Katar?

Nie wiesz gdzie umiescić swój post? A może chcesz poznać nowych ludzi? Jak sama nazwa mówi na tym forum jest wszystko dozwolone, no może nie do końca... ;-]
ODPOWIEDZ
soroki
Młody aktywny
Posty: 25
Rejestracja: 08.12.2006, 10:20

Katar?

Post autor: soroki »

Co robicie, kiedy dopada was katar? Chowacie się w domu z rolka papieru toaletowego, czy może w podręcznej torbie\plecaku nosicie zapas chusteczek higienicznych? Jak walczycie z ta przykra dolegliwością? Mi ona wyjątkowo potrafi czasami dokuczyć, właściwie to prawie się nie rozstaje z tabletkami Cirrus, tzn zawsze mam je gdzieś w zasięgu ręki, bo katar potrafi zaskoczyć. A wy co stosujecie? Podzielmy się doświadczeniami?
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Katar?

Post autor: Linka »

Jestem alergiczka, wiec katar to u mnie norma. Mniej wiecej od czerwca mam katar, nie z przeziebienia tylko z powodu alergii. W kazdej torebce staram sie miec paczke z chusteczkami.
Podczas przeziebienia jest troche gorzej bo zawsze mam cały poobcierany nos i kazde wycieranie szczypie. Uzywam wtedy specjalnych tabletek "Coryzalia"
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Katar?

Post autor: melOn »

herbatka z sokiem malinowym i wieczór w łóżku z chusteczkami ;)
punktu
Młody aktywny
Posty: 33
Rejestracja: 26.09.2006, 12:44

Re: Katar?

Post autor: punktu »

Zanim podziała herbatka z sokiem malinowym to człowiek może się na życie zasmarkać:) To moje zdanie. Osobiście wolę wziąć lek (również tabletki Cirrus) i po chwili mieć święty spokój. Korzystajmy z rozwoju medycyny.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Katar?

Post autor: shyduo »

Jest także metoda zabójcza dla otoczenia ( i z tego powodu, nie moge jej zbyt często stosować) czyli dużo naturalnego czosnku w różnej postaci, sos czosnkowy, czosnek posiakany na kanapce itd. :D

A swoją drgogą co to za temat?? :p
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Katar?

Post autor: melOn »

shyduo pisze: A swoją drgogą co to za temat?? :p
domowe sposoby w walce z katarem ;D
domowa medycyna ;)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Katar?

Post autor: =MiLi= »

Grr nie cierpię mieć kataru :/ a mam go większość roku... również ze względu na alergię. A katar taki z przeziębienia... najpierw na noc gorące piwo z cukrem, oczywiście czosnek, jakieś tableteczki ewentualnie. Bo jak to mówią katar leczony trwa tydzień a nieleczony 7 dni... więc się specjalnie nie wczuwam, bo wiem, ze swoje wysmarkam ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Katar?

Post autor: Martuśka »

jestem alergiczkę wiec katar to norma prawie przez cały rok bym go miała ale oczywiście tabletki biorę i luzik:) a kiedy jestem przeziębiona? eeeee nie choruje więc nie znam żadnych sposobów, mam katar kiedy wchodzę z dworu zimą do domu ale to chwilowe. Znam sposób żeby nie mieć kataru: hartować swój organizm:) to jest naprawdę dobry sposób na choroby;) polecam:)
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Katar?

Post autor: Jessica »

Częściej od kataru mam ból gardła(jak teraz), a jeśli już się rozchoruję, to do łóżka, tabletki, gorące mleko z miodem(może być z czosnkiem, ale ja nie lubię) i jak najbardziej grzać gardło. Katar- trzy zgrzewki chusteczek. Co do podrażnionego od nich nosa- okłady z zimnych, mokrych chusteczek i krem nawilżający. Ale ja rzadko choruję. Zazwyczaj jest dwudniowy katar, lub ból gardła(choć też rzadko).
Let's make all dreams come true!
ODPOWIEDZ