Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
ikets
Młody aktywny
Posty: 45
Rejestracja: 25.10.2004, 13:43
Lokalizacja: z wariatkowa...

Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: ikets »

Ostatnia przeczytana przeze mnie ksiazka "My z Szarych Szeregów" J.Stępieniowej zmusiła mnie do pewnych rozważan...

Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie o TAMTYCH młodych Polakach dzielnie walączących w konspiracji o Naszą wolność.
Faktem jest ze dzis nie ma juz w NAS tej bojowności, poczucia wspólnoty, świadomości czym jest Ojczyzna. Po organizacjach typu ZHP nie ma śladu, są jedynie szczatki tego co niegdys odegrało tak wazna role w naszym kraju. Nie ma w tym jednak tego klimatu braterstwa i jedności.

Chciałabym poznac wasze role w tej kwestii, jaką Wy przyjmujecie postawę ? Walczylibyscie tak jak ONI ? I co myslicie o tych którzy byli zdolni do oddania zycia za bezpieczenstwo innych ? Co myslicie o organizacjach patriotycznych takich własnie jak ZHP ?
Everybody's asking questions
Everybody's wanting more
Every time I catch myself I, fall
And it's why you ask me...
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: JaQb »

To cały czas jest w narodzie, tylko wyzwala się to w czasie okupacji oblężenia ciemiężenia. Teraz nikt zabrdzo nie zastanaiwa się nad pojęciem życie za ojczyzne, bo nie odczówa zagrożenia.
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
Justyna:]
Młody aktywny
Posty: 12
Rejestracja: 06.12.2004, 16:52

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: Justyna:] »

Teraz nie widać tak tej jednosci bo jak narazie nie ma takiej potrzeby, ale gdyby zaszła taka potrzeba na pewno w wielu obudzil by sie duch patriotyzmu.

a jeśli chodzi o lektury to polecam : ,,Numer 4410 opowiada"
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: *MysterY* »

Ja bym walczył za wolność, za Ojczyznę i za tego Orzełka i flagę biało czerwoną. Moja ulubiona bluzka to Bluzka Polski, mam ulubioną piosenkę "Kochana Polsko" O.S.T.R.a 8)
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
ikets
Młody aktywny
Posty: 45
Rejestracja: 25.10.2004, 13:43
Lokalizacja: z wariatkowa...

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: ikets »

Ciesze sie ze niektórzy jeszcze maja tą wiarę. Ja mysle, ze skoro wiekszosc odwiedzających nie chce udzielic odpowiedzi, to znaczy ze tego nie czuje, czegos sie boi. Tylko czego ?
Chociaz czesciowo nie dziwie sie, to smuci mnie to. No dobrze wiem : Co z tą Polską ? Nic nie daje, tylko by zabierała. Ale Polska to nie tylko rząd, to nie tylko władza. To całe mnóstwo Nas, tych zwykłych, młodych. Wtedy nie było inaczej, a jednak Oni potrafili...
Moze troche powazny temat, nawet bardzo. Ale jesli nie chcecie pisac to przemyslcie to sobie tylko. Wiem ze realia sa teraz inne, ale My i Nasza Polska jest ta sama.

Mystery, dzieki, pocieszyłes mnie :)
Everybody's asking questions
Everybody's wanting more
Every time I catch myself I, fall
And it's why you ask me...
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: Kubuś »

Ja, podobnie jak MysterY, tez walczyłbym za Polskę. Na pewno życie na polu bitwy jest lepsza niż z powodu np. raka, po leżeniu przez kilka miesięcy w szpitalu. No i wtedy łatwo znaleźć cel życia :nom:
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: SkaTe_GirL »

Ja bym nie walczyla, za co ? Odrazu mowie : nie jestem patryjatka i mam wielka nadzieje ze juz niedlugo w Polsce mnie nie bedzie. Teraz wytlumaczenie... gdzie nie pojade.Czy to Anglia czy Kopenchaga ludzie na slowo "polak" lapia sie za kieszenie albo odrazu klna. Bedac w Kopenchadze u ciotki, wrecz wstydzialam sie mowic ze jestem polka bo kazdy patrzyl sie jak na zlodziejke ...
Gdyby Polakom zalezalo na tym jak inne narody ich spostrzegaja i gdyby probowali to zmienic to moze i bym walczyla za Polske a tak? Gdy mi anglik mowi "Polacy to zlodzieje" ja moge tylko odpowiedziec "Nie wszyscy" ale nie chodzi tylko o to. Polska jako kraj mnie doluje. Zadnych dobrych wiadomosci tylko brak kasy, bezrobocie, no i np te rozwalanie szkol [ jak mozna rozwalic placowke w ktorej ucza sie mlodzi ludzie tylko dlatego aby oszczedzic? :zdziwko: (np szkola Pawla)] no i walka o stolek tych przekletych politykow ktorzy robia tak aby im dobrze bylo a nie panstwu. przeciez to chore... mam nadzieje ze szybko sie stad ulotnie...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: *MysterY* »

Przykro mi Skate Girl ale ja się nie zgodzę Ty tak samo myślisz o cyganach, że są złodziejami, oni są tak dla nas złodziejami jak my dla Anglików czy kogoś tam. Ja walczył bym za Polskę dlatego muszę Ci powiedzieć że to jest mój ulubiony kraj w którym zostanę do końca życia, bynajmniej tutaj żyję i chcę tu umrzeć. Bo to moja jedyna Ojczynza której się nie wstydzę jestem Polakiem :mrgreen: i cieszę się ze nim się urodziłem.
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
jordann
Młody aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 16.12.2004, 23:57
Lokalizacja: ostrzeszow

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: jordann »

JaQb pisze: Teraz nikt zabrdzo nie zastanaiwa się nad pojęciem życie za ojczyzne, bo nie odczówa zagrożenia.
gupoty gadasz kolego totalne - sa organizacje ( ZHR ) sa ludzie ktorzy naprawde maja smak zycia na ustach i nie powiesz ze w kazdym z nas nie ma odrobiny patryjotyzmu. Nikt nie zapomni krzywd ani bolu wyrzadzonej Polsce oraz Polakom.


i wanna don't stop
"Chodz ze mna by nadac sens zycia krokom"
jordann
Młody aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 16.12.2004, 23:57
Lokalizacja: ostrzeszow

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: jordann »

SkaTe_GirL wstyd mi za takich ludzi jak TY i wiesz co krzyz na droge tobie. jedz sobie do kopenchagi a najlepiej do amsterdamu za szybke dostaniesz ladne majtki i lufe w gebe ! wszak jestesmy w UE co nie ?
"Chodz ze mna by nadac sens zycia krokom"
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

...

Post autor: devitto »

A ja już walczyłem :mrgreen:
Wraz z piętnastoma innymi bractwami rycerskimi podjęliśmy decyzję, iż stoczymy bitwę średniowieczną - na niby, która nigdy się nie wydarzyła - mieliśmy do dyspozycji cały las + okoliczne łąki (pozwolenie właścicieli i wójta mieliśmy :nom: ). Walka - samuraje from Japonia 8) vs. Polacy - walka na życie i życie :wink: o niepodległość - wcześniej wybujana historia, iż Japonia napadła na Polskę, starając się zagarnąć ich ziemie itp.
Takie tam pierdoły...
W bitwie brało udział ponad 300 osób - praktycznie po równo w każdej ze stron (trochę większa przewaga była Samurajów :nom:).
Walczyliśmy ponad 3 godziny - na początku z dwóch stron lasu, spotykając się w centrum łąki i zaczynając się "bronić"/"atakować" (ja byłem po stronie Polaków, z własnoręcznie wykutym mieczem)
Wygraliśmy! Jako jeden z niewielu zostałem na polu bitwy ;)

***

Wiem, że to był mały offtopic, ale cóż - to była zabawa. Ale nie powiem - choć uważam, iż nasz kraj schodzi na złą ścieżkę, walczyłbym za Niego - z taką samą, bądź nawet większą zaciekłością, niż w tej bitwie polsko-japońskiej :nom:
We are the champions!
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: Anuś »

mysle ze jakby zaistniala taka sytuacja i potrzeba to byloby inaczej niz jest teraz... :) W chwilach zagrozenia robimy rzeczy ktorych inaczej bysmy nie zrobili :)

Ale mam nadzieje ze do takiej sytuacji nie dojdzie :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: Kubuś »

Zgadzam się z Anuś, to byłaby sytuacja ekstremalna :) i możemy jedynie gdybać co byśmy zrobili :wink:
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: SkaTe_GirL »

jordann pisze:SkaTe_GirL wstyd mi za takich ludzi jak TY i wiesz co krzyz na droge tobie. jedz sobie do kopenchagi a najlepiej do amsterdamu za szybke dostaniesz ladne majtki i lufe w gebe ! wszak jestesmy w UE co nie ?
przepraszam ale kazdy moze miec wlasne zdanie na kazdy temat ... a ze jest Ci wstyd.Nie potrzebnie... mogloby byc Ci wstyd gdybym pisala ze jestem patryjotka ale chce stad wyjechac... i nie najerzdaj na mnie ... to tylko forum
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
ikets
Młody aktywny
Posty: 45
Rejestracja: 25.10.2004, 13:43
Lokalizacja: z wariatkowa...

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: ikets »

Ajajaj... Skate Girl, a czym Anglia moze sie pochwialic ? Ze dzielnie patrzyła jak mordują polskich obywateli !
A niech gadają i owszem. Polske obrabowali do ostatniego kryształku cukru, w czasie wojny Polak kradł zeby przezyc, zeby nakarmic swoje dzieci i co ? I to tak bardzo nie podobalo się innym ? Kradną bo im brakuje,a gdyby nie wydarzenia z 1939-45 i oczywiscie pozniejsze lata byłoby o wiele wiecej. Dorobek tylu pokolen zniszczyli, spalili a to co zostało obrabowali.

Ukradli ! nie MY , ukradł nasz zachodni sąsiad, który teraz cieszy bogactwem, czystoscia etc. Tez mi DUMA...
Kazdy moze sobie powiedziec, ze nie ma sensu, bo jest ciezko. Ale poki jest co budowac to trzeba to robic !
Everybody's asking questions
Everybody's wanting more
Every time I catch myself I, fall
And it's why you ask me...
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: Czarownica »

Nierozumiem dlaczego macie jakieś pretensje do Skate_Girl . Ja ją rozumiem bo wielokrotnie najadłam się wstydu tylko dlatego że jestem polką . Zapewniam was że to nic miłego kiedy słyszysz obelgi pod swoim adresem tylko dlatego że mieszkasz w takim a nie innym kraju . Znam kilka osób z innych europejskich krajów i wszyscy oni zgodnie twierdzą że Polska to taka wieś ,pełna idiotów i ograniczonych ludzi , koło Niemiec .

Niewiem czy bym stanęła w obronie "ojczyzny" . Pewnie nie , a to dlatego że nieczuję sie polką . Nie mam żadnego sentymentu do tego kraju . Podziwiam ludzi z tamtych lat , oni naprawdę wierzyli że będzie lepiej i dlatego decydowali się na walkę . Woleli umrzeć niż oddać im to co kochali . My tak niepotrafimy i większosć osób które tu piszą : "tak oczywiście stanąłbym/stanęła do walki" jako pierwsze spakowałyby manatki i zwiały jak najdalej.
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: JaQb »

Niemcy to taki sam rąbnięty kraj jak nasz, miałem okazje temu się przyjzec jak ich młodzież przyjechała do nas na oboz już w autobusie się naładowali, a potem było tylko na zmiane papierosy alkochol trawa.. i tak przez całe 2 tygodnie, fakt Polacy robią tam opinie tylko jacy to Polacy ? tacy którzy skoczyli szkola Podstawową, ilu jest wspaniałych Polaków? o wiele więcej niż takich śmieci któzy robią opinie narodowi
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
Zdziesław
Młody aktywny
Posty: 85
Rejestracja: 19.01.2005, 19:51
Lokalizacja: Kalafior

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: Zdziesław »

jezeli mialbym walczyc jako zolnierz to tylko jako tzw "gołębiarz"
Marcino
Młody aktywny
Posty: 70
Rejestracja: 29.10.2004, 20:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: Marcino »

bo my Polacy to chyba takim narodem jesteśmy że jak nam coś grozi to wtedy budzi się ten duch patriotyzmu :? ale teraz większość młodych chyba mało to obchodzi :zdziwko: np większośc chłopaków unika służby wojskowej a kiedyś podobno (tak mi ojciec mówił) mimo że był to obowiązek i większość szła do wojska to wielu traktowało to naprawdę jako zaszczytny obowiązek :emm:
Marcino
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Postawa młodzieży w II Wojnie Światowej... a Wasza ?

Post autor: Phantom »

ZHP nie lubię :cheesy:

Do rzeczy..
Jeśli Polsce groziłoby jakieś poważne niebezpieczeństwo i walka byłaby koniecznością - walczyłbym. Aczkolwiek nie jestem jakimś zagorzałym patriotą istnieją takie sprawy, które są dla mnie najzupełniej oczywiste, tak jak właśnie walka za Ojczyznę. Jak Kubuś napisał ewentualna życie na polu bitwy jest o wiele 'lepsza' aniżeli większość innych.

..I tak zrzucą na nas jakąś dużą bombkę i z wszystkich pozostanie pył.. Pozostaje zasiąść spokojnie w fotelu przed telewizorem : )



Do wojska pójdę z przyjemnością :cheesy:



Zdziesław, że za gołębia byś robił ? =P
ODPOWIEDZ