Pomocy! Wypracowanie: książkach które Wami wstrząsnęły?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
Ginger
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 03.03.2005, 18:23
Lokalizacja: Bytom

Pomocy! Wypracowanie: książkach które Wami wstrząsnęły?

Post autor: Ginger »

muszę jutro napisać wypracowanie z polskiego pt.: "Ogólnie mówiąc, uważam, że trzeba czytać tylko takie książki, które nas gryzą i żądlą(..) Jeśli książka, która czytamy, nie wstrząsa nami, nie budzi jak uderzenie w głowę, po co w ogóle czytać? Potrzebujemy książek, które walą w nas najbardziej bolesne narzędzie."
Zbadaj słuszność sądu Franza Kafki przywołując różne dzieła i zastanów sie na czym polega siła ich uderzenia.


No i tu mam problem- czy możecie mi przesłac informacje o książkach, które Wami wstrząsnęły? Plus krótki opisik :mrgreen:

Będę baaaaaaaaardzo wdzięczna :tak:
pozdrowionka:)
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Pomocy! Wypracowanie: książkach które Wami wstrząsnęły?

Post autor: stefan »

wiktor suworow - "specnaz". szkoda tylko, że to fikcja.
o czym?
o służbie w radzieckich (książka opisuje realia sprzed upadku zsrr) siłach specjalnych.

robert ludlum - "tożsamość bourne'a" - wstrząsnęła mną dlatego, że oglądałem film, który był nakręcony rzekomo "na jej podstawie".
o czym?
o specjalnym agencie, który cierpi na amnezję i stara się uświadomić sobie, kim jest. musi ponadto zmagać się z wrogami, których na dobrą sprawę nie zna.
ODPOWIEDZ