co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: anuśka :) »

Co wejdę na forum to widzę tylko Tusk Tusk, ale przecież ktoś musiał głosować na Kaczyńskiego skoro wygrał z przewagą około 8%.
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: ::PiotreK:: »

http://ds5.agh.edu.pl/~mathu/screen.jpg

jak sądaze pokazały wsród młodzieży Tusk cieszył sie wyższym poparciem nić kaczyński
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: Paweł »

anuśka :) pisze:Co wejdę na forum to widzę tylko Tusk Tusk, ale przecież ktoś musiał głosować na Kaczyńskiego skoro wygrał z przewagą około 8%.
anuśka...
::PiotreK:: pisze:jak sądaze pokazały wsród młodzieży Tusk cieszył sie wyższym poparciem nić kaczyński
Poza tym jak już wspomniałem, tak na prawde kaczyński wygrał na wsiach, gdzie głosowali na niego ludzie z wykształceniem niższym niż maturalne i ludzie starsi...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
mekamil
Młody aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 20.09.2005, 10:41
Lokalizacja: Boat City

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: mekamil »

Ciekaw jestem, czy gdyby pogoda w weekend była gorsza i więcej ludzi z miast poszło głosować to Tusk by wygrał :?
Ukłony uściski mekamil

Polska - Łódź i okolice =]
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: anuśka :) »

No cóż widać, że tu zwolennicy Tuska ;)
Ale popatrzmy tak bardziej obiektywnie Tusk był atrakcyjny dla przedsiębiorócw i ludzi bogatych, a Kaczyński miał mniej liberalny program, więc myślę, że to właśnie przesądziło o wygranej.
A takie rozdzielanie ludzie z miasta czy ze wsi uważam nie na miejscu!

Nie lubię dyskutować o polityce :)
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: Paweł »

nikt Ci nie każe :P :twisted:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: ylka »

::PiotreK:: pisze:jak sądaze pokazały wsród młodzieży Tusk cieszył sie wyższym poparciem nić kaczyński
czyli jednak było na niego poparcie wśród młodzieży... ha! <;

{sondaże!!!}
smile like a melon slice : )
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: Piqs - X »

Hm.. podzial na elektorat miejski/wiejski jest jak najbardziej uzasadniony w tym przypadku..

na uczelni mam bardzo zatwardzialych "milosników" "braci" którzy na wszelkie spsooby tlumaczyli ich wygrana..
spotkalem sie nazwet z psychologiczna analiza slowa "postawa" i przełozenie tego na grunt wyborow 2005 =P

Cala analiza Tuska i Kaczyyniaka i tak juz nic nie pomoze..w kraju mam Disneylanda ;P
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: Shirya »

Ja głosowałam na Kaczyńskiego.... Mieszkam w mieście i zaczęłam właśnie drugie studia.... zatem nie tylko niewykształceni mieszkańcy wsi głosowali na Kaczyńskiego...

Nie będę Was przekonywać dlaczego głosowałam na PiS i kaczyńskiego, program tego właśnie ugrupowania jest najbliższy moim przekonaniom, choć z kilkoma punktami tego programu się nie zgadzam... Każdy ma w naszym kraju wolność wyboru.... Większość wybrała Kaczyńskiego :)

Mam pytanie do wyborców PO Wam... nie wstyd Wam teraz? PO bawi się w szczenięce obrażanie że przegrało... Tusk i jego poplecznicy nie potrafią przegrywać.... Zachowują się gorzej niż ongiś Lepper... Oj Platformowcy dobrze żeście ani parlamentarnych ani prezydenckich wyborów nie wygrali.... bo żylibyśmy w kraju dyktatury....z obrażalskim smarkaczem na czele....
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: Piqs - X »

Nie no rozumiem,że nie chcesz nam tłumaczyć dlaczego akurat wybrałas braci..wiadomo,Twój wybór..nikt nie będzie Cie z niego rozliczał ani nic Ci wypominał..ale czemu rościsz sobie prawo do argumentum ad personum względem wyborców PO??Do tego chyba jednak prawa nie masz..równie dobrze mógłbym wyrzucić duzo PiSowi..ich kampanii, ich powyborczym decyzjom i próbom "ziszczenia marzenia wyborczego"..ale przecież każdy ma wolnośc wyboru,prawda??

Natomiast nie popadajmy w skrajnośc,że WSZYSCY 18-24 głosowali na Tuska..uprycyjnienie brzmi "znacząca większość". Jaby mi się chciało to bym poszukał jakiegoś wykresika w necie..ale mi sie nie chce =P

Jeszcze co do "większość wybrałą Kaczyćskiego" - też należy doprecyzować .. większoc,która poszła głosowac..a frekwencja była marna :/ Ogólnie na brata L. zagłosowało ok 8,3mln ludzi podczas gry czynne prawo wyborcze posiada milionów 30..to ma byc wiekszosc??

Ale nie wchodzmy w szczegóły bo takich rzeczy można zza rękawa wyciągnąc conajmnij kilka..Nie stosujmy tez jakiejs krytyki oponenta wyborczego bo to nie na miejscu..chyba,że pod uwagę weźmiemy fakt,że wszysscy mamy wolności, i wszyscy umiemy z nich tylko "korzystać" ...
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: Paweł »

Shirya pisze:Ja głosowałam na Kaczyńskiego.... Mieszkam w mieście i zaczęłam właśnie drugie studia.... zatem nie tylko niewykształceni mieszkańcy wsi głosowali na Kaczyńskiego...
Przecież nie mowimy, ze wszyscy.... ale większość.


A teraz taka ciekawostka:

www.google.pl
poszukajcie słowa: ptasia grypa
ooops, a to co? :lol:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: Shirya »

Piqs.... ci, którzy mogą głosować a tego nie zrobili nie powinni przez kolejne 5 lat zabierać głosu w sprawie wyborów. Przegapili swoją szansę... to ich świadomy wybór.... Nie interesuje ich kogo będą utrzymywać to niech nie marudzą potem, że źle się w Polsce dzieje i jakby ktoś inny wygral wybory byłoby lepiej...



Nie rozumiesz dlaczego wybralam PiS i Kaczyńskiego? Mogę Ci wkleić połowę ich programu.... który możesz sobie przeczytać na ich stronie.... tylko, czy nawet jeśli tu Ci go podam to przeczytasz?

Każdemu ugrupowaniu można coś zarzucić.... tak samo jak każdej innej grupie społecznej... Nie ma ludzi idealnych piqs... Do wyborców PO skierowałam swoje pytanie bo skoro wybierali taką a nie inną partię to znaczy, że się z nią przynajmniej w jakimś procencie utorzsamiają.... Gdybym głosowała na PO i Tuska... to teraz byłoby mi cholernie wstyd z powodu ich zachowania.... i żałowałabym oddanego głosu (zwróc uwagę, że wypowiadam się TYLKKO w swoim imieniu). PiS proponuje Platformowcom stanowiska w rządzie... chce koalicji... ale PO się wypina... Czyżby myśleli, że jeśli dojdzie do kolejnych wyborów to wygrają? Chcieli przecież oszczędności... a kolejne wybory będą nas słono kosztować... I kto za to zapłaci? PODATNIK czyli każdy z nas każdy na tym traci...

PO prezgrało i nie może teraz wymagać, że PiS się dostosuje do Platformowskiego programu... byliby szaleńcami chyba, gdyby tak zrobili.. PiS próbuje sie dogadać, PO rzuca im kłody pod nogi... to niech spadają na szczaw... Nie wygrali wyborów i nie mogą mieć decydującego głosu... Stajac okoniem pokazują społeczeństwu, że nie potrafią budować.. a zniszczen w Polsce jest za dużo....
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: Piqs - X »

Shirya pisze:Piqs.... ci, którzy mogą głosować a tego nie zrobili nie powinni przez kolejne 5 lat zabierać głosu w sprawie wyborów. Przegapili swoją szansę... to ich świadomy wybór.... Nie interesuje ich kogo będą utrzymywać to niech nie marudzą potem, że źle się w Polsce dzieje i jakby ktoś inny wygral wybory byłoby lepiej...

Ależ oczywiście,zgadzam się..nie popieram niechodzenia na wybory,ale dzieki albo przez taka frekwencje społeczenstwo nie obdarzyło pana L. zbyt wielkim zaufaniem społecznym..Ogólne poparcie wśród obywateli nie gwarantuje mu silnej pozycji jako prezydenta..chociaz prezydentem został .Ludzie nie głosuja więc nie utożamiaja sie z władza,co prowadzi do dalszego rozszerzenia zwiaku przycz-skutkowego..alienacja władzy..itp itd Reasumujac,wiekszosc wybrała..oczywiście..ale czy ta wiekszosc jest miarodajna??

Nastepnie..nie nam oceniac kto sie na kogo i komu i czym wypiał..kazdy to moze rozpatrywac na swoj sposob..Nie zamierxzam sie kłócić bo w sporze PO vs PiS staram sie byc bezstronny,chociaz glosowałem na Tuska. Nie robiłem tego jednakże z przesłanek czysto ideologicznych Był to raczej wybór pragmatyczny i oportunistyczny..Nie bede sie jednak tłumaczyłz moich decyzji,nie chce zeby ktos mi dorabial etykiete liberala czy solidarnosciowca (bezsens), a Tobie Shirya radze jeszcze raz przeczytac to co wczesniej napisałem,bo bynajmniej nie chodziło mi o zadne zrozumienie programu PiSu ani tymbardziej o roszczenia kto komu co zawinił...

Polityka ma to do siebie że jest sfera "tworzenia, istnienia, i rozwiazywania konfliktów" - żeby jednak do tego dojść,przydałoby sie troche elementarnej kultury politycznej,która do wytworzenia się odpowiedzialnej klasy politycznej i tymbardziej społeczeństwa obywatelskiego jest nie tyle rzeczą niezbędną, co fundamentalną...
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: Anuś »

jakie burzliwe dyskusje ;p
ja powiem krotko : glosowalam na Tuska :)

i bardzo zla jestem ze Kaczynski wygral, PiS mnie denerwuje, Lepper wicemarszalkiem to dla mnie paranoja, Radio Maryja to kompletna lipa, a zona kaczynskiego to taki wstyd ze uuu...

*moje zdanie* :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: Linka »

Anuś pisze:
i bardzo zla jestem ze Kaczynski wygral, PiS mnie denerwuje, Lepper wicemarszalkiem to dla mnie paranoja, Radio Maryja to kompletna lipa, a zona kaczynskiego to taki wstyd ze uuu...
krotko, zwiezle i na temat hehe :P Czyli streszczenie wiekszosci poprzednich glosow :nom:
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: Shirya »

Radio Maryja jest do dupy... Jestem niezadowolona, że Rydzyk poparł Kaczyńskiego.... ale najwidoczniej chciał coś na tym zyskać, bo on niczego bezinteresownie nie robi.... Ale mimo jego poparcia program PiS przekonał mnei by właśnie na nich głosować...


Co do Leppera- zaczyna się chyba uspokajać... Ostatnio wypowiadał się spokojnie i LOGICZNIE co mnie zaskoczyło.... że to PO z Pis powinno stworzyć koalicję bo różnica miedzy nimi byla niewielka więc widać, że obywatele chcą by własnie te partie rządziły...
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: vanessa »

Shirya pisze:program PiS przekonał mnei by właśnie na nich głosować...
taa, a teraz nikt nie chce zostać premierem ze strachu przed odpowiedzialnością-bo boi tego, że nie wywiąże się z tego co PiS naobiecywał..i wcale się nie dziwie..
nie dziwie się też że premierem ma zostać Marcinkiewicz vel Kaczy Przydupas, który albo nie zdaje sobie sprawy z sytuacji(w co wątpie) albo udaje kozaka..
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: Shirya »

Taaakkkkkk rzucajmy się wszyscy na PiS, przeklinajmy że wygrali i ucieknijmy do szwecji... a Polskę niech przygarną Szwaby i ruscy i będziecie wtedy szczęśliwi....
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: *MysterY* »

jupi



lol :emm:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: co myslicie o tym ze kaczynski wygrał??

Post autor: vanessa »

Shirya pisze:Taaakkkkkk rzucajmy się wszyscy na PiS, przeklinajmy że wygrali i ucieknijmy do szwecji... a Polskę niech przygarną Szwaby i ruscy i będziecie wtedy szczęśliwi....
nie rozumiem Twojego posta :zdziwko:

ja napisałałam jaki jest skutek tego jak ludzi przekonał program PiS-u ..
bo obiecywać każdy potrafi, tylko najważniejsze jest wywiązać się z tych obietnic..
Kaczyński obiecał ^^ wybudować 3miliony domów.. wiesz ile musiałby wybudować domów dziennie??
4 lata=1460dni
3 000 000domów : 1460dni=2055domów dziennie !!!
potrafisz to sobie wyobrazić, bo mnie program PiS-u w niektórych momentach śmieszy...
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
ODPOWIEDZ