Jakie studia?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Jakie studia?

Post autor: JaQb »

hm jeszcze rok a ja dalej nie wiem
lubie biologie troche chemie, bardzo lubie rozmawiać z ludźmi kąbinować, obracać wszystko tak zeby na tym dobrze wyjśc,
jestem przedsiębiorczy, interesuje się fotografia, i sportami.
hm jakie dla mnie studia? jaka praca? :?
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Jakie studia?

Post autor: vanessa »

wiesz JaQb dzisiaj zastanawiałam sie dokładnie nad tym samym.. siedziałam z qmpela i z informatorem w szkole i zastanawialam sie co ja moge wogole robic po liceum...
ja podobnie jak ty lubie biologie i chemie, lubie angielski, jestem asertywna :mrgreen: (hmmm jak to brzmi, jaka skromność :lol: ),
na dzien dzisiejszy wybrałam :
psychologia (studia dzienne-pozniej kierunek psychologia kliniczna)
albo
filologia angielska(również studia dzienne)
w razie całkowitej porażki na maturze(taka ewentualność też biore pod uwage :mrgreen: ) wybrałabym
jakiś ciekawy kierunek na studium policealnym ( fizjoterapia, ratownictwo medyczne, technik masażysta- to sa rzeczy które mnie w miare interesuja)

jak na razie to mam takie plany - w końcu musimy zacząć o tym myśleć bo pod koniec roku w mojej szkole musze sie zdecydowac juz ostatecznie co zdaje na maturce.. nie wiem jak jest u was?
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Jakie studia?

Post autor: JaQb »

psychologia
myślalem o tym, ale tu potrzebna jest Historia, i język polski rozszerzony.
Pozatym psychologia była dobra jakieś 5 lat temu, potem był buum na psychologie, i jeżeli np. twoja mam lub tato nie mają gabinetu terapeutycznego to lepiej dać sobie z tym spokuj, bo być opiekunem w domu dziecka lub kuratorem patologicznej rodziny chyba byś nie chciała ( ale to w sumie na psychologi kierunek resocjalizacja, który odradzam )
Popularne zawody na dziś:
- Ochronaśrodowiska (straszne studia)
- Rehabilitant
-fizjoterapeuta
a mnie raczej zaden z tych zawodo, nie interesuje
myślalem o
-biotechnologii
Ciekawe ale bardzo trudne
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Jakie studia?

Post autor: =MiLi= »

JaQb pisze:
- Rehabilitant
-fizjoterapeuta
Tak.. ja o tym myslalam, ale nienawidze chemii a bez tego przedmiotu nie da rady niestety...

A nad psychologia sie w sumie porzadnie zastanawiam... prace mialabym raczej po tych studiach zalatwiona tylko trudno sie na psychologie dostac i tam utrzymac :( a w razie jakby nie psozlo to.. bibliotekoznastwo :lol:
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Jakie studia?

Post autor: SkaTe_GirL »

Ja tam ide na psychologie od dwoch lat siedze w klasie o profilu socjalnym... nie po to sie mecze zeby potem wybrac inny kierunek ; -]
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Jakie studia?

Post autor: vanessa »

WoW ... ale ta psychologia ma wzięcie :mrgreen: :mrgreen:

Ja też obstawiam przy tym kierunku, w razie niepowodzenia to filologia angielska... jak to też nie wyjdzie to zostaje mi albo emigracja za granice albo studium policealne 8) :mrgreen:
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Jakie studia?

Post autor: JaQb »

No tak a psychologia ma wzięcie bo często ludzie chcą tylko siedzieć rozmaiać z innymi ludźmi o ich problemach pisać cos na karteczce i 100zł za godzinke. Dziękuje :wink:
a to się raczej sprowadza do siedzenia w poradni psychologicznej, często dla nieletnich dewiantów.
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: Jakie studia?

Post autor: Fergie »

Ludzie coraz mniej ostatnio ufają psyhologom... Mają yba jakiś uraz psychiczny do tych wszystkich ludzi którzy okazują się pedofilami i takimi tam...
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Jakie studia?

Post autor: JaQb »

wracając do tematu, chyba pozostaje mi być przedsiębiorcą, to mnie bardzo kręci..
rozkręcic jakis Biznessss 8)
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Jakie studia?

Post autor: vanessa »

ee co ty JaQb ... zostan maklerem i graj na giełdzie... mały stresik :mrgreen: ale za to mega zysk (albo i strata :mrgreen: ale to jush nieważne :mrgreen: )
moj kolega zaczął niedawno grać na giełdzie i zarobił ostatnio około 1000euro... to jest troszke szmalu... mnie by wystarczyło tyle miesiecznie :mrgreen: :mrgreen: 8)
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie studia?

Post autor: Anuś »

ja tam ekonomie planuje...matma matma i jeszcze raz matma ;)

biola?chemia? poucz sie jeszcze fizyki i lekarzem zostaniesz:P
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Jakie studia?

Post autor: JaQb »

Anuś pisze:ja tam ekonomie planuje...matma matma i jeszcze raz matma ;)

biola?chemia? poucz sie jeszcze fizyki i lekarzem zostaniesz:P
ta oj do lekarza to duzo mi brakuje, choć przyznam fajny zawodzik :mrgreen:
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Jakie studia?

Post autor: vanessa »

Anuś pisze:ja tam ekonomie planuje...matma matma i jeszcze raz matma ;)

biola?chemia? poucz sie jeszcze fizyki i lekarzem zostaniesz:P

no i własnie to mnie maksymalnie wkurza bo kiedyś fizyka nie była wymagana na akademie medyczne a teraz wrecz przeciwnie i to niewazne czy kierunek lekarski czy stomattologia :emm: . Gdyby nie ta zasrana fizyka z której jestem totalnym lewarem to spróbowałabym isc na medycyne, bo kiedys była ona moim marzeniem
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie studia?

Post autor: Anuś »

moj qmpel - II kl LO juz od wrzesnia tego roku szkolnego jezdzi na korki z bioli fizy i chemii ... stomatolog przyszly ;)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
kartacz
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 19.04.2005, 14:05

Re: Jakie studia?

Post autor: kartacz »

Ja sie wybieram na jakies internetowe studia... To na pewno. Ale tez sie zaczalem zastanawiac nad konkretnymi uczelniami :/ Ja z Warszawy jestem i na pewno tutaj do szkoly zdawal bede, ale nie wiem do jakiej uczelni. Masa ich jest :/ I to jeszcze i panstwowe i prywatne... :( Jaka wybrac? Jest tu ktos z jakichs uczelni informatycznych, coby mi nogl pomoc wybrac jakas? Bo ja juz sam nie wiem...
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie studia?

Post autor: Czarownica »

moim ostatecznym celem jest turystyka i hotelarstwo , a jak tam dojdę to już inna bajka :)
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: Jakie studia?

Post autor: Fergie »

Widze ze mamy bardzo ambitnych forumowiczow :D
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jakie studia?

Post autor: Paweł »

JaQb nie martw się. Rok temu tez jeszcze niewiedziałem co, gdzie i jak.

Jakoś samo przyszło... :D
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Albercik
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 19.04.2005, 14:15

Re: Jakie studia?

Post autor: Albercik »

admin: // post usuniety


jaka zaje***... super reklama uczelni.
to samo IP, typowa reklama. dziękujemy.
paulinasmyk
Młody aktywny
Posty: 15
Rejestracja: 28.04.2005, 10:47
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Jakie studia?

Post autor: paulinasmyk »

Ja chcę w przyszłości pracować z trudną młodzieżą w jakiś ośrodkach wychowawczych i domach poprawczych ewentualnie być kuratorem dla nieletnich. Moja mama jest kuratorem dla dorosłych i to fajna praca ale jednak wolałabym prace z młodzieżą chociaż jest znacznie trudniejsza. A oprucz tego chciałabym sie dodatkowo zajmować dogoterapią a być może zastosować ją właśnie w jakiś osrodkach wychowawczych.
ODPOWIEDZ