Jak naprawić czytnik CD ?

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
ODPOWIEDZ
Pan_Wielkie_D
Młody aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 08.02.2005, 00:51
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Piła/Toruń

Jak naprawić czytnik CD ?

Post autor: Pan_Wielkie_D »

Czytnik CD w kompie nie czyta mi płyt. Czy te płyty czyszczace coś dają czy lepiej zbierac kase na nowy czytnik ?
Ile kosztuje taka płytka ?
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Jak naprawić czytnik CD ?

Post autor: stefan »

płyta czyszcząca pomoże, ale cudów nie zdziała.

o wiele lepiej (taniej i skuteczniej) jest rozkręcić napęd i wyczyścić go własnoręcznie.

uwaga #1: szczególną uwagę zwróć na gumowany pierścień, który obraca płytą - często jest zakurzony i cd się ślizga. możesz tę gumkę wymyć np. spirytusem salicylowym.

uwaga #2: uważaj na "oczko" lasera. mój znajomy miał cd teac 52x i okazało się, że producent zrobił je nie ze szkła, a z tworzywa sztucznego. nie muszę mówić, jaki wpływ miało czyszczenie go spirytusem ; ) w ogóle nie czyściłbym soczewki mechanicznie, najlepiej po prostu na nią delikatnie dmuchnij (tak, żeby zdmuchnąć kurz, ale żeby nie nanieść wilgoci)

uwaga #3: prowadnice wózka z optyką są często brudne, ale jeśli wyczyścisz je całkowicie, musisz je nasmarować towotem! nie używaj wd-40, za szybko paruje i ma zbyt żrące opary - jak nie przeżre soczewki, to przeżre płyty w środku ; )

uwaga #4: przedmuchaj napęd wzdłuż i wszerz, ale dla działania są ważne uwagi #1, #2 i #3.

powodzenia! : )
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: Jak naprawić czytnik CD ?

Post autor: Plik »

heh .. ja proponuje kupic nowy ... nowy kosztuje z 50 zl a zabawy moze troche przy tym byc ... no chyba ze lubisz sie takim czyms bawic ;]
pozdrawiam.
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
Pan_Wielkie_D
Młody aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 08.02.2005, 00:51
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Piła/Toruń

Re: Jak naprawić czytnik CD ?

Post autor: Pan_Wielkie_D »

Najpierw zobacze płytke a jak nie pdoziała to zrobie to co stefan napisał.
Wielkie dzięki. :)
ODPOWIEDZ