Studia, studia .. a po studiach?!

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
yfysk
Młody aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 16.04.2005, 14:47
Lokalizacja: Augustów

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: yfysk »

"w renomowanej prywatnej Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie" ..chyba nie takie uczelnie mialem na mysli.... :| :| :|
I never look back 'cause I don't even want to and I don't need to...
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Fighter »

yfysk pisze:taa..to ciekawe dlaczego studentow SGH juz w czasie studiow rezerwuja sobie lub zatrudniaja do pracy...uwazam ze to na jakiej uczelni sie studiuje ma olbrzymie znaczenie
Tak jak Piqs - X powiedzial "Duze,ale nie jedyne ktore moze zapewnic dobra posade po studiach". Nie twierdze ze po SGH nie znajdziesz szybciej pracy niz po jakiejs innej uczelni. Jednak nie jest tak ze prestizowe uczelnie gwarantuja Tobie prace po ich skonczeniu. Mozesz byc po SGH i siedziec na bezrobociu. W wielu uczelniach i to nie koniecznie prestizowych, pracodawcy szukaja talentow i oferuja im prace, ale osobom wybitnym, a nie kazdemu studentowi.
Mowienie ze skoncze studia i znajde prace jest oszukiwaniem samego siebie. Gdybym tak myslal nie zaczal bym studiowac drugiego kierunku, nie szkolil bym swojego Angielskiego, nie zalatwial bym sobie praktyk i nie robil bym wielu innych rzeczy. Okres studiow jest praktycznie jedyna mozliwoscia by urozmaicic swoje CV, potem moze juz byc ciezko.
Kazdy mysli inaczej, ja wole walczyc o lepsze jutro, niz siedziec i czekac az skoncze studia i moze dostane prace.

Linka - Skoncz studia - bez urazy ale po technikum, Liceum to mozesz jedynie zamiatac i to jesli masz znajomosci.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Linka »

JaGaKi pisze:Linka? a jaki kierunek na technikum?
bankowosc
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
yfysk
Młody aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 16.04.2005, 14:47
Lokalizacja: Augustów

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: yfysk »

Fighter pisze:
yfysk pisze:taa..to ciekawe dlaczego studentow SGH juz w czasie studiow rezerwuja sobie lub zatrudniaja do pracy...uwazam ze to na jakiej uczelni sie studiuje ma olbrzymie znaczenie
Tak jak Piqs - X powiedzial "Duze,ale nie jedyne ktore moze zapewnic dobra posade po studiach". Nie twierdze ze po SGH nie znajdziesz szybciej pracy niz po jakiejs innej uczelni. Jednak nie jest tak ze prestizowe uczelnie gwarantuja Tobie prace po ich skonczeniu. Mozesz byc po SGH i siedziec na bezrobociu. W wielu uczelniach i to nie koniecznie prestizowych, pracodawcy szukaja talentow i oferuja im prace, ale osobom wybitnym, a nie kazdemu studentowi.
Mowienie ze skoncze studia i znajde prace jest oszukiwaniem samego siebie. Gdybym tak myslal nie zaczal bym studiowac drugiego kierunku, nie szkolil bym swojego Angielskiego, nie zalatwial bym sobie praktyk i nie robil bym wielu innych rzeczy. Okres studiow jest praktycznie jedyna mozliwoscia by urozmaicic swoje CV, potem moze juz byc ciezko.
Kazdy mysli inaczej, ja wole walczyc o lepsze jutro, niz siedziec i czekac az skoncze studia i moze dostane prace.

Linka - Skoncz studia - bez urazy ale po technikum, Liceum to mozesz jedynie zamiatac i to jesli masz znajomosci.
przeciez ja tez nie napisalem ze to jest jedyne tylko ze ma olbrzymie znaczenie..nie wiem jaka jest roznica miedzy 'duze' a 'olbrzymie'
I never look back 'cause I don't even want to and I don't need to...
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: JaGaKi »

Trzeba stara ć się być najlepszym - bo średniacy nie mają dużych szans
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Piqs - X »

yfysk pisze:"w renomowanej prywatnej Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie" ..chyba nie takie uczelnie mialem na mysli.... :| :| :|
16. czerwca 2005 r. Państwowa Komisja Akredytacyjna przyznała ocenę wyróżniającą kierunkowi "psychologia" na Wydziale Psychologii SWPS.
SWPS jest pierwszym i jedynym ośrodkiem studiów psychologicznych w Polsce, który otrzymał najwyższą ocenę jakości kształcenia PKA.
Z załącznika do Uchwały PKA:
..."Oferowany program kształcenia na kierunku psychologia jest zgodny z najnowszymi tendencjami w nauce światowej, spełnia równocześnie wszelkie wymogi opisane standardami kształcenia dla kierunku. Realizowany program studiów, obok niezbędnego teoretycznego przygotowania psychologicznego, zapewnia również kontakt z praktyczną stroną uprawiania zawodu psychologa w ramach tzw. modułów specjalizacyjnych prowadzonych przez wybitnych praktyków.(...)
Proces dydaktyczny prowadzony jest perfekcyjnie. Na podkreślenie zasługuje różnorodność form dydaktycznych oraz zobiektywizowany system ocen.

To tylko tak nei nawiazujac do tematu :D
yfysk
Młody aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 16.04.2005, 14:47
Lokalizacja: Augustów

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: yfysk »

..ja widze roznice miedzy swps a sgh uj czy uw...tyle mam do powiedzenia..a jesli uczelnia swps jest taka super to powinna zadbac tez o inne swoje kierunki a nie tylko o jeden..
I never look back 'cause I don't even want to and I don't need to...
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Paweł »

możecie juz skonczyc?
dziekuje
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
ODPOWIEDZ