Jakie studia?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Jakie studia?

Post autor: Piqs - X »

Fighter a gdzie :)? I czy poza studiami robisz cos jeszcze? Jakies stowarzyszenia, ngosy, fundacje, praktyki staze itpitd?:D Bo to tez jest bardzo wazne, a przy 2och kierunkach malo czasu na takie rzeczy;/
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: Jakie studia?

Post autor: pietruszka »

a ja jestem dziwna. najbardziej bym chciała do jedynej dotychczas na świecie Amerykańskiej Szkoły HipHopu ale nie ma szans finansowo. ale w Polsce jest pewien kierunek który mnie kręci. Filologia Polska, wydział Literacko-Artystyczny.
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie studia?

Post autor: Jessica »

Ja sobie wymarzyłam Politechnikę w Rzeszowie. Chcę być pilotem.
Tu jest to dokładniej. Mi chodzi o czwartą kropeczkę :wink:
Let's make all dreams come true!
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Jakie studia?

Post autor: melOn »

kurde, że też chce Ci się Rzeszowa... ;< taka dziura trochę [wiem bo mieszkam 70 km od Rz-wa;] ale marzenia górą ;)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Jakie studia?

Post autor: =MiLi= »

A ja jak skończę pedagogikę terapeutyczną z rehabilitacją ruchową mam zamiar studiować pedagogikę specjalną i specjalizację zrobić z surdopedagogiki... muszę :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Szamot
Młody aktywny
Posty: 73
Rejestracja: 24.01.2006, 20:19

Re: Jakie studia?

Post autor: Szamot »

ooo, a nikt nie chce dziennikarstwa studiowac ?? :> Taki fajny kierunek:P
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie studia?

Post autor: Anuś »

Fighter pisze:Prawo dzienne i Ekonomie tez dziennie. Nie pytac jak sie da pogodzic bo sie da, trzeba tylko chciec :mrgreen:
chciec to moc ;D

ja tez studiuje ekonomie.. UW.. :) troche narzekam..zwlaszcza ze nie wiem czy to kierunek dla mnie ;p musze sobie znalezc jakis 2 kierunek, albo zmienic ten.. ;) bo nie wiem czy chce byc ekonomistka.. ;p
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Jakie studia?

Post autor: ::PiotreK:: »

celuje w logistyke i transport albo w geografie
Fazzz
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 21.11.2006, 19:01
Lokalizacja: Wszechświat

Re: Jakie studia?

Post autor: Fazzz »

a co powiecie o studiach fizycznych? jakie są ich plusy a jakie minusy?
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" A. Einstein
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Jakie studia?

Post autor: GoSiAcZeK »

Ja marzę o pedagogice, albo o psychologii... W każdym razie kierunek który będzie związany z ludźmi, ich zachowaniami itp. Może też socjologia, albo coś takiego jak resocjalizacja. Nie zastanawiałam się dokładniej, ale chyba czas zacząć o tym myśleć... :)
13.02.2005 r.

A. ;**
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Jakie studia?

Post autor: Piqs - X »

Socjologow Ci u nas za duzo, psychologow za kilka lat tez bedize na peczki =P Pedagogika niby se trzyma, bo wciaz ludziom sie chce robic dzieciaki : ) Lepiej zainwestowac w wyksztalcenie techniczne bo tych CI u nas niedostatek ;P
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie studia?

Post autor: Anuś »

tiaaa...mnie z takiej polibudy to chyba po pierwszym semestrze by wyrzucili ;D
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Jakie studia?

Post autor: agatha2 »

do MELON:
Po pierwsze nie "profil a WYDZIAł WOJSKOWO-LEKARSKI
Po drugie jest zasadnicza różnica między wydziałem lekarskim a wojsk lek na UM
To dwa różne wydziały
Po trzecie w tym roku na początku próg był 209 potem się obniżył na wojsk lek nawet do 180
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Jakie studia?

Post autor: melOn »

heh dzięki za info, ale to już mnie nie interesuje ;]
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Jakie studia?

Post autor: GoSiAcZeK »

Heheh, wykształcenie techniczne? Nie dzięki ;P Nie chciałbyś poznać moich zdolności technicznych, matematycznych itd. ;P A może by tak filologia angielska, albo biologia? CO myślicie o tych kierunkach?
13.02.2005 r.

A. ;**
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Jakie studia?

Post autor: melOn »

hmmm biologia to kojarzy mi się tylko z posadą nauczycielki ;<
Angel_89
Młody aktywny
Posty: 87
Rejestracja: 24.08.2006, 00:28

Re: Jakie studia?

Post autor: Angel_89 »

Ja tez myślę o filologii teraz, ale mi co chwila zmienia się pomysł na życie :D
Są słowa, które jak motyle, mogą unieść w górę Twoje sny...
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jakie studia?

Post autor: Paweł »

melOn pisze:hmmm biologia to kojarzy mi się tylko z posadą nauczycielki ;<
no nie wiem... moja siostra konczyła własnie biologię i siedzi teraz w zarządzaniu systemami iso ;p
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Jakie studia?

Post autor: agatha2 »

Słuchajcie żaden kierunek nie jest zły. Tu trzeba się więcej uczyć... tu mniej ale nie to jest istotne. Wszystko zależy od farta. Trzeba być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i mieć odpowiednie wykształcenie. Uczycie się po to by mieć pracę, więc nie wybierajcie studiów dlatego że mają fajną nazwę (kognitywistyka,psychologia-mylona z psychiatrią.... żeby być psychiatrą trzeba skończyć medycynę...)
Należy patrzeć pod kątem własnych umiejętności predyspozycji zainteresowań i perspektywy pracy po ukończeniu studiów
Może najpierw warto zainteresować się kim będę po tych studiach - jakie tam będą przedmioty Może poszperać w necie i znaleść stronę z forum danego wydziału... popytać.. poczytać...

Biologia czy filologia angielska pytasz? Ja odpowiadam to i to. Nie prawda że po biologi można być tylko nauczycielem (oczywiście chyba że ktoś o tym marzy)
Można przecież ciągnąć 2 kierunki jednocześnie. Ludzie to robią i jakoś żyją. A potem wyjechać ze świetna znajomością języka.
Sama anglistyka w Angli się zbytnio nie przyda... bo nie będziesz umiał/a robić nic innego :)
Sama biologia w polsce to bez szczęścia i znajomości marna kasa....

Reasumującwarto zastanowić się nad wyborem studiow pod różnymi kątami.... żeby nie żałować tej decyzji... bo zmiany to strata czasu... chyba że chcecie przedłużać swoją młodość! :)
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Jakie studia?

Post autor: Piqs - X »

podsumowywujac ...

popatrzcie kogo macie w rodzinie ;)
ODPOWIEDZ