Kto używa Borlanda C++ Buildera 6.0?

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
ODPOWIEDZ
Gosieńka
Młody aktywny
Posty: 37
Rejestracja: 12.06.2005, 23:19

Kto używa Borlanda C++ Buildera 6.0?

Post autor: Gosieńka »

Ostatnio sobie go zainstalowałam, jednak nie mogę dojść do tergo jak z niego korzystać. Mam napisany już kod w języku C++ i chce ten program skompilować na plik -exe, chce tez zrobić do niego takie "okienka" i oprawę graficzną, choćby jakąś prostą.

Czy może zna ktoś jakąs fajną stronke polska najlepiej gdzie bedzie instrukcja obslugi tego programu, albo czy może mi ktos tu na forum napisac jak kompiluje sie program, i jak wstawic do tego programu grafike...? Byłabym bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam:)
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Kto używa Borlanda C++ Buildera 6.0?

Post autor: stefan »

4programmers.net

a tak z innej beczki, to polecałbym raczej dev-c++ albo visual studio. programowałem w builderze, devie oraz visualu. ten ostatni wypada najlepiej, jest też tańszy (wersja tylko z modułem c++).
Gosieńka
Młody aktywny
Posty: 37
Rejestracja: 12.06.2005, 23:19

Re: Kto używa Borlanda C++ Buildera 6.0?

Post autor: Gosieńka »

Dzieki za linka.
Dev C++ mialam niedługo, ale Borland chyba jest lepszy.
Już wiem jak skompilować w nim, ale teraz nie wiem jeszcze jak zrobić do tego oprawe graficzna. Znaczy wiem jak wstawiać te np. buttony ale nie wiem jaki tekst i w jakie miejsce trzeba wstawić do kodu, aby taki przycisk działał.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Kto używa Borlanda C++ Buildera 6.0?

Post autor: stefan »

programowałaś coś kiedyś w c++ dla win32? obsługę buttonów robi się na zdarzeniach (events). jeśli nie wiesz, co to są zdarzenia i ich uchwyty to dłuuuga droga przed Tobą : )
Gosieńka
Młody aktywny
Posty: 37
Rejestracja: 12.06.2005, 23:19

Re: Kto używa Borlanda C++ Buildera 6.0?

Post autor: Gosieńka »

Hmm, nie pocieszyłeś mnie..:p
Ja sie tego musze nauczyc gdzies na za 2 tygodnie, bo musze zrobic program w Borlandzie.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Kto używa Borlanda C++ Buildera 6.0?

Post autor: stefan »

Jezuuu, co tak wszyscy na tego Borlanda? M$ VisualStudio jest naprawdę o niebo lepszym środowiskiem do programowania w C++ dla Win32, mówimy o tym samym języku ale lepszym IDE. garbage collector, source quality controller, lepszy edytor, wydajniejszy kompilator - to wszystko przemawia za Visualem!

czegokolwiek nie wybierzesz, sposób jest prosty.

1. kładziesz button na aplikację (form).
2. klikasz go.
3. w panelu właściwości przechodzisz do zdarzeń (events).
4. znajdujesz na liście zdarzenie "click".
5. klikasz je dwukrotnie.
6. IDE dopisuje odpowiedni uchwyt zdarzenia i nagłówek funkcji do niego przypiętej.
7. uzupełniasz tę funkcję swoim kodem.
8. masz zrobioną obsługę przycisku.
alka-kicia87
Młody aktywny
Posty: 42
Rejestracja: 18.01.2006, 18:26
Lokalizacja: co skad ?

Re: Kto używa Borlanda C++ Buildera 6.0?

Post autor: alka-kicia87 »

ja sie tego ucze, ale od podstaw. narazie petle for,while itd
ODPOWIEDZ