Za 'stary'??

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
.*agusia*.
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 12.10.2005, 16:49
Lokalizacja: z-ce

Za 'stary'??

Post autor: .*agusia*. »

Myślicie, że chłopak który ma 23 lata, jest za 'stary' dla 17-tki??
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Za 'stary'??

Post autor: stefan »

i tak i nie.

1. każdy jest inny, zdarzają się dojrzałe 17-latki i niedojrzali 23-latkowie.
2. nie dam sobie powiedzieć, że przeciętna 17-tka rozumie problemy i zmartwienia swojego przeciętnego starszego o 6 lat partnera.
3. różnica doświadczenia - on miał prawdopodobnie kilka partnerek, podczas gdy dla niej jest to prawdopodobnie pierwszy poważny związek (hipotetycznie). na dodatek
4. różnica wiedzy - nie bez znaczenia jest fakt, że między 15 a 25 rokiem życia uczymy się naprawdę wiele. może się okazać, że ona nie będzie rozumieć jego żartów, wypowiedzi itp.
5. znajomi - ciężko byłoby jej zapraszać go na imprezy organizowane przez nastolatków, bo będą one dla niego po prostu nieatrakcyjne - sam nie za bardzo chciałbym się na takiej imprezie znaleźć.
6. rodzice - głównie jej rodzice mogą mieć pewne obiekcje.
7. inne - co tam się może wydarzyć ;)

zważ jednak, że to wszystko tylko hipotezy. pytanie jako takie jest źle postawione i nie uzyskasz prawdziwej odpowiedzi. nikt tu nie ma szklanej kuli i nie przewidzi, jak taki związek miałby się trzymać.
mekamil
Młody aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 20.09.2005, 10:41
Lokalizacja: Boat City

Re: Za 'stary'??

Post autor: mekamil »

Ja mam szklaną kulę :mrgreen: ale faktycznie wróżyć z niej nie umiem.

Powiem tak: IMO stosunek różnicy wieków do wieku 'właściwego' partnerki jest troche duży... chyba za duży [ze szczególnym wskazaniem na punkt 2 i 5 poprzedniej wypowiedzi].
Ukłony uściski mekamil

Polska - Łódź i okolice =]
kropla-deszczu
Młody aktywny
Posty: 18
Rejestracja: 11.10.2005, 19:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Za 'stary'??

Post autor: kropla-deszczu »

to naprawdę zależy od ludzi a nie od ich wieku , np. mój brat ma 22 lata a jego dziewczyna 17 i są wspaniałą parą, mają tych samych znajomych , niektóre wspólne zainteresowania a przede wszystkim się kochaja i to moim zdaniem jest najważniejsze
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: Za 'stary'??

Post autor: Byczek »

Stefan, jak zwykle obszerna wypowiedz, uklony :tak: Macie racje, tylko podam wlasny przyklad, poznalem nad morzem dziewczyne ktorej z wygladu dałbym 20 lat, a miala 17 i to widac bylo po Jej niedojrzalym zachowaniu, czulem sie jakbym opiekowal sie dzieckiem i musial wszystko tlumaczyc :emm: Sie rozpadlo silą rzeczy, wiadomo, ja szukalem innej partnerki!

Dlatego tez zanim sie zaangazujecie, obserwujcie i badzcie czujni, bo wpadniecie w to, a szkoda Waszego cennego czasu!!!
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Za 'stary'??

Post autor: SkaTe_GirL »

Osobiscie uwazam, ze 23latek jest za stary dla 17latki.
Mysle, dla 17latki i 23latka licza sie inne wartoSci...
Moze to faktycznie zalezy od ludzi.... choc w i tak w to do konca nie wierze...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Michael
Młody aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 08.11.2004, 22:56
Lokalizacja: Łódź

Za 'stary'??

Post autor: Michael »

dziwne pytanie ja zadam ci inne Kochasz go ??
Jeżeli tak to nie widze zadnych problemów ludzie sie mogą z was smiać ale jezeli bedziecie sie kochać to nie bedzie wam to przeszkadzało a oni bedą musili sie przyzwyczaić takie jest moje zdanie


Powodzenia w decyzji trzymam za ciebie kciuki
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Za 'stary'??

Post autor: *MysterY* »

jak dla mnie to za duza różnica wieku to tak ja bym qrcze koleżankami z klasy mojego brata kręcił ehh :emm: zwariowane 14 fajnie brzmi lol
Jak dla mnie NIE
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: Za 'stary'??

Post autor: anuśka :) »

Myslę, że na początku mogłoby być fajnie, ale z upływem czasu sądze, ze to byłoby coraz bardziej widoczne. Jednak 6 lat robi swoje....
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Za 'stary'??

Post autor: vanessa »

kropla-deszczu pisze:a przede wszystkim się kochaja i to moim zdaniem jest najważniejsze
nie zgadzam się. to jest dość ważne, jednak bywa różnie. nie można wszelkich problemów związanych z miłością sprowadzać do tego 'ze jesli sie kochaja' to nic sie wiecej nie liczy..
bądźmy rozsądni..
tak sądze..

Michael pisze:ludzie sie mogą z was smiać ale jezeli bedziecie sie kochać to nie bedzie wam to przeszkadzało
będzie przeszkadzało. żadna para nie nosi różowych okularów.

anuśka :) pisze:Myslę, że na początku mogłoby być fajnie, ale z upływem czasu sądze, ze to byłoby coraz bardziej widoczne.
i tu mogę przyznać rację :)

(: optymistycznie.
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Michael
Młody aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 08.11.2004, 22:56
Lokalizacja: Łódź

Za 'stary'??

Post autor: Michael »

dobra jezeli cos do siebie czują i chcą być ze sobą to wytrzymają każdy atak osób trzecich mósisz sobie sama dopowiedzieć co do niego czujesz.Ludzie na forum powiedzą ze oni by tego nie zrobili czyli by sie nie wiązali.Nie prawda jezeli by sie zakochali to nie powiedzieli by ze jest za stary młody tylko by walczyli. A tobie proponuje zajerzeć w głab siebie i przemyśleć swoje uczucia
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: Za 'stary'??

Post autor: anuśka :) »

Michael pisze:Ludzie na forum powiedzą ze oni by tego nie zrobili czyli by sie nie wiązali.Nie prawda jezeli by sie zakochali to nie powiedzieli by ze jest za stary młody tylko by walczyli.
No ok, ok. Mogli by się związać, nikt tu nie mówi, że nie, przecież teoretycznie 15latka z 30latkiem też się może związać (tylko wtedy to błaby patologia:P). ALE jakie byłyby prognozy na przyszłość takiego związku? Jak już pisałam na początku byłoby wszystko ładnie, pięknie, ale potem gdy pojawiałby się poważniejsze tematy do rozmów albo wspólne plany chociażby dotyczące błahich spraw- wtedy już by nie było tak różowo. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Ja mam siostrę o 6 lat starszą i bardzo często mamy odmienne zdania. A co dopiero być w takim związku? ;)
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
Andzia_P.
Młody aktywny
Posty: 89
Rejestracja: 04.05.2005, 21:54
Lokalizacja: Chorzów

Re: Za 'stary'??

Post autor: Andzia_P. »

wydaje mi sie ze tak, a to dlatego ze ja mialam podobna sytuacje tez chlopak byl ode mnie starszy o 5 lat... ale kaszana ale nie wiem jak jest w Twoim przypadku moze bedziesz szczesliwa
Dzielic bol to polowa bolu
Dzielic radosc to radosc podwojna!
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Za 'stary'??

Post autor: GoSiAcZeK »

Hm myślę, że to za dużo, ale patrzę na to ze swojej strony ... Kiedy Twoimi jedynymi problemami było to w co ubrać lalkę Barbie, on już wiedział co znaczy zauroczenie ... Przynajmniej tak mi się wydaje :P Ale tak jak napisał Michael Jeśli się kochacie nie zważajcie na to co mówią inni i życzę powodzenia :)
13.02.2005 r.

A. ;**
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Za 'stary'??

Post autor: Virgin »

Patrzac z moich doswiadczen watpie zeby to przetrwalo. moze sprobujcie za kilka lat ;) hehe

ale tak na powaznie, sprawdzcie czy wam wyjdzie, nie mozna czegos zakladac jesli sie nie sprobuje, moze wam akurat sie uda :)
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Za 'stary'??

Post autor: ylka »

hmm, ja w sumie nie mam wyrobionego zdania.
napiszę jedynie, że w wieku 17 lat człowiek cały czas się kształtuje, dojrzewa, a więc - zmienia się. zaś w wieku 23 lat raczej jest się już ukształtowanym...
6 lat różnicy to mało, gdy oboje jesteście już dorośli, dojrzali, jak to wcześniej napisałam - ukształtowani. ale teraz to chyba jednak duża różnica. :?
chociaż ostatnio moja koleżanka (16 lat) chodziła z chłopakiem, który miał właśnie chyba 22 czy 23 lata - nie wytrzymała z nim. był tak cholernie niedojrzały i w ogóle, że... eee. :] ja sama nie mogłam znieść jego obecności dłuższej niż 5 minut, bo mnie szlag trafiał po prostu. ;p takie duże dziecko. :\

więc to jest chyba tak naprawdę sprawa bardzo indywidualna. (;
smile like a melon slice : )
.*agusia*.
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 12.10.2005, 16:49
Lokalizacja: z-ce

Re: Za 'stary'??

Post autor: .*agusia*. »

hmm. wypowiedzi zamieszały mi w głowie :) Ale mimo to dziękuje :) Co prawda nie z wszystkimi sie zgodzę. Nie będę komentować tego, na tyle abyście mogli wnioski wyciagnąć, ale po tym co tu przeczytałam, musze po prostu odczuć to na własnej skórze. :)
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: Za 'stary'??

Post autor: anuśka :) »

powodzenia ;)
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
h3lix
Młody aktywny
Posty: 77
Rejestracja: 05.05.2005, 21:46
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Za 'stary'??

Post autor: h3lix »

Co za problem spróbować, najwyżej się rozstaniecie... Albo bedziecie żyli długo i szczęśliwie ;)
emilcia05
Młody aktywny
Posty: 19
Rejestracja: 24.04.2006, 09:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Za 'stary'??

Post autor: emilcia05 »

Uważam, że dla miłości wiek i czas nie ma znaczenie (ja wole kiedy chłopak jest dojżalszy ale to zależy od człowieka)
Zablokowany