Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ

Możliwe?

Tak
17
68%
Nie
8
32%
 
Liczba głosów: 25

Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: Kubuś »

Mój pierwszy temat, więc bądźcie wyrozumiali, proszę :) Zastanawiałem się czy nie umieścić tego w dziale Miłość... Najwyżej Wspaniali Moderatorzy przeniosą ten topik. :wink:

Dziwne było dla mnie to, że nie znalazłem podobnego tematu na forum. Wśród wyników było kilka dyskusji traktujących ogólnikowo o przyjaźni. Chciałbym, żebyście przedstawili tutaj swoje poglądy na temat tego szczególnego rodzaju relacji między ludźmi, swoje doświadczenia na ten temat.

Niektórzy nazywają taką przyjaźń miłością. Uważają, że kobieta i mężczyzna nie mogą być przyjaciółmi. Osobiście wychodzę z założenia, że miłość opiera się nie tylko na przyjaźni, ale także na pożądaniu fizycznym... Sami widzicie, że stawiając sprawę w ten sposób, możliwa jest przyjaźń z osobą płci przeciwnej.

Mam jednak pewne wątpliwości. Wydawało mi się, że moje relacje z pewną dziewczyną można nazwać przyjaźnią. Jednak mniej więcej po pół roku trwania w tym, wydaje mi się że przerodziło się to w coś głębszego... I to nie bez wzajemności. Któraś z naszych wieczornych rozmów na gadu-gadu zeszła na podobny temat, jak ten, o którym chcę z Wami podyskutować. Ona jednak uważa, że przyjaźń a miłość dzieli bardzo dużo, i że jedno nie może przerodzić się w drugie.

Czy zgadzacie się z taką opinią? Macie jakiegoś przyjaciela płci przeciwnej? Jeżeli tak, to czy uważacie, że może się ona przerodzić, lub już się przerodziła, w miłość? Jeżeli nie, to czy uważacie, że taki rodzaj przyjaźni w ogóle istnieje?

P.S. Zaznaczam, że nie chcę dyskutować tutaj o mnie i o tej dziewczynie, jeżeli będę chciał o tym porozmawiać, założę temat w innym dziale :nom:
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: JaQb »

Przyjaźń taka jest możliwa, ale dwie osoby wiedzą, że chcą być przyjaciółmi :mrgreen: nie każdy przyjaciel ma być odrazu kimś więcej.
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: ::PiotreK:: »

taki temat był albo w jakimś innym była o tym mowa


a co do mnie to przynajmniej w moim przypadku jest to mało mozliwe
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: Linka »

Wydaje mi sie ze takie przyjaznia miedzy osobami roznej plci trwaja bardzo krotko, pewnie wiele osob mi zaprzeczy i bedzie mowic ze zna takie przypadki ze chlopak i dziewczyna sie przyjaznia tylko na stopie kolezenskiej. Mysle jednak ze zazwyczaj takie rzeczy koncza sie klotniami spowodowanymi tym, ze jedno sie w 2 zakochalo, a drugie traktuje go jako przyjeciela (przyjaciolke) co ostatecznie powoduje zerwanie znajomosci.
Przyjazn na długo miedzy facetem a kobieta moze jednak istniec w zwiazku, kiedy sa partnerami, czy małoznkami, kochaja sie i jednoczesnie przyjaznia.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: Paweł »

Taki topic był, ale wyszukiwarka szuka dopiero w topicach od kilku miesięcy, bo była awaria bazy danych i musiałem wyczyścić odpowiednią tabelę... ale do tematu.


Zaskocze Was... TAKA PRZYJAŹŃ JEST MOŻLIWA! I sam jestem tego najlepszym przykładem.

Mam jedną przyjaciółkę... taką z prawdziwego zdarzenia. Nie boje się mówić, że to przyjaźń, że na pewno i w ogole (ogólnie boje sie używac tego słowa). Czemu sie nie boję? Znamy się przeszło... ho ho ho.. z 16 lat to będzie. Od przedszkola, podstawówkę i gimnazjum w jednej grupie/klasie. Nie zawsze mieliśmy dobre kontakty, no ale to w końcy 16 lat! Teraz pomimo, że inne liceum... kontakty sa jeszcze lepsze.

Jak to w przyjaźni... raz gorzej, raz lepiej. Czasem mamy gorsze dni, ale trzab z tym walczyc. Rozumiemy się można powiedzieć bez słów. (Przynajmniej ja ją rozumiem ; - ) )) Gdy spotykamy sie na 15 minut, robi się z tego 120 minut... ale i dobrze. Bo zajebiście dobrze jest mieć takiego człowieczka...

I nie pisze tutaj o przyjaźni jako o przyjaźni... ale jako o przyjaźni między facetem a kobietą. Zreszta dla mnie głupie jest powiedzenie, że nie ma przyjaźni między mężczyzną a kobietą bez.... miłości/sexu... bo to głupota.

Miłość z tej przyjaźni... owszem i tak! Ale nie taka jaką myślicie... nie żaden związek, nie żadna para... po prostu miłość przyjaciół.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: Kubuś »

Wybacz Paweł, ale nie mogłem wiedzieć o szukarce :wink: W każdym bądź razie dyskusja się powoli rozwija, i tamten temat chyba zbytnio nie przeszkadza, tylko krowa się nie zmienia, więc poglądy użytkowników mogły :)

Wracając do tematu. Paweł, nie zdziwiłbym się, żebyście za kilka lat, miesięcy, a może nawet tygodni zdali sobie sprawę, że to coś więcej niż przyjaźń... W 100% zgadzam się z Linką. Wydaje mi się, że przyjaźń między kobietą i mężczyzną kończy się albo bardziej lub mniej udanym związkiem albo kłótnią i zerwaniem przyjaźni. Według mnie od przyjaźni do miłości jest naprawdę krótka droga...

A wracając do twojego przykładu Paweł, nawet jeżeli uda wam się przyjaźnić przez całe życie i żadne z was nie poczuje czegoś głębszego do drugiego, to i tak będzie to wyjątek potwierdzający regułę :wink:
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: Paweł »

No masz szczęscie, że dodałeś ten ostatni akapit.... bo bym się już kłucił ;p
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

...

Post autor: devitto »

Hm, to faktycznie istnieje, ale to jest bardzo trudne...
Sam miałem w gimnazjum przyjaciółkę. Taką z prawdziwego zdarzenia... Teraz co prawda już sie zbytnio nie widujemy - brak czasu, obowiązki, po części praca...
Przed tym, jak poszedłem do liceum, w SM (Szkole Muzycznej), poznałem dziewczynę, z którą na początku łączyło mnie koleżeństwo... A potem przerodziło się to z mojej strony w miłość... niewiem skąd, niewiem kiedy - poprostu się przerodziło... Cięzko mi tu powielać posty z innego tematu - zainteresowanych zapraszam do http://www.strefazso9.pl/forum/viewtopic.php?t=1688.
Wracając do tematu - przyjaźń taka może istnieć, ale to naprawdę BARDZO trudne... jeżeli czasem nie niemożliwe...
We are the champions!
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: *MysterY* »

mam przyjaciółkę jush od :oops2: paru lat bedzie ze 3 i ogólnie wierzę w takie coś, :mrgreen:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ...

Post autor: Paweł »

devitto pisze:Wracając do tematu - przyjaźń taka może istnieć, ale to naprawdę BARDZO trudne... jeżeli czasem nie niemożliwe...
Kurcze, uwierzcie mi... to nie jest takie trudne, ani bolesne! :hihi:
..a tym bardziej nie niemozliwe.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
dzieffczynka
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 17.01.2005, 18:31
Lokalizacja: łódź

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: dzieffczynka »

No tak ja mam przyjaciela - nieraz sie poklucimy, no lae potem jest wszysto dobrze :) I to jest możliwe :!: :!: :!:
Podpis w Budowie
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: stefan »

przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie jest możliwa!

to do was dotrze prędzej czy później! nie dajcie się zwariować!
asienka161
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 21.10.2004, 20:40

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: asienka161 »

Taaak zgadzam sie...przyjazn między kobietą a męzczyzną nie istnieje.Przekonałam sie o tym na własnej skórze :? Miałam spoko przyjaciela i zapytał sie mnie o chodzenie. Ja wogóle byłam w szoku bo był dla mnie jak brat i nie zgodziłam sie. Teraz wiem ze mnie unika...nie jest już tak jak było kiedyś:(
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: Paweł »

awr.... A JA NADAL TWIERDZE ZE ISTNIEJE!
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: Kubuś »

Paweł: Laska z jajami też istnieje :lol: Po prostu dla większości z nas nies jest to normalne. Powody już pisałem :nom:
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
Michal
Człowiek czynu
Posty: 1303
Rejestracja: 27.08.2004, 13:14
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: Michal »

A ja uwazam ze jest to mozliwe, a nawet powiem wiecej z wlasnego doswiadczenia - przyjazn miedzy mezczyna a kobieta jest mozliwa. Z moja przyjaciolka znamy sie od ponad 7 lat, byl moment gdzie bylo gorzej a teraz nadal jestesmy przyjaciolmi

wiec jeszcze raz powtorze, ze przyjazn taka jest mozliwa i istnieje!!!
czikita
Młody aktywny
Posty: 128
Rejestracja: 21.01.2005, 18:23
Lokalizacja: z Guzikowa:)

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: czikita »

No jasne ze przyjazn między kobietą a męzczyzna istnieje :hihi: Mam super przyjaciela i mysle ze nic ani nikt tego nie zmieni:mrblue:
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: ylka »

Mam prawdziwego przyjaciela. I co? Jest nim chłopak. Nota bene, zapoznałam go ze swoją kumpelą i się zakochali... A przyjaźnimy się nadal. Takie coś po prostu trzeba przeżyć, bo jest wspaniałe...
Mam też drugiego przyjaciela. I trzeciego. Obaj są moimi 'byłymi'. Jeden z nich kompletnie nie wierzył w przyjaźń damsko - męską. Jak on się zaklinał! I co? Udało nam się. ;-P
smile like a melon slice : )
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: stefan »

powiedz Ylka - skoro jesteście przyjaciółmi, to czemu właściwie zerwaliście?
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Przyjaźń między kobietą a meżczyzną - czy jest to możliwe?

Post autor: Montana »

Na swiecie nie ma rzeczy niemozliwych i powiem Wam, ze jesli dwie strony maja dobre nastawienie, to taka przyjazn jest mozliwa a nawet czasami bardziej trwala od przyjazni z kobieta (czy w innym przypadku mezczyzna:) ).... wiadomo, to jest tak samo jak z prawdziwym uczuciem, ze nie kazdy poznany moze byc TYM i czasami trzeba dlugo poszukac, nawet zwatpic w taka przyjazn, ale w koncu mozna na nia trafic...
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
ODPOWIEDZ