"amnestia" dla części maturzystów

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

"amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Linka »

A to ciekawe:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=11f73

Co myślicie o tym pomyśle?
Jak tylko zobaczyłam nagłówek to pierwsze co przyszło mi na mysl "chce sie przypodobac". Niby tłumaczy sie tym, ze nie chce by, ci co oblali mature nie tracili roku, ale ja widze to jako chec załagodzenie protestów uczniowskich dotyczascych jego urzedu.

I jaka to sprawiedliwosc dla tych, ktorzy sie długo uczyli i wszystko zaliczyli? :?
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: ::PiotreK:: »

ale kto bedzie chciał przyjąć na studia kogoś kto nie zdał ??
to moze być dobre dla tych którzy chcą miec tylko papierek i dalej dać spokój sobie z edukacją
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Piqs - X »

DEBILSTWO .. Giertych pokazal sswoje prawdziwe oblicze..totalnego idioty...chyba nawet na marsz antygiertychowski bym sie teraz przeszedl :P
ruletka71
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 30.01.2006, 19:09

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: ruletka71 »

żal.. żal i rozpacz.. moja koleżanka oblał w tym roku z biole zabrakło jej jednego punktu teraz się cieszy ale nie sądze żeby dostała się na kierunek o którym myślała, obecnie zastanawia sie nad inną szkołą :roll: .. co do Giertycha to brak mi słow :shock:
’cause sooner or later it’s over ...
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: melOn »

zgadzam się z tym, że osoby, którym 'cudem' się udało zdać nie mają na co liczyć w rekrutacji na studia.
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Offik »

melOn pisze:zgadzam się z tym, że osoby, którym 'cudem' się udało zdać nie mają na co liczyć w rekrutacji na studia.
zawsze beda mogli uczyc sie na platnych studiach ... bez tego "papierka" i tak by nie mogli ... ja nie wiem czemu we wszystkim widzicie tylko zle... to chyba przypadlosc polakow ze tylko marudzą marudzą i jeszcze raz marudzą...
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Linka »

Własnie chciałam napisac ze publiczne szkoły maja wielu chetnych z "całkowicie" zdana matura wiec moga ich nie wziac, ale w prywatnych uczelniach jest mnostwo wolnych miejsc, ktore beda mialy okazje sie teraz zapelnic.

A jakie beda tego skutki? Widziałam wczoraj wypowiedz byłej minister edukacji i mowila to, co w sumie jest logiczne- za rok wiecej osob oleje nauke do matury bo po co sie uczyc, skoro mozna zdac mature wcale jej nie zdajac.
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Offik »

Linka pisze: A jakie beda tego skutki? Widziałam wczoraj wypowiedz byłej minister edukacji i mowila to, co w sumie jest logiczne- za rok wiecej osob oleje nauke do matury bo po co sie uczyc, skoro mozna zdac mature wcale jej nie zdajac.
Myślę że mimo wszystko tak nie będzie...bo większość naszych mlodszych kolegów wie chyba doskonale, że aby się dostać na dobre publiczne studia to mature trzeba mieć zdaną bardzo dobrze... a nie na minimalne 30%. A ludzmi którzy nie będą się uczyć bo i tak zdadzą... nie ma sie co przejmować bo to margines ....
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Phantom »

Myślimy, że pomysł jest beznadziejny. O wiele lepszym wyjściem byłaby poprawka. ; ]
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Offik »

Phantom pisze:Myślimy, że pomysł jest beznadziejny. O wiele lepszym wyjściem byłaby poprawka. ; ]
Przeciez jesli ktoś bedzie chciał to może poprawiać... Zawsze tak było że roczniki które "testowały" nowe rozwiązania miały cięzko, i były na nich "popełniane błędy". Teraz można jednorazowo dać takim ludziom szanse na studia... coprawda płatne ale zawsze. Jeśli świadectwa by nie dostalo mają rok stracony. Nawet jeśli poprawili by się we wrześniu to doskonale wszyscy wiemy ze świadectwa dostali by koło połowy pażdziernika czyli za późno zeby zacząc się uczyc. Wiec rok nauki odpada. A rok przerwy w nauce to bardzo nie dobrze... wypada się z rytmu, i ciężko później wejść w rytm spowrotem.
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Phantom »

Skoro Sz. P. Minister jest na tyle pomysłowy, powinien rozwiązać także ten problem - poprawka teraz i studia również w tym roku. Jakkolwiek by nie było, "amnestia" jest równie śmieszna co Bracia Kaczyńscy na najwyższych państwowych stanowiskach.
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Offik »

Phantom pisze:Skoro Sz. P. Minister jest na tyle pomysłowy, powinien rozwiązać także ten problem
Skoro poprzedni ministrowie byli na tyle pomysłowi żeby coś zmieniać powinni zrobić to do końca dobrze... żeby się poprawiło w kraju, troche czasu musi minąć... nic nie dzieje się ot tak... więc trochę kredytu zaufania, a nie torpedujecie wszystko... bo to Kaczyński, Giertych, czy Lepper. Jak był Miller też tak krytykowaliście?
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Phantom »

O, wypraszam sobie. Nie podpinaj, z łaski swojej, łatek, ok? Nie wykrzykiwałem, że Giertych musi odejść i na razie nie zamierzam, bo - jak napisałeś - wypada/należy dać mu czas. Ale IMHO pomysł jest nietrafiony. Nie mówimy o poprzednich reformach, tylko o tym konkretnym posunięciu. Ach, byłbym zapomniał. Zmieńmy jeszcze kwalifikację przestępstwa mordercom na kradzież (życia), a uczniów którzy kiblują przepuśćmy do następnej klasy, bo byli bardzo blisko oceny dopuszczającej. No i trzeba dodrukować nowe banknoty w odpowiedzi na biedę i niezadowolenie społeczeństwa. Ech.
Ostatnio zmieniony 16.07.2006, 14:13 przez Phantom, łącznie zmieniany 1 raz.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Piqs - X »

Poprzedni ministrowie mieli na tyle farta ze zostali zdymisjonowani i teraz nie musze sie z tym meczyc..a ja dalej mysle ze to najwiekszyy idiotyzm jaki mozna bylo zrobic..jest taka zasada, ze nie mozna "popuszczac smyczy" bo pozniej bedzie jeszcze gorzej..a sprawa tak powazna jak matura, wymaga powaznego podejscia a nie widzimisie jednorazowej decyzji ministra, ktora przez politologow zostaa juz zakwalifikowana jako typowo populistyczna..
Offik dobrze mowisz, ze zeby bylo lepiej musi troche czasu minac..od zmian..ale jak moze matura w nowej formie sie "dotrzec" jak juz mamy jakas idiotyczna decyzje, ktora daje do myslenia maturzystom nie "no trzeba sie uczyc, w tym roku nie zdalo 20%, a ja do cholery chcialbym zdac" a nie "w tym roku byla taka decyzja, za rok nie zda 30% i TEZ beda musieli cos z tym zrobic" Tego czy poprzedni zrobili do konca czy nie do konca dobrze nie mozna oceniac na przestrzeni 2och lat..a juz na pewno tego ze 20% ludzi nie zdalo..pff..wina lezy zarowno po stronie szkolnictwa jak i ich samych..
Inna sprawa jest z tym exodusem za granice..sporo ludzi mi znajomych robilo mature, tylko p oto zeby z czystym sumieniem wyjechac..a miec ja czy nie, dla nich nie miało to zadnego znaczenia...tylko czyste sumienie...

Kredyt zaufania?? Co maja powiedziec ludzie ktorzy teraz zabraklo niektorym 2% do dostania sie na studia panstwowe ? No przeciez tamtym pozwolil zdac mature, dlaczego tych pierwszych stawia jaka gorszych i tych ktorzy zapewne beda sie uczyc w niepanstwowej razem z tymi ktorzy powinni nie zdac !! Czy to sie nazywa sprawiedliwosc spoleczna? Chyba nie.. Gdzie wiec szukac krecdytu zaufania ma?? Chyba u tych 40tys ktorym zrobil prezent..ale to sie nazywa lapanie sobie elektoratu przed samorządowka...

A co do rocznikow testowych..ja to uwazam za czysty mit..
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Blood On The Ground »

Śmieszne. To przepraszam jak ktoś kto zdał ma się poczuć w tej chwili? Uczył się trzy lata, przygotowywał i dawał z siebie wszystko a ktoś kto nie robił nic także zdał. Paranoja. Przynajmniej wiemy, że na uczelnie podobno przyjmować takowych nie chcą. Ciekawe na jaki jeszcze genialny pomysł wpadnie pan minister? Może tak od razy po urodzeniu dać świadectwo dojrzałości? ; ]
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Offik »

Blood On The Ground pisze: Śmieszne. To przepraszam jak ktoś kto zdał ma się poczuć w tej chwili? Uczył się trzy lata, przygotowywał i dawał z siebie wszystko a ktoś kto nie robił nic także zdał.
No no no... nie zapędzaj się... warunkiem zdania matury miały być 30 %... i 4 z 5 przedmiotów musisz mieć zdane na wyższe procenty tak by w sumie całość dała minimum 30...wiec nie mów że nic nie robił... pozatym wszyscy mówili że nie liczy się to że się zda... tylko jak się zda... więc ktoś kto zdał już teraz na pewno ma lepsze świadectwo niż Ci którzy dostaną je we wrześniu...
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Piqs - X »

No włąsnie, wiec po co im to wlasciwie do szczescia??zeby miec swistek, przez ktory beda mieli swiadomosc ze to nie sami zdali ta mature?? toz to wieksze obciazenie psychiczne jeszcze !!! a z drugiej manki..ciekawe ilu bedzie takich, ktorzy wypna sie na Giertycha i powiedza ze laski nie chca ; p
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: Offik »

no więc po co taki lament podnoszony jest? czas zweryfikuje czy decyzja była słuszna... narazie, dopóki skutków zadnych nie ma, uważam że nie ma sensu nad tym rozprawiać...
Ostatnio zmieniony 16.07.2006, 20:22 przez Offik, łącznie zmieniany 1 raz.
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: anuśka :) »

Hmm co do Giertycha to z przykrością trzeba stwierdzić, że nie zna podstawowych zasad prawa: prawo nie działa wstecz! JUż nawet mi się nie chce o tym pisać...

szczerze? Lepiej zrobiłby sesję poprawkową w wakacje na matury ustne, bo uważam, że nie zdać ustnego to najbeznadziejniejszy sposób na stracenie roku :/ co do pisemnych- przykładowo brakuje mi 2% do 80% dodadzą mi? A argument mówiący o tym, żeby młodzież nie emigrowała jest absurdalny :shock:

Powiedzcie proszę co z maturzystami ubiegłorocznymi? Dlaczego oni byli pokrzywdzeni w takim razie? Co to za matura, którą co roku zdaje się na innych zasadach?

Przecież to zwykłe świństwo.

I wiadomo, że ci co zdali teraz patrzą z innej perpektywy, to oczywiste. To oczywiste też, że większość tych których nie zdała ucieszy się z takiego rozwiązania, chociaż to i tak nie da im startu na studia :/
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: "amnestia" dla części maturzystów

Post autor: pietruszka »

pomysł jest żałosny.
1.czemu ci co zdali śpiewająco mają się kłócić o miejsce na studiach z tymi co nie zdali?
2.matura to egzamin dojrzałości a dojrzały człowiek nie potrzebuje wsparcia od strony swego rodzaju "zaniżania poziomu" a raczej ze strony moralnej która uznaje tylko walkę fair play
3.co za durnota musi człowiekowi w głowie siedzieć żeby wymyśleć coś tak głupiego! przecież to totalnie trzeba nie mieć wyobraźni żeby nie brać pod uwagę skutków ubocznych których jest znaczna przewaga nad plusami tej sprawy.
4.czemu człowiek na budowie ma być mniej wykształcony od tego za biurkiem? może intelekt nie liczy się zbytnio w pracy fizycznej ale jeżeli wszystkie zawody mają być traktowane równorzędnie i żadna praca nie hańbi to niech ludzie pracujący na różnych stanowiskach będą sobie równi. to budzi wzajemny szacunek.
5.do tych co są za: wyobraźcie sobie jaka ujnia będzie w tym kraju jak będzie w tym kraju jak będziemy politykom na wszystko pozwalać.
6.żeby Polak przestał marudzić to niech coś wreszcie zostanie załatwione porządnie od początku do końca a nie byle jak na pół gwizdka.
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
ODPOWIEDZ