Antykoncepcja

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
asiulka
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 28.02.2005, 20:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Antykoncepcja

Post autor: asiulka »

gumka nie daje nigdy wsumie pewnosci czy nie peknie itp :emm: ja tam wole tabletki :D sa bezpieczna daja prawie 100% pewnosc no i oczywiescie doznania sa lepsze dla obojga :D
do you think that you know everything:>
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Antykoncepcja

Post autor: vanessa »

ja sie zgadzam z powyższa opinia... najlepiej do lekarza po tableteczki... są pewne przynajmniej i nie ma z nimi zadnego problemu,a gumki są fee... *co nie znaczy że nie warto ich mieć przy sobie na wszelki wypadek :mrgreen: 8) )
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Antykoncepcja

Post autor: Wang »

Z gumką to jakoś tak... sztucznie... jak z lalką :D I hate that shit :P
Veni Vidi Vici
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Antykoncepcja

Post autor: Linka »

Ja tam sie spotkałam z opinia czy z gumka czy bez jest tak samo. Jedynym wg mnie minusem gumki jest, ze "po" moze sie zeslizgnac i wtedy byłby problem :P
A tabletki po 1 sa dosc drogie (conajmniej 30zł), trzeba je regularnie zażywac, tyje sie po nich (zazwyczaj), no i go ginekologa trzeba chodzic co około pol roku, a jak kazdy wie to nic przyjemnego.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Antykoncepcja

Post autor: Mirriam »

Linka pisze:A tabletki po 1 sa dosc drogie (conajmniej 30zł)
a nieprawda. Owszem normalna cena jest dość wysoka, ale one są refundowane i mozna kupic tabletki juz za niecałe 10 zł.
Linka pisze: trzeba je regularnie zażywac
trzeba je regularnie zażywać, ale dzięki temu można sobie wyrobić punktualność, dokładność itp.
Linka pisze:tyje sie po nich (zazwyczaj)
nieprawda!! hormony zawarte w nich powodują często powiększenie się piersi średnio o jeden rozmiar i spadek wagi, ponieważ likwidują uczucie łaknienia wywołane rozregulowanym poziomem hormonów w organiźmie.
Linka pisze:no i do ginekologa trzeba chodzic co około pol roku, a jak kazdy wie to nic przyjemnego.
no to akurat prawda. Chociaz wydaje mi sie ze lepiej isc raz na 6 miechów do lekarza niż co jakiś czas bać się czy przypadkiem nie zaliczyło się wpadki...
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Antykoncepcja

Post autor: Linka »

Co do tycia to roznie bywa u roznych osob. Moja siostra od tabletek bardzo duzo przytyła. Ona bierze Diane- to sa glownie tabletki regulujace hormony. Zanim zaczeła brac tabletki była bardzo szczupła (na 170cm niecale 50kg) a teraz siega 60kg wiec jakas roznica jest. Z reszta znajomej sam lekarz powiedzial ze przytyje po tabletkach.

Ja tak krytykuje, a sama za jakis czas pewnie bede je łykac bo faktycznie sa dosc pewnym srodkiem i reguluja miesiaczki (zmniejszaja tez bole)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Antykoncepcja

Post autor: Mirriam »

Hmm... przytyła bo ważyła trochę mało jak na swój wzrost i poprostu organizm sie wyregulował.

Co do bóli to naprawdę są świetne :)
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Antykoncepcja

Post autor: JaQb »

Podobno na bol są świetne,. ale się tyje, no fakt ze nie kazdy. Ale Ciotke tak rozniosło że ho ho
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Antykoncepcja

Post autor: vanessa »

gumka zdecydowanie zmniejsza przyjemność, ktoś tam wyżej napisał ze to bez różnicy, myśle że dla większości różnica jest 8)

niop z tabletkami to rzeczywiście bywa różnie ja na przykład nie miałam żadnych problemów z tyciem, ale moja kuzynka okropne.. w końcu musiała je odstawić.

"(...)no i go ginekologa trzeba chodzic co około pol roku, a jak kazdy wie to nic przyjemnego.(...)" przecież to jasne że wizyta u ginekologa nie jest przyjemna, ale wydaje mi sie ze raz na pół roku to nie jest bardzo często :emm: , każda dziewczyna która dba o siebie nie powinna takich wizyt unikać a wrecz przeciwnie :wink:
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Antykoncepcja

Post autor: =MiLi= »

Wszystko zalezy od organizmu, ja tabletki biore ponad rok i jakos specjalnie nie przytylam po nich (no moze troche ;) ale to juz wplyw innych czynnikow ;) ) w ogole tabletki to hmm dobrodziejstwo ;) i nie boli i wlosy sie mniej przetluszczaja i cera wyglada lepiej.. ;) same plusy ;)
No a z tym ginekologiem to w racja, kazda dziewczyna powinna sie badac, wiec raz na pol roku to wcale nie jest przesada.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
klaudiusia
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 22.04.2005, 10:36
Lokalizacja: Racibórz

Coś innego

Post autor: klaudiusia »

Myślę, że jeśli jest się już w długim i powaznym związku z facetem to wystraczy zwykły kalendarzyk. Trzeba tylko policzyć kiedy sa dni bezpłodne u kobiety i mozna się bawić. :)
"Najlepiej widzi się tylko sercem. Najwazniejsze jest niewidoczne dla oczu."
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Antykoncepcja

Post autor: Czarownica »

najlepsze są tabletki , miesiaczki są po nich regularne i cera niczego sobie , pozatym jak was poniesie to nie ma stresu :)
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Antykoncepcja

Post autor: tynka:) »

Fajnie...
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Coś innego

Post autor: Linka »

klaudiusia pisze:Myślę, że jeśli jest się już w długim i powaznym związku z facetem to wystraczy zwykły kalendarzyk. Trzeba tylko policzyć kiedy sa dni bezpłodne u kobiety i mozna się bawić. :)
nigdy w zyciu. Wiele kobiet ma nieregularnie okres wiec to odpada bo nie da rady obliczyc kiedy sa dni płodne. Z reszta nawet jesli sie mam rowniutko regularny okres i tak na 100% nie mozna byc pewnym.
Osobiscie nie ufam naturalnym metodom.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Antykoncepcja

Post autor: tynka:) »

Moja przyjaciolka wyszla " z naturalnej metody" :)
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Antykoncepcja

Post autor: Piqs - X »

powiem wam .. fajna damska rozmowa :D .. a jak naczytuje sie o tej cerze i wogole samych plusow brania to moze ja tez zaczne co?? .. co z tego ze facet,ale jesli cera bedze lepsza,wlosy sie beda mniej przetluszczac,schudbnac mozna .. to ja poprosze dwa opakowania tych za 10zl ^^ .. Gozdzikowa poleciła :>
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antykoncepcja

Post autor: Anuś »

tylko przyjmuj regularnie :hihi:
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Antykoncepcja

Post autor: shyduo »

buahahahaha, pokłon Piqs :D
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Coś innego

Post autor: vanessa »

Linka pisze:
klaudiusia pisze:Myślę, że jeśli jest się już w długim i powaznym związku z facetem to wystraczy zwykły kalendarzyk. Trzeba tylko policzyć kiedy sa dni bezpłodne u kobiety i mozna się bawić. :)
nigdy w zyciu. Wiele kobiet ma nieregularnie okres wiec to odpada bo nie da rady obliczyc kiedy sa dni płodne. Z reszta nawet jesli sie mam rowniutko regularny okres i tak na 100% nie mozna byc pewnym.
Osobiscie nie ufam naturalnym metodom.
ja osobiście też nie ufam... kalendarzyk jest dobry jako dodatkowe zabezpieczenie, kiedy ludzie naprawde chcą zmniejszyć ryzyko do minimum... a tak to to nikomu nie polecam tej metody :twisted:
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
ćma
Młody aktywny
Posty: 18
Rejestracja: 26.04.2005, 16:36
Lokalizacja: spadłam z nieba

Re: Antykoncepcja

Post autor: ćma »

oprocz wstrzemiezliwosci chyba plastry, sa najmniej klopotliwe i niewiedoczne
ale to tylko z mojej wiedzy ksiazkowej : P jesli chodzi o praktyke jestem zielona
God, friendship, love
ODPOWIEDZ