Szukamy polowki na cale zycie...

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: SkaTe_GirL »

oStatnio gadajac z dziewczetami szkole poruszylysmy temat "Nasze drugie polowki" no i zaczelysmy debatowac na temat, czy w tym wieku - lat 18stu szukamy juz meza - czy szukamy partnera na stale...
Zgadnia byly podzielone, jedne mowily "Ten wiek jest do zabawy, a nie stalych zwiazkow", inne twierdzily, ze ten z ktorym teraz sa, jest tym jedynym...i daza do tego aby byc z nim juz do grobowej deSki...
a jak Wy myslicie? w tym wieku mozna znalesc osobe ktora bedzie nam towarzyszyc przez cale nasze zycie? Czy to jednak kompletna bzdura...?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: Virgin »

Ja mysle, ze moze tak byc, zwlaszcza patrzac na moja ciotke, ktora w wieku 16lat sie zakochala - to byl jej pierwszy i jedyny chlopak :P - i jest z nim do dzisiaj.
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: Byczek »

Rzecz jasna ze tak moze byc, przypadki chodza po ludziach:)
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: =MiLi= »

Jasne, że tak :) miłość nie wybiera :) czasem żeby znaleźć tą drugą połówkę potrzeba czasu a nieraz ta połówka zjawia się szybko. Wiele też zależy od podejścia do niektórych kwestii. Mój Tata miał 17 lat gdy zaczął spotykać się z moją Mamą, potem się pobrali i są szczęśliwi razem do dziś :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: Wang »

Połówka na całe życie... ehm, troche w to wątpie, ale poimprowizuje :P

Wiek nie zawsze ma duże znaczenie... również mam znajomą, która teraz ma 21 lat (jak i jej chłopak)... i są razem od 6 lat i w tej chwili planują ślub. Mieli po 15 lat jak zaczęli ze sobą być. Razem przylecieli do Stanów i razem planują przyszłość...
...wiek nie zawsze ma duże znaczenie...

Wszystko (jak zawsze) zależy od człowieka z osobna. Jedni chcą się bawić do 29 roku życia - imprezy, kluby, co piątek inna/y itd. Są też tacy, którzy w wieku 16 lat zakochują się po uszy i już zaczynają planować przyszłość na poważnie... choć takich ludzi, wydaje mi się, jest coraz mniej.
Veni Vidi Vici
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: Linka »

Mi sie wydaje ze to nie zalezy zebytnio od wieku tylko od charakteru. Sa osoby ktore lubia zmieniac partnerow i im to rybka czy beda z kims miesiac dwa czy inny czas. Sa tez osoby ktore jak sie raz zakochaja to chcialby byc z ta druga osoba do konca zycia.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: Fighter »

Wszystko jest mozliwe, takie jest zycie.
Wazne by byc szczesliwym, a czy ktos znajdzie wczesniej czy puzniej te szczescie to nie ma znaczenia.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: *MysterY* »

ja też szukam połówki na całe życie do grobowej deski, ale niestety nie znalazłem jeszcze zawsze czegoś im brakuje :emm:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: Virgin »

*MysterY* pisze:ja też szukam połówki na całe życie do grobowej deski, ale niestety nie znalazłem jeszcze zawsze czegoś im brakuje :emm:
tak? a czego mnie brakowalo? :P:P:P nie oczywiscie zartuje hehe :mrgreen:
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: ::PiotreK:: »

jak dla mnie t18 lat to troche za mało
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: anuśka :) »

Hmm, a ja myślę, że to w bardzo dużej mierze zależy od nastawienia do miłości i związku. Skoro ktoś traktuje swoja druga polowke tak tymczasowo to jasne że o poważnych planach nie ma mowy :) Jeżeli jednak ktoś traktuje swoją połówkę poważnie i też chce być tak traktowany to możliwe że będą ze sobą dłuuuuugo :)
Widze że licznym przykładem są rodzice lub ktoś z rodziny, u mnie jest dokładnie tak samo, moi rodzice poznali się w podstawówce, ale dopiero od liceum byli razem... aż do dziś :)
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: GoSiAcZeK »

Według mnie w tym temacie nigdy się nie dogadamy, bo jedni myślą tak drudzy inaczej :P
Moim zdaniem to zależy ... Jedni mogą znaleźć swoja drugą połówkę już w wieku 18 czy 19 lat a inni znajdą ją dopiero po 40 ... Ja myślę, że to wszystko jest gdzieś zapisane i na nic się zda nasze "szukanie" :P Możecie się oczywiście ze mną nie zgodzić :D
13.02.2005 r.

A. ;**
Yatamanka
Młody rozbrykany
Posty: 224
Rejestracja: 17.02.2005, 20:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: Yatamanka »

tzn znam rózne przypadki. znam ludzi , którzy poznali sie w wieku 16stu lat i są ze sobą od lat dwudziestu i są ze sobą szczęśliwi.. wiec.. .to wszystko zalezy od miłości.. jeśli jest szczera to nie zwaza na wiek.
Nie nalezy mylic prawdy z opinia wiekszosci...
Michael
Młody aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 08.11.2004, 22:56
Lokalizacja: Łódź

Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: Michael »

to jest fajna sprawa szukanie półwki na całe życie ale czesto sie mozna na tym przejechać ja to sprawdziłem na sobie i nie wiem czy trzeba szukać czy moze poprostu sie spotkacie jakimś przypadkiem . Jezeli serce mocniej zabije to bedziesz wiedzieć ze to on ona wiec no moze nie trzeba szukać tylko być cierpliwym i czekać






Odeszła a z nią mój cały świat czuje sie jak domek z kart ROZPADŁEM SIE :(;(
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: Phantom »

Całe życie przed Tobą, "rozpadniesz" (:?) się jeszcze nie raz, przyzwyczaj się d;
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: *MysterY* »

Virgin tobie to nie wiem czego brakowało a może masz cos ponad??? np. chłopaka :mrgreen:
więc nie mogę a niemogłem bo nie wiem czemu bo Ty ni chciałaś :P
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: Virgin »

:P
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
kropla-deszczu
Młody aktywny
Posty: 18
Rejestracja: 11.10.2005, 19:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: kropla-deszczu »

z tym szukaniem drugiej połówki to jest różnie , jedni ja znajduja dosyc szybko czego przykładem jest moja koleżanka mająca 19 lat i pierścioneki zaręczynowy na palcu , inni szukają tej najważniejszej osoby przez lata ( to chyba będę ja , gdyż majac te swoje 18 lat jeszcze nigdy się niezakochałam , ba nawet sie niezauroczyłam na dłużej niz dwa dni )
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: SkaTe_GirL »

U mnie w klasie jest duuuuzo dziewczyn z pierScionkiem zareczynowym na palcu... zawsze sie zastanawiam czy to przetrwa...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Szukamy polowki na cale zycie...

Post autor: vanessa »

SkaTe_GirL pisze:U mnie w klasie jest duuuuzo dziewczyn z pierScionkiem zareczynowym na palcu... zawsze sie zastanawiam czy to przetrwa...
moja przyjaciółka też ma pierścionek zaręczynowy..
ale oni to już dzieci planują, małżeństwo, wspólne życie..
pozatym dobrali się idealnie.. ; ]

ja z takimi rzeczami jak pierścionek wolę się wstrzymać.. ile ja mam lat? nawet jeszcze 18stu nie mam.. pozatym nikt nie wie co może strzelić do głowy mnie albo mojemu chłopakowi.. przykre bo przykre, ale taka prawda...
na szczęście jak na razie to właśnie on jest moją drugą połówką i nie wyobrażam sobie zamienić jej na jakąś inną.. ale to chyba normalne.. ; ]
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
ODPOWIEDZ