Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Nie wiesz gdzie umiescić swój post? A może chcesz poznać nowych ludzi? Jak sama nazwa mówi na tym forum jest wszystko dozwolone, no może nie do końca... ;-]
ODPOWIEDZ
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: Paweł »

Na początek: Co to jest djembe?
Jest to taki charakterystyczny bęben afrykański, do grania ;p

Ostatnio coraz bardziej popularna staje się nauka gry na tym instrumencie. Może się wydawać to banalnie prostym, jednak nauka zajmuje trochę czasu. Na pewno trzeba miec w miarę dobry słuch i poczucie rytmu, no a przede wszystkim chęci.

Coraz częściej również są robione różne występy z wykorzystaniem grup, które grają na djembe. Oprócz zwykłych koncertów są organizowane również pokazy łączące grę na bebnach i pokazy ognia... efekt jest niesamowity :)


Tyle tytułem wstępu, teraz do konkretów ;p


Serwis Strefa9.pl (jeszcze jako grupa nieformalna, wkrótce być może już jako Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych) współorganizuje projkt dotowany przez UE pt. "Afrykańskie rytmy po europejsku".

Będziemy uczyć się gry na bębnach, poznawać kulturę afrykańską, robić instrumenty, integrować się i oczywiście dobrze bawić, a także integrować się z młodzieżą niepełnosprawną. Na koniec warsztatów, jako podsumowanie, chcemy dać kilka publicznych koncertów (m.in. na dniach Łodzi).

Do kogo to jest adresowane? Przede wszystkim do ludzi młodych, z mniejszych miast. Także jeżeli mieszkasz (najlepiej) w woj. łódzkim i nie sprawi Ci problemu dojazd raz na dwa tygodnie do Łodzi (zwracamy koszty przejazdu!!!) na warsztaty (po okolo 2 godziny)... a przede wszystkim masz chęci uczenia sie gry na djembe to zapraszamy do wziecia udziału w naszym projekcie. Zapraszamy także osoby niepełnosprawne z terenu Łodzi!

Zajecia są bezplatne! To chyba najważniejsze... :) ...i jak już pisałem, pokrywamy także koszty przejazdu (na podstawie biletów). Na kazdych zajęciach będzie także czekał na Was jakiś posiłek i coś do picia... to też ważne ;-) Oczywiście zapewniamy wszelkie materiały niezbędne do nauki gry.

Zajęcia ruszają już na poczatku stycznia!

Także jeżeli jesteście zainteresowani to piszcie do mnie na maila: http://www.strefa9.pl/kontakt.php?kto=pawel


...lub w tym topicu. Piszcie też co o tym sadzicie :) a może chcecie po prostu nam pomóc?
Ostatnio zmieniony 12.01.2007, 21:30 przez Paweł, łącznie zmieniany 5 razy.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: JaGaKi »

Rozumiem, że bilety pokrywane tylko w woj. Łódzkim?:P
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: Paweł »

No raczej tak, gdyz im dalej tym większe są koszty dojazdu.

...ale jeżeli jestes na prawde zainteresowany udzialem w tym projekcie to mysle ze cos sie moze da wykombinowac (chociaż częściowy zwrot, czy coś w tym stylu).
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: shyduo »

Musze się poważnie zastanowić, bo pomysł fajny, ale idzie maturka :/
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: JaGaKi »

a no właśnie - shyduo ma racje... Matura;/
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: s0rr0w »

Taa matura:/ Z okazji matury mój atabaque stoi w kącie, nieużywany prawie wcale...
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: Piqs - X »

Drogi Pawle, moglbym sie zaagnazowac w rozwoj stowarzyszenia oraz oczywiscie w samo uczestnictwo w warsztatach :D Z tym ze jakis zwrot kosztow za podroz Wawa-Łódz o Łódz-Wawa by sie przydal jesli mialoby to wyjsc. A tak to jestem za tym pelna geba ;D
ZooM
Młody rozbrykany
Posty: 282
Rejestracja: 25.07.2006, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz Village

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: ZooM »

a czy paragon za paliwo też upoważnia do zwrotu kosztów za przejazd z bydgoszczy? albo ew jakiś podział kosztów? Bo możliwe że byłbym zainteresowany tak w ramach planu noworocznego 'odchamiania' :)
Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani...

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to kim się nie jest.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: JaGaKi »

hehe - gdyby był zwrot kosztów za paliwo to Trabi jednak się może pojawić:D
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: Offik »

ZooM pisze:a czy paragon za paliwo też upoważnia do zwrotu kosztów za przejazd z bydgoszczy? albo ew jakiś podział kosztów? Bo możliwe że byłbym zainteresowany tak w ramach planu noworocznego 'odchamiania' :)
JaGaKi pisze:hehe - gdyby był zwrot kosztów za paliwo to Trabi jednak się może pojawić:D
materialiści:P
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: JaGaKi »

Offik - ale ja moge wziąc nawet 3 osoby z poludniowej Polski - np Czarownice, Erinne czy Vanesse :D
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: Paweł »

Niestety zwrot kaski może nastąpić tylko na podstawie biletów mpk/pks/pkp/siakiś bus/tpn ;) czy cokolwiek innego... :/
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: JaGaKi »

a może przesyłki konduktorskie?:P
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: vanessa »

no to bessęsu z tym zwrotem kosztów, bo ja bym się pisała na taką przejażdżkę miłą, czarownica, Erinne i Jagaki! dla mnie gra i buczy! ;D
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: czarownica333 »

no to jedziemy :P (a Paweł jak nas zobaczy, to będzie musiał nam tę kasę oddać - to się propozycja nie do odrzucenia nazywa :P)
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: Kamilka »

chyba sam fakt, że jest zwrot kosztów podróży z województwa łódzkiego to już dosyć sporo, nie :?:

szkoda tylko, że na taką opcję nie ma chętnych bo te warsztaty to fajna sprawa....
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: czarownica333 »

jak to chętnych nie ma? a my to co? :(
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: Paweł »

Nie no, czarownica, na prawde spoko... :)
Tylko projekt ma pewne założenia, które dofinansowuje Unia.
I tutaj akurat jasno jest napisane, że są to osoby z województwa lodzkiego.

Chyba, że przyjechalibyście na własny koszt (raz na dwa tygodnie)...
Albo (głośno myśle) od granic woj. łodzkiego kupilibyscie jeden bilet, a do drugi ;p i częśc kosztów jest. Ale ja tutaj nie jestem ekspertem w tych sprawach, wiec tylko glosno mysle. ;]
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: czarownica333 »

zawsze możemy do granic województwa dojechać samochodem :D chyba wyszłoby taniej :D
a tak powaznie, JaGaKi, vanessa, mobilizujemy się i jedziemy czy czekamy aż warsztaty przyjadą do nas? :P
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Let's play djembe! - 'Afrykańskie rytmy po europejsku'

Post autor: vanessa »

ja jestem gotowa, mnie pasuje 9 bądź 12 styczeń, później sesja się zaczyna <aaaaaa... ;/>
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
ODPOWIEDZ