ludzka istota ma wybór

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

ludzka istota ma wybór

Post autor: Blood On The Ground »

Osatatnio słuchając radia zaczęłam prowadzić z rodzicami dyskusję. Okazało się, że myślimy podobnie. Jak wiadomo postęp medycyny jest ciagły. Możemy wybrać płeć dziecka. Tylko czy ingerowanie w naturę jest dobre? Co o tym myślicie?
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Potępiony
Szalony pismak
Posty: 555
Rejestracja: 08.05.2005, 16:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: Potępiony »

Wiesz kiedy przeczytałem Twojego posta naprawdę cięzko mi było odpowiedzieć sobie na to pytanie. Naprawdę nie wiem czy to jest tak do końca "nieszkodliwe".
Konieczność jest najlepszym doradcą.
..::Pavel::..
Młody aktywny
Posty: 22
Rejestracja: 17.08.2006, 21:36

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: ..::Pavel::.. »

Wybrac płeć dziecka :zdziwko: ale po co ,to chyba w tym jest cała frajda ze nie wie sie co tam w srodku jest :o (no chyba ze sie zapyta lekarza podczas USG (chyba USG :| ) )
16 lat miała gdy.....
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: JaGaKi »

Właśnie - cała frajda jest w tym, że się nie wie czy to chłopiec czy dziewczynka :)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: =MiLi= »

Zgadza sie. Teraz może nie być żadnej niespodzianki, zazwyczaj czekało sie na wiadomość jaką płeć ma dziecko, a teraz można ją zaplanować... Rozmawialiśmy ostatnio na wykładzie z patologii, że medycyna tak bardzo poszła do przodu a to wcale nie jest dobrze, że to prowadzi do zagłady ludzkiego gatunku... bo kiedyś było jak u zwierząt... osobnik "uszkodzony" , z jakąś wadą genetyczną czy czyms podobnym był odrzucany (patrz zwierzęta w stadzie) a komórka z jakąś wadaą też gineła, różne wady prowadziły do życie. Teraz jest tak rozwienięta medycyna, że wada nie jest przeszkodą, rodzą się ludzie obciążeni jakimiś niedorozwojami czy innymi dziwnymi rzeczami i wszystko byłoby fajnie, ale te osoby dożywają wieku rozrodczego i przekazują swoje geny dalej, przekazują swoją chorobę następnym pokoleniom, to już nie jest takie piękne... Szczerze mówiąc nigdy nie patrzyłam na to w ten sposób, ale Dr Raczkowski słusznie to zauważył, jakby się nad tym zastanowić to rzeczywiście idąc taką drogą... może być kiepsko...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: JaGaKi »

Mili - to już nie od nas zależy - lepiej myślmy jak przeżyć własne życie jak najlepiej :)



/Ja mam taki zamiar ;) =MiLi=
Ostatnio zmieniony 29.10.2006, 10:00 przez JaGaKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: Linka »

Czytałam ostatnio artykuł na ten temat. Było tam opisanych wiele "prymitywnych" sposobów na wybranie płci dziecka (np odpowiednia dieta- jak słodkie to bedzie dziewczyna, a słone to chlopeci, albo odpowiednia pozycja itp). Wiadomo że te metody to tylko wymysł. Ale opisane tez bylo wybieranie przez lekarza plemnikow damskich lub meskich i nastepnie załodnieniu in-vitro. Wiadomo, ze autorzy przestrzegali, aby zdrowi ludzie nie decydowali sie na tkai zabieg tylko dlatego ze chca upragnionego synka lub coreczke. Zaplodnienie te ma tylko sens w przypadku problemow z plodnoscia u ktoregos z partnerow.
Jako ciekawostke dodam, ze panowie, ktorzy trzymaja laptopy na kolanach maja mniej meskich plemnikow, przez co zmniejsza sie szansa na posiadanie synka :P
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: czarownica333 »

Nie odważyłabym się na taką ingerencję w naturę. Po co? za chwilę oprócz płci będziemy sobie mogli zaplanować kolor włosów, oczu, charakter. A dziecko ma być darem, nie najdokładniej zaplanowanym i wybranym zakupem.
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: Blood On The Ground »

W tym cały sęk. Niedługo dziecko stanie się towarem spełniającym wszystkie nadzieje rodziców. Pięknym, idealnym. I traktowanym jak zabawka ze sklepu. Aż w końcu zaczą rodzić sie jakieś mutanty :fala:
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: Paweł »

jeszcze chwilke poczekajmy i bedziemy mogli wybrac przed porodem jakie zdolności będzie miało nasze dziecko... jakie języki będzie znało... :zdziwko:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: pietruszka »

po co się bawić w takie rzeczy? jak ktoś chce to niech ingeruje. ja osobiście uważam ze to nie fair wobec naszej matki natury. bo matka kocha swoje dzieci a my jej taki numer... ehhh.
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: vanessa »

zgadzam się z większością, że to głupota, ale w sumie faktem jest, że nauka idzie do przodu, czy tego chcemy czy nie, eh.
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
ZooM
Młody rozbrykany
Posty: 282
Rejestracja: 25.07.2006, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz Village

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: ZooM »

Otóż widziałem film poświęcony właśnie ingerencjom w DNA płodu, okazuje się że już teraz jest możliwy wybór wszystkich cech wyglądu dziecka, a takze eliminacja ewentualnych wad w łańcuchu, wykrywanie i niszczenie genów odpowiedialnych za podatność na dane choroby oraz wiele innych cech które dziecko może odziedziczyć po rodzicach lub po prostu mogą zostać mu 'wszczepione'. Przecież mapa ludzkiego DNA jest już niemal kompletna i w w dużej części zostało ono rozszyfrowane. Jednym słowem już niedługo idąc do lekarza położnika będziemy mogli sobie 'zamówić' dzieciaka idealnego.
Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani...

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to kim się nie jest.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: Paweł »

tylko tyle ze to idealne nigdy nie bedzie idealne...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: shyduo »

Dokładnie, bo gdy jest zbyt "idealnie" to jest źle.

A swoją drogą to jakiś poroniony pomysł z wyborem płci itd. - ehh, znaczy się, że już jestem dinozaurem (pod względem poglądów) ?? :P
ZooM
Młody rozbrykany
Posty: 282
Rejestracja: 25.07.2006, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz Village

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: ZooM »

ja jestem za tylko w określonych przypadkach, np kiedy krzyżówka kody genetycznego obojga rodziców zawsze by miała prowadzić do szybkiej życie dziecka, albo jakiś poważnych schorzeń (tak to się pisze?)

//Blood: tak się pisze : P
Ostatnio zmieniony 07.11.2006, 18:53 przez ZooM, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani...

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to kim się nie jest.
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: ludzka istota ma wybór

Post autor: pietruszka »

ZooM pisze:ja jestem za tylko w określonych przypadkach, np kiedy krzyżówka kody genetycznego obojga rodziców zawsze by miała prowadzić do szybkiej życie dziecka, albo jakiś poważnych schorzeń (tak to się pisze?)

//Blood: tak się pisze : P
w sumie to racja. ale od kiedy ludzkość wyszła z jaskini zawsze znajdzie się jakiś idiota który będzie chciał coś pozmieniać na swoją korzyść nie koniecznie z korzyścią dla ogółu.
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
ODPOWIEDZ