studia

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

studia

Post autor: Anuś »

my tu szkola, matura, studniowki i polowinki... a tak naprawde sadze iz sa wsrod nas studenci :)

wiec...

Co studiujecie? zadowoleni z wyboru czy nie? teraz podjelibyscie taka sama decyzje?
Maturzysci, gdzie sie wybieracie? jakie kierunki?
a moze i mlodsi juz maja konkretne plany? piszcie piszcie piszcie :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: studia

Post autor: vanessa »

ja jestem w drugiej klasie wiec został mi jeszcze rok do matury... potem jush studia.. kapa kapa ... jestem na biolchemie i nie mam pojecia co mogę studiować w przyszłości :emm: chciałam medycyne ale to nawet szans nie ma... farmacja też nie za bardzo... psychologia już prędzej... ochrona środowiska, biotechnologia<-- a co potem :emm: umiem angielski wiec chyba jedyne wyjscie to jakieś studia związane własnie z tym jezykiem, albo poporstu wypruć zagranice... :wink:

co nie zmienia faktu że i tak nie mam pojecia :mrgreen:
boo :(
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: studia

Post autor: stefan »

studiuję informatykę.

czy jestem zadowolony? bardzo.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: studia

Post autor: Paweł »

no ja zamierzam iśc w ślady stefana... :wink:

Ogólnie ciekaw jestem czy w ogole zdam mature, a tu już o studiach? :zdziwko: :oops2:

Ogólnie wybieram sie jak narazie na 3 wydzialy/uczelnie.

Uniwersytet Łodzki / Wydział Zarządzania / Informatyka w Zarządzaniu
Uniwersytet Łódzki / Wydział Matematyki / Informatyka
WAT (W-wa) / Wydział Cyberkinetyki / Informatyka

zobaczymy...

ps. Ogólnie chyba lubie słowo ogólnie (-;
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: studia

Post autor: Virgin »

Ja jeszcze do liceum nie poszłam, a juz o studiach mysle ;) Chcialabym pojsc na dziennikarstwo albo psychologie. zobaczymy, mam jeszcze cza zeby sie zastanowic :mrgreen:
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: studia

Post autor: =MiLi= »

Ja planuje zlozyc dokumenty na psychologie i pedagogike na Uniwerku Łodzkim... na dziennie sie nie dostane na pewno, ale nie zaszkodzi sprobowac :)
Wynalzalam sobie na Akademii Świętokrzyskiej najwspanailszy kierunek naświecie! Pedagogika terapeutyczna z rehabilitacja! idealny! w ogole to chciaoabym byc rehabilitantka ale nie lubie chemii a na takich studiach bez tego pzredmiotu nie da rady ... :(
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: studia

Post autor: stefan »

...no i pewnie miałabyś podstawy farmaceutyki.
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: studia

Post autor: Anuś »

ja to myslalam o SGH... ale chyba za wysokie progi...

Wybieram sie na jakas ekonomie lub matematyke... ale jeszcze nic konkretnego :) mam jeszcze rok na zastanowienie :?
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: studia

Post autor: Czarownica »

Turystyka i Hotelarstwo ew. Geografia z elementami pedagogiki
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: studia

Post autor: Mirriam »

Virgin - jeśli chcesz być dziennikarzem, to nie idź na dziennikarstwo. Rozmawiałam z wieloma dziennikarzami (sama mam zamiar pracować w tym zawodzie, więc robiłam "rozeznanie terenu") i każdy z nich odradzał mi kierunek studiów: dziennikarstwo. Dlaczego? A dlatego, że po tych studiach jesteś w sumie wykwalifikowanym "pismakiem" ale bez ... hm, jak to określić? Może tak: jesteś dziennikarzem z papierkiem, ale bez specjalizacji. Większość naszych dziennikarzy studiowała zupełnie coś innego (medycyne, prawo, matematyke, stosunki międzynarodowe) i dzięki temu są ekspertami w danej dziedzinie. A dziennikarzem możesz zawsze zostać - studiując np. fizykę poprostu łapiesz się jako praktykant do jakiegoś wydawnictwa/czasopisma. Wiele osób po zakończeniu praktyki otrzymuje propozycję umowy o pracę, jeżeli tylko się do niej nadaje.

JA idę na psychologię zaoczną. Z kilku powodów powodów: na Uniwerku Łódzkim jest bodajże 15 osób na 1 miejsce, musiałabym zdawać rozszerzoną historię (nie ma szans :/ ), a poza tym szczerze mówiąc nie bardzo chce mi się już codziennie dygać do szkoły. Po skończeniu liceum ide do pracy i zarabiam na studia. W czasie nich praktykuję jako dziennikarz, a po skończeniu wybieram zawód, który bardziej mi odpowiada, bądź łączę je :)
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: studia

Post autor: shyduo »

[quote="Mirriam"]Virgin - jeśli chcesz być dziennikarzem, to nie idź na dziennikarstwo. Rozmawiałam z wieloma dziennikarzami (sama mam zamiar pracować w tym zawodzie, więc robiłam "rozeznanie terenu") i każdy z nich odradzał mi kierunek studiów: dziennikarstwo. Dlaczego? A dlatego, że po tych studiach jesteś w sumie wykwalifikowanym "pismakiem" ale bez ... hm, jak to określić? Może tak: jesteś dziennikarzem z papierkiem, ale bez specjalizacji. Większość naszych dziennikarzy studiowała zupełnie coś innego (medycyne, prawo, matematyke, stosunki międzynarodowe) i dzięki temu są ekspertami w danej dziedzinie. A dziennikarzem możesz zawsze zostać - studiując np. fizykę poprostu łapiesz się jako praktykant do jakiegoś wydawnictwa/czasopisma. Wiele osób po zakończeniu praktyki otrzymuje propozycję umowy o pracę, jeżeli tylko się do niej nadaje.

Dokładnie. Z tego co wiem to właśnie tak wygląda i to nie tylko w wszelkiego rodzaju gezetach/czasopisamch, ale takze radiu (to wiem na pewno, bo ja się tym interesuję) i w telewizji. Po prostu "nie opłaca się" studiować dziennikarstwa.
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: studia

Post autor: Virgin »

Rozmawiałam jakiś czas temu z Karoliną Wasielewską. Ona studiuje dziennikarstwo i pisuje do Newsweek'a.

Nie wiem, ale może macie rację. Jakby co to chcę jeszcze iść na psychologię. Myślałam też o bibliotekoznawstwie albo filozofii ale tata mówi, że po tym przyszłości nie ma.
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: studia

Post autor: Mirriam »

A wlaśnie. Powiedzcie mi moi drodzy Łodzianie czy tam w Waszym grodzie są jakieś zaoczne studia psychologiczne?? Bo cos w goglach nic znaleźć nie mogłam... W razie czego proszę o linki do stronki bądź adresy :)
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: studia

Post autor: Fergie »

ja bym chciala zostac policjantka, ale nie wiem jaki kierunek wybrac zeby byl mi najbardziej przydatny. Pewnie jak nie bede miala wyboru to pojde na awf a potem do szkoly policyjnej, ale przed tym jeszcze dluga droga, cale 6 lat :P
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: studia

Post autor: Fighter »

Fergie pisze:ja bym chciala zostac policjantka, ale nie wiem jaki kierunek wybrac zeby byl mi najbardziej przydatny. Pewnie jak nie bede miala wyboru to pojde na awf a potem do szkoly policyjnej, ale przed tym jeszcze dluga droga, cale 6 lat :P
Musisz miec ostre plecy inaczej nie masz co mazyc aby zostac Policjantka. Najpierw do prewencji, potem na kolejne szkolenie np. do szczytna i dopiero studiujemy :wink:

Ja studiuje Ekonomie, ale teraz skladam papiery jeszcze na Prawo. Jak szalec to szalec :mrgreen:
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: studia

Post autor: Virgin »

Fergie pisze:ja bym chciala zostac policjantka, ale nie wiem jaki kierunek wybrac zeby byl mi najbardziej przydatny. Pewnie jak nie bede miala wyboru to pojde na awf a potem do szkoly policyjnej, ale przed tym jeszcze dluga droga, cale 6 lat :P
Jak chcesz do policji to musisz byc zdrowa jak koń. Wykryja cos i odpadasz. Pozniej (a moze najpierw :emm: )testy psychologiczne. Nastepnie sprawdzaja czy nie masz znajomych albo w rodzinie kogos kto byl spisywany.
Do policji ciezko trafic :emm:
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: studia

Post autor: s0rr0w »

Chciałabym iść na prawo, natomiast nie wiem, jaką aplikację wybrać. Mogłabym być notariuszem albo adwokatem (-: Przynajmniej teraz tak mi się wydaje ;)
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: studia

Post autor: Paweł »

Mirriam pisze:A wlaśnie. Powiedzcie mi moi drodzy Łodzianie czy tam w Waszym grodzie są jakieś zaoczne studia psychologiczne?? Bo cos w goglach nic znaleźć nie mogłam... W razie czego proszę o linki do stronki bądź adresy :)
Uniwersytet Łódzki... chociazby.
www.uni.lodz.pl
dokładniej -> http://www.uni.lodz.pl/portal/rekrutacj ... aoczne.doc
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
chineczka
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 29.04.2005, 19:27

Re: studia

Post autor: chineczka »

wy tu o studjach aja własnie mam problem . Studjuje filologie polska i potrzebuje koniecznie streszczenia pamietników paska ale takiego dokłądnego nasz wykałdowca oszalał i zrobi dokładny test czy kktos mnie poratuje prosze
paulinasmyk
Młody aktywny
Posty: 15
Rejestracja: 28.04.2005, 10:47
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: studia

Post autor: paulinasmyk »

Ja sobie wynalazłam kilka uczelni i kierunków (matura w końcu za rok)...

Łódź - specjalizacja pedagogika społeczna w zakresie pracy opiekuńczo-wychowawczej

Olsztyn- Praca socjalna

Poznań - praca socjalna z resocjalizacją albo psychologia

Zielona Góra - resocjalizacja i profilaktyka osób niedostosowanych społecznie

Najbardziej mi sie podoba ten kierunek w Zielonej Górze ale nie wiem czy się dostane a z drugiej strony chciałabym studiować tam gdzie mój chłopak czyli w Poznaniu.
ODPOWIEDZ