Problem z głosnikami.. ;(

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
ODPOWIEDZ
mada23
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 12.10.2006, 17:54
Lokalizacja: z domku ;)

Problem z głosnikami.. ;(

Post autor: mada23 »

Mam pewien problem... Otóż mam już któryś miesiąć głośniki Creative 5+1, nie jestem specem od takich rzeczy, więc zwracam sie z tą prośbą do was. Poprostu coś się mi zjebało i idzie mi tylko jedno wejście na głośnik, reszta.. cisza! Tak jakby te pozostałe wejścia piorun trzasnął ;( Kiedy podłączę inny głośnik to tego wejścia ( to jest chyba prawy frontowy) to idą, a już w innych nie idzą! Może mi ktoś pomóc i powiedzieć co mogę zrobić??? PLEASE!!!
many
Młody aktywny
Posty: 43
Rejestracja: 17.03.2003, 01:05

Re: Problem z głosnikami.. ;(

Post autor: many »

Zadzwoń do sklepu w którym kupiłeś i się zapytaj.
Na własną rękę nic nie rób bo możesz stracić gwarację.

Jeśli jednak nie masz gwarancji to oddaj do jakiegoś serwisu RTV.
everything you can imagine is real
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Problem z głosnikami.. ;(

Post autor: *MysterY* »

sprawdzalas npewno wszystkie podlczeia? komputerowe tez? i te przy glosnikach? moze ci sie wyczepil kabelek z kompa (jak cos to daruj ze to pisze ale wiesz sa tacy co nie lapia :D )

Pozdrawiam modCru
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
martunia
Młody aktywny
Posty: 36
Rejestracja: 13.08.2005, 23:58

Re: Problem z głosnikami.. ;(

Post autor: martunia »

Napisz jak najszybciej do Creative. Mi kiedyś zepsuł się pilot i mi go wymienili bez problemu.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Problem z głosnikami.. ;(

Post autor: JaGaKi »

Jeżeli nie ma gwarancji - to moim zdaniem mógł nawet mini jack paść:D Mam ten plus, że mam głośniki Tonsila i sam je podłączałem - to wiem co i jak:D
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Problem z głosnikami.. ;(

Post autor: JaGaKi »

Tylko po co ma działać 5 głośników skoro jeden jest centralny a muzyka grana w winampie zazwyczaj stereo - i jak się dzielą 2 kanały na jeden głośnik... Śmieszne - i tak naprawdę nic nie daje.

Wszystkie głośniki komputerowe są słabe - a te lepsze są za drogie...

ja gram na wzmacniaczu Unitra Diora ws303 i głośnikach Unitra Tonsil Space '86 - grają wspaniale do komputera jak i do gramofonu... Polecam pobawienie się w audio - widać różnice między tonsilami a creativami (miałem 5.1)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Problem z głosnikami.. ;(

Post autor: Paweł »

JaGaKi pisze:Tylko po co ma działać 5 głośników skoro jeden jest centralny a muzyka grana w winampie zazwyczaj stereo - i jak się dzielą 2 kanały na jeden głośnik... Śmieszne - i tak naprawdę nic nie daje.
...bo komputer może odrazu robić za kino domowe... ?

ja mam 2.1 także creativa, i nie narzekam :P
ale do tematu...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Problem z głosnikami.. ;(

Post autor: stefan »

mylisz się JaGaKi, zarówno foobar jak i winamp posiadają wtyki w których tzw. upmix jest robiony dużo sprytniej niż za pomocą prostego rozdzielenia sygnału. pewne pasma puszcza się mocniej na przód niż tył, co daje wrażenie 'virtual surround'.

to NIE TO SAMO co stereo na wielu kanałach.
ODPOWIEDZ