Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
Remigiusz
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 08.11.2005, 18:51
Lokalizacja: Swarzędz

Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: Remigiusz »

Zastanawiałiście sie kiedyś czym jest przeznaczenie czy wogóle istnieje i czy mamy szanse sie przed nim uchronić??? Ciekawe
Remigiusz
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: stefan »

Remigiuszu,

mamy w języku polskim coś takiego jak interpunkcja. korzystaj z niej.

mamy wielokropek, ale nie mamy wielopytajnika. ok?
Potępiony
Szalony pismak
Posty: 555
Rejestracja: 08.05.2005, 16:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: Potępiony »

Pytanie
Zastanawiałiście sie kiedyś czym jest przeznaczenie czy wogóle istnieje i czy mamy szanse sie przed nim uchronić??? Ciekawe
Odpowiedź
Remigiuszu,

mamy w języku polskim coś takiego jak interpunkcja. korzystaj z niej.

mamy wielokropek, ale nie mamy wielopytajnika. ok?
stefan chyba włączył ci si tryb złośliwy dzisiaj? Bo inaczej nie umiem sobie wytłumaczyć twojej odpowiedzi :wink:

A jeżeli chodzi o pytanie remigiusza to uważam, że przeznaczenie nie istnieje . Raczej się nad tym nie zastanawiałem nigdy.
Konieczność jest najlepszym doradcą.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: stefan »

ten temat został wyedytowany przeze mnie i wiele pytajników z niego już wyleciało. dość oftopa.

jeśli chodzi o pytanie, to uważam że istnieje przeznaczenie. jednak nigdy nie zastanawiałem się, co to takiego. boski plan, zamysł? nie wiem.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: Linka »

Hmmm słowo przeznaczenie na pierwsza mysl kojazy nie sie z antycznymi tragediami gdzie wystepowało fatum- czyli z gory okreslony los dla czlowieka, konflikty tragiczne itd

Ale na moj rozum raczej czegos takiego nie ma. Uwazam ze jak sobie zapracujemy taki los mamy. Jestesmy dobrymi ludzmi to nam sie kiedys to odpłaci (na 99% ;)) a zli to tez :P Nie wydaje mi sie zeby nasze zycie bylo jakos tam z gory ustalone przez kogos lub cos. Mam bardzo realistyczne podejscie do zycia.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: stefan »

nie mogę powiedzieć żebym się z Linką zgadzał.

prezentuję mocno realistyczne podejście do życia / świata. nigdy nie wierzyłem w duchy, żadne przesądy, obyczaje, tabu, whatever. mimo tego wszystkiego wierzę w istnienie przeznaczenia.

pewne wydarzenia, które miały wielki wpływ na moje życie nastąpiły z tak przypadkowych powodów, że trudno jest sądzić, by nie były mi (te wydarzenia) przeznaczone.
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: SkaTe_GirL »

nie iStnieje.
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Andzia_P.
Młody aktywny
Posty: 89
Rejestracja: 04.05.2005, 21:54
Lokalizacja: Chorzów

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: Andzia_P. »

Ja wierze w cos takiego jak przeznaczenie... ale wierze tez w to ze mozna je zmienic... glupi przyklad nie wyschla mi bluzka (niby przeznaczenie) a ja biore suszarke i dawaj bluzka juz sucha:)
Dzielic bol to polowa bolu
Dzielic radosc to radosc podwojna!
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: Blood On The Ground »

Przeznaczenie. Mityczne fatum 8) myślę, że czasem daje o sobie znać. Bo to, czy spotkaliśmy kogoś danego dnia o danej godzinie może być równie dobrze przypadkiem co przeznaczeniem :wink:
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: Linka »

Wczesniej zapomnialam wspomniec wlasnie o przypadku. Bardziej wierze w to ze cos jest efektem przypadku, a nie przeznaczenia. Moga to byc sytuacje mile (np ze ktos na kogos wpadnie na ulicy, zakocha sie itd= happy end) albo niemiłe ( np ze ptak komus zrobi kupe na glowe :P). Jakos watpie zeby to bylo z gory ustalone, a jednak nie jest to wina naszych zachowan.
Temat troche filozoficzny 8)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
mekamil
Młody aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 20.09.2005, 10:41
Lokalizacja: Boat City

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: mekamil »

Linka pisze:albo niemiłe ( np ze ptak komus zrobi kupe na glowe :P).
Jak ja tego nienawidze :emm: :emm: :emm:

A do tematu to nie wierzę w coś takiego jak przeznaczenie. Choć jak dotąd zbytnio się nad tym nie zastanawiałem. Bardziej jestem zwolennikiem teorii wyjątkowego zbiegu okoliczności, przypadku czy jak to tam jeszcze zwą...
Ukłony uściski mekamil

Polska - Łódź i okolice =]
Remigiusz
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 08.11.2005, 18:51
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: Remigiusz »

mekamil pisze:
Linka pisze:albo niemiłe ( np ze ptak komus zrobi kupe na glowe :P).
Jak ja tego nienawidze :emm: :emm: :emm:

A do tematu to nie wierzę w coś takiego jak przeznaczenie. Choć jak dotąd zbytnio się nad tym nie zastanawiałem. Bardziej jestem zwolennikiem teorii wyjątkowego zbiegu okoliczności, przypadku czy jak to tam jeszcze zwą...
Wg mnie to co ty nazywasz przypadkiem jest czymś w rodzaju pchania w stronę przeznaczenia. ono niewątpliwie istnieje ale każdy może je zmienić jeśli tylko chce. Każdy z nas ma niewiadomy cel w zyciu do którego dąży choć sam o tym niewie. ja mam takie zdanie na ten temat!!
Remigiusz
mekamil
Młody aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 20.09.2005, 10:41
Lokalizacja: Boat City

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: mekamil »

Remigiusz pisze:Wg mnie to co ty nazywasz przypadkiem jest czymś w rodzaju pchania w stronę przeznaczenia. ono niewątpliwie istnieje ale każdy może je zmienić jeśli tylko chce. Każdy z nas ma niewiadomy cel w zyciu do którego dąży choć sam o tym niewie. ja mam takie zdanie na ten temat!!
Co to za przeznaczenie, skoro jest zależne od moich decyzji, zarówno tych małych jak i dużych, życiowych.
Chyba że przeznaczenie rozumiesz w ten sposób, że nie da się przewidzieć dokładnie (lub wcale) kim się będzie, co się będzie robić... etc za 10, 20, 30... lat. Ale w przeciwnym wypadku co by to było za życie, wszystko tak dokładnie poukładane i zaplanowane. Koszmar normalnie. I dlatego nie wierzę w przeznaczenie. Życiem żądzi przypadek, a nie przeznaczenie.
Nie wiem czy mnie zrozumiecie :?
Ukłony uściski mekamil

Polska - Łódź i okolice =]
Paciu
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 17.11.2005, 21:26
Lokalizacja: Poznan

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: Paciu »

według mnie przeznaczenie nie istnieje ludzie sobie to wymyślili zeby miec jakis cel w zyciu... moim zdaniem wszystko mozna zmienic na dobre lub złe to zalezy wyłącznie od nas....


Pozdro mungo :))
carramba
Młody aktywny
Posty: 53
Rejestracja: 24.08.2004, 19:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: carramba »

to jest mega dziwna sprawa- czasem poznajesz osobbe do ktorej cie cos ciagnie, jakas sila ktora czesto trudno wytlumaczyc bo przeciez tej osoby tak naprawde nie znasz ale drazysz i drazysz tak jak woda drazy skale ;P z checia jej poznania, pozniej okazuje sie ze tyle was laczy - podobne zainteresowania, przygody z przeszlosci , problemy z ktorymi walczycie, podobne plany na przyszlosc .. i taki drobiazg jak - taki sam znak zodiaku mozcie dojsc do wniosku ze tak to TEN / badz tak to TA z kim chce przezyc jakas przygode zycia- to musialo byc przeznaczenie ze sie spotkalismy ....
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: GoSiAcZeK »

Myślę, że istnieje, ale chyba mamy na nie wpływ ... Oczywiście nie całkowity, ale jakiś na pewno...
13.02.2005 r.

A. ;**
Megan7
Człowiek czynu
Posty: 1021
Rejestracja: 06.11.2003, 20:31
Lokalizacja: Pabianice!!!!:)

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: Megan7 »

wedlug mnie kazdego kiedys dopadnie to co jest mu przeznaczone. jednak dopiero w koncowym etapie zycia. caly czas podejmujemy decyzje ktore maja wplyw na ciag dalszy naszej historii i droga jaka wybierzemy zalezy tylko od nas samych. moim zdaniem jednak wszystko to sklada sie na jakis plan. jaki? okarze sie na koncu..
HWDP-Hermiona Widziała Dupe Pottera :P
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: ylka »

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=51019
[url]ttp://pl.wikipedia.org/wiki/Przeznaczenie[/url]
(:
smile like a melon slice : )
Wizard23
Młody aktywny
Posty: 66
Rejestracja: 01.05.2005, 20:01

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: Wizard23 »

Raczej nie ma czegoś takiego jak przeznaczenie, ponieważ sami dokonujemy wyborów. Istnieje natomiast coś takiego jak przypadek :)
Dominik
Młody aktywny
Posty: 40
Rejestracja: 10.08.2004, 10:28
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Czy istnieje przeznaczenie? A jeśli tak, to czym jest?

Post autor: Dominik »

nie wjadomo czy to istnieje,poniewaz moze byc to mit albo cos innego i przekazywane z pokolenia na pokolenie...przynajmniej tak mi sie wydaje
Dance Cool
ODPOWIEDZ