Czy slyszeliscie o DMT ???

Narkotyki, alkohol i inne używki. Tutaj możesz dowiedzieć się o nich prawie wszystkiego, a także porozmawiać na ich temat.
Zablokowany
poas
Młody aktywny
Posty: 19
Rejestracja: 27.12.2004, 01:01

Czy slyszeliscie o DMT ???

Post autor: poas »

Jeżeli DMT jest palone efekty pojawiają się już po 10 sekundach, a "pełne" halucynacje pojawiają się po 2-3 minutach. Tolerancja na narkotyk wzrasta niemal natychmiast:
Jeśli nie wypalisz wystarczająco dużo w ciągu pierwszych 30 sekund dalsze palenie nie przeniesie cię do wizjonerskiego stanu DMT (przypomnę, że DMT jest używane przez szamanów) lecz zaowocuje jedynie "zwykłym" halucynogennym stanem. Jeśli próbując nie wypalisz wystarczająco dużo, musisz odczekać co najmniej godzinę zanim będziesz mógł spróbować ponownie.

co o tym sadzicie ta notatke mam z strony http://hyperreal.info/drugs/go.to/art/553
pisza tam tez o zazywaniu tego dozylnie ale to mnie juz nie bawi da sie to palic i jest po tym fajnie znacie ktos jakiegos szamana ???? czeba by to przetestowac : ]]]]
pearl
Młody rozbrykany
Posty: 244
Rejestracja: 12.01.2005, 16:58
Lokalizacja: ze snów...

Re: Czy slyszeliscie o DMT ???

Post autor: pearl »

sadze ze to glupota i ten kto to zazyje nie ma wyobrazni

ale spoks kto chce niech sobie niszczy zdrowie..
"Zmarnowaliśmy świt, a tego nie wybaczy nam żadne niebo" - J Morrison
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy slyszeliscie o DMT ???

Post autor: Linka »

pierwszy raz o czyms takim słysze :zdziwko:
I w sumie wole czegos takiego nie widziac ani nie uzywac :twisted:
Dobrze ze cos takiego nie jest w Polsce rozpowszechnione bo juz widze jakie bylyby tego konsekwencje :emm:
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
h3lix
Młody aktywny
Posty: 77
Rejestracja: 05.05.2005, 21:46
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy slyszeliscie o DMT ???

Post autor: h3lix »

Linka pisze:[..]Dobrze ze cos takiego nie jest w Polsce rozpowszechnione[..]
Zapraszam do punktu 1.2 http://hyperreal.info/drugs/go.to/art/553
Kumple kiedyś to spalił i raczej nie był zachwycony.
Cure
Młody aktywny
Posty: 34
Rejestracja: 03.03.2006, 08:03
Lokalizacja: Polska ;]

Re: Czy slyszeliscie o DMT ???

Post autor: Cure »

"Dimetylotryptamina, poprawnie N,N-dimetylotryptamina (C12H16N2) w skrócie DMT jest halucynogennym związkiem chemicznym.

Zawarty w surowcach roślinnych, głównie z gatunku akacja, był od tysięcy lat stosowany przez Indian z Ameryki Południowej jako narkotyk rytualny. Pity w formie napoju Ayahuasca. Przyjmowany w sposób doustny jest nieaktywny, po dodaniu inhibitorów MAO, staje sie aktywny.

Obecnie prawie na całym świecie nielegalny. DMT w USA jest dosyć popularnym narkotykiem, w Polsce prawie nie występuje. Znajduje się na wykazie środków odurzających w grupie I-P.

W czystej postaci jest to biały, krystaliczny proszek. Po raz pierwszy DMT został zsyntetyzowany w roku 1931. W czystej formie zażywany doustnie, palony, lub wciągany do nosa. Średnia dawka DMT to ok. 50 mg dla wszystkich dróg zażywania. Powoduje barwne halucynacje wzrokowe, podobne do tych po LSD czy psylocybinie. Dimetylotryptamina palona działa około godziny. Stan po paleniu jest znacznie bardziej intensywny, lecz krótkotrwały. Doustnie, DMT działa około 5 godzin. Pod wpływem tego narkotyku człowiek nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Podczas odużenia DMT możliwy jest bad trip.

DMT ( w formie Ayahuaski ) obok LSA, Salvii Divinorium, grzybów psylocybinowych, muchomorów czy meskaliny zalicza się do rytualnych, "świętych" narkotyków Indian. Zwyczaje zażywania tych narkotyków sięgają 5 tysiącleci wstecz.






5-MeO-DMT - 5-metoksy-N,N-dimetylotryptamina (C13H13N2O) - jest to jeden z najbardziej aktywnych narkotyków psychodelicznych znanych ludziom. Syntetyczne 5-MeO-DMT to biały proszek w fomie kryształków.


Występowanie i Historia

Występuje w naturze jako alkaloid wielu roślin - nawet w trzcinie zwyczajnej - roślinie pospolicie występującej w Polsce. Używany od około 1200 lat przez południowoamerykańskich szamanów. Pierwszy raz syntetycznie został otrzymany w 1936, a w 1956 został wyizolowany z Anadenanthera peregrina. Tradycyjnie 5-MeO-DMT używane było w formie tabaki do wciągania lub jako Ayahuasca. Występuje w naturze przeważnie razem z bufoteniną i DMT, np. w ropuchach Bufo alvarius.


Dawkowanie

W czystej formie palone (w dawce ok. 2 - 15 mg ), wciągane do nosa (w dawce ok. 5 - 20 mg) lub wstrzykiwane w formie roztworu (w dawce ok. 1 - 5 mg ). Działa niezwykle szybko przy paleniu i wstrzykiwaniu ( sekunda do 5 po zażyciu). Inhibitory MAO wzmacniają działanie 5-MeO-DMT.


Działanie

Chociaż chemicznie 5-MeO-DMT podobne jest do DMT to jego działanie jest znacznie różniące się, choć dosyć charakterystyczne dla tryptamin. Palenie i wstrzykiwanie daje dużo intensywniejsze efekty niż wciąganie do nosa. Efekty: zmiany percepcyjne, uczucie zagubienia w rzeczywistości, mętlik w głowie, u niektórych śmiech, strach. Ogólnie efekty podobne sa do tych po LSD tylko, że pojawiają się w sekundę i przechodzą po około 20 minutach. 5-MeO-DMT mimo, iż zaliczane jest do halucynogenów to halucynacji nie powoduje."


(Wikipedia)
Ostatnio zmieniony 06.04.2006, 08:51 przez Cure, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie moje wypowiedzi są wynikiem nudy,której doświadczam i są wyłącznie wytworem mojej wyobraźni nie mającym odbicia w realnym życiu ^_^
Al
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 19.04.2006, 00:52
Lokalizacja: z wyspy Pala

Re: Czy slyszeliscie o DMT ???

Post autor: Al »

Linka pisze: I w sumie wole czegos takiego nie widziac ani nie uzywac
hmm... nie chce nikogo załamywać ale... DMT jest produkowane w ludzkim organizmie produkowane jest przez szyszynkę ;] i nikt nie jest "wolny" od tego "narkotyku"... niektórzy uważają że DMT to substancja duszy... lub substancja która pozwala nam na abstrakcyjny myślenie... zwiększone stężenie występuje w trakcie życie - niektórzy właśnie temu tłumaczą ciemny tunel i światełko... a co jeszcze ciekawsze DMT produkowane jest w organizmie od 49 dnia życia płodu... co pokrywa się z czasem w którym według niektórych religii wschodu dusza wchodzi do ciała...

Ktoś zapyta czemu to mówię...
a ja odpowiem - nic na tym świecie nie jest takie proste - świat nie jest czarno-biały... świat jest paleta odcieni - dlatego jest taki piękny... tylko głupcy i ludzie ślepi widzą tylko dobro i zło nie dostrzegając fluktuacji między nimi...
"Miłością zwraca się to, co uzyskało się w wyniku kontemplacji."
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Czy slyszeliscie o DMT ???

Post autor: stefan »

a ja - przeciwnie do nurtu, jaki zdaje się tworzyć - zamknę temat.

rozumiem doskonale, że argumenty w stylu "uświadamiam się, by być bezpiecznym" mogą przekonywać, ale nie mnie - nie tu.

to "wspaniale" że istnieją strony jak hyperreal, bomba że jest wikipedia, jak ktoś jest zainteresowany to niech sobie robi co chce, ja nie jestem waszym rodzicem.

nie chcę po prostu, żeby to forum stawało się źródłem informacji o narkotykach i linkownią zbierającą odnośniki do większej ilości danych.
Zablokowany