Dobra Stara Muza

Jeżeli chcesz podzielić się swoimi opiniami na temat najnowszej płyty swojego idola zajrzyj tutaj. Na tym forum rozmawiamy o każdym gatunku muzy.
ODPOWIEDZ
Zdziesław
Młody aktywny
Posty: 85
Rejestracja: 19.01.2005, 19:51
Lokalizacja: Kalafior

Dobra Stara Muza

Post autor: Zdziesław »

jak to juz mam w zwyczaju uswiadamiac ludzi ze bladza tak samo uswiadomie was 8) Dobra muzyke juz nagrano
wiem ze wam przykro myslicie sobie: ale przeciez peja :oops2: ale przeciez just 5 ( to fakt ale to wyjatek :) ) ale przeciez Majka Jezowska ( to tez fakt :ok: ) ale na tym koniec dobra muzyke juz nagrano takie zespoly jak Led Zeppelin , Uriah Heep czy Deep Purple to tylko przyklad wiec nie ma co sie oszukiwac wezcie nowe plyty i wyrzuccie je przez okna ja tak zrobilem i nie narzekam zwlaszcza ze zadnej takowej nie mialem :nom:
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: Phantom »


Czyli, że wszystko co nowe równa się złe?
:emm: Nie umniejszając zasług tych wymienionych przez Ciebie - nie zgadzam się! Zawsze trafi się coś niekomercjalnego, wyjątkowego i pięknego. Nawet w XXI wieku ; ]
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: shyduo »

NIe zgadzam sie. uwazam, że kompletnie nie masz racji. tak samo mogli mówić ludzie w latach 80., bo to co "najlepsze" według nich powstało w latach 60. i 70. Uwarzam, że jest to (za przeproszeniem) piramidalna bzdura.
Zdziesław
Młody aktywny
Posty: 85
Rejestracja: 19.01.2005, 19:51
Lokalizacja: Kalafior

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: Zdziesław »

oczywiscie ze tylko lata 60 70 i 80 sie licz teraz to tylko przerobki i to zadna bzdura tak jest poprostu nie mamy na to wplywu
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: Virgin »

ja sie z toba zgadzam.
ostatnio z kims gadalam na ten temat.
nie twierdze ze dzisiejsza muzyka jest zla, bo ja lubie, ale uwazam, ze kiedys ludzie bardziej sie na niej skupiali, czuli ja i mieli lepsze predyspozycje. teraz wezma kogos z ulicy, nie wazne czy dobrze spiewa czy nie i tak wszstko zmienia komputerowo.
starsza muzyka ma w sobie to cos, a nie jest robiona jak teraz bo chce ktos miec kupe kasy. watpie, zeby ktos nagral teraz cos co przetrwa lata.
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
pearl
Młody rozbrykany
Posty: 244
Rejestracja: 12.01.2005, 16:58
Lokalizacja: ze snów...

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: pearl »

uwielbiam klasyke darze ja wielkim szacunkiem (slucham nalogowo) i zdaje sobie sprawe z tego ze to oni byli pierwsi i nagrali naprawde istne perelki rocka

ale mlode (dzisiejsze) zespoly sa tez dobre -oczywiscie nie wszystkie ale to juz kwestia gustu, wiadomo ze inspiracja dla nich jest stary dobry rock i wymienione przez Ciebie zespoly, ale czy terazniejsze zespoly sa gorsze?

zdarzaja sie perelki i teraz :tak: :twisted:

trzeba tylko wiedziec gdzie szukac ;)
"Zmarnowaliśmy świt, a tego nie wybaczy nam żadne niebo" - J Morrison
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: Wang »

Virgin pisze:ja sie z toba zgadzam.
ostatnio z kims gadalam na ten temat.
nie twierdze ze dzisiejsza muzyka jest zla, bo ja lubie, ale uwazam, ze kiedys ludzie bardziej sie na niej skupiali, czuli ja i mieli lepsze predyspozycje. teraz wezma kogos z ulicy, nie wazne czy dobrze spiewa czy nie i tak wszstko zmienia komputerowo.
starsza muzyka ma w sobie to cos, a nie jest robiona jak teraz bo chce ktos miec kupe kasy. watpie, zeby ktos nagral teraz cos co przetrwa lata.

widać interesujesz się MJ i nie wybiegasz poza niego... nie zagłębiasz się w muzyke, jeśli uważasz, że teraz nie ma tak dobrych zespołów, kapel czy składów hip hopowych. Są oczywiście idioci, którzy będą fałszować jak się tylko da, ale kase tak czy inaczej zarobią. Ale jest bardzo wiele ludzi, którzy mają dar, mają głos itd.

Więc nie powiesz mi, że teraźniejsza muzyka jest totalnie do... bani :zdziwko:
Veni Vidi Vici
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: Kubuś »

Dlaczego komercja = shit :zdziwko: ? Jest wiele zespołów, które żyją z grania i ich muzyka jest naprawde świetna. Mi jakoś nie przypadają do gustu klasyczne utwory, przynajmniej w takiej ilości jak nowe. Jedyne, co słucham z klasyki, to Bob Marley + pojedyncze kawałki (hity) innych zespołów.

Zdzieslaw: Po pierwsze nie tylko przeróbki, po drugie jest wiele coverów (wole tą nazwę) które co najmniej dorównują pierwowzorowi. I to nie bylejakiemu pierwowzorowi - posłuchaj np. No Woman Not Cry zespołu Fugees. Zdziwisz się :wink:
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: Virgin »

wang pisze:
Virgin pisze: nie twierdze ze dzisiejsza muzyka jest zla, bo ja lubie, .

widać interesujesz się MJ i nie wybiegasz poza niego... nie zagłębiasz się w muzyke, jeśli uważasz, że teraz nie ma tak dobrych zespołów, kapel czy składów hip hopowych. Są oczywiście idioci, którzy będą fałszować jak się tylko da, ale kase tak czy inaczej zarobią. Ale jest bardzo wiele ludzi, którzy mają dar, mają głos itd.

Więc nie powiesz mi, że teraźniejsza muzyka jest totalnie do... bani :zdziwko:
Nie powiedziałam, że jest totalnie do bani! I nie prawdą jest, że nie wybiegam poza MJ. Nie słucham tylko jego. Lubię też Ushera (ale starsze utwory, nie z najnowszej plyty), Sylver, Groove Coverage, Good Charlotte i ostatnio Green Day i inne. To, że MJ lubie nie znaczy, że świata poza nim nie widze.
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Zdziesław
Młody aktywny
Posty: 85
Rejestracja: 19.01.2005, 19:51
Lokalizacja: Kalafior

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: Zdziesław »

a wiec tak
po pierwsze no women no cry w wykonaniu jakis fagasow nie jest lepsze i nie bedzie i nie bylo bo oryginal jest lepszy tak samo jak buty adidasa i adidoza co kto lubi ale nie kazdy chce wydawac duzo na buty etc
po drugie nie lubie cie kubus bo mnie nie ladnie przywitales jak wrocilem ale to nie wazne
po trzecie dawniej byli hipisi ludzie to czuli to cos a teraz udaja ze sa fajni a nie sa...
hip hop nie wypowiadam sie bo to nie muzyka wiec nie w tym dziale
dziekuje
pearl
Młody rozbrykany
Posty: 244
Rejestracja: 12.01.2005, 16:58
Lokalizacja: ze snów...

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: pearl »

virgin napisalas ze:
teraz wezma kogos z ulicy, nie wazne czy dobrze spiewa czy nie i tak wszstko zmienia komputerowo.
a potem:
Lubię też Ushera (ale starsze utwory, nie z najnowszej plyty), Sylver, Groove Coverage,
no eeeee bez obrazy ale groove coverage to jest tak jakby troche zmienione komputerowo i ta laska tez podchodzi pod kategorie "wezmy kogos z ulicy nie ma glosu ale nadrabia wygladem" .... wiesz ja sie nie znam na tym typie muzy i nie zamierzam ale..... nie wmowisz mi ze tam nie jest nic zmieniane komputerowo??????
"Zmarnowaliśmy świt, a tego nie wybaczy nam żadne niebo" - J Morrison
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: Phantom »

A ja tylko podam przykład - utwór Knockin' On Heaven's Door w coverze Guns N' Roses bije na głowę oryginał - świetnego skąd inąd - Boba Dylana.

^ => Zdziesław, nie zgadzam się :cheesy:
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: Kubuś »

Zdziesław pisze:a wiec tak
po pierwsze no women no cry w wykonaniu jakis fagasow nie jest lepsze i nie bedzie i nie bylo bo oryginal jest lepszy tak samo jak buty adidasa i adidoza co kto lubi ale nie kazdy chce wydawac duzo na buty etc
po drugie nie lubie cie kubus bo mnie nie ladnie przywitales jak wrocilem ale to nie wazne
po trzecie dawniej byli hipisi ludzie to czuli to cos a teraz udaja ze sa fajni a nie sa...
hip hop nie wypowiadam sie bo to nie muzyka wiec nie w tym dziale
dziekuje
To tylko i wylacznie twoja subiektywna opinia. A ze nie umiesz przepisać poprawnie nazwy zespołu z innego postu, to sorry, ale po pierwszw wychodzisz na ignoranta, bo jak można wydawać opinie na temat czegoś czego się nie słyszało :zdziwko: Szkoda, że nie szanujesz wypowiedzi innych i tego, że starałem się pokazać Ci przykład dobrego covera, a ty nie raczyłęs nawet tego sprawdzić

Pozwole sobie nie skomentowac drugiego punktu.
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: Virgin »

pearl pisze:virgin napisalas ze:
teraz wezma kogos z ulicy, nie wazne czy dobrze spiewa czy nie i tak wszstko zmienia komputerowo.
a potem:
Lubię też Ushera (ale starsze utwory, nie z najnowszej plyty), Sylver, Groove Coverage,
no eeeee bez obrazy ale groove coverage to jest tak jakby troche zmienione komputerowo i ta laska tez podchodzi pod kategorie "wezmy kogos z ulicy nie ma glosu ale nadrabia wygladem" .... wiesz ja sie nie znam na tym typie muzy i nie zamierzam ale..... nie wmowisz mi ze tam nie jest nic zmieniane komputerowo??????
Pewno, że jest zmienione komputerowo, ale ja lubię muzykę, która bez kompa się nie obejdzie.
Ale wydaje mi się, że te utwory, nigdy nie będą tak dobre jak starsze i nie będą tak długo pamiętane.
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Paz
Młody aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 28.01.2005, 15:46

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: Paz »

choć słucham rocka (dawnego jak i współczesnego) nie uważam go za gatunek jeden jedyny i żaden inny, a jeśli ktoś sobie słucha groove coverage czy czegokolwiek innego to nie mam nic przeciwko, na zdrowie wręcz można powiedzieć.

do coverów można podejść inaczej. jako do piosenki dawnego ale i świetnego zespołu, która została na nowo zinterpretowana przez nowy zespół czy wykonawcę, co może być zarówno przebojem jak i przypomnieniem ludziom by sięgnęli do klasyki.
pearl
Młody rozbrykany
Posty: 244
Rejestracja: 12.01.2005, 16:58
Lokalizacja: ze snów...

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: pearl »

a co sadzicie o coverze KoRn'a "Another brick in the wall"
mi podchodzi do solowki potem ten spontan i darcie sie Hiv'a nie podoba mi sie....a ja wam??
"Zmarnowaliśmy świt, a tego nie wybaczy nam żadne niebo" - J Morrison
ORZO
Szalony pismak
Posty: 568
Rejestracja: 14.02.2004, 21:53

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: ORZO »

pearl pisze:a co sadzicie o coverze KoRn'a "Another brick in the wall"
mi podchodzi do solowki potem ten spontan i darcie sie Hiv'a nie podoba mi sie....a ja wam??
Dla mnie profanacja!!!!
Jestem Michał i też mam 12 lat....
pearl
Młody rozbrykany
Posty: 244
Rejestracja: 12.01.2005, 16:58
Lokalizacja: ze snów...

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: pearl »

ORZO pisze:
pearl pisze:a co sadzicie o coverze KoRn'a "Another brick in the wall"
mi podchodzi do solowki potem ten spontan i darcie sie Hiv'a nie podoba mi sie....a ja wam??
Dla mnie profanacja!!!!
heh tak tez to nazwalam w mailu do jednego z piszacych na tym forum ;)
no przyznaje racje w 100% tylko nie chcialam sie wyrywac bo potem na mnie wrzuty sa :DDD taaaa czekam na baty w temacie nirvana gunsi ;)
"Zmarnowaliśmy świt, a tego nie wybaczy nam żadne niebo" - J Morrison
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: Kubuś »

pearl pisze: heh tak tez to nazwalam w mailu do jednego z piszacych na tym forum ;)
no przyznaje racje w 100% tylko nie chcialam sie wyrywac bo potem na mnie wrzuty sa :DDD taaaa czekam na baty w temacie nirvana gunsi ;)
A ja chyba zapomniałem przyznać racji w mailu do jednej z piszacych na tym forum :) Dlatego robie to teraz :hihi:
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
Brahms
Młody aktywny
Posty: 184
Rejestracja: 07.02.2005, 20:43
Lokalizacja: Piła

Re: Dobra Stara Muza

Post autor: Brahms »

To nie jest do końca tak, ze dobrej muzyki już się nie robi. Cały czas pojawiają się jakies dobre zespoły, szkopuł w tym, ze dobra muzyka nie jest teraz w modzie, i dlatego media serwują nam pop-papke w stylu Britney Spears.
ODPOWIEDZ