Nowa matura bez maskotek

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
Namarie
Młody rozbrykany
Posty: 260
Rejestracja: 30.08.2004, 15:50
Lokalizacja: Neverland :)

Nowa matura bez maskotek

Post autor: Namarie »

Centralna Komisja Egzaminacyjna zdecydowała, że wszystkie egzaminy maturalne uczniowie będą pisali długopisami lub piórami z czarnym tuszem. CKE ustaliła listę przedmiotów, które maturzysta może ze sobą zabrać na egzamin. Maskotki są zabronione.

- Na sali egzaminacyjnej mogą się znajdować tylko rzeczy z listy. Misiów, słoników czy innych przedmiotów przynoszących szczęście wnosić nie wolno - powiedziała szefowa CKE Maria Magdziarz.

Na egzamin z języka polskiego uczniowie mogą przynieść tylko długopisy, na sali znajdą natomiast słowniki: ortograficzny i poprawnej polszczyzny. Na 25 uczniów będzie przypadał przynajmniej jeden słownik. Podobnie będzie na językach obcych - na sali będą jedno-lub dwujęzyczne słowniki. - Słowników nie przynoszą uczniowie, zapewnia je szkoła - powiedziała Magdziarz.

Na matematykę, chemię, informatykę, geografię zdający mogą przynieść m.in. kalkulator prosty (czyli taki, który nie posiada opcji rozwiązywania równań, rysowania wykresów czy obliczania parametrów danych statystycznych - red.). Na geografii i biologii przyda się także ołówek, gumka i linijka. Uczniowie będą mogli także korzystać z atlasu historycznego - na grece i łacinie.

Osoby, które zdecydowały się na zdawanie historii muzyki muszą zabrać ze sobą odtwarzacz do płyt CD, słuchawki i zapasowe baterie. - Nie sądzę, by były z tym problemy, każdy kto tak bardzo interesuje się muzyką, że decyduje się na jej zdawanie, z pewnością ma taki sprzęt. Jeśli nie, musi pożyczyć na egzamin - powiedziała Magdziarz.

CKE zdecydowała także, że prace maturalne mogą być pisane tylko czarnym długopisem lub piórem. - Żeby nie było wątpliwości, ciemno niebieskie długopisy nie będą akceptowane. Wszystko piszemy czarnym - dodała.

Nowa matura będzie odbywać się od 18 do 29 kwietnia - egzamin ustny i od 4 do 31 maja - egzamin pisemny. Będzie ją zdawało 317 tys. maturzystów z 3910 szkół.
źródło: interia.pl

i co Wy na to?[/url]
Wszystko kreci sie jak pozytywka... w kolko ta sama melodia...
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: Linka »

A ja myslałam ze na matme mozna tablice matematyczne wziac :|

A co do maskotek głupota na pewno w malutkiego miska albo glinianego slonika mozna napchac tyle sciag ze dla calej sali by starczyło ;)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: Paweł »

www.cke.edu.pl - to pewne źródło. Tam macie wszystko najlepiej opisane.


I DUPA!
Własnie sobie na maturke kupiłem kaulukator, z sinusami i tymi innymi pierdołami (nie graficzny) i tu dzis mi piszą, że nie będę mógł go zabrać... ZAJEBIŚCIE :/ :x :(
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: Czarownica »

Na każdym fakultecie ćwiczyliśmy szybkie odszukiwanie wiadomoci w tablicach gegograficznych i co? I dupa ........ :emm:
I'm a ghost of one's former self....
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: =MiLi= »

:emm: :emm: wszystko co związane z nową maturą przyprawia mnie o ból głowy :emm: jaa właśnie mi mama pluje nad uchem żebym się do tej matury pouczyłą! ja pier..... :emm:
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

...

Post autor: devitto »

A tablice chemiczne na chemię to nie? Przecież z pewnością nie każdy będzie pamiętał na pamięć masę molową czy atomową każdego pierwiastka... (ja akurat pamiętam około 90 pierwiastków, ale nie mówię o sobie, tylko o wszystkich)... To jest chore! :emm:
Wogóle, zawsze byłem przeciwny nowym maturom... Chyba stara (jak dla mnie przynajmniej) była lepsza...
We are the champions!
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: Wang »

bihaha... oni są już chorzy... niedługo będzie tak, że uczniowie będą siedzieli z nauczycielem w ławce... oczywiście nauczycielem nie mową, żeby przypadkiem im nie podpowiedział...

Jesuuu... im się chyba już nudzi, to co chwile coś nowego wymyślają...
Veni Vidi Vici
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: JaQb »

Takie, coś jest po to żeby nie było natłoku ludzi, którzy mogą zając stanowiska naszym żądzącym
a co do
A tablice chemiczne na chemię to nie? Przecież z pewnością nie każdy będzie pamiętał na pamięć masę molową czy atomową każdego pierwiastka... (ja akurat pamiętam około 90 pierwiastków, ale nie mówię o sobie, tylko o wszystkich)... To jest chore!
Wogóle, zawsze byłem przeciwny nowym maturom... Chyba stara (jak dla mnie przynajmniej) była lepsza...
To będzięsz miał Układ okresowy na maturze ale w arkuszu (oczywiście okrojony i tak pomyślany żebyś żadnych informacji poza masą i nazwą pierwsiatka nie odczytał) a reszte z głowy.
Co do matmy to dziwne jest, ale nas przygotowali od początku żebyśmy sobie z każdego wzoru przechodzili na inne wzory bez patrzenia na tablice, ale i tak współczuje tym co zdają matematyke,
Co do Biologii to też jest dziwna? Podsatowa mi gorzej wychodziła niż arkusz 2. Poprostu to jest chore...
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
Ginger
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 03.03.2005, 18:23
Lokalizacja: Bytom

OCH TE DŁUGOPISY!

Post autor: Ginger »

:roll: no cóż, sądze, że ten pomysł z używaniem tylko czarnych pisadeł jest po prostu żałosny.... :oops2: chyba nie mają tam na górze co robić, bo ja nadal do końca nie wiem jak będzie wyglądać moja maura. Zdaję dwujęzyczną maturę, geografię piszę na poziomie rozszerzonym po francusku, a historię sztuki po polsku, też rozszerzona....o długopisach nie zapomnieli, ale o jakichś bliższych informacjach niestety tak :nom:
ŻAŁOSNE!!!!
pozdrowionka:)
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: Montana »

Eh, mnie przeraza to wszystko...... :/ jeszcze tylko miesiac i sie zacznie caly ten kociol :/
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: Czarownica »

łeeeee :( właśnie nam podali terminy ustnych
I'm a ghost of one's former self....
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: Linka »

Zdaję dwujęzyczną maturę, geografię piszę na poziomie rozszerzonym po francusku, a historię sztuki po polsku, też rozszerzona....
wooow, zatkało mnie :oops2:
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: Paweł »

Czarownica, fajnie masz...

Mi obiecywali ze wywieszą listy w piątek o 12:00... i dupa.

Moze to i głupie, ale chciałbym już to wiedziec, zreszta w/g przepisów powinniśmy to wiedzieć do końca lutego... ale luz. Już sie przyzwyczaiłem ze króliczki doświadczalne, którymi jesteśmy, traktuje sie... nom, moze nie dokończe. :/
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: Linka »

U mnie w szkole terminy sa juz chyba od 2 tygodni
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: =MiLi= »

U mnie jeszcze nie ma... i czekam na nie z niecierpliwoscia...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: Paweł »

uff... nie jestem sam. :wink:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: =MiLi= »

Znajac moja szkole to sie dowiem 17 kwietnia :P
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: Fergie »

a co do tych maskotek to nietylko na maturze nie mozna ich mic. Ja teraz pisze kompetencyjny i na próbnym mmozna bylo miec na lawce tylko 2 dlugopisy i ewentualnie cos do picia i husteczki, ale powtarzam EWENTUALNIE Jednym slowem beznadzieja...
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: Paweł »

już znam terminy..... :/

niemiecki, 18.04
polski, 20.04

amen.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Nowa matura bez maskotek

Post autor: =MiLi= »

a ja nadal nie....

Noo... to mam nadzieje ze to beda Twoje szczesliwe daty ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
ODPOWIEDZ