D-Link 604 i zewnętrzny adres IP

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
ODPOWIEDZ
ZooM
Młody rozbrykany
Posty: 282
Rejestracja: 25.07.2006, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz Village

D-Link 604 i zewnętrzny adres IP

Post autor: ZooM »

Mam taki trochę problem z moim routerkiem.. siedzę od rana bo go sobie kupiłem, żeby resztę kompów w domu podłączyć i nie mogęzrobić tego co bym chciał :)

Sprawa wygląda następująco, mam necik z zewnętrzynm adresem IP ustawiony tylko dla mojego MACa, kopiuję go na router i wszystko gra, tylko że nie wiem gdzie ustawić, żeby mój komputer cały czas był widoczny w internecie pod publicznm IP, które jest pewnie przypisane do mojego wewnętrznego IP.

(wygląda na to że dałem radę, tylko że teraz żeby jakiś port był widoczny to go muszę ustawićosobno na routerze)

Ale pojawił się kolejny problem..

moje kompy się nie widzą nawzajem, co też jest sporym problemem..

Wdzięczny będę :)
Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani...

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to kim się nie jest.
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: D-Link 604 i zewnętrzny adres IP

Post autor: Offik »

generalnie router przejmuje caly ruch sieciowy jesli chodzi o zewnetrzne ip, możesz na nim ustawić forwardowanie poszczegolnych portów na ipki wewnetrzne.

jesli chodzi o "widzenie" sie nawzajem komputerów w twojej sieci lokalnej, wazne zebys mial na wszystkich ustawione ip w tej samej klasie np: 192.168.1.2 > 192.168.1.3 a nie 192.168.0.1 > 192.168.1.1

osobna sprawa to nazwa grupy roboczej ktora tez dobrze zeby byla taka sama...

no i winda potrzebuje czasem zainstalowanej uslugi "udostepnianie plików i drukarek" czy jakos tak to sie zwie... to na to tez zwroc uwage:)

pozdr
ZooM
Młody rozbrykany
Posty: 282
Rejestracja: 25.07.2006, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz Village

Re: D-Link 604 i zewnętrzny adres IP

Post autor: ZooM »

grupę roboczą zapomniałem ustawić :) no to już działa.. prawie

teraz mam inny problem z którym właściwie to już nie mogę sobie poradzić od dłuższego czasu, kiedy próbuję się połączyć z drugim komputerem widze okienko do podania loginu i hasla, a tak szczerze to ja nigdzie niczego takiego nie definiowałem.. przejrzałem wszytstko co mi przychodziło do głowy, ustawiłem konto Gościa tak jak powinno być mi się wydaje, ale cały czas mam to okienko..
Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani...

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to kim się nie jest.
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: D-Link 604 i zewnętrzny adres IP

Post autor: Offik »

zebys mogl sie polaczyc z drugim kompem i uzywac go jako "serwera plikow" to musisz na nim udostepnic konkretne zasoby. czasem takie udostepnienie zabezpieczone jest standardowo hasłem. pokombinuj w tych ustawieniach
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: D-Link 604 i zewnętrzny adres IP

Post autor: stefan »

pamiętaj o odblokowaniu domyślnie zablokowanego konta gościa w win xp.
ODPOWIEDZ