Jakie studia?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
Melvo
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 05.01.2007, 12:14
Lokalizacja: Wawa

Re: Jakie studia?

Post autor: Melvo »

Zgadzam się, że po każdym kierunku można być kimś i robić, co się chce, tylko trzeba pracować. Mi wszyscy mówili, żebym dał sobie spokój z informatyką, bo z matmy kiepski byłem. Ale nie można poddać sie presji, tylko walczyć o swoje! :) Teraz jestem na drugim roku w Futurusie, matury z matmy nie musiałem zdawać, pracuję na zlecenie w zawodzie. Wszystko dlatego, że i w szkole większość zajeć to warsztaty i laboratoria, oraz dlatego, że sam intensywnie pracuję w domu.
Po filologiach też można znaleść super pracę, ale niezależnie od kierunku najważniejsze są pasja, autentyczne zainteresowanie przedmiotem i praca już na studiach na to, żeby mieć doswiadczenie :]
I tak przetrwają tylko karaluchy
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Jakie studia?

Post autor: =MiLi= »

Melvo pisze:Po filologiach też można znaleść super pracę
U mnie w przedszkolu pracuje dziewczyna, która skończyła na Akademii Świętokrzyskiej dzienną filologię polską z kulturoznawstwem o ile się nie mylę i pracuje u nas jako woźna... przykre...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Jakie studia?

Post autor: agatha2 »

Przykre ale taka jest rzeczywistość. Przykre jest to, że niektórzy się starają, flaki z siebie wypruwają a i tak sa skresleni na starcie przez powszechnie znany w Polsce nepotyzm o czym wspomniał kolega wcześniej....

Śmię twierdzic że na lekarskim są ludzie którzy nie wiedzą jak wygląda serce.... :evil: a i tak będą was leczyć! Za pomoca... sił wyższych....
Asystenci często wspominając lata studiów opowiadają o kolegach, którzy dziś są np. chirurgami.... i do których za żadne skarby świata nie chcieliby trafić na stół.... by być ich królikami.... rzeźnicy...

Mozna sie tylko domyslać co Ci ludzie robią na tych studiach?

Tak samo jest pewnie z filologiami
W miejscowości, w ktorej mieszkam nowi nauczyciele w gimnazjum zastepują swoich rodziców (lub nie zastępują...tylko pracują równolegle z nimi) Jest germanistka(córka fizyka), anglistka (córka historyczki) itd....

Kiedy mieli by do wyboru mnie i córkę nauczyciela z tymi samymi referencjami.... wiadomo kto zostałby przyjęty do pracy

Ale z drugiej strony- nie ma co się dąsać
Każdy z nas wykorzystałby taką szansę..... szara rzeczywistość... :)


Umiesz liczyć- licz na siebie....



Oczywiście, chodziło o referencje
Ostatnio zmieniony 06.02.2007, 15:32 przez agatha2, łącznie zmieniany 1 raz.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Jakie studia?

Post autor: Kubuś »

agatha2 pisze: Kiedy mieli by do wyboru mnie i córkę nauczyciela z tymi samymi preferencjami.... wiadomo kto zostałby przyjęty do pracy
to zle?
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Jakie studia?

Post autor: Piqs - X »

chyba referencjami ?!
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Jakie studia?

Post autor: agatha2 »

Oczywiście, że źle Kubuś... to właśnie jest nepotyzm... A uważasz że dobre?
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Jakie studia?

Post autor: Kubuś »

pewnie ze tak. majac do wyboru dwie osoby o tych samych kwalifikacjach i z jedna z nich bylbym spokrewniony wybralbym swoja rodzine. Tylko z tego wzgledu, ze mialbym po prostu do niej wieksze zaufanie, wszystko dla dobra firmy. oczywiscie ta druga osoba bedzie czula sie maksymalnie niesprawiedliwie, no ale cos musi zadecydowac. a jesli ty widzisz w takiej sytauacji cos zlego to jestes przewrazliwiona na ten problem i tyle :P
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie studia?

Post autor: Jessica »

Wyboru i tak trzeba będzie dokonać, a chyba lepiej, że przeważą te... znajomości, niż nogi po szyję, prawie nic nie zakrywająca mini i D.
Let's make all dreams come true!
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jakie studia?

Post autor: Paweł »

powaznie zeszliście z tematu.

o tym tez był topic... nawet konkretny.


wracać, albo będę zamykać :twisted:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie studia?

Post autor: Anuś »

UW UW UW :mrgreen:


(jaki głupi USOS mamy..;p)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Jakie studia?

Post autor: Virgin »

hmmm no tak, ja juz dlugo sobie mysle, gdzie by tu na studia pojsc i pomysly mialam rozne. siedzem sobie w klasie humanistycznej i na maturce pisac chcialam polski, ang, i historie... ale no coz... zmienilo mi sie :p nie wierze w swoje mozliwosci jesli idzie o historie i wole pisac matme ( mysle, ze w pol roku nadrobie rozszerzenie :D)
ale wciaz nie jestem pewna kierunku studiow.
chcialam na prawo, dziennikarstwo, psychologie, kulturoznawstwo, bibliotekoznawstwo...
teraz jesli juz moglaby zostac psychologia i prawo, a poza tym myslalam nad logistyka czy gospodarka przestrzenna.

powiedzcie mi na jakie kierunki mozna sie dostac z matura z matmy, polaka i jezyka obcego?
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie studia?

Post autor: shyduo »

Prawda jest taka, że z takim zestawem mozna się dostać prawie wszedzie na UŁ z wyłączeniem chyba kulturoznastwa czy czegoś w tym stylu. Z tego co wiem to nawet na pedagogice jest liczona matma. Po prostu matma otwiera wiele dróg. Ja tez się zresztą zastanawiam nad logistyką, jesli nie informatyka w zarządzaniu
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jakie studia?

Post autor: Paweł »

logistyka to ostatnio hodliwy temat, nawet u mnie na wydziale utworzyli takie kierunek.

shyduo ma racje, z takim zestawem można dostać się na bardzo dużą ilość kierunków, bo wbrew pozorom matematyke stosuje się w wielu wielu wielu dziedzinach, nawet tych na pozór bardziej humanistycznych.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Jakie studia?

Post autor: Martuśka »

najpierw były studia prawnicze, odokąd tylko pamiętam żadne inne nie wchodziły w gre. Ale odmieniło mi sie w te wakacje:) Wyższa Szkoła Oficerska:) tak mi sie spodobał ten pomysł, że nie jeździłam po innych szkołach na dni otwarte bo poco? Ale z racji tego, ze ciężko sie tam dostać znalazłam jeszcze ciekawe kierunki na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa:) jakby co to trzeba mieć coś w zapasie:) A tak po cichu to marzy mi sie latanie samolotami wojskowymi;) Zreszto ja kocham wojsko:) Nie interesują mnie żadne inne kierunki bo to wszystko wiąże się z pracą za burkiem i żadnego ruchu poza chodzeniem. A w WSO to jest poprostu ekstra:) duzy wysiłek fizyczny... i to lubie choc dziewczyna ze mnie a nie babo-chłop:D
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Jakie studia?

Post autor: Virgin »

to jakie kierunki poradzilibyscie po maturze z matmy, polaka i ang? ja nie bardzo sie orientuje :/ dlatego pytam. no i najchetniej jesli to beda kierunki na Uniwersytecie Łódzkim czy Łódzkiej polibudzie :)
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jakie studia?

Post autor: Paweł »

no ale masz chyba jakies zainteresowania, cos kiedys byś chciala chyba robic? ;>
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jakie studia?

Post autor: Linka »

Ja zdaje te same przedmioty i wybieram sie na ekonomie. U mnie w miescie sa 3 kierunki na wydziale ekonomicznym i na wszystkich licza matme, geografie i historie.
W sumie to poszlam na latwizne, bo duzo ekonomii juz umiem po technikum ekonomicznym i jak nauczyciele nas zapewniaja to uczniowie ekonomika maja latwiej na studiach. Z reszta od zawsze chcialam pracowac na jakims stanowisku zwiazanym z ekonomia.
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie studia?

Post autor: Anuś »

ja jestem na ekonomii na uw na I roku...
brali pod uwage matme (rozsz i podst) i jezyk obcy (tylko podst) :)

w sumie nie wiem jaki macie program w tym technikum ekonomicznym, ale nie sadze ze latwiej .. ;p takie makro i mikro jest do nauczenia sie ;) a najwiecej problemow (przynajmniej na uw) sprawia analiza matematyczna ;D mimo ze osoby ktore sa tu sa po klasach matematycznych..;p;p;p
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jakie studia?

Post autor: Linka »

Tylko, ze my z ekonomii juz prawie nic nie bedziemy sie musieli uczyc, przynajmniej na pierwszym roku bo z calej ekonomii i rachunkowosci zdajemy egzamin (głownie z rachunkowosci, zeby zdac egzamin trzeba miec 75%). Ale z rpzedmiotow ogolnych typu historia, matma czy geografia trzeba bedzie sie pouczyc.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jakie studia?

Post autor: Paweł »

doookładnie...
ja przed studiami tez liznąłem troche ekonomi i ekonomiki i teraz jest mi o wiele łatwiej
nie wspominając juz o informatyce ;p

a matematyka to wszystkim sprawia problemy (;
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
ODPOWIEDZ