Polska - państwo świeckie czy kościelne?

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
Archer
Młody aktywny
Posty: 55
Rejestracja: 22.12.2004, 21:57

Polska - państwo świeckie czy kościelne?

Post autor: Archer »

Nie zauważyliście czasem ostatnio, że stajemy się coraz bardziej kościelnym krajem? Wszyscy chodzą do Kościoła ( z małymi wyjątkami ), stają murem za swoim proboszczem ( ew. prałatem ), czują nie chęć do osób nie chodzących do Kościoła ( niepraktykujących Katolików ) itp.

Czy chcemy żyć w kraju fanatyków religijnych? Może nie widać tego aż tak bardzow większych miastach, ale przejedźcie się na wioskę... Raz byłem u babci na wsi i poszedłem w niedzielę do Kościoła (rzadko mi się to zdarza), siedzę sobie, modlę itp... No to czas sakramentu Komunii w końcu nadszedł. W Kościele było jakieś 500 osób z okolicznych wiosek i szok! Wszyscy wstają! Tylko ja jeden biedny siedzę na swoim miejscu... Cholera... "99% katolicy, każdy grzeszy. Dużo skór***łych charakterów jak w trzeciej Rzeszy"...

Zakaz handlu w niedzielę? Cholera po co? Po co zmuszać ludzi do takiego czegoś? To ma być niby prorodzinne? Ja dziękuję... Jeżeli miałbym całą niedzielę z rodziną spędzić, to to na pewno nie byłoby prorodzinne...

Chcecia żyć w kraju, gdzie autorytetem jest Kościół? Ja być może tak, gdyby ta instytucja nie była tak zepsuta i konserwatywna... A jakie jest wasze zdanie na ten temat?
"Powoli wchodź po swej drabinie i konsekwentnie rób to co sobie założyłeś"
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Polska - państwo świeckie czy kościelne?

Post autor: Piqs - X »

Patrz odwrotnie .. chcesz zyc w kraju,kiedy na swieta nigdzie nie ma choinki?!?!...w zadnym urzedzie, sklepie czy skzole?!??

Trzeba znalesc kompromis .. ale nie mozna naskakiwa na kosciol,ani byc ostentacyjnie antyklerykarzem .. religia to kwestia indywidualnosci czlowieka
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska - państwo świeckie czy kościelne?

Post autor: Czarownica »

Niewierzę w instytucję zwaną kościołem . Niebędę pisać dlaczego bo mogłabym urazic czyjeś uczucia a nie o to chodzi . A choinka i inne symbole świąt nic w tej chwili dla mnie nieznaczą ponieważ służa komercji i niczemu więcej .
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Polska - państwo świeckie czy kościelne?

Post autor: Phantom »

Jak nie.. Kościół istnieje.. Ba! To nawet jest całkiem dochodowy interes, żałuj, że na księdza iść nie możesz : )

U nas zdecydowanie zbyt wiele osób robi coś w "imię Boga". Jestem anty takim zachowaniom i tłumaczeniom. Jestem anty wpieprzania Boga w swoje brudy. Jeśli już ktoś w niego wierzy, powinien go traktować z szacunkiem, a nie tak jak teraz więkoszość ludzi.

Dla mnie choinka nie wiąże się z Kościołem. Choinka to tradycja, rodzinna kolacja, miłe i ciepłe rodzinne chwile. Boskie są tylko kolędy.

Nasze państwo jest klerykalne, acz nie jestem przeciwko wszystkim księżom.. Znam kilku całkiem konkretnych i odpowiednich na to stanowisko.
ODPOWIEDZ