Czy Otylia powinna zostać skazana?

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: SkaTe_GirL »

Wszyscy pamietacie tragiczny wypadek Otylii Jędrzejczak, w ktorym zginal jej brat, a ona sama doznala m.in. licznych potłuczen, urazu stawu barkowego i kregoslupa.
Rozmawialam o tym z ludzmi na uczelni... zdania sa podzielone.
Chcialabym poznac wasze zdanie na ten temat. Powinna zostac skazana czy moze nie powinna za to odpowiadac?
Jak to widziecie?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: GoSiAcZeK »

Ja myślę, że wyrok będzie w zawieszeniu, bo gdyby została uniewinniona czy coś podobnego, byłoby to bardzo niesprawiedliwe. Fakt jest taki, że złamała przepisy i czasu nikt już nie cofnie. Zastanawiam się tylko, czy spowodowanie życie kogoś tak bliskiego, jak brat nie jest już wystarczającą karą... Jak uważacie?
13.02.2005 r.

A. ;**
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Paweł »

Na pewno jest to karą.

...ale w żaden sposób to, ani to, że jest to znana osoba nie powinno mieć łagodzącego wpływu na werdykt. Złamała przepisy? Spowodowała wypadek? No to chyba wszystko jasne...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: IzzY »

Nawet jeśli dostanie kare to będzie to najwyżej 3 lata w zawiasach. W tym państwie tylko takie kary dostaje się, za spowodowanie wypadku z wynikiem śmiertelnym. :/
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Linka »

Ostatnio spotkałam sie z taka opinia, ze skoro zdobyla medale, dobrze reprezentowała Polske w sporcie itp to powinna miec zlagodzony wymiar kary. nie zgadzam sie z tym, bo to ze ktos jest slawnym sportowcem, nie zwalnia go to od odpowiedzialnosci za swoje czyny. Ciekawa jestem jaka kare poniesie tez Hajto, za potracenie staruszki, o czym tez ostatnio bylo dosc glosno...
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: *MysterY* »

no wg. mnie to jest winna bo wyprzedzala przy zlych warunkach jazdy... ale wg mnie to juz dostala nauczke... Nie jestem sedzia to nie moge mowic ile lat powinna dostac... na pewno jest winna i swoja kare juz dostala :emm:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: shyduo »

Zgadzam się. Może i jest dobra w pływaniu, ale jak widać nie za kółkiem. Za lekkomyślność trzeba płacić wysoką cenę. No i nie da się ukryć, ze Otylia jechała jak zwykły pirat drogowy. Niby cenę wysoką już zapłaciła, jednak na pewno nie można w tym wypadku uniknąć konsekwencji prawnych. Choć wyrok w zawiasach to moim zdaniem najlepszy wybór w tym przypadku.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: stefan »

shyduo pisze:Zgadzam się. Może i jest dobra w pływaniu, ale jak widać nie za kółkiem. Za lekkomyślność trzeba płacić wysoką cenę. No i nie da się ukryć, ze Otylia jechała jak zwykły pirat drogowy. Niby cenę wysoką już zapłaciła, jednak na pewno nie można w tym wypadku uniknąć konsekwencji prawnych. Choć wyrok w zawiasach to moim zdaniem najlepszy wybór w tym przypadku.
no chwila, ej - macie po prostu rację.

a ja jestem dobrym studentem i przykładnym synem, do tego sprawdzam się w swoim zawodzie. czy to oznacza, że mam być traktowany pobłażliwie na drodze, niezależnie co zrobię?

Jędrzejczak zapłaciła wysoką cenę za brawurową jazdę ale Temida jest ślepa i nie rozróżnia wyjątków.

dura lex, sed lex - że tak powiem.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Paweł »

błagam, tylko nie łacina i nie prawo....

koniec offa ;p
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: shyduo »

ja nie mówię, ze jej się akurat należy mniejszy wymiar kary, bo to napisałem w drugim zdaniu: Może i jest dobra w pływaniu, ale jak widać nie za kółkiem.
Po prostu uważam, że ktokolwiek kto zabiłby w takim wypadku kogoś z najbliższej rodziny, powinien dostać wyrok w zawiasach, bo to naprawdę jest najwyższa kara.
Zresztą u mojej mamy w pracy jest kobieta, która spowodowała wypadek w którym zginął jej syn i wiem, ze to naprawdę jest najwyższa kara. Ona już nigdy nie będzie taka jaka była...
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: stefan »

shyduo, ja nie mówię że napisałeś coś źle. nie znam kar jakie są przewidziane za takie wykroczenie, po prostu zgadzam się z Wami przyjmując stanowisko takie, że Otylia powinna zostać ukarana zgodnie z obowiązującym KK.
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: IzzY »

Dura lex, sed lex??? Chyba nie w PL. Mojej przyjaciółki ojciec zginał pod kołami jakiegoś kretyna. I to na przejściu dla pieszych. Wina kierującego - nie dostosował sie do przepisów i ograniczenia prędkości. I co? Dostał właśnie 3 lata w zawiasach. I to ma być twarde prawo? Za zabranie komuś ojca??

Może w przypadku Otylii jest nieco inaczej bo straciła brata. To jest ogromna kara... pewnie wolalaby siedzieć w więzieniu niż stracić brata. Tylko nie oszukujmy się, w Naszym Rajskim Kraju prawo nie raz jest po prostu śmieszne.
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Jessica »

Brat. I co z tego? Nie ma w prawie złagodzenia kary, jeśli ofiarą był ktoś z rodziny. Straciła brata, to pewnie bolało, ale pokrewieństwo nie ma tu nic do rzeczy. Ani też jej sława. Bo co? Zdobędę 12 złotych medali, będę sławna na cały świat i to znaczy, że mogę bawić się w Kubę Rozprówacza, wymordować całą rodzinę i dostanę tylko 3 lata w zawieszeniu? Bo przecież jestem sławna, dobra w tym, no i oczywiście straciłam całą rodzinę, co już jest dla mnie karą.

Podsumowując wszystko, co zrobiła(pobawię się w sędziego) sprawiedliwie by było... 7 lat bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Wcale nie jestem surowa. Mimo wszystko jechała jak wariatka i zginął niewinny człowiek. Nieważne kimbył. Jej bratem, prezydentem, więźniem. :/

Wiedziała z kim jedzie. Mogła uważać, ale nie... I nie róbcie z niej ofiary.
Let's make all dreams come true!
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Wang »

A ja jednak uwazam, ze kare juz dosc duza poniosla. Do tego powinni na zawsze zabrac jej prawo jazdy i wyrok w zawiasach i moze olbrzymia kare pieniezna. Nikt nie powinien sie czepiac, sprawa skonczylaby sie i skonczylyby sie dyskusje i rozglos.

Pamietajcie, ze Otylia jest osoba medialna i o tym wypadku wie cala Polska. Ona sama odczuwa na sobie wzrok ludzi, ktorzy patrza i mysla - "Zabila wlasnego brata". To jest dodatkowa kara, ktorej nie dostanie nikt z "szarych" ludzi.
Veni Vidi Vici
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: SkaTe_GirL »

Wang pisze:Pamietajcie, ze Otylia jest osoba medialna i o tym wypadku wie cala Polska. Ona sama odczuwa na sobie wzrok ludzi, ktorzy patrza i mysla - "Zabila wlasnego brata". To jest dodatkowa kara, ktorej nie dostanie nikt z "szarych" ludzi.
hmmm do konca sie nie zgodze. "szary" czlowiek powodujac wypadek tez odczuwa na sobie wzrok...moze nie tak wielkiej liczy ludzi jak w przypadku osoby medialnej ale na pewno w towarzystwie w ktorym przebywa - mieszka, pracuje, uczy sie. A co ciekawe wlasnie taki "szary" czlowieczek szybciej sie zalamie, ze wlasnie te otoczenie go tak odbiera niz Otylia... ona ma za soba pelno lekarzy... psychologow, pewnie tez psychatrow... pamietajmy, ze psychatrzy zajmuj sie tez ludzi z depresja nie tylko ludzmi tracacymi zmysly.... a my "szaraki" czesto nie mamy funduszy aby zwrocic do tego rodzaju lekarzy
Oczywiscie zgadzam sie Wang z Toba, ze to jest takze swego rodzaju kara dla niej... ale moze wlasnie takie dobitne ukaranie jej bedzie przestroga nawet dla tych slawnych ludzi...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Piqs - X »

Co jak co, ale zawiasy powinna dostac. Nadzwyczajne zlagodzenie za czyjas życie? No coz, sprawiedliwosc jest slepa. Wspolczuje jej z jednej strony, ale z drugiej mamy rownosc wobec prawa, zaklad ze inna osoba w tej sytuacji dostalaby zupelne inny wyrok
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Martuśka »

całe szczęście nikt z nas nie musi wydać na nią wyroku. Widze, że chyba nie wszyscy zapoznali sie z prawem karnym bo wasze kary są za małe. W prawie karnym można przeczytać, że za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym albo z trwałym kalectwem grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. A te 3 lata to kara podstawowa. I zaznaczę, że nigdzie nie ma mowy o zawiasach. Widzicie w tej sprawie jakieś okoliczności łagodzące? Ja nie. A zawiasy to właśnie za to się dostaje, za okoliczności łagodzące. Owszem kara jest - stracenie bliskiej osoby ale przeciez on nie musiał zginąć, to wina Otyli. Każdy musi zapłacic za swoje błędy, nie ma wyjątku. Jest wina - musi być kara.
martynka_15
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 30.07.2007, 21:49
Lokalizacja: opole

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: martynka_15 »

A wg mnie to powinna dostac przynajmniej te 3 lata ale nie w zawieszeniu tylko żeby siedziała i to bez kaucji.Może jestem wredna no ale jakby to zrobił normalny przeciętny polak to by na pewno go wsadzili a ze to jest gwiazda to dostała taki wyrok jaki dostała.I za to jej nie lubię.
Nikt jej nie kazał jechac z taką prędkością z jaką jechała chyba widziała ile ma na liczniku i że nie jedzie po autostradzie tylko po normalnej drodze gdzie pełno jest zakrętów i w każdej chwili może ktoś nadjechac z drugiej strony tym bardziej że wiozła ze sobą brata.
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: agatha2 »

Fakt jest taki że doszło do wypadku i zginął jej brat.
Opinia że było to nieodpowiedzialne.
opinia.
życie brata... (nie wyobrażam sobie i nie chcę) z jej winy była karą najgorszą z najgorszych.
Myślę że Sąd ocenił sytuację obiektywnie i taki wyrok zapadłby też w przypadku przeciętnego Polaka.
Prawo jest w porządku bo ludzie zabijają na drogach ludzi także nie z własnej winy.
Chyba nie jesteście za tym żeby wsadzić do więzienia człowieka który zabił dziecko, które wyskoczyło na jezdnię. Są sytuacje, których nie da się uniknąć. Są sytuacje których nie można ocenić. Są też w końcu sytuację których przebiegu nie uda się ustalić.
Na polskich drogach nie trudno o wypadek. Znacie kogoś kto jeździ 50 gdy jest ograniczenie do 50, 30 gdy 30 itd? Który z kierowców na forum przestrzega skrupulatnie znaków na drodze?
I ktoś podpisujący ustawy nie rozumie że nie chodzi o używanie świateł mijania przez cały rok...
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
martynka_15
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 30.07.2007, 21:49
Lokalizacja: opole

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: martynka_15 »

agatha2 dobrze ale tu nie chodzi o jakieś 30,50 km/h tylko o wiele więcej i to na drodze w ogóle nie przeznaczonej do takiej prędkosci.Nikt nie mówi że prawo jest złe ale w jej przypadku mógłby zapaśc inny nieco ostrzejszy wyrok.Kiedyś słyszałam w radiu zaraz po wyroku że dostała taki ponieważ jest osobą publiczną i ma wielu fanów.I czy w tym przypadku prawo też jest takie dobre i sprawiedliwe?
KOCHAM CIĘ JUŻ NA ZAWSZE KOCHANIE I NIGDY NIE PRZESTANĘ:*:*:*
Zablokowany