sprawa nastolatków

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: sprawa nastolatków

Post autor: Blood On The Ground »

Uwierz, że w stanie depresji nie myśli się o tym jak będzie wyglądało za X lat. Myśli się później- niestety. A teraz przypominają tylko o przykrych doświadczeniach, bólu i łzach. Na szczęście istnieje psycholog

to taki mały off top
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: sprawa nastolatków

Post autor: Jessica »

Wiem, że myśli się później... za późno.
A psycholodzy też nie zawsze umieją pomóc (tzn. nie wszyscy).
Ogólnie to poprostu dziewczyny nie chcą iść do psychologa, bo albo się wstydzą, albo nie wierzą, że psycholog może im pomóc, albo nie chcą litości, tylko natychmiastowej zmiany, albo jeszcze coś innego...
:roll:
Let's make all dreams come true!
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: sprawa nastolatków

Post autor: JaGaKi »

Albo chcą zwrócić na siebie uwage ...
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: sprawa nastolatków

Post autor: Linka »

na pewno glownym celem jest chec zwrocenia na siebie uwagi. Moze nie w kazdym przypadku, ale w przypadkach moich znajomych na 100% tak było.
Rozmawiałam wczoraj na ten temat z mama, ktora tez jest "zdziwiona ta moda na samobojstwa"
Moja mama uwaza podobnie jak Jessica- ze samobojstwo jest pewna forma samolubnosci. Moze i te osoby beda doceniane po życie, ale co z tego skoro odbierajac sobie zycie nie patrza na to- jak bedzie wygladało zycie ich rodziny i przyjacioł.
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: sprawa nastolatków

Post autor: Jessica »

Teraz może trochę o tej znieczulicy.
Mam tu cytat z mojego zeszytu:
Znieczulica. Problem XXI wieku, czy już choroba? Wg mnie, to nie tylko choroba, ale masakryczna epidemia. Wiecznie powtarzające się pytanie: co mnie to obchodzi?, to nie moja sprawa; słowa wyniszczające nasze społeczeństwo jak właśnie ta choroba, jeden tekst powtarzający się jak majaczenie w gorączce. Okłamywanie samych siebie, że się przecież nie popiera tego zła, tylko po prostu się milczy, a przecież ta "broń milczenia" zabija ich wszystkich, chorych i ich otoczenie. Zdrowi starają się odeprzeć atak tej epidemii mówiąc głośno "nie", ale to "nie", jest zgłuszane poprzez rozprzestrzeniającą się ciszę, milczenie. "Chorzy" ludzie, którzy nie wiedzą, że nie da się odizolować od zła i milczą, nawet nie dają sobie wytłumaczyć, że w ten sposób zło właśnie wspierają.
Dodacie coś jeszcze?
Let's make all dreams come true!
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: sprawa nastolatków

Post autor: JaGaKi »

Że to owinięcie starych powiedzeń w nowe szmatki - to prawda, przyczyniasz się do zbrodni będąc neutralnym w stosunku do niej... Tak naprawdę zauważyłem to, że im lepiej się ludziom żyje tym stają się coraz to większymi egoistami. To nie znieczulica a egoizm. I to nie tylko w XXI wieku, to następowało już wcześniej, odkąd gatunek Homo sapiens tworzył społeczeństwa. Jakże często byłem świadkiem wyścigu szczurów który do tejże znieczulicy się zalicza... Ale mam chyba zbyt socjalistyczne poglądy jak na społeczeństwo :P
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: sprawa nastolatków

Post autor: Paweł »

Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
ODPOWIEDZ