Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Paweł »

ale ja nie mowie ze inni są tez tacy sami.

wiesz, znam moją babcie i kilka innych starszych osób, które swojego czasu... ehh... może po prostu podam przykład. Zblizał się wośp, mówie ze to będe kwestował i takie tam... to jak na mnie wjechali ze owsiak to owsiak tamto a rydzyk mowi to i tamto.... sory.


edit
------


"Gazeta Wyborcza": Radio Maryja nie powinno angażować się w politykę - tak sądzi aż 89 proc. Polaków. Jednocześnie 62 proc. uważa, że katolickie radio jest w Polsce potrzebne.
źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1303566,11,item.html


także ciekawy art: http://wiadomosci.onet.pl/1303565,11,item.html
Ostatnio zmieniony 08.04.2006, 10:59 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Piqs - X »

"Radio Józef - jedna z dróg do zbawiania" .. : P Niedlugo bedzie Radio Jan Chzciciel, Ja, Łukasz, Paweł itp itd : p .. Radio Maryja zlikwiduja a ono zrobi sobie dywersyfikacje i delokacje i imperium bedize dziaało dalej :)) Spokojna głowa, za silna to siła, za silmy na sygnal zeby ot tak sie jej pozbyc :P
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Byczek »

Nie tylko przecietni obywatele tego kraju maja cos do tego radia, ale rowniez i szanujace sie w tym kraju czasopisma, np. Angora! Wiec to nie jest tylko nasze widzimisie, ten caly cyrk z RM i ojcem Szydzykiem trwa juz za dlugo, dosc tego. Dlaczego mam tego idiote ogladac w TV, nie zycze sobie. Widzieliscie filmik u Majewskiego? Jak ktokolwiek moze wplacac pieniadze na rzecz tego radia? To jak wyrzucic kase w bloto, bo nie zostana przeznaczone na zaden cel tylko do kieszeni tego palanta!

PS. przepraszam za slownictwo, ale w takim przypadku to tylko klac, bo do smiechu juz mi nie jest!
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Offik »

Byczek pisze: ten caly cyrk z RM i ojcem Szydzykiem trwa juz za dlugo, dosc tego.
Nie Tobie oceniac czy za dlugo...

Byczek pisze:Dlaczego mam tego idiote ogladac w TV, nie zycze sobie.
A kto Ci kaze? ogladaj sobie Majewskiego...
Byczek pisze:Widzieliscie filmik u Majewskiego?
Nie... ja nie widzialem, nie ogladam tego idioty (wedlug mnie oczywiscie)
Byczek pisze:Jak ktokolwiek moze wplacac pieniadze na rzecz tego radia? To jak wyrzucic kase w bloto, bo nie zostana przeznaczone na zaden cel tylko do kieszeni tego palanta!
Ano moze:) sam wplacalem i bede wplacal... i wiem ze zostana przeznaczone na dzialalnosc niezaleznego radia
Byczek pisze:PS. przepraszam za slownictwo, ale w takim przypadku to tylko klac, bo do smiechu juz mi nie jest!
Kulturalnym ludziom nigdy nie zostaje tylko klac... widac taki nie jestes....przykre...

Ogolnego podsumowania: Nikt nie kaze Ci ogladac/sluchac/wplacac pieniedzy i robic innych rzeczy zwiazanych z RM. Dobrze bylo by byc tolerancyjnym... To tak jak najwieksza awanture o samochody ksiezy (i o to ze niby z tacy je kupuja) robia Ci ktorzy na tace nic nie daja...
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Paweł »

Offik pisze:...tak jak najwieksza awanture o samochody ksiezy (i o to ze niby z tacy je kupuja) robia Ci ktorzy na tace nic nie daja...
Nie dają bo nie zamierzają fundować tych "furek", bo niby z czego innego mają te "samochody" ?

Nie zgodze sie z Tobą Offik, że jest to niezależne radio. W sumie fakt, wpłaty ida na radio, czyli m.in. dla Rydzyka, na wszelkie różne jego dobra (których chyba księża w sumie się "wyżekają"), ale luz... ja sie tam nie znam ; -)

Poza tym, co było juz nie raz poruszane, nie jest w interesie radia katolickiego mieszanie się w polityke...

Co do filmiku, to może i jest on "głupiego" Majewskiego, ale krąży go pełno w Internecie. (przy. link: http://www.youtube.com/watch?v=uumf5fPH ... 20funny%20 )

ja pieniędze wole już dać Caritasowi, bo wiem, że pomogom bynajmniej biednym, a nie jakiejś rozgłosni, która sieje tylko zamet w kraju... i wzbogaca pewnego księdza...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: vanessa »

yy Offik, tolerancja to się przedewszystkim należy 'Twojemu' radiu (Twojemu - bo jesteś jedyną - młodą, zdrową na umyśle, sympatyczną osobą, która popiera działalność i którą JA 'znam')
nie oto chyba chodzi, byś łapał za słówka osoby nastawione anty.

Niestety młodzi ludzie mają oczy szeroko otarte na sytuację w kraju, wiedzą, ze są na jezykach, bo woodstock, bo owsiak, bo się nie potrafią zachować, bo nie chodzą do kościoła, jak ojciec Rydzyk w radiu powie, że babcie słuchaczki mają przypierdykać na ulicy osobie ubranej w koszulkę WOŚPu albo młodej zakochanej parze w Kościele która nie dała na tackę, to te babcie tak zrobią.

temat samochodu Rydzyka pozostawie bez komentarza, bo chyba nawet nie warto, uważam poporstu za czystą bezczelność wozić się czymś takim, dla mnie to jakieś ogromne nieporozumienie.

btw. łatwo jest oceniać innych ale trudniej spojrzeć na siebie,
piszesz o tym, że Byczek nie ma szacunku do Rydzyka a sam piszesz o Majewskim jako o idiocie.
przemyślmy 5 razy to co chcemy napisać. żeby to miało ręce i nogi.

-edit.

tak Paweł zgadzam sie z Tobą w 100% ! Pieniądze równiez wole dać caritasowi lub owsiakowi wiadomo, że może dzięki temu jakiś kochany dzieciak zje sobie obiad od święta, a nie Rydzyk uzbiera na złote klamki do swojej fury.

a i jeszcze łacina sama ciśnienie się do ust myśląc o tym, offik.
każdy ma na szczescie swój rozum i swoje pieniądze.
wolnoć tomku w swoim domku. pf.
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Offik »

Paweł pisze: Nie dają bo nie zamierzają fundować tych "furek", bo niby z czego innego mają te "samochody" ?
Naprzykład z prezentu od rodzicow... na przykład z uskładanych pieniedzy (ksiadz za swoja prace np w szkole rowniez otrzymuje pieniadze... takie jak inni nauczyciele ... z ta roznica ze utrzymuje tylko siebie... nie cala rodzine... wiec latwiej mu uskladac...), i na pewno nie z tacy...
Kazdy ksiadz odprawia codziennie msze sw. Czesto sa to msze w intencjach za ktore ludzie skladaja ofiary tak zwaną "kolektę" (ale nie jest to "taca"). Kazdy ksiadz, jako "wynagrodzenie" za swoja prace (bo bylo nie bylo to jest praca, od poniedzialku do niedzieli, wszystkie swieta itd....) otrzymuje jedna kolekte dziennie, bez wzgledu ile mszy odprawil... co oznacza iz ksiadz ktory w niedziele odprawil 3 msze sw, jako swoje wynagrodzenie dostaje ofiare za jedna z nich

Paweł pisze: Nie zgodze sie z Tobą Offik, że jest to niezależne radio. W sumie fakt, wpłaty ida na radio, czyli m.in. dla Rydzyka, na wszelkie różne jego dobra (których chyba księża w sumie się "wyżekają"), ale luz... ja sie tam nie znam ; -)
No w sumie masz racje... jest zalezne... od sluchaczy ktorzy w kazdym momencie moga przestac wplacac... wolna wola wplacajacych...
Co do dóbr materialnych... dobrze napisales... nie znasz sie... ksiadz to normalny czlowiek... tak samo ma prawo miec swoja wlasnosc... a ze jak juz wczesniej pisalem nie ma na utrzymaniu rodziny to latwiej mu dojsc do jakiegos majatku... ja osobiscie nie widze w tym nic zlego... inni ktorzy sa zaangazowani w Kosciele tez raczej nie widza w tym niczego zlego...

Paweł pisze: Poza tym, co było juz nie raz poruszane, nie jest w interesie radia katolickiego mieszanie się w polityke...
Ateizm tez jest wiarą... wiec powinnismy napisac ze "nie jest w interesie radia ateistycznego mieszanie się w polityke..." a jakos takich glosow z zadnej strony nie slysze... czemu?
Paweł pisze: Co do filmiku, to może i jest on "głupiego" Majewskiego, ale krąży go pełno w Internecie. (przy. link: http://www.youtube.com/watch?v=uumf5fPH ... 20funny%20 )
ja pieniędze wole już dać Caritasowi, bo wiem, że pomogom bynajmniej biednym, a nie jakiejś rozgłosni, która sieje tylko zamet w kraju... i wzbogaca pewnego księdza...
a co ma za znaczenie ze krązy pełno filmiku w internecie, roznych innych rzeczy tez jest pelno....
Masz pelne prawo dawac swoje pieniadze komu chcesz, i wedle swojego uznania... wiec skoro Ty masz takie prawo to czemu chcialbys odebrac je innym?
v_a_n_e_s_s_a pisze:Niestety młodzi ludzie mają oczy szeroko otarte na sytuację w kraju, wiedzą, ze są na jezykach, bo woodstock, bo owsiak, bo się nie potrafią zachować, bo nie chodzą do kościoła, jak ojciec Rydzyk w radiu powie, że babcie słuchaczki mają przypierdykać na ulicy osobie ubranej w koszulkę WOŚPu albo młodej zakochanej parze w Kościele która nie dała na tackę, to te babcie tak zrobią.
Nierozumiem czemu piszesz ze niestety mlodzi ludzie maja oczy szeroko otwarte:) ja sie z tego ciesze naprzyklad:)
Jakos nie widzialem jeszcze babci ktora "przypierdykala" osobie ubranej w koszulke WOŚPu, czy komus kto nie dal na tace w kosciele...
v_a_n_e_s_s_a pisze: temat samochodu Rydzyka pozostawie bez komentarza, bo chyba nawet nie warto, uważam poporstu za czystą bezczelność wozić się czymś takim, dla mnie to jakieś ogromne nieporozumienie.
a co w tym bezczelnego? dla mnie bezczelne jest to ze Pan Prezydent Kwasniewski wynajal sobie w centrum W-wy kamienice po 5 zl za metr kwadratowy (gdy ja jak prowadzilem firme za metr kwadratowy na obrzezach konina , na drugim pietrze placilem 12 zl...)
v_a_n_e_s_s_a pisze: btw. łatwo jest oceniać innych ale trudniej spojrzeć na siebie,
piszesz o tym, że Byczek nie ma szacunku do Rydzyka a sam piszesz o Majewskim jako o idiocie.
przemyślmy 5 razy to co chcemy napisać. żeby to miało ręce i nogi.
przeczytaj jeszcze raz co napisalem... odnioslem sie dokladnie do Byczka... on nie chce ogladac idioty Rydzyka, to niech go nieoglada tak jak ja nieogladam Majewskiego... i po sprawie
v_a_n_e_s_s_a pisze: tak Paweł zgadzam sie z Tobą w 100% ! Pieniądze równiez wole dać caritasowi lub owsiakowi wiadomo, że może dzięki temu jakiś kochany dzieciak zje sobie obiad od święta, a nie Rydzyk uzbiera na złote klamki do swojej fury.
tak jak juz napisalem wczesniej... kazdy moze dysponowac swoimi pieniedzmi jak chce... ale stwierdzenie ze Rydzyk uzbiera na zlote klamki do swojej fury jest delikatnie mowiac krzywdzace... wiecie ile kosztuje utrzymanie radia? caly sprzet, oplacenie satelity itd...
v_a_n_e_s_s_a pisze: wolnoć tomku w swoim domku. pf.
AMEN:)
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: stefan »

Offik pisze:
Paweł pisze: Nie dają bo nie zamierzają fundować tych "furek", bo niby z czego innego mają te "samochody" ?
Naprzykład z prezentu od rodzicow... na przykład z uskładanych pieniedzy (ksiadz za swoja prace np w szkole rowniez otrzymuje pieniadze... takie jak inni nauczyciele ... z ta roznica ze utrzymuje tylko siebie... nie cala rodzine... wiec latwiej mu uskladac...), i na pewno nie z tacy...
Kazdy ksiadz odprawia codziennie msze sw. Czesto sa to msze w intencjach za ktore ludzie skladaja ofiary tak zwaną "kolektę" (ale nie jest to "taca"). Kazdy ksiadz, jako "wynagrodzenie" za swoja prace (bo bylo nie bylo to jest praca, od poniedzialku do niedzieli, wszystkie swieta itd....) otrzymuje jedna kolekte dziennie, bez wzgledu ile mszy odprawil... co oznacza iz ksiadz ktory w niedziele odprawil 3 msze sw, jako swoje wynagrodzenie dostaje ofiare za jedna z nich
co za wypowiedź, no bomba.

oczywiście że każdy ksiądz może mieć bogatych rodziców i wypada na to, że każdy ma. nie znam wsi, gdzie proboszcz nie miałby najlepszego lub niemal najlepszego samochodu. u mojego wujka plebania była pierwszym miejscem, gdzie pojawił się talerz anteny satelitarnej. i to nie jest żaden wyjątek.

dając pieniądze na mszy chcę utrzymywać kościół - wiadomo, że z czegoś trzeba zapłacić za ogrzewanie, remonty itp. księża też ludzie, muszą jeść czy się ubrać. ale nie muszą wcale wozić się audicami!

to, co robi ksiądz można oczywiście śmiało nazwać pracą, tylko że kolega Offik 'zapomniał' o istnieniu czegoś takiego jak powołanie. jak możesz, jak śmiesz sprowadzać drogę duchownego pracą?! to jest miłość i oddanie Bogu, a nie pęd za pieniądzem. otrząśnij się. Matka Teresa z Kalkuty nie robiła niczego dla pieniędzy, misjonarze tułają się po Arfyce i nie mają własnych helikopterów (chociaż, paradoksalnie, im by się bardziej przydały). nie truj mi, że jakiś ksiądz w Przeciszowie ma ciężko bo uczy dzieci w szkole i chodzi po kolędzie.
Offik pisze:No w sumie masz racje... jest zalezne... od sluchaczy ktorzy w kazdym momencie moga przestac wplacac... wolna wola wplacajacych...
Co do dóbr materialnych... dobrze napisales... nie znasz sie... ksiadz to normalny czlowiek... tak samo ma prawo miec swoja wlasnosc... a ze jak juz wczesniej pisalem nie ma na utrzymaniu rodziny to latwiej mu dojsc do jakiegos majatku... ja osobiscie nie widze w tym nic zlego... inni ktorzy sa zaangazowani w Kosciele tez raczej nie widza w tym niczego zlego...
j.w.

jeśli z tych kolekt i "pracy" da się uskładać na wyśmienite auto, to życzę szczęścia wiecznego księżom, którzy ślubowali oddanie itp. itd. - "biednemu zabiorę, sobie wezmę"?
Offik pisze:Ateizm tez jest wiarą...
nie, ateizm nie jest wiarą! podobnie jak pustka nie jest pełnią i nienawiść nie jest miłością. nie pisz, jak nie wiesz czego.
Offik pisze:a co ma za znaczenie ze krązy pełno filmiku w internecie, roznych innych rzeczy tez jest pelno....
Masz pelne prawo dawac swoje pieniadze komu chcesz, i wedle swojego uznania... wiec skoro Ty masz takie prawo to czemu chcialbys odebrac je innym?
oczywiście że każdy może płacić na co chce i ile chce. także na zbrojenia w Iranie czy na propagowanie antysemityzmu. byłoby jednak miło, gdyby RM czy TV Trwam przedstawiło choć jedno rozliczenie podatkowe, bo o ile mi wiadomo to jest instytucją która od kilku lat nie rozlicza się z podatku i jakoś się fiskus nie czepia. 'niezależność', prawda?!
Offik pisze:Nierozumiem czemu piszesz ze niestety mlodzi ludzie maja oczy szeroko otwarte:) ja sie z tego ciesze naprzyklad:)
vanessa ironizowała. otwórz oczy szerzej.
Offik pisze:a co w tym bezczelnego?
nie, skądże, nic. nie widzę nic zdrożnego w przyjmowaniu wpłat od rencistów czy emerytów i kupowaniu sobie luksusowego auta. może by tak jeszcze okradać zwłoki, przecież umarlakom też się pieniądze nie przydadzą?
Offik pisze:
v_a_n_e_s_s_a pisze:wolnoć tomku w swoim domku. pf.
AMEN:)
jasne. we własnym domu wolno wszystko. można np. utopić dzieci w beczce lub terroryzować teściową. wszak jesteś w swoim domku i nikt tam powiedzieć nic nie może.

brawo!

i na zakończenie:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 93030.html

dobrej soboty kochani!
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Piqs - X »

Ja mam nowy pomysl dla RM ;] Ostatnio w piatek sluchalem sobie RM w samochodzie..Był różaniec, sluchaczki dzwonily..modlily sie konczac "Modlila sie Bronislawa, parafia sw czegos tam w Mlawie np". Moze te numry zwykle zamienicby na 0700??:D Ludzie i tak by dzwonili, a kasa dla radyjka bylaby wieksza ;)

A po drugie :P Ostatnio ogladalem tez TV Trwam :] Rzucila mi sie w oczy jakas modltwa i numer konta na dole ekranu ;p

Fajnie ogladac i sluchac jedynie prawdziwych mediow ;)

BTW: tyzien temu zaparowalismy samochod w centrum miasta, po czym otworzylismy wszystkie szyby i apscilismy RM na max volume...niech sie bydlo miejsce odgrzeszy i oczysci..a co tam ;]
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Offik »

stefan pisze: to, co robi ksiądz można oczywiście śmiało nazwać pracą, tylko że kolega Offik 'zapomniał' o istnieniu czegoś takiego jak powołanie. jak możesz, jak śmiesz sprowadzać drogę duchownego pracą?! to jest miłość i oddanie Bogu, a nie pęd za pieniądzem. otrząśnij się. Matka Teresa z Kalkuty nie robiła niczego dla pieniędzy, misjonarze tułają się po Arfyce i nie mają własnych helikopterów (chociaż, paradoksalnie, im by się bardziej przydały).
Skoro tak dobrze rozumiesz droge duchownego, to juz nic nie stoi na przeszkodzie zebys zostal ksiedzem:) A tak na serio, to uwazasz ze wszyscy którzy pracują goną za pieniądzem? Jest praca, jest wynagrodzenie, krótka piłka jak dla mnie. Zawsze mozna oczywiscie mowic ze powinien zrezygnowac z brania pieniedzy... ale niech Ci co najglosniej krzycza o tym sami najpierw zrezygnują...

stefan pisze: nie truj mi, że jakiś ksiądz w Przeciszowie ma ciężko bo uczy dzieci w szkole i chodzi po kolędzie.
eeee ja Ci nic nie trulem ze ksiądz ma cięzko...
stefan pisze: jeśli z tych kolekt i "pracy" da się uskładać na wyśmienite auto, to życzę szczęścia wiecznego księżom, którzy ślubowali oddanie itp. itd. - "biednemu zabiorę, sobie wezmę"?
Da sie uzbierac... 30 mszy miesiecznie (bo za tyle moze ksiadz otrzymac pieniadze) * średnio 50 zł = 1500 zł , jesli dochodzi do tego np. praca w szkole to juz drugie 1500zł razem mamy juz 3000 miesiecznie, ksiadz mieszka na plebani, wobec czego nie placi za mieszkanie (zrzuca sie na utrzymanie cala parafia), na jedzenie wyda kolo 500 miesiecznie ... czyli zostaje nam 2500 miesiecznie, razy 12 miesiecy = 30 000zł rocznie, dwa lata i moze sobie kupic dobre auto:) Jego uczciwie, wedle prawa państwowego i koscielnego zarobione pieniadze:)

stefan pisze:
Offik pisze:Ateizm tez jest wiarą...
nie, ateizm nie jest wiarą! podobnie jak pustka nie jest pełnią i nienawiść nie jest miłością. nie pisz, jak nie wiesz czego.

Ateizm - to światopogląd ontologicznie przeciwny teizmowi, odrzucający wiarę w istnienie bogów. Do ateistów zalicza się zarówno ludzi odrzucających wiarę w bogów jak i zaprzeczających ich istnieniu(...)Ateizm dominuje wśród racjonalistów. Źródłem współczesnego ateizmu są najczęściej wzrastająca, w miarę rozwoju nauki, sprzeczność między twierdzeniami naukowymi a niektórymi wierzeniami religijnymi oraz bunt przeciwko rozumianym jako zachowawcze funkcjom religii..
-
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ateizm
Wynika z tego ze ateizm to wiara w nauke,
stefan pisze:oczywiście że każdy może płacić na co chce i ile chce. także na zbrojenia w Iranie czy na propagowanie antysemityzmu. byłoby jednak miło, gdyby RM czy TV Trwam przedstawiło choć jedno rozliczenie podatkowe, bo o ile mi wiadomo to jest instytucją która od kilku lat nie rozlicza się z podatku i jakoś się fiskus nie czepia. 'niezależność', prawda?!
RM jako instytucja prowadzona przez organ koscielny, jest zwolnione z rozliczania sie z podatku, bo takowego nie placi...

stefan pisze:
Offik pisze:a co w tym bezczelnego?
nie, skądże, nic. nie widzę nic zdrożnego w przyjmowaniu wpłat od rencistów czy emerytów i kupowaniu sobie luksusowego auta. może by tak jeszcze okradać zwłoki, przecież umarlakom też się pieniądze nie przydadzą?
Nie wpadajmy w skrajnosci, co ma wspólnego wpłata od emeryta (ktory po raz setny podkreslam jest wolnym czlowiekiem i ma prawo wydawac pieniadze na co chce) do okradania zwłok... PRZEGIOŁEŚ
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: stefan »

misją każdego duchownego jest dbać o "zdrowie religijne" parafian i pomagać potrzebującym zgodnie z biblijnymi ideałami, a nie zbierać na samochód. to jest dla mnie krótka piłka. bycie księdzem to nie praca, bo gdyby taką było, można by było pracować jako ksiądz przez 8h dziennie i iść do domu. nie pisz o pastorach, bo nie o nich jest tu rozmowa.

nie przegiąłem, bo ludzie wpłacają swoje ostatnie pieniądze z mizernych rent na instytucję, która chyba jeszcze nigdy nikomu nie pomogła tylko sieje nienawiść.

mogę się trzymać stwierdzenia, że "ateizm to wiara w naukę". niech będzie.

ciekawi mnie jednak, jak doszedłeś do kwoty 1500pln za pracę w szkole średnio po 2-3h w jakiejś małej czy 4-5h w dużej szkole. niejeden nauczyciel by tak chciał! 30 mszy miesięcznie? 30k rocznie na księdza? to już nigdy nie dam ani grosza na remont dachu czy organy, jeśli moja parafia zapewnia 150k rocznie swoim kapłanom to niech nie żebrze o pieniądze na ogrzewanie. ktoś tu zatraca jakąkolwiek moralność.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Piqs - X »

Ja tylko mam jedno ale...powinnismy UMIEC CZYTAC DEFINICJE...ateizm to nie wiara, a światopogląd .. a ze to wiara w nauke to totalny absurd! To racjonalność, czyli i krytyczne podejscie do nauki...
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Offik »

stefan pisze:misją każdego duchownego jest dbać o "zdrowie religijne" parafian i pomagać potrzebującym zgodnie z biblijnymi ideałami, a nie zbierać na samochód. to jest dla mnie krótka piłka. bycie księdzem to nie praca, bo gdyby taką było, można by było pracować jako ksiądz przez 8h dziennie i iść do domu. nie pisz o pastorach, bo nie o nich jest tu rozmowa.
Pisze wlasnie o ksiedzach... bycie kaplanem to ciezka praca... nawet powiedzialbym bardzo ciezka...
stefan pisze: nie przegiąłem, bo ludzie wpłacają swoje ostatnie pieniądze z mizernych rent na instytucję, która chyba jeszcze nigdy nikomu nie pomogła tylko sieje nienawiść.
przegioles... powtarzam juz po raz ktorys... to ICH renty i emerytury, nikt na sile od nich nie zabiera kasy, nie wchodzi babci do domu i nie mowi "daj kase bo jak nie to ekskomunika" czy cos w tym stylu...
stefan pisze: ciekawi mnie jednak, jak doszedłeś do kwoty 1500pln za pracę w szkole średnio po 2-3h w jakiejś małej czy 4-5h w dużej szkole. niejeden nauczyciel by tak chciał! 30 mszy miesięcznie? 30k rocznie na księdza? to już nigdy nie dam ani grosza na remont dachu czy organy, jeśli moja parafia zapewnia 150k rocznie swoim kapłanom to niech nie żebrze o pieniądze na ogrzewanie. ktoś tu zatraca jakąkolwiek moralność.
2-3 h to sa religi w jednej klasie tygodniowo, przypominam ze etat nauczycielski to 18 godzin lekcyjnych tygodniowo (nauczyciel mianowany zarabia kolo 1300 zl, dyplomowany 1500)
I nie Twoja parafia a wierni w Twojej parafi:) pozatym jesli w parafi masz 5 ksiezy, to juz nie kazdy odprawia codziennie msze z "kolekta" bo rzadko zdarzaja sie parafie gdzie jest wiecej niz 3 msze w normalny dzien...
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: stefan »

1. księdzem zostaje się z powołania, a nie dla pieniędzy.
2. komu pomogło - i w jaki sposób - RM? co dzieje się z pieniędzmi ze składek?
3. jakim prawem jakakolwiek rozgłośnia może propagować antysemityzm?

nie użyłeś ani jednego konkretnego argumentu, szafujesz tylko tendencyjnymi pytaniami.

dla mnie EOT. za bardzo agresywny się staję.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Piqs - X »

Offik, zeby wplywac na ludzi ani zeby cos od nich zabierac ie trzeba wchodzic im do domu i mowic "dawajta to i owo"...za bardzo mamy rozwinieta psychologie i inne pr'o podobne dziedziny...Jest cos takiego jak wplywanie na uczucia, swiatopoglad, emocje, sa wpływy psychologiczne i inne tego typu rzeczy. Nawet prawo polskie mówi np nie tylko o pomocy fizycznej w przestepstwie, ale i psychice tez..(taki mały offtop)...

A RM mysle ze jak najbardziej takie metody stosuje (patrz: bulwersacja na Woodstock przez rzesze sluchaczy RM i widzow TRWAMu po emisji programu o Woodstocku [uznanego z reszta przez sad za niezgodny z rzeczywistoscia..])
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Offik »

stefan pisze: 1. księdzem zostaje się z powołania, a nie dla pieniędzy.
Absolutnie sie z Toba zgadzam, jednak widze sprawy finansow kaplanow nie zrozumiesz, dopoki sam nie zostaniesz jednym z nich...
stefan pisze:2. komu pomogło - i w jaki sposób - RM? co dzieje się z pieniędzmi ze składek?
Duchowo pomoglo wielu milionom Polakow w kraju i na świecie... pieniadze wplacane dla RM, są przeznaczane na jego funkcjonowanie i rozwijanie...
stefan pisze:3. jakim prawem jakakolwiek rozgłośnia może propagować antysemityzm?
Uscislijmy, co to znaczy rozglosnia... czy to sa prowadzacy prezenterzy, czy moze goscie w studio, czy moze sluchacze ktorzy wypowiadaja swoje opinie na antenie za posrednictwem telefonu.?
Wedlug mnie to prezenterzy...
stefan pisze:nie użyłeś ani jednego konkretnego argumentu, szafujesz tylko tendencyjnymi pytaniami.
a Ty odwracasz kota ogonem, ja o miodzie a Ty o śledziu... ja pisze ze ksiadz ciezko pracuje a Ty ze nie staje sie ksiedzem dla pieniedzy,
ja: o tym ze emeryt, rencista (i kazdy inny czlowiek) ma prawo do dowolnego dysponowania swoimi pieniedzmi , Ty porownujesz zbieranie pieniedzy na RM do okradania zwlok...
itd...
Piqs - X pisze: Nawet prawo polskie mówi np nie tylko o pomocy fizycznej w przestepstwie, ale i psychice tez..
Rozumiem ze jesli piszesz to w tym temacie to ma to poprzec Wasze argumenty ze RM jest, be, fuj, i wogole do bani, i powinni z nim porzadek zrobic...
Wiec jesli tak, skorzystaj z Twojego prawa (baaa nawet obowiazku) i zloz doniesienie do prokuratury, ze zostalo popelnione przestepstwo

stefan pisze:dla mnie EOT. za bardzo agresywny się staję.
dla mnie tez chyba EOT,
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Piqs - X »

Offik pisze:to ma to poprzec Wasze argumenty ze RM jest, be, fuj, i wogole do bani, i powinni z nim porzadek zrobic...
Wiec jesli tak, skorzystaj z Twojego prawa (baaa nawet obowiazku) i zloz doniesienie do prokuratury, ze zostalo popelnione przestepstwo
Jesli czytalbys ze zrozumieniem dostrzeglbys ze to sluzylo mi tylko za przykład...najpierw czytaj pozadnie, bo oprocz tego ze rzucisz miesem nei widze kontruktywnej kontrargumentacji...
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Paweł »

Offik pisze:
stefan pisze:3. jakim prawem jakakolwiek rozgłośnia może propagować antysemityzm?
Uscislijmy, co to znaczy rozglosnia... czy to sa prowadzacy prezenterzy, czy moze goscie w studio, czy moze sluchacze ktorzy wypowiadaja swoje opinie na antenie za posrednictwem telefonu.?
Wedlug mnie to prezenterzy...
a wg mnie to wszystko to co prezentuje stacja, czyli muzyka, wiadomosci, felietony, prezenterzy... a nawet dzowniący słuchacze (ktorych ew. sie rozłacza jesli coś jest nie tak, proste)

Ja całkowicie stoje murem za Piqsem i Stefanem, ot więcej nie musze pisać.

Ciekawa dyskusja tak poza tym, tylko szkoda oj szkoda Offik.... : )
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: vanessa »

Offik pisze:Jakos nie widzialem jeszcze babci ktora "przypierdykala" osobie ubranej w koszulke WOŚPu, czy komus kto nie dal na tace w kosciele...
jakoś nie widziałeś, bo ja jakoś napisałam, że już niedługo może do tego dojść, biorąc pod uwagę to jaki niektórzy ludzie mają pozytywny stosunek do tejże "rozgłośni"
Offik pisze:a co w tym bezczelnego? dla mnie bezczelne jest to ze Pan Prezydent Kwasniewski wynajal sobie w centrum W-wy kamienice po 5 zl za metr kwadratowy (gdy ja jak prowadzilem firme za metr kwadratowy na obrzezach konina , na drugim pietrze placilem 12 zl...)
haha.. jesteś katolikiem? jak możesz porównywać polityka do księdza ? :0
choćby Kwaśniewski za 50gr wynajmował to to ma się nijak do tego co odpiernicza duchowny Rydzyk ; ] (który powinien świecić przykładem, nie karze mu żyć w ubóstwie i o chlebie i wodzie przecież ! ale tu chodzi o to jakie on daje wzory.)

btw. a Offik co powiesz o interwencji z samego watykanu ; ]
mnie byłoby conajmniej >>wstyd <<.
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Radio Maryja, zrobią wreszcie porządek?

Post autor: Offik »

v_a_n_e_s_s_a pisze:
Offik pisze:a co w tym bezczelnego? dla mnie bezczelne jest to ze Pan Prezydent Kwasniewski wynajal sobie w centrum W-wy kamienice po 5 zl za metr kwadratowy (gdy ja jak prowadzilem firme za metr kwadratowy na obrzezach konina , na drugim pietrze placilem 12 zl...)
haha.. jesteś katolikiem? jak możesz porównywać polityka do księdza ? :0
choćby Kwaśniewski za 50gr wynajmował to to ma się nijak do tego co odpiernicza duchowny Rydzyk ; ] (który powinien świecić przykładem, nie karze mu żyć w ubóstwie i o chlebie i wodzie przecież ! ale tu chodzi o to jakie on daje wzory.)
Nie porownalem polityka do ksiedza... porownalem bezczelnosc... dwoch osob... i co naprawde jest bezczelnoscia? jezdzenie autem jest bezczelnoscia, czy wynajmowanie sobie za poldarmo kamienicy?
Radio Maryja nie cierpi na tym ze o.Rydzyk jezdzi takim autem, skarb panstwa natomiast dostaje po tylku finansowo przez to ze p.Kwasniewski taki numer odwalil...


v_a_n_e_s_s_a pisze: btw. a Offik co powiesz o interwencji z samego watykanu ; ]
mnie byłoby conajmniej >>wstyd <<.
[/quote]
Mnie ma byc wstyd? Nie widze powodu do tego zeby sie wstydzic... O samej interwencji mowic nie bede, bo to sprawa miedzy watykanem a ludzmi do ktorych wspomniany list został wyslany
ODPOWIEDZ