Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Paweł »

Apel do premiera w sprawie Radia Maryja

Marek Edelman (ostatni z żyjących dowódców powstania w getcie warszawskim)
...w liście do premiera i marszałka Sejmu protestuje przeciwko ideologii propagowanej w Radiu Maryja. Wzywa do podjęcia konkretnych decyzji, z zamknięciem radiostacji włącznie...
więcej na wiadomosci.onet.pl

ciekawy nius, generalnie polecam do przeczytania.


Co o tym sądzicie, zrobią z tym wreszcie porządek?
Ostatnio zmieniony 05.04.2006, 21:51 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Linka »

Wątpie, żeby to cos dało, ale nie kryje ze jestem przeciwna radiu i ideologiom propagowanym przez nie (w sumie jak wiekszosc osob w moim lub podobnym wieku). Widze to jak wykorzystywanie wiary, do osobistych celow i bogacenia sie.


A Marek Edelman to bohater lektury, która czytałam z miesiac temu :)
Potępiony
Szalony pismak
Posty: 555
Rejestracja: 08.05.2005, 16:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Potępiony »

Na samo brzmienie nazwiska Rydzyk robi mi sie niedobrze. Jak najbardziej popieram apel pana Edelmana.
Konieczność jest najlepszym doradcą.
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: vanessa »

oj zgadzam się z Potępionym w 100%.

ale tak naprawdę to nie wierzę, żeby to coś dało.

a co sądzicie o tym ? ; ]
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: JaGaKi »

o ranyy... "Zona się ciągle daje"... Wyczuwam w tym pomysły - baby do garów chłopy w pole, radioodbiornik. Ja nie słucham tego radia, moja babcia też nie słucha. Dla mnie to horor. Kiedyś na tym samym serwerze co to nagranie radiowe znalazłem film z TVNu który sfilmował słuchaczy radia M. Wyzywali oni kamerzystów od masonów i żydów... Czekam kiedy ludzie zaczną krzyczeć sieg hail. Kiedy wygrał PiS pisałem do kolegi że Nowa Huta padnie ostatnia:D
jak będzie źle to zawsze mam niezawodną radziecką śrutówke:D Ale to tylko tak... żartowałem:D
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: stefan »

apel pana Edelmana, jak żarliwy by nie był, raczej nic nie da. jest prędzej próbą zwrócenia na siebie uwagi niż naprawdę zmiany czegokolwiek, ponieważ przez szacunek dla p. Marka nie sądzę, by wierzył on w skuteczność tej formy.

czytałem ostatnio, że jest szkoła (bez bicia przyznaję że nie pamiętam jaka i gdzie) która ma przyjąć imię ojca dyrektora. dziennikarz podkreśla, że do tej pory tylko raz w historii Polski nadano szkole imię żyjącej osoby - dotyczyło to SP im. Jana Pawła II.


PiS brothas and sistars.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Paweł »

Słyszałem o tej szkle. Ponoć Rydzyk jest "bardzo konkretnym" kandydatem... :oops2:


http://wiadomosci.onet.pl/1302312,11,item.html

"Stolica Apostolska zwróciła się do biskupów polskich, ..." polecam!

Z tego co pamietam, to juz po raz drugi Watykan interwniuje w sprawie RM.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: ::PiotreK:: »

na samą mysl o tym radiu i o tym człowieku przechodza mnie nerwowe ciarki po plecach

mam w klasie koleżanke która broni zaciekle ojca rydzyka bardziej niż niejedna babcia od pewnego czasu mocherowy beret na nią mówie
jak próbuje pisać/ mówić na temat ojca dyrektowa i całego tego radia i tv trwam brakuje mi słów :P
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: melOn »

::PiotreK:: pisze:jak próbuje pisać/ mówić na temat ojca dyrektowa i całego tego radia i tv trwam brakuje mi słów :P
mam to samo ;P
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Offik »

pomimo tego ze nie slucham tego radia... ogólnie nie chodze do kosciola... to staram sie bronic tego radia i mediow o.rydzyka. wychodze z zalozenia ze zyjemy w wolnym kraju i dopuki nie wchodzi sie z butami w moje zycie to ja nie bede przeszkadzal innym w dzialaniu. A niech te babcie i dziadkowie (a jest ich kilka milionow) maja swoje radio i swoja telewizje... jak Wam (mlodym) sie nie podoba to to olejcie... sluchajcie sobie eski, ogladajcie vive i wszyscy beda zadowoleni... tyle mojego zdania
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: JaGaKi »

nie lubie jak wyzywają ludzi od Żydów i Masonów i manipulują tyloma ludźmi - to radio to jedna wielka obrzydliwość i zakłamanie
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Offik »

JaGaKi pisze:nie lubie jak (...) manipulują tyloma ludźmi


ja sie zapytam "czy Tobą manipulują?" Tobą zapewne manipulują inne media tylko robią to tak ze nawet nie widzisz ze jestes manipulowany... kazda informacja w faktach czy w wiadomosciach troche inaczej przekazana moze juz wywolac w Tobie inne odczucia niz powinienes miec... jesli ludzie dorosli chcą sluchac tego radia i być przez nie "manipulowanymi" to czemu im zabraniac? to ich zycie, ich wybór...
JaGaKi pisze: - to radio to jedna wielka obrzydliwość i zakłamanie
Twoje zdanie, masz prawo takie miec... ja tam zadnej obrzydliwosci ani zaklamania w nim nie zauwazylem a sluchalem swego czasu duzo... (moja mama miala wlaczone je 24h na dobe), baaa nawet są fajne audycje dla mlodziezy... "czas wzrastania" chyba sie nazywaja:)
Ostatnio zmieniony 06.04.2006, 20:55 przez Offik, łącznie zmieniany 1 raz.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: JaGaKi »

nie ma zakłamania? A "chwalebna" akcja Ojca Rydzyka który wezwał do ratowania Stoczni Gdańskiej... i co? i pieniądze jakie dostał od stoczniowców jakos nagle zniknęły! CUD!! Ogólnie dawno nie oglądałem i nie czytałem nic z wiadomości - Moim zdaniem radio Maryja manipuluje ludźmi i to strasznie. Polecam obejrzenie tego filmiku - jeżeli dalej nie widzisz o co biega to nie wiem co jest ze mną nie tak http://www.youtube.com/watch?v=WyxEdbyswKA , http://www.youtube.com/watch?v=uumf5fPH ... 20funny%20


Jak jużkiedyś mówiono - jeżeli to radio katolickie to niech nie miesza się w polityke... i za jaką cholere obraża Owsiaka... ktory pomaga za kase która dostaje a nie wydaje na Maybachy i nowe radiostacje...
Ostatnio zmieniony 01.01.1970, 02:00 przez JaGaKi, łącznie zmieniany 2 razy.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Paweł »

zreszta wystarczy spojrzec jak Ci ludzie zachowują się... od żydów wyzywają? ehh...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Offik »

JaGaKi pisze:nie ma zakłamania? A "chwalebna" akcja Ojca Rydzyka który wezwał do ratowania Stoczni Gdańskiej... i co? i pieniądze jakie dostał od stoczniowców jakos nagle zniknęły! CUD!!
Jak nie znasz faktow to sie nie wypowiadaj.
Pieniądze które zostały zebrane na ratowanie Stoczni Gdańskiej nie mogly zostac wykozystane na ten cel ze względu na to iż rząd sie nie zgodzil na zakup SG przez "stowarzyszenie na rzecz ratowania SG". Moi rodzice rowniez przekazali srodki na tą akcje, po tym jak akcja sie nie udala, dostali list z zapytaniem czy chcą aby odesłać im pieniądze które wplacili, czy chcą przeznaczyc je na inne cele które wspiera RM. Wiekszosc ludzi ktorzy wplacili pieniądze, to sluchacze ktorzy stale wspomagaja swoimi wplatami RM, wiec rownież , wieksza częsc zdecydowala o tym aby pieniadze przekazac na cele RM.
JaGaKi pisze: Jak jużkiedyś mówiono - jeżeli to radio katolickie to niech nie miesza się w polityke... i za jaką cholere obraża Owsiaka... ktory pomaga za kase która dostaje a nie wydaje na Maybachy i nowe radiostacje...
A co... jesli jest radio ateistyczne to moze sie mieszac w polityke... katolik tak jak kazdy inny ma prawo wypowiedzi... i jak by sie nie chcialo, kazda grupa ludzi jest w pewnym stopniu polityczna.
Ja Owsiaka nie lubie, a swoją niechęc do niego okazuje tym iż NIGDY nie wspieram jego akcji, uwazam ze duza czesc pieniedzy ktore zbiera jest wydawana nie tak jak powinna... inaczej mowiac bardzo duze sa koszty zebrania tych pieniedzy... obsluga, cala infrastruktura, zwroty kosztow dla gwiazd (bo graja niby bezplatnie , jedynie za zwrot kosztow...) gdyby zebrac te pieniadze w inny sposob to mozna by wiecej pomoc ...bo wiecej by tych pieniedzy zostalo... no ale nie o tym chcialem. Wysylam jutro na RM 50zl, a niech O.Rydzyk jezdzi Maybachem za moje, przynajmniej bede czul ze jestem wspolwlascicielem fajnej bryki :)

Dopisane:
A co co filmikow, to wlasnie to uwazam za prowokacje... mozna tak zmontowac kazdy material zeby kazdego czlowieka przedstawic w zlym albo dobrym swietle... tu akurat pokazane są osoby które nie mialy ochoty byc filmowane przez TVN, (mają takie prawo??), a osoby starsze, często reagują wlasnie w podobny sposób... to dla tego wieku normalne...oni sie tak bronią... nie umieją inaczej...
Ostatnio zmieniony 06.04.2006, 22:15 przez Offik, łącznie zmieniany 1 raz.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: JaGaKi »

Może toś mnie zbanuje za spam - ale dlaczego nie skomentowałeś filmików? ominołeś to co najmniej mile?
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: stefan »

nie kłócić się :)

na polsacie właśnie leci "co z tą Polską" i na tapecie jest wypowiedź Edelmana.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Paweł »

Offik pisze:A co co filmikow, (...) tu akurat pokazane są osoby które nie mialy ochoty byc filmowane przez TVN, (mają takie prawo??), a osoby starsze, często reagują wlasnie w podobny sposób... to dla tego wieku normalne...oni sie tak bronią... nie umieją inaczej...
Tak?!
To czemu przyleciał tam taki "starszy pan" (co by nie obrazic), który jak usłyszał, że TVN to przyleciał z pieściami i zaczął wyzywac od żydow? przecie jego nikt nie filmował...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Potępiony
Szalony pismak
Posty: 555
Rejestracja: 08.05.2005, 16:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Potępiony »

Nie wiem czemu ale określenie Żyd jest w ustach zwolenników radia m synonimem najgorszych przekleństw tego świata. Według mnie ta cała banda z wodzem rydzykiem na czele to jakaś sekta wyznająca chorą odmianę rasizmu.
Konieczność jest najlepszym doradcą.
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Offik »

Paweł pisze: Tak?!
To czemu przyleciał tam taki "starszy pan" (co by nie obrazic), który jak usłyszał, że TVN to przyleciał z pieściami i zaczął wyzywac od żydow? przecie jego nikt nie filmował...
Przylecial, bo uwazal ze w ten sposob uniemozliwi dokonanie prowokacji... niestety stalo sie dokladnie na odwrot... jestem ciekaw czemu w tym materiale pokazanych jest tylko tych kilka czy kilkanascie osob a nie cala reszta, w skupieniu modlacych sie, nikogo nie wyzywajacych zwolennikow RM... wlasciwie to nie jestem ciekaw... wiem czemu tak bylo... to jest wlasnie prowokacja...zauwaz jak zmienily by sie odczucia gdyby w reportarzu trwajacym godzine 2 minuty byli by wyzywajacy a 58 spokojnie modlacy sie...
ODPOWIEDZ