Studia, studia .. a po studiach?!

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Anuś »

idz sie stosunkowac piqs :P :P :P

a tak powaznie to zastanow sie gdzie pozniej po ktorym kierunku znajdziesz prace:>
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Piqs - X »

Nie lubie idiotycznych pytan i stwierdzen...a to nalezy do najbardziej idiotycznych z jakimi mozna miec stycznosc. Anuś, myslisz ze teras studia kierunkuja Cie na jakas prace?!Otoz nie,najwazniejsza jest elatycznosc i umiejetnosc przystosowania sie..nie mozna siedziec na tsudiach,opierdalac sie siedziec przy ksiazkach,dostac magistra i siedziec na cieplym krzesle..te czasy sie skonczyly..hm..moze w kapitalistycznej Polsce nawet nigdy nie zaistnialy. Jedno jest pewne-Anuś,twoje myslenie jest zaściankowe,sama sie o tym przekonasz bedac na studiach. Kreatywnosc i innowacyjnosc,nie parafialnosc i dysfunkcyjnosc...

A po stosunkach?!No coz..masz duzo praktyk w firmach meidzynarodowych,mozesz dorbac drugi kierunek,dzialac w stowarzyszeniach pozarzadowych,krecic sie wokol stazu gdzies..naprawde jest wiele rozwiazan...

..wystarczy troche POMYŚLEĆ .. a jesli z tym jest problem,to po co isc na studia?! Skonczyc Wyzsza Szkole Zawodowa w klasie fryzjera i zalozyc zaklad..chociaz qrna,przeciez i to wymaga zaaangazowania swojego mozgu!!
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: JaGaKi »

Piqs słuchaj, zaprzeczasz sam sobie, sorka, ale mówisz że studia nie otwierają pracy TO W TAKIM RAZIE:
Po co dostawać się na studia? Przecież na pewno człowiek po polonistyce odnajdzie się w ekonomii, a człowiek z matematyki na polonistyce albo na ASP... Zauważyłem ze duzo ludzi lubi sądzić że są najmądrzejsi i przy okazji wszystkich obrażają... Aniusia dobrze mówi - trzeba się kierować czy na rynku bedzie praca... no i trzeba być najlepszym:) Ja bym chciał pracować jako ekonomista dla skarbu państwa:>
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Piqs - X »

ja zaprzeczam sam sobie a ty popadasz w skrajnosci.. studia kierunkuja a nie gwarantuja zawod..myslsiz ze ktos po ASP po studiach po prostu siadzie do sztalugi i zacznie cos malowac a kasa bedzie mu pynac do kieszeni jak wodospad niagara???Gupota..Studia rozwijaja wyobraznie,pozwalaja zdobyc wyksztalcenie ktore jest potrzebne,ale ktore nie sa jedyna rzecza dzis potrzebna:/To nie czas kiedy tytul magistra gwarantuje posade(patrz: statystyki bezrobotnych) nawet tych studiow,ktore uchodza za potrzebne i niby kierunkuja na zawod.Tak naprawde studia to okres najwiekszej twojej aktywnosci...

qrna nie chce mi sie tu pisac,ale nikt mi nie mowi ze wybranie jakichkolwiek studiow zagwarantuje Ci bytnosc na rynku pracy...
JaGaKi pisze:Zauważyłem ze duzo ludzi lubi sądzić że są najmądrzejsi i przy okazji wszystkich obrażają...
BTW: Nikogo nie obrazilem ...
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: JaGaKi »

określenie "idiotycznych pytań" "wystarczy pomyśleć" jakoś mna wzdrygnęły:)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Anuś »

ja tam nie czuje sie obrazana :> nie, piqs ? ;)

chodzilo mi po prostu o to co sie chce w zyciu robic :] bo np. jak ktos chce byc lekarzem to bez tolku ze idzie na filologie angielska :| wiec piqs wybieraj studia ktore sa blizsze temu co zamierzasz robic ;)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
mhl
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 10.01.2005, 22:16
Lokalizacja: Chełm

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: mhl »

eee tam to dobre studia sa kołem napędowym umysłu. Praktycznie 100% absolwentów renomowanych uczelni dostaje pracę, dobrze płatną, niektórzy nawet za granicą, jedyna rada to ciezka praca i sporo zaangażowania.
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Fighter »

mhl pisze:eee tam to dobre studia sa kołem napędowym umysłu. Praktycznie 100% absolwentów renomowanych uczelni dostaje pracę, dobrze płatną, niektórzy nawet za granicą, jedyna rada to ciezka praca i sporo zaangażowania.
Co za glupota. Chyba ze maja znajomosci, bo po studiach latwo nie jest znalesc prace w naszym kraju, nawet po renomowanych uczelniach.

Sam jestem studentem Ekonomi, ale wiesz ile ekonomistow teraz jest, od cholery i ciut ciut, temu robie prawo. Majac dwa fakultety mam wieksze szanse na rynku. Tak samo praktyki (w sumie darmowa sila robocza) trzeba je odbywac. Ja mam te szczescie bede mogl je odbyc w duzych firmach, ale wiekszosc bedzie je miala u Kowalskiego na warsztacie.
To ze zaczelo sie studia to nie wszystko, nalezy zbierac wiecej doswiadczenia: kursy, praktyki itd., aby moc wygrac na rynku pracy. Muszisz pokazac ze jestes lepszy od innych, nikt nie zatrudni Ciebie bo skonczyles UJ, bo nie tylko ty go skonczyles. Tak jak wszedzie, tak i na rynku pracy panuje KONKURENCJA - a niektorzy chyba o tym zapomnieli.
Jedynie Policja, straz pozarna i graniczna oraz wojsko gwarantuje prace.
Wiekszosc zyje marzeniami, ale zycie jest zupelnie inne.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Piqs - X »

Fighter jeszcze wojsko ma zapewnione posady .. jak jestes oficerem ..
ALe w pelni sie zz Toba zgadzam :0 .. jeden popiera moja teze ze studia teras sa TYLKO I WYŁACZNIE siła napedowa umyslu .. nie zas pozniejszym napedem dla kieszeni :))
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: JaGaKi »

Nie rzucać się na wojsko, policje, SG czy inne - oni jak idą na uczelnie czy wyższą szkołe oficerską mają rozpisane - MAJĄ ODPRACOWAC TYLE ILE KASY ZUZYLI NA UCZELNI ŁĄCZNIE Z WYŻYWIENIEM... Czyli nie tyle masz zagwarantowaną prace co po prostu musisz przepracować, nie masz sznsy pójść od razu po takij szkole do sadzenia zboża bo pójdziesz do wiezienia... Dziękuje państwu:D
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
yfysk
Młody aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 16.04.2005, 14:47
Lokalizacja: Augustów

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: yfysk »

Fighter pisze:
mhl pisze:eee tam to dobre studia sa kołem napędowym umysłu. Praktycznie 100% absolwentów renomowanych uczelni dostaje pracę, dobrze płatną, niektórzy nawet za granicą, jedyna rada to ciezka praca i sporo zaangażowania.
Co za glupota. Chyba ze maja znajomosci, bo po studiach latwo nie jest znalesc prace w naszym kraju, nawet po renomowanych uczelniach.

Sam jestem studentem Ekonomi, ale wiesz ile ekonomistow teraz jest, od cholery i ciut ciut, temu robie prawo. Majac dwa fakultety mam wieksze szanse na rynku. Tak samo praktyki (w sumie darmowa sila robocza) trzeba je odbywac. Ja mam te szczescie bede mogl je odbyc w duzych firmach, ale wiekszosc bedzie je miala u Kowalskiego na warsztacie.
To ze zaczelo sie studia to nie wszystko, nalezy zbierac wiecej doswiadczenia: kursy, praktyki itd., aby moc wygrac na rynku pracy. Muszisz pokazac ze jestes lepszy od innych, nikt nie zatrudni Ciebie bo skonczyles UJ, bo nie tylko ty go skonczyles. Tak jak wszedzie, tak i na rynku pracy panuje KONKURENCJA - a niektorzy chyba o tym zapomnieli.
Jedynie Policja, straz pozarna i graniczna oraz wojsko gwarantuje prace.
Wiekszosc zyje marzeniami, ale zycie jest zupelnie inne.
taa..to ciekawe dlaczego studentow SGH juz w czasie studiow rezerwuja sobie lub zatrudniaja do pracy...uwazam ze to na jakiej uczelni sie studiuje ma olbrzymie znaczenie
I never look back 'cause I don't even want to and I don't need to...
kwitnace-magnolie
Młody rozbrykany
Posty: 396
Rejestracja: 17.04.2005, 00:49

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: kwitnace-magnolie »

ufff...
brawo!
IN MY WILDEST FANTASY..
wszystko co mam - podziele się z TOBĄ tym..
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Linka »

Ostanio gadalam z kolezanka w moim wieku i powiedziala do mnie "A po maturze bedziesz sie dalej uczyc?"- nie wiedzialam jak jej odpowiedziec. Podobno po moim technikalnym wyksztaleceniu i kierunku dostane prace, ale kto wie czy to prawda?? Bede miala w tym i przyszlym roku praktyki i wtedy sprobuje sobie zalatwic prace... jesli ja zdobede to po ki h... mi studia?? Najwyzej dla własnej satysfakcji. A jesli nie ebde miala pracy?? Bede musiała isc na studia bo nie bede miala nic innego do roboty... no i wtedy dopiero o prace bede sie martwic 4 lata pozniej :/
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: JaGaKi »

Linka? a jaki kierunek na technikum?
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Piqs - X »

yfysk pisze:uwazam ze to na jakiej uczelni sie studiuje ma olbrzymie znaczenie
Duze,ale nie jedyne ktore moze zapewnic dobra posade po studiach.

Polecam artykul z ostatnie weekendowej gazety wyborczej !! Akurat utrafili w nasz temat iieknie to wszystko opisali !!

Przytocze pierwszy akapit...
Daniel ma 25lat. Własnie skonczył psychologie w renomowanej prywatnej Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Sprawia wrażenie idealnego pracownika(...wypisane kwalifikacje łacznie ze znajomoscia biegla 2 jezykow...)
- Od dawna juz nie chodzi mi o prace. Szukam bezplatnych praktyk. Ale gdzie sie nie zwroce, slysze:"mamy juz dosc stazystow"
Podczas oblewania dyplomow jego koledzy rozmawiaja o bezrobociu. I o tym, czy za zmywanie garow w knajpie lepiej placa w Londynie czy Dublinie.
Jakie sa marzenia Daniela? Miec staly dochod. Tak zeby starczylo na wynajecie mieszkania. W marzenich nie ma sluzbowego samochodu, domu z ogrodkiem.
Nasze spotkanie mialo charakter biznesowy. Miałem mu pomoc dostac sie na praktyki. Moze byc gazeta,moze byc bank. Gdziekolwiek
Kto chce wiedziec wiecej niech zerknie do gazety...[/quote]
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: JaGaKi »

piqs - Psychologia tio bardzo uczęszczany kierunek... po za tym gazety lubią manipulować:)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Piqs - X »

Szukasz dziury w calym :D .. to byl tylko przyklad a nie indywidualny przypadek .. co wiecej,chyba w tym przypadku manipulacja to nie byla..ale spodziewalem sie takiego argumentu..co tam jescze chce powiedziec..aha..nie komentuj bez przeczytania calego artykulu to tylko pierwszy akapit :P
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Kubuś »

Jak sie wyrozniasz to juz na studiach Cie wyhacza. Nawet jezeli sie idzie na psychologie czy zarzadzanie, na co polowa studentow chyba sie wybiera :nom:
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: JaGaKi »

Kuba niepoprawny optymista?:) Głównie w dzisiejszym świecie chodzi też o znajomości - musisz kogoś znać i wtedy powinnieneś się dostać;) Trzeba uprawiać tak zwane lizudupstwo:)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Studia, studia .. a po studiach?!

Post autor: Kubuś »

Z tym lizodupstwem to trafiles, teraz wazelniarze maja lepszy start w zyciu i ogolnie cale zycie, potrafia lepiej sie ustawic. Ale caly czas jestem przekonany, ze jezeli ejst sie dobrym, to mozna na np. 3 roku telekomunikacji dostac prace - slyszalem o dwoch kolesiach co dostali oferty pracy z placa 4 tys., oczywiscie byli dwoma najlepszymi studentami na roku.
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
ODPOWIEDZ