Przyszlosc Kosciola...

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Shirya »

Faktycznie Jan Paweł II zmienił oblicze papiestwa, dlatego właśnie Jego następca będzie miał twardy orzech do zgryzienia... ale... nie jest niemożliwością być dobrym papieżem, oddanym ludziom. Wszystko jednak zależy od tego, czy nowowybrany papież będzie miał prawdziwe powołanie. Dość już było dostojników kościelnych zamykajacych się murach Watykanu, być może teraz po pontyfikacie Karola Wojtyły wszystko się zmieni i każdy następny będzie chciał tak wiele znaczyć dla wiernych co papież Polak.
Myślę, że Kościół będzie się rozwijał, już chyba nawet najcarniejsze charaktery watykańskie zrozumiały, że potrzeba ludziom takiego papieza który da nadzieję na lepsze jutro....
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: ::PiotreK:: »

oo prosze kto wrócił :>
ja myśle ze w kościele ogólnie niewiele sie zmieni a w Polsce myśle ze bedzie leopiej myśle ze ludzie pozostana wierni naszemu papiezowi jeszcze bardzo długo
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Shirya »

Ano wróciłam, nie wiem na jak długo ;)

Jasne, że zarówno my Polacy jak i inne narodynie zapomnimy o Janie Pawle II... ale to nie znaczy, że następnego papieza nie będziemy cenić jeśli oczywiście będzie za co :)
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: =MiLi= »

No i go wybrali....
Ostatnio zmieniony 19.04.2005, 18:07 przez =MiLi=, łącznie zmieniany 1 raz.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Fergie »

WYBRALI! WYBRALI!
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: ::PiotreK:: »

Strasznie nielubie niemców ale Benedykt wyglada na przyjemnego człowieka
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Shirya »

Pozory mogąmylić.... ale dajmu Mu szansę. Byleby się tylko w politykę za bardzo nie mieszał a dotychczas lubił to robić. Może stanowisko jakie będzie piastował troszkę Go utemperuje...
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Czarownica »

Chyba się do niego nie przekonam , ma taki surowy wyraz twarzy , nie budzi we mnie żadnych ciepłych uczuć
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: =MiLi= »

Ja mam w stosunku do niego taka mala blokade dlatego ze jest niemcem... no po prostu za niemcami delikatnie mowiac nie przepadam... hmm ale w sumie wyraz jego twarzy nie jest jakis odpychajacy... zobaczymy jak to bedzie
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
mhl
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 10.01.2005, 22:16
Lokalizacja: Chełm

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: mhl »

jaki wpływ ma na was nowy papież? na mnie żadny i jest mi obojętne kto nim będzie i co będzie robił (a Ratzinger już na pewno nie pokusi sie o zmiany, jest starym konserwatystą).
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: tynka:) »

Dla mnie nie ma innego Papieża...w sercu na zawsze pozostanie tylko Polak...
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: JaQb »

a ja mysle, ze nie wolno tak sie zachowywać jak niektorzy z was: Tylko nasz stary papiez i kropka. Według mnie Karol, patrzy teraz z nieba i ma nadzieje ze zaakceptujemy i pokochamy nowego papieża tak jak jego, ja uważam ze Wojtyla, już jakiś czas temu wiedzial kto zostanie wybrany po nim bo wszystko uklada sie w całość, był jednym z najleprzych przyjaciol Jana Pawła II, Ma wiele szacunku dla poprzednika i stara się być jak najleprzym.
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Czarownica »

wybór papieża niemca miał wpływ na wiarę wielu ludzi , chociażby moja sąsiadka która od lat co niedziela chodziła do kościoła , przestała to robić , powiedział mi , że nie będzie tego robiła tak długa jak długo głową kościoła będzie jeden z morderców narodu polskiego
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: shyduo »

Dupa jasia. Żadna z niej katoliczka i tyle. Gdyby była to moja sąsiadka to mimo iz jestem niewierzący to powiedział bym jej co o tym sądze :emm:
kwitnace-magnolie
Młody rozbrykany
Posty: 396
Rejestracja: 17.04.2005, 00:49

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: kwitnace-magnolie »

Czarownica pisze:nie będzie tego robiła tak długa jak długo głową kościoła będzie jeden z morderców narodu polskiego
hahaha.. co za ograniczony naród! hahaha
IN MY WILDEST FANTASY..
wszystko co mam - podziele się z TOBĄ tym..
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: tynka:) »

jakaś dziwna sąsiadka...co ona wierzy w papieża? Urodziłam sie za panowania JAna Pawła II i nie ma dla mnie innego papieża, może po prostu potrzebuje czasu, żeby się przyzwyczaic...Osobiście wierze, jednak, ze następca Świętego Piotra będzie w stanie zjednac narody...tak jak robił to Karol Wojtyla...
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: Piqs - X »

a ja wam powiem :D . czekajmy na Piotra II Rzymianina .. i wszystko sie skonczy ^^
jordann
Młody aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 16.12.2004, 23:57
Lokalizacja: ostrzeszow

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: jordann »

jest to pojecie wzgledne kosciol jest organizacja - jednostka, to cos w stylu Policji. Policja ma obowiazek chronic spoleczenstwo - kosciol wspierac i kontynuowac tradycje chrzescijanskie. Glowa Policji jest Komendant ( czy ktos tam ) kosciola Papierz. Po życie glowy organizacji w samej organizacji nie zmienia sie w sumie nic, owszem mozna kogos bardziej lub mniej lubic jednak zadanie jest to samo - mozna wprowadzac zmiany lub konserwowac to co juz jest. Jednak cele pozostaja te same.
"Chodz ze mna by nadac sens zycia krokom"
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Przyszlosc Kosciola...

Post autor: tynka:) »

Czas pokaże...jak na razie nie mam zdania na temat nowego Papieża...
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
ODPOWIEDZ