Seks dopiero po ślubie??

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
dagnai
Młody aktywny
Posty: 45
Rejestracja: 22.11.2004, 09:24
Lokalizacja: Lublin

:P

Post autor: dagnai »

Biologia nie zna stwierdzenia: "seks po ślubie" - więc seks można uprawiać od czasu pełnej dojrzałości płciowej:) Ale nasza kultura i tradycja niestety na to nie pozwala...
Dagnai'zM
ROX'a
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: melOn »

jak chcesz uprawiać sex to masz gdzieś kulturę i tradycję...
;|
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: stefan »

dagnai skończył gimnazjum, osiągnął "pełną dojrzałość płciową", więc po co ma czekać do ślubu?
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: :P

Post autor: Phantom »

dagnai pisze:Ale nasza kultura i tradycja niestety na to nie pozwala...
Wychowywałeś się w klasztorze, czy może edukowały Cię siostry z bliżej nieokreślonego zakonu? Wydajesz się nadawać z zupełnie innego świata niż mój... Macie tam pojęcie własnej woli?
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Piqs - X »

Nie wiem dlaczego tak nan iego naskakujecie tu,bo on czesciowo ma racje...Natura nie wykształciła w nas takiej blokady, ze mozemy sie kochac dopiero po zawarciu slubu..wtedy kiedy czlowiek osiaga dojrzalosc plciowa, moze uprawiac sex..bez zagrozenia dla swojego zdrowia. A cała moralna otoczka wspolzycia to wytwor kregu cywilizacyjego w ktorym zyjemy..i tyle..inne kultury inaczej podchoza do problemu wspolzycia..

Inna sprawa jesli chodzi o "przyzwolenie w danej kulturze". Kultura wywiera na nas nacisk, to jasne, ale nie przymusza...
Ostatnio zmieniony 15.04.2006, 23:21 przez Piqs - X, łącznie zmieniany 1 raz.
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Byczek »

Dajcie chopakowi spokoj, chodzi o to ze niektorzy ludzie dziwnie patrza na to jak ktos im powie ze uprawial seks przed slubem, niektorzy maja taki swoj zabobon, tradycje rodzinna czy wlasne zasady, gdzie uznaja seks dopiero po slubie, wprawdzie jest malo takich ludzi (tak mi sie wydaje), ale zawsze gdzies sie znajda. Mi to tam ryba, juz przekonalem moja obecna dziewczyne do seksu przed slubem, mimo ze chciala dopiero "po"! Dla mnie to oczywiste ze ide z dziewczyna do lozka "przed", bo nie wiem kiedy sie ozenie i tak jak juz pisalem w tym temacie, nie wiem czy obecna dziewczyna bedzie moja przyszla zona!

A tak na marginesie: seks jest zbyt przyjemny zeby czekac z nim do ozenku...
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
Katrina
Młody aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 01.02.2006, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Katrina »

Byczek, typowy przykład wykorzystania kobiety - lepiej pójdę z nią do łóżka teraz, bo jeśli nie zostanie moją żoną, to przynajmniej ją przelecę i wszystko będzie cacy. :shock:
Im bliżej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta!!!:D
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: vanessa »

boosz Katrina.
przecież on jej nie gwałci. ona też chce. nie widze tutaj żadnego wykorzystania.
Katrina pisze:bo jeśli nie zostanie moją żoną, to przynajmniej ją przelecę i wszystko będzie cacy.
trochę to przekręciłaś żeby tragiczniej zabrzmiało ; ]
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Katrina
Młody aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 01.02.2006, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Katrina »

hie hie :P oj tak mi się wzięło powiedziało, noooo cooo :P
Im bliżej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta!!!:D
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: vanessa »

no to niech Ci sie tak nie mówi więcej, bo sobie ludzie mogą pomyśleć, że mało rozumiesz ; ]
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
moro
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 23.04.2006, 04:46
Lokalizacja: Bytom

Dziwne ...

Post autor: moro »

... moim zdaniem nie można się nikogo radzić czy zachować czystość do ślubu, czy nie ... to jest sprawa każdego człowieka z osobna ... chyba każdy z nas wie ... czy chce z kimś się przespać czy nie ... i dlaczego to robi ... i tu nie pomogą porady przyjaciółki ... bo to co ona myśli nie zawsze musi odzwierciedlać to co myśli każda z was ... po za tym mężczyźni do tego problemu podchodzą trochę inaczej ... ale ja mimo wszystko uważam, że nie trzeba czekać do ślubu ... jeżeli ktoś uważa że dorósł już do tego ... i wie że w razie wpadki nie będzie uciekać, nie zostawi partnera ... to na co czekać ... :)


// Phantom: trochę z ciekawości, trochę z irytacji - pytam: po co tyle wielokropków? o.O
Ostatnio zmieniony 23.04.2006, 12:29 przez moro, łącznie zmieniany 1 raz.
MorO
Katrina
Młody aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 01.02.2006, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Katrina »

melOn pisze:jak chcesz uprawiać sex to masz gdzieś kulturę i tradycję...
;|
to mi się podoba : )))
Im bliżej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta!!!:D
npachel
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 18.06.2006, 19:58

A po to...

Post autor: npachel »

GoSiAcZeK pisze:No właśnie po co czekać do ślubu skoro i tak ma się zamiar z tą osobą być... Ja myśl, że osoba która mówi, że dopiero po ślubie zrobi to wcześniej niż ta która nie chciała czekac...
A po to, że przed ślubem to GRZECH!!!
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: GoSiAcZeK »

Po pierwsze nie musisz krzyczeć, a po drugie to zależy co dla kogo jest grzechem...
13.02.2005 r.

A. ;**
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Piqs - X »

a dlaczego grzech? ; p
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Phantom »

GoSiAcZeK pisze:Po pierwsze nie musisz krzyczeć, a po drugie to zależy co dla kogo jest grzechem...
lol - co dla kogo? Kościół Katolicki, a raczej na pewno o takim tu mowa, precyzuje sprawę jasno. Grzech to grzech i basta.

;P
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: GoSiAcZeK »

Ok :] Kościół Katolicki tak, ale czy wszyscy są tutaj wierzący? Nie będę w to wnikać, bo od tego jest inny temat to po pierwsze, a po drugie to każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i nie mam pretensji do npachel ... Dla niego to grzech i ok, tylko po co krzyczeć? Może się mylę, ale ja jego wypowiedź tak właśnie odebrałam.

: )
13.02.2005 r.

A. ;**
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: A po to...

Post autor: JaGaKi »

npachel pisze:A po to, że przed ślubem to GRZECH!!!
Coś zaczyna pachnieć mi tutaj stosami i nabijaniem na pal :P
Seks przed ślubem - jak najbardziej... potem okaże się, że para wogole sięnie dobrała pod wzgledem upodobań seksualnych... i co? Kościół rozwodów nie daje... To właśnie jeden z minusów instytucji kościelnej.... tak samo jak ANTYKONCEPCJA!! Niedawno czytałem, że Benedykt oddał sprawe najwyższej radzie biskupów żeby rozpatrzyć czy prezerwatywa to ochrona przed AIDS... ludzie.... Kościół jeszcze nie dorósł żeby żyć w XX a co dopiero w XIX wieku... i nie gadać mi tutaj o grzeszeniu przez antykoncepcje... bo ludzie którzy potem użalaja się nad sobą, że mają 12 dzieci i są biedne nieszczęśliwe ale twardo wierzą w Boga są.. uwaga uwaga... NIEROZWAŻNE I GŁUPIE...


Ale koniec Offtopica - bulwers off
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: A po to...

Post autor: Blood On The Ground »

JaGaKi pisze: Kościół jeszcze nie dorósł żeby żyć w XX a co dopiero w XIX wieku..
lol :x chyba, że chodziło Ci o XXI xDDDD nudne to, walka od zawsze a seks to seks- jesteśmy tylko ludźmi :hihi:
Żyć to znaczy rodzić się powoli
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: JaGaKi »

Owszem, chodziło mi o XXI:P
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
ODPOWIEDZ