Jasminum

Obecnie światowa kinematografia zalewa nas swoimi (nie zawsze godnymi uwagi) produkcjami. Na co warto pójść z dziewczyną/chłopakiem, a na co tylko z kumplem. Co trzeba obejrzeć koniecznie? A także Wasze zdania o aktorkach, aktorach reżyserach i ludziach filmu, którzy zrobili na Was wrażenie.
ODPOWIEDZ
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Jasminum

Post autor: =MiLi= »

Rozgrywające się współcześnie "Jasminum" (to łacińska nazwa jaśminu) opowiada historię małej społeczności mnisiej. Klasztor kamedułów, w którym rozgrywa się akcja filmu, nie różniłby się od innych gdyby nie fakt, że trzech mieszkających tam zakonników pachnie w szczególny sposób. Jeden pachnie czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą. Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa, która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów...
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=16302

Widział ktoś? Ja byłam na tym w poniedziałek... spodziewałam się czegos innego szczerze mówiąc... ale mimo wszystko podobał mi się... tylko nie rozumiem za bardzo tego zachwytu nad tą Gienią... jeden tekst Jej się udał tylko a tak to nie przyciagała raczej uwagi... film troche schizowy jak dla mnie, ale polecam.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Jasminum

Post autor: Phantom »

"Łzawe, ale mądre. Bardzo ładna kreacja aktorska Gajosa. Film o istocie, poszukiwaniu, pragnieniu miłości." - rzekła moja Mama. Linda podobno rzucił jakimś niezłym tekstem o tym właśnie uczuciu.

: )
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Jasminum

Post autor: =MiLi= »

Zgadza się, ale ten film był jak bajka... nierealny
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
ODPOWIEDZ