Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: SkaTe_GirL »

18 lat... 99% nastolatkow zdaje na prawko... chlopacy chcac sie pochwalic swoimi umiejetnosciami spotykaja sie w nocy organizujac wyscigi. Zapraszaja na nie swoich najblizszych znajomych...
Dwa samochody - Kierowcy wymieniaja spojrzenia – oni juz wiedza, jednoczesnie silnik samochodu zaczyna warczec glosniej. Po chwili slysza glosny krzyk „Ruszajcie!!!!!”. Jedynka, sprzeglo, gaz. Pisk opon i w dziesiec sekund do setki... prosta droga nic sie nie stanie... jednak tym razem pojawil sie na drodze pieszy... pare sekund bUUUm...
Jeden nastolatek przez glupote zniszczyl swoje zycie... chcac wyminac pieszego wjechal doslownie w przystanek. Jego zycie dobieglo konca... Drugi dojechal do pasow gdzie zakonczyl wyscig... wygral i co z tego?
Warto tak tracic zycie... to przeciez oczywiSte... NIE...
wiec co kieruje ludzmi w naszym wieku?
Co kieruje ludzmi, ktorzy "chca wygrac wyscig ze życie?"
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: Blood On The Ground »

Ech. Brak słów. Młodość czas zabawy, beztroski, głupoty? To smutne, że ludzkie życie tak mało znaczy w dzisiejszych czasach. Z wiekiem myślenie jest inne. Chce się żyć tak, żeby być. Dla innych. Może rzeczywiście szpan. Może niedouczenie. Może niedojrzałość. Jest dużo może...
Żyć to znaczy rodzić się powoli
mekamil
Młody aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 20.09.2005, 10:41
Lokalizacja: Boat City

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: mekamil »

Może alkohol...
Jak dostane samochód (już niedługo 18 :mrgreen: ) to będę na niego chuchał i dmuchał a nie palił gumy i marnował benzynę po nocach.
Ukłony uściski mekamil

Polska - Łódź i okolice =]
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: stefan »

jeśli to faktyczny wypadek, to o nim nie słyszałem.

1. 10 sekund do setki to przeciętny wynik ;)
2. nie możesz powiedzieć, że to domena nastolatków. a co kieruje rajdowcami? oczywiście nie jeżdżą po nocy zwykłymi ulicami, ale jest coś co potocznie zwą adrenaliną, co powoduje że czujesz podniecenie / ekscytację. są ludzie, którzy uwielbiają szybkość i zrobią praktycznie wszystko by być jeszcze szybszymi.
3. publiczna droga nie jest miejscem do organizowania wyścigów, nie mogę się nie zgodzić.
4. nastolatkowie zawsze szpanowali przed kolegami swoimi "umiejętnościami", było tak kiedy na prawko zdawał mój tata, kiedy zdawałem ja, jest tak kiedy zdajecie Wy. młodzi chłopcy chcą zawsze udowadniać kolegom że są od nich lepsi, szybsi, bogatsi, silniejsi, mają ładniejsze dziewczyny (w nastoletnim wieku nie spotkałem się z sytuacją, by chłopak chciał zaimponować kolegom tym, że ma inteligentną i kochającą dziewczynę), lepsze komórki et cetera, et cetera...
5. zobacz jak jeżdżą przedstawiciele handlowi i tirowcy - oczywiście, każdy się zarzeka że to pracodawca narzuca takie terminy że trzeba łamać przepisy - ale co z tego, oni jeżdżą pod szkołami kiedy chodzą tamtędy dzieci, nie w nocy.
6. umiejętność bezpiecznego prowadzenia i umiejętność sportowej jazdy mają oczywiście wspólne cechy, ale w zwykłej jeździe jest ich niewiele - a tak naprawdę wszystkim powinno chodzić o bezpieczeństwo.

podsumowując - temat jest dużo szerszy niż pojedynczy wypadek jakiegoś młodzika.
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: Phantom »

Wyszedł pieszy? Brak wyobraźni organizatorów, nie zabezpieczyli toru. Mógł to być dojrzały mężczyzna, niekoniecznie młodzik. Ścigając się w mieście trzeba zachować pewne zasady. Amatorzy o tym nie wiedzą, szpan i własne ego, czyż nie? : )
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: anuśka :) »

Myślę, że to głównie niedojrzałość. Chęć zaimponowania także. To że ktoś ma 18 przecież o niczym nie świadczy...
Tak szczerze mówiąc to ja nie potrafię zrozumieć takiego zachowania :( Jestem pewna, że im nawet do głowy nie przyszło jakie mogą stanowić zagrożenie dla siebie samych i dla innych.
U mnie w mieście jakiś miesiąc temu też był wypadek - samochód zderzył się z motocyklistą - kierowcy obydwu to właśnie nasza jakże rozsądna młodzież :/ w samochodzie paczuszki z narkotykami...

Głupota :?
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: *MysterY* »

dobra teraz ja sie wypowiem jako taki co ma coś wspólnego z takimi wyścigami :tak:
No więc to jest tak:
1. Jezeli ma być wyscig to na takiej ulicy co by miała conajmniej 2 pasy ruchu takiego samego.
2. Jezeli by mi ktos wyskoczył na ulicę to bym odrazu chmował
3. Ścigają się też osoby starsze więc wiek nie gra roli
4. Umiejętność prowadzenia w różnych sytłacjach (niebezpiecznych) jest najczęściej kreowana przez samą siebie (własną osobe), czyli jezeli już ćwiczysz takie rzeczy to dobrze (ja sie juz dużo nauczyłem)
5. Najlepsze wyscigi sa na torze emocje czas, i nie ma opcji potrącenia kogos
6. Ja się chyba nie zaliczam do średniej czasowej 10 sec. :mrgreen:
7. Pozdro dla tych co jeżdża bezpiecznie :mrgreen: tez tak jeżdże dopóki się ktoś nie chce ściagć :mrgreen:

wiem ze wiele osób mnie zjedzie za tego posta
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: SkaTe_GirL »

*MysterY* pisze: Jezeli ma być wyscig to na takiej ulicy co by miała conajmniej 2 pasy ruchu takiego samego.
Nie prawda. Ulica wzdluz ktorej mieszkam ma dwa pasy ruchu jednak nie takiego samego... Jest to po prostu bardzo dluga prosta ulica gdzie czesto "glupia mlodziez" sie sciaga...
*MysterY* pisze:Jezeli by mi ktos wyskoczył na ulicę to bym odrazu chmował
Owszem, jednak niektorzy wtedy zaczynaja panikowac i np skrecaja wproSt na drzewo... - odnosze sie tu do wyscigow i duzej predkosci, a nie do przepisowej jazdy
*MysterY* pisze:Najlepsze wyscigi sa na torze emocje czas, i nie ma opcji potrącenia kogos
Pewnie masz racje

*MysterY* pisze:wiem ze wiele osób mnie zjedzie za tego posta
Czarno widze Twoja przySzloSc ; -]
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: Blood On The Ground »

SkaTe_GirL pisze:
*MysterY* pisze:Jezeli by mi ktos wyskoczył na ulicę to bym odrazu chmował
Owszem, jednak niektorzy wtedy zaczynaja panikowac i np skrecaja wproSt na drzewo... - odnosze sie tu do wyscigow i duzej predkosci, a nie do przepisowej jazdy
Dokładnie. Nie jesteś w stanie określić jak zachowasz się w sytuacji zagrożenia życia. To wychodzi (że się tak brzydko wyrażę) w praniu [;
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: Phantom »

Blood On The Ground pisze:
SkaTe_GirL pisze:
*MysterY* pisze:Jezeli by mi ktos wyskoczył na ulicę to bym odrazu chmował
Owszem, jednak niektorzy wtedy zaczynaja panikowac i np skrecaja wproSt na drzewo... - odnosze sie tu do wyscigow i duzej predkosci, a nie do przepisowej jazdy
Dokładnie. Nie jesteś w stanie określić jak zachowasz się w sytuacji zagrożenia życia. To wychodzi (że się tak brzydko wyrażę) w praniu [;
Soorrryyy... nie zawsze najlepszym wyjściem jest hamowanie.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: shyduo »

tak, ale jest jeszcze jedna rzecz. Każdy powinien się szkolić w zakresie jazdy w ekstremalnych warunkach, aby takie sytuacje (słynny "test łosia") nas nie zaskoczyły m.in. po to są szkoły jazdy (ale nie L-ki)
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: *MysterY* »

Blood... ja wiem że dam sobie radę bo juz miałem takie sytłacje :]

Żeczywiście nie zawsze najlepszym wyjściem jest hamowanie, czasem należy przyspieszyc.

A propo tej ulicy która opisujesz i tych kolesi, to po prostu to są idioci i nagrali sie w Undregrounda i myślą ze tu w realnym świecie i tak im się nic nie stanie bo są wyjatkowymi kierowcami (bleh) gówno prawda. Wyjątkowy kierowca wie ze nienależy stwarzać sobie niepożądanych sytłacji. Po prostu dla mnie to frajerzy :(
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: SkaTe_GirL »

*MysterY* pisze:Po prostu dla mnie to frajerzy :(
i to jest wlasciwy wnioSek ; -\
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Wizard23
Młody aktywny
Posty: 66
Rejestracja: 01.05.2005, 20:01

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: Wizard23 »

Na prawde fajnie jest sie tak ścigać(ten łomot serca- mniammmno ale rzeczywiscie trzeba to robić z rozsądkiem czyli na jakiejś bocznej drodze. Dlaczego ludzie sie ścigają?-niektórzy rzeczywiscie dla szpanu ale są tacy co to po prostu kochają. Mystery jaki masz samochód?tak z ciekawości ;)
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: anuśka :) »

Widzę, że sporo z Was skupia się na samym fakcie wyścigów... Ale ja odczytałam ten temat inaczej. Otóż to nie fakt, że młodzież urządza sobie wyścigi jest tu istotna (bo przecież przykładów można podawać tysiące), tylko to w jak nierozsądny i niepoważny sposób postępują.

Pytanie do Skate :) Czy ja dobrze myślę, czy powinnam skupić się tylko i wyłącznie na wyścigach?

E tam, jakoś motam ostatnio. W każdym razie wcześniej napisałam co o tym myślę.
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: SkaTe_GirL »

anuśka :) pisze:Pytanie do Skate :) Czy ja dobrze myślę, czy powinnam skupić się tylko i wyłącznie na wyścigach?
Temat kreci sie w okol wyscigow owszem ale jesli chcesz odniesc sie do czegos innego... nie widze zadnego problemu ; -)
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: *MysterY* »

ja mam Fieste mk2 :mrgreen:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: stefan »

dobra, ja się bujam czym innym ale do tematu.
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: Byczek »

Jak przeczytalem topic to mi ciarki przeszly :? Faktycznie jak ktos sie nagral w NFS albo w GTA to mu palma odbija i mysli ze jest super mocny bo w grze mu wychodzilo. U mnie w miescie wiekszosc samochodow ktore sa prowadzone przez mlodych kierowcow jest mocno tuningowana, wszedzie slychac gleboki basik i pisk opon, w zimie na parkingu przed blokiem gdzie jest kostka a na niej kupa sniegu latwiej sie slizgac i chlopaki sobie cwicza, i tak czy to zima czy lato, wszedzie tylko te samochody :emm:
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Nastolatkowie chca ginac dla szpanu?

Post autor: shyduo »

Co do ogólnego tematu. Czy giną dla szpanu? Hmm, zależy jak na to patrzeć. Głupota itd., ale co to za przyjemność prześlizgnąć się przez życie? Nigdy nie robiliście nic ryzykownego? Przecież dla chwil w których szybciej bije nam serce żyjemy. żyjemy po to aby kochać,nienawidzić, bać się czy ryzykować. Co powiemy sobie gdy będziemy mieli 60 lat i spróbujemy podsumować swoje zycie? Oczywiście nie oznacza to, że popieram głupotę, która została opisana tutaj. Jednak bez adrenaliny i szybszego tętna życie nie miałoby takiego smaku. Przynajmniej takie jest moje zdanie. (Tak wiem, powiecie mi, żem młody i głupi, cóż, bywa)
ODPOWIEDZ