Seks dopiero po ślubie??

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: SkaTe_GirL »

Wszystko sprowadza sie do tego czy chcemy czekac...
Jesli tak to sie wytrzyma do slubu, jesli nie to... po prostu nie bedziemy czekac az do slubu i tyle ; -p
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: GoSiAcZeK »

stefan pisze:i po raz kolejny się ścieramy :)

nie potrafię zgodzić się ze stwierdzeniem, że
milosc fizyczna w odroznieniu od duchowej jest materialna
przecież to nie przedstawia sensu! "miłość fizyczna" jest naturalnym następstwem "miłości duchowej". te dwie rzeczy nierozerwalnie stanowią jedno i to samo uczucie między dwojgiem ludzi. udany seks cementuje związek i rozładowuje ogromną ilość stresu w zdrowy oraz nieszkodliwy sposób.

nikogo nie namawiam do uprawiania seksu "dla relaksu", ale na odpowiednim etapie związku nie można po prostu obejść się bez erotyzmu (który, wbrew niektórym, może być i jest piękny).

nie potrafię też zgodzić się z tymi, którzy mówiąc o seksie lub abstynencji seksualnej używają pojęć "czystość" / "nieczystość". excuse moi, ale poza higieną (lub jej brakiem) nie ma w seksie (dojrzałym seksie dwojga kochających się ludzi) niczego, co mogłoby być "nieczyste".

niestety, nasz kraj wciąż należy do pruderyjnych i jak to określił pewien felietonista (nie zdradzę nazwiska by nie robić oftopiku), większość ludzi mówiąc o własnych narządach płciowych, posługując się słowem-kluczem "TAM":
- on mnie TAM dotykał
- ona TAM patrzyła
- i zaczął przesuwać rękę, aż w końcu znalazła się TAM
nasze prababki byłyby zadowolone :) ale w końcu jakoś zaszły w ciążę, inaczej nas by nie było ;)

seks dopiero po ślubie? nie.
seks z ukochaną osobą, której jest się pewnym? tak.
Według mnie masz racje bo przecież miłość duchowa lączy się z fizyczną i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej ... no sorry, ale ja sobie nie wyobrażam w przyszłości miłości bez seksu ...
13.02.2005 r.

A. ;**
lolitka
Młody aktywny
Posty: 48
Rejestracja: 09.05.2005, 10:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: lolitka »

ja tez popieram calkowicie:)...
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: vanessa »

wiecie co jest zabawne? to że każdy ma swoje zdanie i sie bedzie przy nim upierał.. i nie ma szans żeby ktoś przez wypowiedź kogoś innego zmienił zdanie :-D :-D - no ale w sumie o to w tym chodzi :-D

tak wogóle to miłość miłością, wyrozumiałość zaufanie i szczerość też swoją drogą.. ale dla mnie czekac z wyrażeniem sobie uczuc w inny sposob, fajna zabawą a nawet próbą odpowiedzialności do ślubu to głupota... :)
dlaczego mamy z czymś czekać pare lat skoro możemy zakosztować tego wcześniej, tym bardziej że to nie jest zabronione i jesteśmy już na to gotowi :)
w każdym bądź razie różni są ludzie i różne ideologie.. nie? :P

pozatym nie wierze w to, że ktoś kto postanowi czekać ze współżyciem do ślubu rzeczywiście wytrzyma, mając odpowiedzialnego, cudownego i kochającego chłopaka bądź dziewczyne.. (mówie o poważnych związkach poważnych ludzi, żeby nie było) :)
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Andzia_P.
Młody aktywny
Posty: 89
Rejestracja: 04.05.2005, 21:54
Lokalizacja: Chorzów

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Andzia_P. »

Ja uwazam ze sex przed slubem zdecydowanie tak ...ale... z osoba ktora naprawde kochamy... ja nie moglabym robic tego z kim popdanie bo jest to sprawa intymna i oddajemy sie cali jednej osobie ....
Dzielic bol to polowa bolu
Dzielic radosc to radosc podwojna!
Michael
Młody aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 08.11.2004, 22:56
Lokalizacja: Łódź

Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Michael »

każdy uważa inaczej ja osobiście jush nie moge powiedzieć ze zachowam czystość do ślubu zgadnijcie czemu :mrgreen: no wiem jezeli ktoś czuje wewnetrzną potrzebe i ma to za ujme na honorze to niech zachowa to czystośc tak długo jak tylko bedzie chciał
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: stefan »

Jasiek przed ślubem bardzo prosił swoją Hanusię, żeby mu się oddala.
- Jasiu, nie oddam ci się, bo chcę być do ślubu czysta jak lilia....

A poza tym, to po rypaniu zawsze mnie głowa boli.
Wizard23
Młody aktywny
Posty: 66
Rejestracja: 01.05.2005, 20:01

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Wizard23 »

Zachować czystość do ślubu?? :zdziwko: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: A może do grobowej deski? :lol:
    dezerter
    Młody aktywny
    Posty: 14
    Rejestracja: 03.09.2005, 12:11
    Lokalizacja: z czemberlejewa

    Re: Seks dopiero po ślubie??

    Post autor: dezerter »

    ja bym nie wytrzymal nawet jakby mi dawali 1 milion $$$ (chyba ze slub na drugi dzien ;) ) . bezsensu sie tak z przyjemnosciami wstrzymywac :P , sex to samo zdrowie :twisted: . a tak poza tym to podobno duzo zwiazkow sie rozlatuje z powodu niedopasowania sexualnego :D
    ]:->
    Phantom
    Prawie autorytet
    Posty: 2298
    Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

    Re: Seks dopiero po ślubie??

    Post autor: Phantom »

    Wstrzymałbyś się z przyszłą żoną, a do tego czasu uprzyjemnił chwile z inną ;p
    Piqs - X
    Wspaniały
    Posty: 2075
    Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
    Płeć: kobieta

    Re: Seks dopiero po ślubie??

    Post autor: Piqs - X »

    Ale przecież czekanie też może być piękne ... :)
    dezerter
    Młody aktywny
    Posty: 14
    Rejestracja: 03.09.2005, 12:11
    Lokalizacja: z czemberlejewa

    Re: Seks dopiero po ślubie??

    Post autor: dezerter »

    Phantom pisze:Wstrzymałbyś się z przyszłą żoną, a do tego czasu uprzyjemnił chwile z inną ;p
    chyba cie porabalo :emm: . jestem wierny swojej kobiecie jak malo kto :mrgreen: , nawet w miare mozliwosci staram sie jak najmniej spogladac na inne dziewczyny :wink: :P
    ]:->
    Phantom
    Prawie autorytet
    Posty: 2298
    Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

    Re: Seks dopiero po ślubie??

    Post autor: Phantom »

    pantofel? ;D

    PS. nie porąbało, a "zakręciło" d;
    Linka
    Prawie autorytet
    Posty: 3270
    Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
    Lokalizacja: Elbląg

    Re: Seks dopiero po ślubie??

    Post autor: Linka »

    pfffff to ze ktoś jest wierny swojej dziewczynie to znaczy ze jest pantofel?? Z takiego myslenia wychodzi wniosek ze kazdy facet ktory nie uwaza sie za pantoflarza zdradza swoja partnerke. A to of course bzdura
    There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
    Phantom
    Prawie autorytet
    Posty: 2298
    Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

    Re: Seks dopiero po ślubie??

    Post autor: Phantom »

    Linka, oczywiście, że nie, bo ja pantofel nie jestem ;p Ale wierność w wykonaniu dezertera jak dla mnie jest skrajna :]
    Linka
    Prawie autorytet
    Posty: 3270
    Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
    Lokalizacja: Elbląg

    Re: Seks dopiero po ślubie??

    Post autor: Linka »

    A dlaczego skrajna? Moim zdaniem normalna :P
    There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
    Phantom
    Prawie autorytet
    Posty: 2298
    Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

    Re: Seks dopiero po ślubie??

    Post autor: Phantom »

    Odebrałem to jak gdyby Kolega był w swoją panią ślepo zapatrzony i dosłownie świata poza nią nie widział. I dlatego wydaje mi się to nienormalne (; Z klapkami na oczach, o tak - właśnie to wydaje mi się przekazywać Jego post :]
    Linka
    Prawie autorytet
    Posty: 3270
    Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
    Lokalizacja: Elbląg

    Re: Seks dopiero po ślubie??

    Post autor: Linka »

    Moim zdaniem to zaleta :) Moze nie do konca zapatrzenie tylko na jedna jedyna osobe ale takie wysokie wartosciowanie partnerki. Moze sadze tak dlatego ze jestem kobieta, a kobiety tak lubia :hihi:
    There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
    Phantom
    Prawie autorytet
    Posty: 2298
    Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

    Re: Seks dopiero po ślubie??

    Post autor: Phantom »

    Dla mnie to dwie różne rzeczy. Wartościowanie może obejść się bez wspomnianych klapek, które dostrzegam po interpretacji tamtej wypowiedzi dezertera (;
    Linka
    Prawie autorytet
    Posty: 3270
    Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
    Lokalizacja: Elbląg

    Re: Seks dopiero po ślubie??

    Post autor: Linka »

    btw http://www.strefazso9.pl/forum/viewtopic.php?t=1911 temat mojego autorstwa, nawiazujacy do tego o czym teraz tu mowa
    There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
    ODPOWIEDZ