszedzie. Chce, abyscie przestali ogladac telewizje (nie ma nic gorszego niz krwawe wiadomosci i bezsensowna rozrywka... )Radia tez raczej nie polecam, ale trafiaja sie czasami ciekawe audycje. Pozostawiam wam internet, ksiege madrosci, dzieki ktorej mozecie odnalezc stronice z odpowiedziami na nurtujace pytania, jednak przepelniona reklamami...
Manipulacja byla zawsze, a kobiety sa w tym najlepsze :mrgreen:
Nie ogladac telewizji, nie sluchac radia, ale korzystac z internetu mozna ??A co niby w internecie mniej "propagandy" i brutalnosci ??.
Jedyna ksiega madrosci jest dla mnie Biblia.
Dupa Henryka pisze: Spojrzcie na swoich rowiesnikow i zadajcie sobie pytanie "dlaczego on/ona tak wyglada, dlaczego tak mysli"...
Czlowiek zyje w spolecznosci i nie potrafil by zyc bez grupy.
Grupa, zawsze w jakis sposob, czy to posredni czy bezposredni oddzialywuje na swoich czlonkow i ksztaltuje ich.
A niby w jaki sposob nauczyles sie mowic, zdobywales wiedze, ksztaltowales swoja psychike itd. jak nie przez kontakt z drugim czlowiekiem. To naturalne, wiec nie szukaj tu spiskow :mrgreen:
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: Peggy »

Moje zdanie jest takie: pieniadze szczescia nie daja ale w pewnym stopniu pomagaja je osiagnac. A co do seksu, to uwazam, ze jest w milosci potrzebny.
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: macey »

Dupa Henryka pisze:Piszesz, ze stwarza problemy i jedynym wyjsciem jest koniec, zwany 'życie'. Wiec umieraj.
to ty stwarzasz problemy!!, ja mowie zeby ich nie robic..
i gdzie napisalem ze jedynym wyjsciem jest życie? no kogos tu cos potracilo, bo ja o tym slowa nie wspomnialem...
powiedizalem ze i tak wszystkich czeka życie
Ale spoko..zdarza sie czasami nie czytac ze zrozumieniem...

kolega za duzo Wertera sie naczytal widze...
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Otwórzcie swoje umysły! Choćby wiertarką elektryczną...

Post autor: tynka:) »

moim zdaniem ktos, kto sie nazwal"dupa henryka" nie mysli racjonalnie...i jezeli ktos tu ma problem to tylko Ty, Dupo...
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
ODPOWIEDZ