Leworeczni.

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ

Jesteś prawo- czy lewo- ręczna/ręczny ?

w prawo
33
89%
w lewo
4
11%
 
Liczba głosów: 37

SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Leworeczni.

Post autor: SkaTe_GirL »

Kto z Was jest leworeczny?
Raczka w gore.
Podobno Albert Einstein. Maria Skłodowska Curie, Elvis Presley, Isaac Newton i Marlin Monroe byli leworeczni.
i ja tez jestem! =]
Pamietam, ze w pierwszej klasie podstawowki moi rowniesnicy bardzo sie dziwili,ze pisze lewa reka, a nie prawa. Do tej pory pamietam te pytania "a dlaczego Ty nie piszesz tak jak my?". w pozniejszym wieku dowiedzialam sie ze jeszcze kiedys bycie leworecznym bylo traktowane jako wstyd... to juz w ogole czulam sie jakas "inna"
takze zwracaliscie na takie cos uwage?
osobiscie takze uwazam, ze leworeczni maja ciut gorzej od praworecznych poniewaz wiekszosc rzeczy takich jak np nozyczki sa robione pod praworecznych...
jakie jest wasze spojrzenie na to?
Ostatnio zmieniony 25.02.2007, 02:16 przez SkaTe_GirL, łącznie zmieniany 1 raz.
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
~sxaxrxuxs~
Młody aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 03.02.2007, 20:50
Lokalizacja: łódź

Re: Leworeczni.

Post autor: ~sxaxrxuxs~ »

ja jestem praworęczna ale lewą ręką też świetnie daje sobie radę(tylko pisać nie umiem :( ) dzisiaj akurat musiałam jeść lewą ręką bo prawą miałam przygotowaną do pozoracji i nawet nieżle to mi to wychodziło :) a co do osób leworęcznych to miałam dużo takich w klasie w podstawówce i szczerze mówiąc nie wydaje mi się dziwne to że ktoś pisze inną ręką niż ja! może dla tego że się do tego już przyzwyczaiłam?!
... don't worry be happy.. :))
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leworeczni.

Post autor: Anuś »

podobno leworeczni sa bardziej uzdolnieni plastycznie...:)
nigdy nie uwazalam leworecznych za 'gorszych' czy cos.. :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Leworeczni.

Post autor: IzzY »

ja słyszałam w jakimś tam mądrym programie na discovery, że leworęczni są bardziej podatni na choroby...

lekki off:
Splećcie swoje dłonie, tak jak do modlitwy i napiszcie, który kciuk macie na wierzchu - lewy czy prawy. Badania dowiodły, że 90% ludzi ma lewy kciuk na wierzchu a jakieś 10% prawy. Ja jestem w mniejszości 8)
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leworeczni.

Post autor: Anuś »

ley.. ;-) ale to jest chyba jakos genetycznie uwarunkowane.. przynajmniej tak mi sie wydaje ;p
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Leworeczni.

Post autor: =MiLi= »

Ja również lewy ;P
Ja jestem praworęczna, ale mam mnóstwo leworęcznych znajomych :) mój przyjaciel również jest leworęczny. Nigdy nie uważałam tego, za jakąś dziwotę :) normalna sprawa :) Fakt, że większość rzeczy produkowanych jest dla praworęcznych, ale już coraz więcej dla leworęcznych się wymyśla :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Leworeczni.

Post autor: melOn »

praworęczna... szczerze to nigdy nie spotkałam się z jakimkolwiek wyśmiewaniem ze strony ludzi/dzieci z kogoś leworęcznego.
myślę, że tak jak ktoś ma włosy koloru blond, albo rude [itd] tak jest i z lewo/praworęcznością ;)
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Leworeczni.

Post autor: Linka »

Ja mam prawy kciuk na wierzchu, chlopaka sprawdzilam i on tez hehe.
Ostatnio ogladałam na Discovery program o bliznietach i ich zyciu płodowym. Mowili tam, ze sporo plodow na samym poczatku to blizneita, niestety jeden z blizniakow zanika w bardzo wczesnym stadium, w momencie kiedy jeszcze nie zdazyl byc zauwazony przez lekarzy. No, ale musze z tym nawiazac do osob leworecznych.... Otoz naukowcy udowadniali, ze w wiekszosci przypadkow osoby leworeczne mialy wlasnie takiego blizniaka.
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Leworeczni.

Post autor: vanessa »

ja jestem leworęczna i nigdy nie czułam się inna ;p
mój tata natomiast jest prawo-lewo, ponieważ jak był malutki to babcia bandażowała mu lewą rękę, żeby 'oduczył' się swojej leworęczności co jest dla mnie głupotą.
ja mam prawy kciuk, i kompletnie nie mam żadnym zdolności plastycznych, ale za to mój kolega też jest leworęczny i skończył Liceum Plastyczne : )
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leworeczni.

Post autor: Jessica »

Ja jestem praworęczna i znam kilka osób leworęcznych.
U nas w klasie robi furrorę chłopak, który pisze tak, jak uczyli w podstawówce.
Let's make all dreams come true!
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Leworeczni.

Post autor: czarownica333 »

ja jestem praworęczna.
Czy znam kogoś leworęcznego? Pewnie tak, ale nigdy na to nie zwracałam uwagi - może faktycznie w 1. klasie podstawówki to była sensacja, ale teraz to mnie to w ogóle nie obchodzi i przyznaję się, nie wiem, którą ręką pisze większość z moich znajomych :P
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Leworeczni.

Post autor: Blood On The Ground »

Leworęczni mają gorzej, bo mało jest urządzeń przygotowanym dla ich bezpieczeństwa ; ) A czy są uzdolonieni? To zależy. Znam kilku, jedni są, inni nie. Ja jestem jak najbardziej pospolita, praworęczna ; P
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Leworeczni.

Post autor: Virgin »

ja rowniez leworeczna :D (a kciuk prawy:p)


kilka ciekwostek:
Leworęczni częściej są wegetarianami niż praworęczni.
Osoby jasnowłose są dwa razy częściej leworęczne niż ludzie ciemnowłosi lub rudzi. (ja tam jestem ciemna:p)
Ogólna sprawność manualna ludzi leworęcznych jest nieco wyższa niż praworęcznych.
Czterech spośród ostatnich sześciu prezydentów USA było leworęcznych.
Leworęcznego ucznia najlepiej posadzić w środkowym rzędzie.
Inkowie czcili ludzi leworęcznych. Członkowie plemienia Zuni żyjącego w Ameryce Północnej wierzyli, że ludzie leworęczni przynoszą szczęście.
Najmniej osób leworęcznych jest w Chinach.


Co do znanych leworęcznych:
"Sławni leworęczni muzycy to m.in. Ludwig van Beethoven, Niccolo Paganini, Robert Schumann, Jimmy Hendrix, Paul McCartney, Ringo Starr, Bob Dylan, David Bovie, George Michael i Sting. Do słynnych leworęcznych malarzy należą Leonardo da Vinci, Michał Anioł Buonarotti, Peter Paul Rubens, Rafael Santi i Henri de Toulouse-Lautrec. Natomiast wybitni leworęczni uczeni to m.in. Albert Einstein, fizjolog rosyjski Iwan P. Pawłow, filozof niemiecki Friedrich Nietzsche oraz teolog, filozof i muzykolog, laureat Pokojowej Nagrody Nobla Albert Schweitzer.

W historii ludzkości było też wielu leworęcznych wodzów i polityków, m.in. Aleksander Wielki, Juliusz Cezar, Napoleon Bonaparte, sir Winston Churchill, Benjamin Franklin, Gerald Ford (który wprowadził wiele usprawnień dla leworęcznych w Białym Domu), Jimmy Carter, Ronald Reagan, George Bush senior i Bill Clinton, książe Karol, książe Wiliam. Znani leworęczni sportowcy wykorzystują ten atut zdobywając medale: Pele, Diego Maradona, John McEnroe, Martina Navratilova, Monika Seles. Słynni aktorzy leworęczni to: Charlie Chaplin, Greta Garbo, Marilyn Monroe, Tom Cruise, Nicole Kidman, Robert de Niro, Whoopi Goldberg, Kim Basinger, Bruce Willis i Julia Roberts.

Leworęczni są także: Emila Krakowska, Krzysztof Penderecki (prowadząc orkiestrę, trzyma batutę w lewej ręce), Andrzej Wajda, Jerzy Pilch, Ewa Gawryluk, Andrzej Mleczko, Piotr Bikont, Agnieszka Wagner i Kaja Paschalska."
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Leworeczni.

Post autor: Martuśka »

Jestem praworęczna ale lewą ręką sobie tez dobrze radze tylko pisać nie umiem ( no chyba ze koślawo :P)

W podstawówce i gimnazjum chodziłam do klasy z chłopakiem który mógł pisać którą ręką chce, umiał i lewą i prawą :) te to miał dobrze :) a jeden z moich kolegów jest praworęczny a jak je widelcem i nożem to trzyma na odwrót sztućce niż jak normalnie powinno sie je trzymać :)
w klasie w liceum miałam na prawdę sporo osób które były leworęczne i jedynie ciężko sie czasem było usiąść w ławce żeby sie łokciami nie spychać przy pisaniu :)

Dla mnie leworęczni to normalni ludzie ale z pewną zdolnością wyróżniającą i nawet ja też chciałam być zawsze leworęczna bo praworęczni są tacy "pospolici" :P

lewą rękę sobie dobrze wyćwiczyłam w malowaniu paznokci he he i nie mam problemu z ozdabianiem prawej ręki :P
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Leworeczni.

Post autor: Virgin »

hehe jesli idzie o paznokcie to mam podobbnie :p

co jeszcze moja rodzinke dziwi to ze mimo mojej leworecznosci myszke od kompa mam w prawej raczce :p
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
zlote_slonce
Młody aktywny
Posty: 85
Rejestracja: 01.11.2006, 20:17
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Leworeczni.

Post autor: zlote_slonce »

dla mnie to jets obojetne.
chociaz leworeczni mysle ze maja troche trudniej..
ale ni eiwme jak to jest bo jestem praworecznaa.
Nie bać się, nie dać się i zwwyciężyć.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Leworeczni.

Post autor: Martuśka »

leworęczni mają trudniej z tego względu ze większość przedmiotów codziennego użytku jest produkowane dla praworęcznych... tak mi sie bynajmniej wydaje :)
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Leworeczni.

Post autor: agatha2 »

Osobiście jest mi to obojętne czy ktoś jest lewo czy praworęczny i w leworęcznych nie widzę jakoś zaraz ludzi wybitnych (?) Równie dobrze praworęczni mogą takimi być. Moim zdaniem lewo, praworęczność nie ma związku ze szczególnymi uzdolnieniami... równie dobrze można zrobić takie same statystki dotyczące zachorowalności na raka...
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Kam.
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 19.08.2007, 14:33

Re: Leworeczni.

Post autor: Kam. »

Ja osobiście jestem praworęczna.
Ale znam kilka osób którym łatwiej jest się posługiwać
lewą ręką.
Ostatnio zmieniony 19.08.2007, 20:45 przez Kam., łącznie zmieniany 1 raz.

1.Kam. nie jest naiwna.
2.Jeśli uważasz ,że jestem naiwna
popatrz do punktu 1.
Ania056
Młody aktywny
Posty: 34
Rejestracja: 04.12.2007, 17:55

Re: Leworeczni.

Post autor: Ania056 »

A ja jestem obu ręczna.Jest mi obojetnie którą ręką pisze.Jak pisze prawą ręką to mam pismo identyczne jakbym pisała lewą.
ODPOWIEDZ