Przyszlosc Kosciola...

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Anuś »

Jak teraz wyobrazacie sobie przyszlosc Kosciola katolickiego bez Jana Pawla II ?

Bo dla mnie poki co sam fakt ze ktos nowy bedzie nami rzadzil to abstrakcja... Strasznie sie boje tego co bedzie... Mam tylko nadzieje ze nowy papiez bedzie kontynuowal polityke Jana Pawla II... I ze kiedys tez stanie sie dla nas autorytetem... ale niewatpliwie bedzie mial cholernie trudne zadanie... non stop bedzie porownywany do Karola Wojtyły... Ehh...
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Virgin »

Trudno mi będzie zaakceptować nowego Papieża.
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Paweł »

zobaczymy...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: JaQb »

Teraz długo nie usłyszymy j.polskiego z Okna Watykanu..
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: stefan »

o ile w ogóle usłyszymy.

obawiam się że w naszym kraju nastapi głęboki kryzys chrześcijaństwa. boję się że wiele osób odejdzie od wiary, bo nie będzie mieć w Kościele katolickim żadnego autorytetu.

trudno mi też sobie wyobrazić, żeby polskie społeczeństwo zaakceptowało nowego papieża prędko (o ile w ogóle go zaakceptuje). będzie gorszy, ponieważ nie będzie Karolem Wojtyłą - i czego by nie zrobił, nie wróci nam "naszego papieża".

z drugiej strony jestem głęboko przekonany, że papież jest święty. proces beatyfikacyjny może sobie trwać ile chce i zacząć kiedy chce, ale ja myślę, że mogę się modlić także do naszego ukochanego Jana Pawła II.

nie mogę powiedzieć żeby to było radosne, ale wyczekuję nowego papieża. naprawdę chcę wiedzieć kto to będzie.

nie wiem czy wiecie, ale nasz papież ustanowił konstytucję konklawe, która pozwala ustanowić papieżem osobę nie będącą biskupem (!). pewnie w praktyce tak się nie stanie, ale w teorii papieżem może być młody wikary.

jak na razie - czuć pustkę.
Madzior
Młody aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 30.03.2005, 18:23
Lokalizacja: sprzed kompa

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Madzior »

Jak napisano w jakiejś włoskiej gazecie; "umarł papież, będzie natępny, ale żaden nie będzie taki jak ten".
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: SkaTe_GirL »

Moi kochani, a moze nie oceniajmy jeszcze nowego papieza?
Racja, racja ciezko jest nawet sobie wyobrazic kogos innego na miejscu Jana Pawla II ale moze dorowna naszemu Ojcu? Moze bedzie bral przyklad z tego wspanialego czlowieka... i bedzie tak jak On... bedzie dla WsZyStkIcH!
Jakos mam takie odczucie, ze wiekszosc z Nas juz z gory jest uprzedzona do nowej Glowy Kosciola ; -\
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Paweł »

Wiecie co... a ja własnie wyobrażałem sobie to inaczej. Ze nowy papież przemówi po Polsku i pierwszą pielgrzymke odbedzie do Polski... no może drugą. O ile w ogole bedzie pielgrzymować... bo innego sobie nie wyobrażam. To własnie m.in. dzięki Janowi Pawłowi II - pielgrzymowi... młodzi, przyszłość go pokochali...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Wang »

Przepowiednie Fatimskie.
Następny papież będzie czarno(ciemno)skóry i za jego kadencji nastąpi koniec ludzkości.
Veni Vidi Vici
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Byczek »

Jak juz napisalem w News Room, za nic w świecie nie chce żeby to był wlasnie murzyn, nie mam nic do nich, ale boje sie tego co bedzie pozniej, jesli tak by sie stalo, to niech nas Bóg ma w swojej opiece, przepowie sie reszta słow Nostradamusa.....
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: JaQb »

Wang pisze:Przepowiednie Fatimskie.
Następny papież będzie czarno(ciemno)skóry i za jego kadencji nastąpi koniec ludzkości.
A FRANCIS ARINZE - Nigeryjczyk, 72 lata, jest murzynem..
ale według mnie słowo "czarny" nie oznacza koloru skóry tylko to jaką ma dusze.. Wiara jest pełna przesłań znaków i metafor, dlatego myśle, że to nie będzie Murzyn tylko jeżeli ma się wypełnić poprostu ktoś.. ktoś kto nie jest dobry..
Ale mam nadzieje, że przepowiednia się nie spełni!!
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: shyduo »

A ja myślę, że to jest teoria spiskowa. Wiecie, bardzo duzo jest dziwnych przesłanek. Zsumujcie sobie choćby cyfry z daty życie, godziny życie, ilosci dni pontyfikatu oraz wieku papieza. Za każdym razem wychodzi 13. I co z tego??
Pan_Wielkie_D
Młody aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 08.02.2005, 00:51
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Piła/Toruń

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Pan_Wielkie_D »

Ja jestem właśnie ciekaw czy nowy Papież będzie pielgrzymował czy zamknie sie tak jak inni Papieże w Watykanie i bedzie "spijał kawke".
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Fergie »

Mam nadzieje że to pierwsze...
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: s0rr0w »

Do różnych przepowiedni fatimskich, przekazów Ra, Nostradamusa, Majów, itp. podchodzę z ogromnym dystansem, choć bardzo interesują mnie tego typu zagadnienia. Zauważcie, że w każdym pokoleniu były różne przepowiednie i obawy, że akurat wtedy miał nastąpić koniec świata i nie nastąpił. Uważam, że np. obawianie się końca świata i masowe nawracanie, który to proces nasila się niemalże z każdym dniem, w którym umacnia się przekonanie, że murzyn zostanie papieżem, jest absolutnie niesłuszne i śmieszne, wręcz żałosne. Moje zdanie.
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
Yatamanka
Młody rozbrykany
Posty: 224
Rejestracja: 17.02.2005, 20:48
Lokalizacja: Łódź

...

Post autor: Yatamanka »

Wiara czyni cuda...
Nie nalezy mylic prawdy z opinia wiekszosci...
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Piqs - X »

odobno w watykanie jest jeshcze tylko miejsce na zdjecie jednego papieza, a potem kuniec ^^

A dco do kosciola w Polsce .. bedzie schizma czy nie?
Brahms
Młody aktywny
Posty: 184
Rejestracja: 07.02.2005, 20:43
Lokalizacja: Piła

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Brahms »

Piqs - X pisze:odobno w watykanie jest jeshcze tylko miejsce na zdjecie jednego papieza, a potem kuniec ^^
A co widziałes te miejsce na zdjęcia. Cos mało miejsca mają jak juz więcej fotek się nie zmiesci. Fotografia istnieje jakies 150 lat, to gora dziesieciu papiezy.
All you need is love
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: s0rr0w »

Na pewno wielu jest takich ludzi, którzy chodzili do kościoła ze względu na Jana Pawła II i jego działalność w tym zakresie. Zastanawiam się, czy ludzie ci, kiedy zauważą, że nowy papież będzie chciał coś zmieniać w kościele, po prostu się od niego odwrócą? Czy właśnie pójdzie to wszystko w innym kierunku? Czas pokaże.
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Piqs - X »

Brahms pisze:
Piqs - X pisze:odobno w watykanie jest jeshcze tylko miejsce na zdjecie jednego papieza, a potem kuniec ^^
A co widziałes te miejsce na zdjęcia. Cos mało miejsca mają jak juz więcej fotek się nie zmiesci. Fotografia istnieje jakies 150 lat, to gora dziesieciu papiezy.
O jechane ale ty za slowka lapiesz :P .. zdjecie .. obraz .. okreslmy to jako "wizerunek" a nie mialem okazji byc w Rzymie dlatego mowie PODOBNO :) .. nie lap mnei za slowka dobrze?
ODPOWIEDZ