Giertych i Lepper wicepremierami

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: s0rr0w »

Offik pisze:szkoda ze krytykujecie jego pomysły tylko dlatego ze jego nie lubicie... i tyle
Zdajesz może maturę w tym roku?

Tak się składa, że dla niektórych ludzi matura jest najważniejszym egzaminem w życiu, od którego zależy cała przyszła kariera. Lub jej brak.

Widziałeś tabelkę-przelicznik wg pana Giertycha?

Wiesz, że zmiany w maturze mogą być wprowadzane na 2 lata przed danym egzaminem? A wiesz może, że pan Roman Giertych jest prawnikiem z wykształcenia? Czy nie uważasz, że prawnik powinien znać prawo i stosować się do niego, a nie szukać furtki dla swoich działań?
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: shyduo »

s0rr0w pisze:Widziałeś tabelkę-przelicznik wg pana Giertycha?
Właśnie, dzięki tej wspaniałej tabliczce tegoroczni maturzyści sa średnio 10 pkt. z każdego przedmiotu rozszerzonego w plecy. W momencie gdy będziemy składac papiery na uczelnie zeszły rok jest uprzywilejowany w stosunku do nas. Jak tak dalej pójdzie to powrócą egzaminy na studia co jest już zapowiadane, bo przez to wszystko nie ma jak obiektynie ocenić wyników
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: Paweł »

ja, jako pierwsza nowa matura, tez mialem gorzej w porownaniu do rocznikow piszacych stara mature (technika, czy po prostu wczesniejsze roczniki)... takze nie narzekajcie az tak ;p
ale swoja droga i tak sie ciesze ze mam to juz za sobą
z drugiej strony płacząc co z ta polska sie dzieje... a jeszcze chwilka i matura bedzie tak na prawde niczym.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: Offik »

no nie zdaje... zdawalem jeszcze starą... i uwazam ze byl to dobry egzamin i najlepiej było by do niego wrocic.

pierwszy rocznik nowej matury przezyl... drugi tez... to i trzeci da sobie rade:) w koncu zdolna mlodziez mamy... a pewne zmiany sa konieczne, i najlepiej wprowadzac je jak najszybciej. wiadomo ze najbardziej boimy sie nieznanego bo lepszy diabel znany niz nowy... ale nie mozna sie na inne zamykac z tego powodu calkowicie. ja bym wolal bronic w studium pracy dyplomowej po staremu ... a nie pisac egzamin ... podobny do matury... no ale coz, ktos kiedys wymyslil reforme edukacji... i nie byl to bynajmniej minister giertych
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: JaGaKi »

Tylko że to jest Nowa Nowa Matura - różni się od tych z lat ubiegłych... Myślisz że dlaczego maturzyści tak się oburzali? Jesteśmy pierwszym rocznikiem i to w dodatku poinformowanym najpóźniej... idiotyzm
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: Paweł »

http://wiadomosci.onet.pl/1452308,11,item.html :zdziwko:


jak dla mnie to juz kompletna paranoja... :x
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: s0rr0w »

Ten pomysł jest mi akurat zupełnie obojętny. Wkurza mnie natomiast ten z religią jako przedmiotem OBOWIĄZKOWYM. Po prostu kto chce, niech sobie zdaje maturę z religii, ale nie każdy jest wierzący i nie każdy musi uczestniczyć w lekcji. Ktoś mógłby powiedzieć: no tak, ale np. na w-f też nie każdy chodzi. Racja, ale z tego, co zauważyłam, większość niećwiczących nie chodzi, bo im się nie chce, a nie dlatego, że ma poważne problemy zdrowotne.
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: Offik »

przeciez obowiązkowym przedmiotem nie będzie...
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: czarownica333 »

jeszcze...
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: Offik »

czarownica333 pisze:jeszcze...
nie jeszcze.... tylko wogóle!
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: czarownica333 »

to tylko kwestia czasu...
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: JaGaKi »

jeżeli to się nazywa religia to niech się opiera o wszystkie główne religie a nie o Katolicyzm tylko i wyłącznie ...
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: Offik »

czarownica333 pisze:to tylko kwestia czasu...
ehh...masz dziwne podejscie do sprawy... jesli rządzić będą Ci którzy rządzą to na 100% "religia" nie będzie przedmiotem obowiązkowym na maturze:)
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: czarownica333 »

no może i dziwne, ale moim zdaniem, jeśli będą rządzić ci, którzy rządzą, to wszystkiego można się spodziewać :D i to wcale nie wszystkiego najlepszego...
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: Offik »

tak można o każdym napisac...
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: czarownica333 »

owszem... ale po prostu pomysły pana ministra szanownego zupełnie nie napawają mnie optymizmem...
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: melOn »

wogóle nie rozumiem tego pomysłu... religia i wiedza z religii jest osobistą sprawą yyy.. a ktoś zamiast obowiązkowego przedmiotu idzie sobie na maturę z religii... ;| matura z religii potrzebna na teologię? phi ;P

jakoś tego nie widzę w kwestii potraktowania decyzji szanownego ministra poważnie ; ]

a wliczanie oceny z religii na świadectwo, jest śmieszne...
fakt, część młodzieży/dzieci 'wierzących' nie biorą sobie na poważnie lekcji religii, ale to nie jest sposób na zachęcenie ;|

ogólnie moim zdaniem, gdyby religię prowadzili interesujący księża, którzy z pasją potrafią opowiadać o swojej wierze i szczerze zachęcić inny by był do tego stosunek.
Ostatnio zmieniony 18.12.2006, 20:52 przez melOn, łącznie zmieniany 1 raz.
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: vanessa »

Offik, nie pisz, że czegoś nie będzie na 100% bo potem będzie Ci wstyd jak jednak coś się wydarzy;p
Zgadzam się z Jagakim, jeśli już ma być religia, to niech opiera się o wszystkie religie świata. Bo to co teraz wprowadzili to jest brak szacunku do innego człowieka, dla którego bogiem jest np Budda. I tym sposobem uczą dzieci braku szacunku, to jest przykład "jeden na milion" w tym momencie, tj w obecnych czasach ; )
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: czarownica333 »

melOn pisze: ogólnie moim zdaniem, gdyby religię prowadzili interesujący księża, którzy z pasją potrafią opowiadać o swojej wierze i szczerze zachęcić inny by był do tego stosunek.
Święte słowa :)
u mnie np religia wygląda tak, że ksiądz przychodzi sobie na lekcję, wywala nogi na biurko i czyta gazetę, albo gra z chłopakami w karty...
To w takim razie ja postuluję jeszcze o maturę z w-f... bo np na AWF się przyda...
I może jeszcze z wychowania do życia w rodzinie... bo komuś na pewno będzie potrzebna...

jednym słowem paranoja :emm:
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Giertych i Lepper wicepremierami

Post autor: Offik »

vanessa pisze:Offik, nie pisz, że czegoś nie będzie na 100% bo potem będzie Ci wstyd jak jednak coś się wydarzy;p
Zgadzam się z Jagakim, jeśli już ma być religia, to niech opiera się o wszystkie religie świata. Bo to co teraz wprowadzili to jest brak szacunku do innego człowieka, dla którego bogiem jest np Budda. I tym sposobem uczą dzieci braku szacunku, to jest przykład "jeden na milion" w tym momencie, tj w obecnych czasach ; )
skoro tak napisałem to mam do tego podstawy. znam program rządzących parti w tym zakresie (osobiscie znam wiceministra oświaty, Mirka Orzechowskiego - 4 lata temu w czasie kampani wyborczej kandydowaliśmy z jednej listy do rady miasta, do teraz mam z nim sporadyczny kontakt)

w niektórych szkołach (na podlasiu naprzykład) , gdzie jest więcej dzieci z "innych" wyznań niż katolicyzm są "religie" prowadzone przez ewangelików czy prawosławnych, a Ci którzy są niewierzący... chodzą na etykę.
ODPOWIEDZ