Perfume (Pachnidło)

Obecnie światowa kinematografia zalewa nas swoimi (nie zawsze godnymi uwagi) produkcjami. Na co warto pójść z dziewczyną/chłopakiem, a na co tylko z kumplem. Co trzeba obejrzeć koniecznie? A także Wasze zdania o aktorkach, aktorach reżyserach i ludziach filmu, którzy zrobili na Was wrażenie.
ODPOWIEDZ
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Perfume (Pachnidło)

Post autor: Blood On The Ground »

Byłam wczoraj, widziałam, nie zasnęłam. Rewelacyjny? Chyba tak. Bynajmniej przedstawienie świata zapachów udało się na 5+. Brak przerostu formy nad treścią, brak zbędnych słów. Książkich nie przeczytałam, więc szerzej się nie wypowiem, ale film dobry

opinie?
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Perfume (Pachnidło)

Post autor: Virgin »

jeszcze nie widzialam ale od wszystkich slysze, ze kicha i ze ksiazka duuuuzo lepsza. najpierw przeczytam ksiazke :)
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Perfume (Pachnidło)

Post autor: GoSiAcZeK »

Zgadzam się, film dobry. Kiedy przeczytałam książkę uznałam, że może warto go obejrzeć, choćby po to, żeby się przekonać czy film jest tak samo dobry, jak książka, bo przecież ile razy oglądaliśmy prdukcje, których nawet nie wypadało porównać do książek, bo były po prostu beznadziejne. Według mnie książka jest minimalnie lepsza, te wszystkie porównania itd. ale film jest na prawdę warty uwagi. Polecam.
13.02.2005 r.

A. ;**
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: Perfume (Pachnidło)

Post autor: pietruszka »

film piękny, wzruszający, zapamiętywalny.
na bank jest na mojej czerwonej-hot-liście.
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
dominika
Młody rozbrykany
Posty: 296
Rejestracja: 11.11.2004, 22:44
Lokalizacja: z zabrza

Re: Perfume (Pachnidło)

Post autor: dominika »

dla mnei zarówno film jak i książka są boskie...chociaż czytając dzieło suskinda, odniosłam wrażenie, że niejako cuzje te wszystkie zapachy :mrgreen: w filmie nie podobało mi sie zkaończenie...jego przedstawienie-takie totalne oderwanie od wcześniejszej akcji, czego w książce nie zauważyłam..więc ze względu na zakończenie filmu w skali 0-5 "pachnidło"ma u mnie 4...no może 4+ :wink:
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Perfume (Pachnidło)

Post autor: ::PiotreK:: »

dla mnie nudny troche
świat zapachów właśnie przedstawiony kiepsko bo w sumie ciężko na ekranie pokazać zapach człowiek oglądając to chce poczuć ten zapach ale nie potrafi sobie nawet go wyobrazić czytać opis zapachu jest to o wiele łatwiejsze

ogólnie film nie spodobał mi sie
agatka
Młody aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 03.08.2006, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Perfume (Pachnidło)

Post autor: agatka »

zgadzam się z przedmówczynią co do zakończenia! Ja z koleżanką zaczęłyśmy się z lekka śmiać (m.in. ciekawe byłyśmy skąd wzięli tylu chetnych statystów do wielkiej sceny miłosnej ;P)... rzeczywiście totalnie nie pasowało do reszty filmu. Ja książkę czytałam, z tym, ze dawno, więc film mozna powiedzieć i tak był pewną nowościa... i no cóz... myślę, że obsadzenie tego chłopaka w głownej roli było niezwykle trafne, a poza tym niezłe zdjęcia i nawet nawet muzyka, choć po opiniach internetowych spodziewałam się lepszej ;)
..."A ona krążyła coraz szybciej... niczym zagubiony motyl"...
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfume (Pachnidło)

Post autor: Anuś »

a mi sie podobal film! nie czytalam ksiazki wiec nie mialam pojecia o co chodzi.. :) no i nie mam porownania z ksiazka (troche zaluje w sumie..). ale film jak bnajbardziej ok. gra aktorska mi sie podobala, muzyka tez..bardzo, przedstawienie zapachow jest trudne, ale sie udalo :) jak dla mnie duzy plus dla filmu!:)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Perfume (Pachnidło)

Post autor: Jessica »

Moja koleżanka powiedziała mi, że nie chciałaby na to iść, bo bez sensu jest wydawać kasę na film o zapachach, ale ona nigdy nie była zbyt inteligentna.
Let's make all dreams come true!
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perfume (Pachnidło)

Post autor: Anuś »

Jessica pisze:Moja koleżanka powiedziała mi, że nie chciałaby na to iść, bo bez sensu jest wydawać kasę na film o zapachach, ale ona nigdy nie była zbyt inteligentna.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: Perfume (Pachnidło)

Post autor: Justyśka »

moim zdaniem film nie był zły ale dużo przereklamowany...nie mogę powiedzieć, że to jeden z moich najlepszych:/ w niektórych momentach był ciekawy, ale również w niektórych bardzo nudny. no a scena miłosna na końcu...w ogóle wmurowało mnie:P
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
Luria
Młody aktywny
Posty: 30
Rejestracja: 11.01.2008, 19:10

Re: Perfume (Pachnidło)

Post autor: Luria »

Interesujący film, ale w rankingu 10 najlepszych filmów roku by się nie znalazł.

Książka lepsza. Polecam przez cały czas czytania palić jakieś jedno kadzidło, a najlepiej olejek podgrzewać zapachowy. Świetna sprawa.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Perfume (Pachnidło)

Post autor: Martuśka »

najpierw książka, potem film, jak przeczytam a potem obejrzę to sie wypowiem ale myślę że moze być fajny bo słyszałam juz troche opinii :)
ODPOWIEDZ